Liseli LGBT'ler örgütlendi *röporaj*

13 Kasım 2014 Perşembe 16 yorum
 “Kendi gettolarımızdan sıkılmıştık ve pikniğe gittik.”

Ağustos ayında “Sıcakları Koliliyoruz” ve “Pikniğe bekleriz şekerim.” sloganları twitterda dönmeye başladı. Gökkuşağı renklerinden bir ağacın bulunduğu çok tatlı bir afişleri vardı. İnsan haliyle merak ediyor kim bu LisesliLGBTİ grubu? Kimler yönetiyor, kimler tarafından kurulmuş, bir destekçileri var mı, sadece liseli gençler mi acaba, o zaman bu çocuklar nasıl bu kadar organize olabildiler gibi aklıma bir sürü soru üşüştü. Eğer gerçekten varsa ve faal ise Liseli bir grubun olması kadar güzel bir şey olamaz. Tam da kendini kabul etme çağında gençlerin gideceği, kendini yalnız ve yanlış hissetmemesi için doğru bilgileri alabileceği bir yer. Orada büyük ihtimal akranlarıyla tanışacak, tartışacak ve ne kadar doğru öğrenirse o kadar bilgili bir şekilde özgüvenini besleyecek.

22 Ağustos Cuma günü piknikleri vardı, ben de bir e posta yollayarak onlarla tanışmak istediğimi belirttim. Bana cevap yazan Emre’ye “Yetkili kişiyle görüşmek istiyorum, o sen misin?” dediğimde “Yatay bir örgütlenme içindeyiz bu yüzden grubumuzun bir yetkilisi bulunmuyor.” demişti. Bu cevap bana oldukça profesyonelce geldi, böyle bir şey beklemiyordum. Bu çocuk acaba Liseli mi ki diye düşündüm!

Bloglarında yer alan kuruluş metni oldukça ilgi çekici. Siyasi bir duruşun yanı sıra özgürce toplumsal kültürün ikiyüzlülüğüne isyan ediyorlar. “Aileden, sokaktan başlayıp, okulda devam eden, eğitim hayatımızı gasp eden homofobiye, bifobiye, transfobiye karşı; birlik olma, örgütlenme, ses çıkarma kararı aldık… Koridorlar gökkuşağı olana kadar, kitaplardan renklerimiz saçılana kadar, eşit koşullarda, parasız, anadilde eğitim hakkımızı alıncaya kadar mücadelemiz sürecek!”

Bu arada röportaja Erkan ile Büşra gelip tüm sorularımı açık yüreklilikle cevapladılar. Tam da beklediğim gibi fikir sahibi, vizyonel, ayakları yere basan, hayalleriyle dünyanın dönme hızına ivme katan bireylerle karşılaştım. Bu gençler o kadar hevesli ve cesurlar ki geleceği ellerinden kaçırma şansları yok. İkisine de çok teşekkür ediyorum, röportaj haricinde de aklıma takılan tüm konuları onlara sordum. Ülkenin geleceği ve homoseksüel kültür üzerine neler düşündüklerine o kadar değer veriyordum ki cevaplarıyla kendi fikirlerimi karşılaştırmak ve kendi kendimi onların gözünden eleştirmek istedim. 

-LiseliLGBTİ nedir, bir grup mudur, platform mudur, topluluk mudur nedir?
Bir oluşumdur.

-Peki, nasıl oluştunuz?
Lambda İstanbul’un üniversitelilerden oluşan bir gençlik grubu vardı. Beyaz Kargalar. Bu grup pek bir şey yapmıyordu. Daha sonrada kapandı zaten. Orada bulunan Fatih diye bir arkadaşımız, o zamanlar Lise 2 ye gidiyordu. O bir facebook grubu açmış. LiseliLGBTİ diye. Ama sayfanın içi boş. Daha sonra Emre Fatih ile iletişime geçmiş. Böyle bir grup mu kuruldu diye sormuş. Fatih Emre’ye sadece facebook gurubu olduğunu, kimsenin ilgilenmediğini, içinin boş olduğunu söylemiş. Sadece kişisel paylaşımları için açmış. Bunun üzerine Ocak ayı gibi Emre bu grubu hareketlendirmek istiyor ve alt yapısını hazırlayıp 6 Şubatta ilk toplantı çağrısı gerçekleştiriyor.

-Bu çağrı sadece Facebook üzerinden mi yapıldı?
Facebook, twitter ve sosyal medya gereçleri üzerinden, ayrıca KaosGL’nin internet sitesinden. Lambda İstanbul’da ilk toplantıyı gerçekleştirdik. Ama Lambda İstanbul ile hiçbir bağlantımız yok. Sadece mekân olarak orayı kullanıyorduk. Bunu özellikle belirtmek istiyorum; çünkü sonra bu konuda çok eleştiri alıyoruz.

-Eleştirecek ne var ki? Lambdaya bağlı olsanız ne değişir? Ne yani size “Lambda’nın çocukları” mı diyorlar mesela?
“Siz Lambdaya bağlısınız artık, isminizi oradan duyuruyorsunuz.” diyorlar. Oradan destek gördüğümüzü filan sanıyorlar. Ama bizim orayla hiçbir alakamız yok. Sadece mekanını güvenli olduğu için kullanıyorduk o kadar.

-İlk toplantıya kaç kişi geldi?
Yirmi kişi geldi. Oldukça heyecanlıydık, gittik oturduk böyle. Herkes bir sus pustu o gün.

-Emre ile arkadaş değil miydiniz önceden? Siz orada kimseyi tanımıyor muydunuz ki?
Yok, kimse kimseyi tanımıyordu. Çağrıyı gören, katılmak isteyen herkes tek başına gelmişti. Öncesinde hiç eşcinsel bir arkadaşım yoktu ki kol kola girip beraber gelelim bu toplantıya. İlk toplantıda bir kuruluş metni hazırladık. Blogta yayınlanan metin ilk gün yazıldı ve imzalandı. Daha sonra bu toplantıları sürekli yapmaya başladık.

-Nasıl, her hafta toplanıyor muydunuz mesela?
Hayır, başlarda ayda iki defa yaptık. Okuldaki derslerin durumuna göre değişiyordu. Bir ara 2 ay toplanamadık, herkesin sınavları vardı. Bir ara da her gün toplanır olmuştuk. Tarihler düzenli değildi ama hadi toplanıyoruz dediğimizde herkes geliyordu ve her toplantıda sayımız çok artmasa da yeni yeni yüzler görüyorduk. Bu da bizi mutlandırıyordu. Aslında her geçen gün büyüyorduk.

-Peki, bu toplantıya gelenlerden kaç genç ailesine açılmıştı?
İlk toplantıya geldiğimizde sadece 4-5 kişi ailesine açılmıştı. Toplantıların sürdüğü süreçte her toplantıda birisi daha ben de açıldım, ben de açıldım diye gelmeye başlamıştı. Oluşum sürecinde sayı 10 civarına yükseldi. Örneğin bir arkadaşımız ilk önce annesine açılmıştı, daha sonra da annesiyle beraber toplantıya gelmişti. Annesi de bizi tanımak istiyordu. Çünkü hiçbir şey bilmiyordu. Örneğin bana “Sen erkek erkeğe olanlardan mısın?” demişti mesela. Gey kelimesini bile bilmiyordu. Toplumda eşcinselliğin sadece seksten ibaret olduğu düşünülüyor, gey dediğimizde erkek erkeğe yatanlar diye biliniyor. Bu yüzden ailelerin gelip bizimle tanışması çok büyük bir olaydı, o gün hepimiz ayrıca bir mutlu olmuştuk. Toplantı sonrası yemeğe filan gitmiştik.

-Bu toplantılarda neler yapıyorsunuz?
Toplantılarımızı da iki bölüm şeklinde yapıyoruz. Birinci bölümde oluşumun durumunu, geleceğini, bütçemizi, yapacağımız etkinliklerimizi konuşuyoruz. İkinci bölümde ise daha çok eğitici sunumlar hazırlayıp bunlar üzerinden tartışıyoruz. Bazen İnterseksin ne olduğunu, bazen trans politikalarını eleştiriyoruz. Trans birey cinayetleri olduğu zamanlar özellikle bu konular üzerinde durmaya çalışıyoruz.

-Piknikten önce başka büyük bir etkinliğiniz olmuş muydu? Çünkü ben sizi piknik ile tanıdığım için öncesini bilmiyorum.
Onur haftası kapsamında “Eğitimde Heteroseksizim” konulu bir panel düzenledik. Bu panelde EğitimSen LGBT komisyonu ve Mimar Sinan Flu Baykuş topluluğu ile bir arada çalıştık. Bu panel sayesinde sesimizi birçok LGBTİ oluşumuna duyurmuş olduk. Bizim gerçek bir varlık olarak ortaya çıkmamız bu panelle oldu.

-Piknik kararı nasıl çıktı? Neden piknik?
Biz her toplantıdan sonra hemen Lambda’nın çevresinde bulunan kafelere giderdik. Biliyorsunuz, oralarda gey dostu kafeler var. Bir süre sonra hayatımız sadece 2-3 kafe, 1-2 sokaktan ibaret oldu. İnanılmaz derece sıkışıp kalmıştık, kendi gettomuzu yaratmıştık. Dışına çıkamıyorduk. Bu yüzden havaların güzelleşmesini de fırsat bilip insanların içine karışma kararı aldık. Aslında insanlardan kendimizi soyutlamıştık. Piknik hem açık havaya çıkma hem de bakın bizler de varız deme girişimiydi. Ayrıca daha yoğun bir katılım olacağını düşündük. Çünkü toplantılara belirli kişiler gelmeye başlamıştı. Ne de olsa toplantı deyince sıkıcı bir şey olduğunu düşünenler gelmiyor. Aslında biz o sıkıcı toplantılara gelmeyen arkadaşları da evlerinden çıkarmayı hedefledik.

-Piknik duyurusunu nereden yaptınız?
Bu sefer twitterı çok yoğun kullandık. Daha sonra bloğumuz ve facebook grubumuzdan afişlerimizi yayınladık. KaosGL’de internet sitesinden duyurumuzu yaptı. Ayrıca gruptaki herkes kendi hesaplarından da paylaştılar.

-Pikniğe kaç kişi geldi?
Otuzdan fazla kişi geldi. Çünkü biz otuzdan sonrasını sayamadık. Gelen geçen bile bizim eğlencemizi görünce katıldı diyebiliriz.

- Peki, piknik için özellikle organize oldunuz mu? Kim kek getirecek, kim börek, kaşık, top getirecek gibi bunları belirlediniz mi?
Biz liseliyiz. Okuldan bu tür durumlara alışığız. Okullarda olduğu gibi liste çıkardık, daha sonra bunu yayınladık ve isteyenler istediğini seçti ve getirdi.

-Yıldız parkı o gün kalabalık mıydı, herhangi bir sıkıntı çıktı mı, sataşan filan oldu mu?
Yok, park o gün çok sakindi. Hatta ilk gittiğimizde heteroseksüel bir çift bir piknik masasına eşyalarını koymuşlar fotoğraf çekiliyorlardı. Bizim arkadaşlar da artık yorulmuşlardı gidip o banka oturdular. Bu çift bizi çok kalabalık görünce gelip eşyaların alıp gittiler. Biz biraz onları ötekileştirmiş olduk sanırım. Ama hiçbir sataşma filan olmadı. Oldukça güzel geçti. Müzik açtık Ankara havası filan oynadık.

-Pikniğe aniden çıkıp gelen birisi oldu mu yoksa herkes önceden haber vermiş miydi?
O şekilde gelen olmadı; ama pikniğin sonuna doğru oradan geçenler bizim eğlencemizi görünce katılmak istediler. Hatta bitmesine doğru bazı arkadaşlarımız oradan tanıştıklarıyla Taksime eğlenmeye bile gittiler. Yani orada heteroseksüel bireylerle tam bir buluşma geçirmiş olduk.

-Katılan herkes LGBTİ miydi?
Yok, heteroseksüel arkadaşlarımız da vardı. Oluşumumuzun içinde zaten heteroseksüel bireyler var. Toplantılarımıza da geliyorlar, bu tür etkinliklere de katılıyorlar. Onlar bizi desteklemekle yükümlü hissediyorlar kendilerini.

-Başka şehirlerde de buluşmalar, toplaşmalar olacak mı? İstanbul özelinde bir oluşum musunuz?
Oluşum kurulduktan 2 ay sonra bütün şehirlerden istek gelmeye başladı. “Hep İstanbul’da toplanıyorsunuz, gettolardan çıkmıyorsunuz…” diye eleştirildik. “Biz oraya gelemiyoruz, siz gelin.” dediler. Biz de ilk olarak Ankara’da toplanma kararı aldık. Biz oraya gitmeden orada bir oluşum başladı. Bizden de iki arkadaş oraya gözlemci olarak gidecek. Biz Adana ve İzmir’e de ulaşmaya çalıştık, olumlu cevap alamadık daha. Şimdilik sadece Ankara’da bir etkinliğimiz var.

-Okullarda eşcinsel bireyler tartaklanmaya, sözlü tacizlere maruz kalıyorlar. Bunları hepimiz  yaşamışızdır. Bu duruma özel bir etkinlik, protesto, muhalif duruş kararınız var mı?
Bunları toplantılarımızda konuşuyoruz. Çünkü aramızda sorun yaşayan çok arkadaşımız var. Bu yüzden ilerleyen günlerde sticker bastıracağız. Tuvalet kapılarının arkalarına, okulun duvarlarına yapıştırmayı düşünüyoruz. LGBTİ bireylerin görünürlüğünü arttırmak için çok basit metinler hazırlayıp okullara yapıştırmayı planlıyoruz. Broşürler bastırmıştık, bunları dışarıdan okulun bahçesine atıp kaçmayı filan planladık ama onu daha gerçekleştiremedik. 

DipNot: GZone Ekim sayısında yayınlanmıştır. Bu ay ki derginin reklamını da yapmak amacıyla tekrardan yayınladım. GZone Kasım sayısını kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Özellikle son sayfalardaki burç yorumları birebir tuttu. Okuduğum günden beri ne okuduysam onlar oluyor. Bir de süper film tavsiyeleri var. Ayrıca röportajlar da çok iyi, kaçırmayın derim..

Sevgiyle Kalın..

16 yorum :

 • Adsız dedi ki...

  Kaan abi iyiler hoslarda boslar be. Gecenlerse twitter dan bi tanesi ile iyi kapistim. Sohbet kanallarina katilmak istedigimde bana istanbulda olman lazim gibi sacma bi cevap verildi. Hadi beni gectim ya baska bi sehirde yanliz ve yardima ihtiyaci hani gercekten ihtiyaci olan biri olsaydi? Hani bende liseliyim ama bilen bilir benim twitter hesabimda bile "lgbti sen ve derdin varsa ulas bana yazar" hani ben tek basima bunu yapiyorum/deniyorum ama "liseli" dayanisma orgutu bunu yapamiyor. Cok aci

  -Euphrathes Gulmez

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Euphrathes tabii ülkenin tüm şehirlerine yetişecek bir donanım ya da varlık gösterecek kuvvetleri yoktur. Bu eksi bir şey ama burada güzel olan bir kaç kişi dahi olsa buluşup oturması, birleşmesi, kendini kabul etme sürecinde dayanışması...

  Ayrıca interafktif ortamların gelişmesi ve yaygınlaşması da güzel bir şey. İnsanlar çok uzaklardan çok uzaktaki kişilere yardımcı olabiliyor. Tabii bu noktada bir şehir faşizmi olacağını da düşünmüyorum...

  Sevgiyle kal ;)

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Sıradancığım ne hoş oldu ülkeye gelmen :)
  Vallahi kendi çapında bir sürü şeyler yapmaya çalışan insanlar var ve yeni bir algı oluşturmaya çalışıyorlar ama kolay değil elbette, ne de olsa kapalı yaşayan bir toplumuz.

 • O Gay Ben de dedi ki...

  özellikle liseli gençlerin oluşturduğu çeşitli "aile" toplulukları vardı ki halen var. Atıyorum bilmem ne prade, bilmem ne rainbow bla bla. Kendi aralarında bir yarış kafası vs. Bir ara videolar çekip bir birlerine sataşıyorlardı falan hoş halen bir çok bu tip topluluklar var facebookta. LiseliLGBTİ bunların hepsini kucaklayacak bir oluşum ortamı yaratıyorsa ne güzel ayrıca belirli bir yönetici gurubunun da olması gerekiyor. Tabii tabanın düşünceleri çerçevesinde hareket edecek.

  Ayrıca; o aile oluşumları gibi 2 gün sonra biz ankara liselisiyiz biz denizli liselisiyiz gibi oluşumlar ve çatışma ortamları olmaması temennisiyle. Her ilde böyle oluşumlar olabilir lakin tek çatı altında toplanması daha iyi.

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili O gayciğim ilk olarak çatı uyarına katılıp teşekkür ediyorum. Haklısın ve ben görüştüğüm zaman böyle bir çatışmayı sezinledim. Keşke ayrı ayrı kurulup bir olmayı başarsalar.

  Bu facebooktaki aile gruplarını hep sempatik bulmuşumdur ama bunların böyle kavgaları olduğunu hiç.bilmiyordum. Nasıl başarıyorlar böyle tartışma ortamları yaratmayı hiç anlayamıyorum :)

 • Kaan Arer dedi ki...

  Exodyam tüh tüh bundan da geri kaldın oldu mu şimdi :D
  Kuzum sen hiçbir şeyi kaçırmıyorsun zira aktif bir şekilde bu ortamdasın ve okudukça bilgileniyor, yazdıkça bilgileniyorsun zaten. Açıkçası ben blog okuya okuya geliştirdim kendimi ;)

  Herkes blog okuyabilse bu tür oluşumlar sadece sosyalleşme ayağı olurdu, her şehir de bulunurdu. Ne de olsa her şehirin bir gey cemaati var yani.. Neyse sıkma sen canını :D

  öptüm;)

 • Çürük Vişne dedi ki...

  Güzel bir oluşum gerçekten. Biz lisede hep goygoy yapıp hayatın gerçeklerinden uzak toz pembe baktık hayata karşı. Hiçbir şey yapmadık diyemem yaptık, kendi bireysel savaşlarımızı verdik. Güzel bir kitleye hitap ediyor. Fakat sevgili ülkemizin 18 yaş olayına takılmadan ilerleyebilirlerse çok güzel olur gerçekten. Bilindiği gibi 18 yaşını doldurmamış bireyleri resmi olarak reşit sayılmadığı ve kısıtladığı bir sistemde ilerlemek güç ve suç. Devlet bu tür şeylere psikolojik istismar ya da çocuk istismarı demeye bayılıyor çünkü.

  Ayriyetten o gayciğimin de dediği gibi umarım lisesiler arası gruplaşmalara dönüşmez zamanla.

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Çürük Vişne goygoy bu ülkenin en gerçeği... Herkes sürekli goygoy peşinde, o yüzden gençlere bir şey diyemiyorum. Ama biraz daha kültür peşinde koşan insanlar da var işte.. O Gay de olayları biliyor tabii, ben bozulmadan devam etmelerini temenni ederim... Bakalım neler olur neler :)

  iyi geceler tatlım...

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Quince Jamciğim vallahi zamanında internet bile yoktu, ixir neyin çivirmeli bağlanmalar, annen kızar, telefonu meşgul ediyorsun diye. bir bok bilmeden sıkılmalar, üzülmeler,.. ah benim tarihçeme bakınca durum daha da kötü.. O yüzden sen çok üzülme bence :D

Yorum Gönder

Etiketler

1 Aralık ( 1 ) 16 lığın hikayesi ( 1 ) 20. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 4 ) 2013 ( 1 ) 2015 Seçim Sonuçları ( 1 ) 2015 Seçimleri ( 2 ) 21 Aralık 2012 ( 1 ) 21. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 3 ) 22. Onur Haftası Etkinlikleri ( 2 ) 23. LGBTİ Onur Haftası ( 1 ) 29 Ekim ( 1 ) 3.İzmir Onur Yürüyüşü ( 1 ) 5 yıldız ( 1 ) A ( 1 ) ABD ( 1 ) Abdullah Ağa Yalısı ( 1 ) Abi ( 1 ) Abla ( 1 ) Absürt Komedi ( 3 ) ABU TV Song Festival ( 1 ) Acemi Gay ( 1 ) Açaili ( 1 ) Açıldıkça Açılmak ( 6 ) Açılmak ( 2 ) Adaçayı ( 1 ) Adalet ( 1 ) Adalet Sarayı ( 1 ) Affetmek ( 2 ) Ağlamak ( 3 ) Ahlak ( 1 ) Ahmed Arif ( 1 ) Ahmet Davutoğlu ( 1 ) Ahmet Hakan ( 2 ) Ahmet Hemdi Tanpınar ( 1 ) Ahmet Kaya ( 2 ) Ahmet Sami Özbudak ( 1 ) Ahmet Tulgar ( 2 ) Ahşap Ev ( 1 ) AIDS ( 1 ) Aile ve Sevgili ( 2 ) Aile Yanına Taşınmak ( 1 ) Aileye Açılmak ( 6 ) Akasya Durağı ( 1 ) Akmerkez ( 1 ) AKP ( 8 ) Aktif Olmak Nedir ( 3 ) Aktif Pasif Sorunsalı ( 4 ) Aldatma ( 1 ) Aldatmak ( 1 ) Ali ile Ramazan ( 1 ) Ali Poyrazoğlu ( 1 ) Allah ( 1 ) Alsancak ( 1 ) Alsancak Barlar ( 1 ) Alternatif Cezalar ( 1 ) Alternetif Kutlama ( 1 ) Amca ( 1 ) Anal İlişki ( 4 ) Anal Sex ( 4 ) Anal Temizlik ( 2 ) Anayasada Eşitlik ( 1 ) Anı ( 4 ) Anıl T ( 1 ) Anket ( 1 ) Anne Ben araba kullanıyorum ( 1 ) Anne beni evlendiriyorlar ( 2 ) Anne benim reytingimi silmişler ( 1 ) Annem ( 3 ) Antoine de Saint Exupéry ( 1 ) Anüs Kaşıntısı ( 1 ) AP ( 1 ) AP Olmak ( 1 ) APA ( 1 ) Apple ( 1 ) Araba Kullanmak ( 1 ) Arda Kural ( 1 ) Arkadaşlık ( 6 ) Artemis Yayınları ( 1 ) Arzulamak ( 1 ) Asgar Ferhadi ( 1 ) Asker Gay Hikayeleri ( 10 ) Asker olmak istemiyorum ( 10 ) Asker Sex ( 10 ) Askerde Rahat Etmenin Sırları ( 2 ) Askerlik ( 12 ) Askerlik Anıları ( 5 ) Asya Pasifik Yayın Grubu ( 1 ) Aşık Olmak ( 3 ) Aşk ( 23 ) Aşk Acısı ( 9 ) Aşk Avcısıyım ( 3 ) aşk kanunları ( 1 ) Aşk Meşk ( 3 ) Aşk varsa yaşamak sextir ( 4 ) Aşk yeniden ( 1 ) Aşkın Tekil Hali ( 2 ) Atatürk ( 1 ) Ateist ( 1 ) Ateizm ( 1 ) Attila İlhan ( 2 ) Avcılar ( 1 ) avea ( 1 ) Avrupa ( 1 ) Ay Karanlık ( 1 ) Ayrılık ( 1 ) Ayşe Arman ( 9 ) Ayşe Kulin ( 4 ) Babalar ve Gayler ( 10 ) Babam ( 3 ) Babanın Gay Oğlunu Kabul Etmesi ( 2 ) Bacak Arasından Türkiye ( 1 ) Bağırsak Paraziti ( 1 ) Bahar Geldi ( 2 ) Bal ( 1 ) Bal Oğlan ( 1 ) Bal Reklamları ( 3 ) Balck Mirror ( 1 ) Baskı ( 3 ) Başarının Statüsü ( 2 ) Başbakan ( 3 ) Beauty ( 1 ) Bedelli Askerlik ( 4 ) Beni Bulun ( 1 ) Benim Çocuğum ( 2 ) Beşiktaş ( 3 ) Beyaz Çay ( 2 ) Beyaz Peynir ( 1 ) Bi'adam ( 1 ) BiGay'in Hikayesi ( 2 ) Bikomoko ( 1 ) Bilendır ( 1 ) Bilinçli Tüketim ( 4 ) Bimer ( 3 ) Bir Gay ( 1 ) Bir gay'in askerlik anıları ( 1 ) Bir Ömür Dediğin ( 1 ) Birbirimize ( 1 ) Biseksüellik ( 3 ) Biseksüellikten Vazgeçiş ( 1 ) Black Cat ( 1 ) Black Mirror ( 1 ) Blog Engelleme ( 1 ) Blog Teması ( 1 ) Blog Yazmak ( 10 ) Blogger Buluşması ( 11 ) Blow Job ( 1 ) Bodrum ( 1 ) Bora'nın Kitabı ( 1 ) Bornoz ( 2 ) Boş İnsanlar ( 2 ) Boş Kitaplar ( 1 ) Boşanma ( 1 ) Boyacı ( 1 ) Börek ( 1 ) Brad Rowe ( 1 ) Budizm ( 1 ) Buhar Odası ( 1 ) Bullying ( 1 ) Burak Gezer ( 1 ) Burak Serdar Şanal ( 1 ) Buz Odası ( 1 ) Bülent Ersoy ( 1 ) C.R.A.Z.Y. ( 1 ) Cağaloğlu Hamamı ( 1 ) Cameron ( 1 ) Camiide Aşk ( 1 ) Can Yayınları ( 1 ) Can Yılmaz ( 1 ) Canka Kuir ( 1 ) Cansın ( 1 ) Cansın ile ilk buluşma ( 1 ) Cehalet ( 1 ) Cehennem ( 1 ) Celp Dönemi ( 4 ) Cem Yılmaz ( 1 ) Cennet ( 1 ) Ceza ( 1 ) Chal Chene ( 1 ) CHP ( 1 ) Cinsel Yönelim ( 2 ) Cinsellik ( 1 ) Cinsiyet Değiştirme ( 1 ) Cinsiyetsizlik Düşüncesi ( 1 ) Come Out ( 13 ) Coming Out for Family ( 2 ) Couple ( 1 ) Cumhuriyet ( 1 ) Çağan Irmak ( 1 ) Çalışkanlık ( 1 ) Çay ( 2 ) Çaykur ( 1 ) Çengelköy ( 1 ) Çevre Bilinci ( 1 ) Çıplak ( 1 ) Çiçekler ( 1 ) Çilekli Gay ( 2 ) Çocuk ( 1 ) Çocuk Yetiştirmek ( 1 ) Çocuklar ve Canavarları ( 1 ) Çocukların Büyük Oyunları ( 2 ) Çocukluk ( 3 ) Çok yönlüyüm ( 1 ) Çopstiks Kullanmak ( 1 ) Çürük Raporu ( 4 ) David Dumortier ( 1 ) Death Note ( 1 ) Dedemin İnsanları ( 1 ) Demokrasi ( 1 ) Denemeler ( 2 ) Deniz ( 2 ) Deprem ( 1 ) Depresif Ayu ( 1 ) Depresif Gay ( 1 ) Depresifim ( 1 ) Dergi ( 1 ) Dermatolog ( 1 ) Ders Çalışma Taktikleri ( 1 ) Dershane ( 4 ) Devlet ( 1 ) Devlet Bahçeli ( 1 ) Devrim Ayetleri ( 1 ) Dialogue In The Dark ( 1 ) Dick ( 1 ) Din ( 6 ) Dini Öğrenme ( 2 ) Diren Gezi Parkı ( 5 ) Direnen Gençler ( 2 ) Diş Çekimi Sonrası Yaşananlar ( 1 ) Diş Fırçalama ( 2 ) Dİş Sağlığı ( 1 ) Diyanet İşleri Başkanlığı ( 1 ) Dizi Oyuncaları ( 1 ) DNS Ayarı Değiştir ( 1 ) Doğa ( 1 ) Doğadan ( 1 ) Doğum Günü ( 2 ) Doğuş ( 1 ) Doktor ( 1 ) Doktor Jivago ( 1 ) Domates ( 1 ) Domates Saklamak ( 1 ) Domatesin Faydaları ( 2 ) Dora'ya Ağıt ( 1 ) Dorothy Martin ( 1 ) Dostlar ( 2 ) Durex ( 1 ) Durum Tespiti ( 1 ) Duş ( 2 ) Duşta bebek yağı bocalamak ( 1 ) Duygusal İbne ( 2 ) Dünya Göz ( 1 ) Dünya Üleklerinde Eşcinsel Askerlik ( 2 ) E Güncenin Güzellikleri ( 1 ) Eczane ( 1 ) Edebiyat ( 1 ) Efemine Erkek ( 5 ) Eflatoon ( 1 ) Eğitim ( 9 ) Eğitim Fakülteleri ( 2 ) Eğlencenin Dibine Vurmak ( 1 ) Ekin ile Emrullah ( 1 ) Ekmek ( 1 ) Elektrik ( 1 ) Eleştiriler ( 11 ) Emel Sayın ( 1 ) Emirgan Sütiş ( 1 ) Emlak Terörü ( 1 ) Empati Kurmak ( 2 ) Enerji ( 1 ) Engelli Site ( 1 ) Ensest ( 1 ) Erdem ( 1 ) Erdemli Yaşam ( 1 ) Eren Erdem ( 1 ) Erkek Erkeğe ( 1 ) Erkekte Genital Siğil ( 1 ) Eski kız arkadaşın ve annesi ( 2 ) esobeso ( 2 ) Estetik İhtiyaçlar ( 1 ) Eş Cinsel Edebiyat ( 4 ) Eşcinsel Evlilik ( 4 ) Eşcinsel Olma Yolunda Emin Adımlar ( 4 ) Eşcinselliği çağrıştıran şakalar ( 1 ) Eşcinselliğin Tedavisi ( 3 ) Etiler ( 2 ) Etkinlik ( 1 ) Eurovision ( 2 ) Ev Kiralama ( 4 ) Ev Oğlanı ( 6 ) Ev Pansiyonları ( 1 ) Evimiz ( 1 ) Evlenme Baskısı ( 2 ) evrene mesaj ( 1 ) Fanteziler ( 1 ) Fareler ve İnsanlar ( 1 ) Farklılıklarla Dalga Geçme Hastalığı ( 1 ) Fe ( 1 ) Femen Örgütü ( 1 ) Feminen Davranmak ( 6 ) Feraye Sünev Çokgürses ( 1 ) Ferzan Özpetek ( 4 ) Fetih 1453 ( 1 ) Filitre Kahve ( 1 ) Film ( 9 ) Fotoğraflar ( 1 ) Fransa ( 1 ) Fransız Sokağı ( 1 ) Franz Kafka ( 1 ) Frigo ( 1 ) Full Aktif ( 3 ) Futbol ve Gay ( 2 ) Futbolcular neden kalça okşuyorlar ( 1 ) Gabile ( 3 ) Ganimedeski ( 1 ) Garson ( 1 ) Gay ( 28 ) Gay Asker ( 8 ) gay aşk ( 6 ) Gay Bar ( 3 ) Gay Dergi ( 1 ) Gay Hayvanlar ( 1 ) Gay Hikaye ( 22 ) Gay Kültür ( 6 ) Gay Mahalle Baskısı ( 3 ) Gay Not Defteri ( 2 ) Gay Olmak ( 24 ) Gay Panda ( 1 ) Gay Pride ( 14 ) Gay Rights ( 7 ) Gay Sex ( 14 ) Gay Sex Hikayesi ( 7 ) Gay Tatil ( 1 ) Gay Temalı Filmler ( 1 ) Gay ve Bilim ( 2 ) Gay ve Hayat ( 9 ) Gay ve Lezbiyen ele ele ( 2 ) Gayler Kime Verdi ( 1 ) GayMag ( 2 ) Gayrettepe Metro ( 1 ) Gaz Bombası ( 1 ) Genel Cerrah ( 1 ) Gerçekler ( 1 ) Gergedan Mevsimi ( 1 ) Geylesof ( 1 ) Gezi Parkı ( 5 ) Gizli Anların Yolcusu ( 3 ) Gone Girl ( 1 ) Gökçe ( 1 ) Görme Engelli ( 1 ) Görünür Olma Korkusu ( 2 ) Grinder ( 1 ) Grup Sex ( 5 ) Gün Işığı ( 1 ) Günah ( 2 ) Günah Çıkarma ( 1 ) Gündem ( 2 ) Gündüz Erkek Gece Kadın ( 1 ) Günlük Ayracı ( 1 ) güzel kokan çocuk ( 2 ) Güzellik ( 1 ) GZone ( 11 ) Haberler ( 1 ) Hacettepe Üniversitesi ( 1 ) Halam ( 1 ) Hamamcı teyze ( 1 ) Hamamda Sex ( 4 ) Hangi Ahlak ( 1 ) Hangimiz Yapmıyoruz Ki ( 1 ) Haplo ( 1 ) Harvey Milk ( 1 ) Hatalar ( 1 ) Hatıralar ( 1 ) Havalar ( 1 ) Havuç ( 1 ) Havuz ( 1 ) Hayal Kırıkları ( 1 ) Hayat AVM ( 2 ) Hayat ve Gaylık ( 38 ) Hayata Dair ( 5 ) Hayrettin Karaman ( 1 ) Hayvanlar ( 2 ) HDP ( 3 ) Hepimiz Pipimiz İçin ( 1 ) Heteroseksüel ( 4 ) Heteroseksüel Bir Erkeğe Açılmak ( 1 ) Heteroseksüel İlişki ( 1 ) Heteroseksüel Yorumları ( 2 ) Heteroseksüellik ile Homoseksüellik ( 3 ) Heyecan ( 1 ) Hikaye ( 8 ) Hilbert ( 1 ) Hisar'dan Ahmet ( 1 ) Hitap ( 1 ) Hiv ( 1 ) Hiv Pozitif ( 1 ) Holden Nowell ( 1 ) Holiday ( 1 ) Homofobi ( 6 ) Homorexia ( 1 ) Hormonlu Domates Ödülleri ( 2 ) Hornet ( 1 ) Hoşgörü ( 2 ) Hörbi ( 1 ) HPV ( 1 ) Human Rights ( 1 ) Hükümet ( 1 ) Hürriyet ( 1 ) Hürriyet Cumartesi ( 1 ) Hüseyin Kıyar ( 1 ) IŞİD ( 1 ) İbne ( 2 ) İbrahim Şahin ( 1 ) İçimizdeki Şeytan ( 1 ) İçinde Yaşadığım Deri ( 1 ) İçinizdeki Gay ( 2 ) İdam ( 1 ) İETT ( 1 ) İfade verdim ( 1 ) İKEA ( 1 ) İkna odası ( 1 ) İletişim Yayınları ( 1 ) İlgiç bir tanışma ( 2 ) İlişki ( 1 ) İlk arabam ( 1 ) ilk aşk ( 2 ) İlk Cinsel Hayaller ( 1 ) ilk defa bir insandan nefret ettim ( 1 ) İlk Oral Seks Hikayesi ( 2 ) İlk terkediliş ( 1 ) İnce Ses ( 1 ) İncir reçeli ( 1 ) İneklik ( 1 ) İngiliz ( 2 ) İngiltere ( 1 ) İnsan Ruhu ( 3 ) İnsanlık ( 4 ) İnternet üzerinden alışveriş ( 1 ) İntihar ( 1 ) İran ( 1 ) İrfan ( 1 ) İrfan Geleneği ( 1 ) İsim Gerçeği ( 1 ) İskender Pala ( 1 ) İsmail YK ( 1 ) İstanbul ( 13 ) İstanbul Üniversitesi ( 1 ) İstanbul'dan Hikayeler ( 2 ) İstiklal ( 1 ) İş Bankası ( 1 ) İşkenceci Çocuklar ( 1 ) İşlenmiş Et ( 1 ) İyi Hayat ( 2 ) İzmir ( 10 ) İzmir Dindarlığı ( 1 ) İzmir Diş Hastahanesi ( 1 ) İzmirdeki o gay ( 2 ) İzzet Yıldızhan ( 1 ) Jinekolog ( 1 ) Jinekoloji ( 1 ) Kaan Arer ( 19 ) Kaan Arter ( 1 ) Kadın ( 2 ) Kadına Şiddet ( 2 ) Kadınları Tatmin Etmek ( 1 ) Kadınların Boşalması ( 1 ) Kadınsı Asker ( 2 ) Kafede bacak bacağa sarılmak ( 1 ) Kahvaltı ( 5 ) Kahve Sefası ( 2 ) Kan ( 1 ) Kanal D ( 1 ) Kanatlarım Var Ruhumda ( 1 ) Kanser Hastalığı ( 1 ) Kaos GL ( 2 ) Kapalı Çarşı ( 1 ) Kapı Yayınları ( 1 ) Kapitalizm ( 2 ) Karaburun ( 1 ) Karakola düştüm ( 1 ) Karanlıkta Diyalog ( 1 ) Karanlıkta Seks ( 2 ) Karlşkan Komşu ( 1 ) Kaslı Erkekler ( 1 ) Kayahan ( 1 ) Kayganlaştıcı Jel ( 1 ) Kaymak ( 1 ) Kebap Yemek ( 2 ) Kedi ( 1 ) Kendini bilmek ( 1 ) Keşanlı Ali Destanı ( 1 ) Kırmızı Masa ( 1 ) Kısa Süreli ilişkiler ( 1 ) Kıskançlık ( 1 ) Kış Uykusu ( 1 ) Kıyamet ( 1 ) Kibarlık ( 1 ) Kim bilir daha ne adamlar seveceğim ( 2 ) Kinsey Skalası ( 1 ) Kişisel Gelişim ( 1 ) Kitap ( 12 ) Koalisyon ( 1 ) Koalisyon Anketi ( 1 ) Kobani ( 1 ) koku ( 1 ) Kol Böreği ( 1 ) Komedi ( 2 ) Komşuluk hakları ( 1 ) Komşunun Meraklısı ( 1 ) Kondom ( 1 ) Kontrollü Açılma ( 8 ) Konuşma Korkusu ( 1 ) Konuşulamayanlar ( 1 ) Koro ( 1 ) Koterijasyon ( 1 ) Koy ( 1 ) Köpekler ve Gayler ( 1 ) Kör ( 1 ) Köşe Yazısı ( 3 ) KPSS ( 2 ) Kredi Kartı Kullanımı ( 1 ) Kum ( 1 ) Kur'an ( 1 ) Kurban Bayramı ( 3 ) Kuru İncir ( 1 ) Kuşburnu ( 1 ) Kutlama Mektubu ( 1 ) Kuzum ( 3 ) Kuzum yok artık ( 1 ) Küçük Prens ( 1 ) Kültür ( 2 ) Kürk Mantolu Madonna ( 2 ) Kürt ( 1 ) Kürtaj ( 1 ) Kürtajın Sosyolojik Sonuçları ( 1 ) Lambda İstanbul ( 1 ) Lamdaİstanbul ( 2 ) Lamy Dolma Kalem ( 1 ) Lavman ( 2 ) Leithy Cat ( 1 ) Les Amours Imaginaires ( 1 ) Lezbiyenlerde Aktif Pasif Roller ( 1 ) Lezbiyenlik ( 1 ) LGBT Partisi ( 2 ) LGBTİ Aktivizmi ( 2 ) Liberalizm ( 1 ) Libido ( 1 ) Liderlik ( 1 ) Limon ( 1 ) Lipton ( 1 ) Lise ( 1 ) Liseli LGBT ( 1 ) Luke Kirby ( 1 ) Lut Kavmi ( 1 ) LYS ( 1 ) Magazin ( 1 ) Mambo Italiano ( 1 ) Manga ( 1 ) Mangal ( 2 ) Mario Benedetti ( 1 ) Marjinal Kezban ( 2 ) Martı Yayınları ( 2 ) Master Tezi ( 1 ) Masturi Kabare ( 1 ) Mastürbasyon ( 1 ) Mastürbasyonu Öğrenmek ( 1 ) Masum Değiliz ( 1 ) Matematik ( 3 ) MEB ( 2 ) Medeniyet ( 3 ) Mehmet Görmez ( 1 ) Mektup ( 1 ) Melek Tozu ( 1 ) Memur Atamaları ( 1 ) Meral Okay ( 1 ) Meyve Bahçeleri ( 2 ) Meyve Çayları ( 1 ) Meyveli Pasta ( 1 ) MHP ( 4 ) Mısır Çarşısı ( 1 ) Milli Eğitim Bakanlığı ( 2 ) Milliyet Gazetesi ( 1 ) Mim ( 10 ) Misalli Büyük Türkçe Sözlük ( 1 ) Miss Tiffany ( 1 ) Mobbing ( 1 ) Moda ( 3 ) Monica Bellucci ( 1 ) Montaigne ( 1 ) Montu Merid Müzik Doktorluğu ( 1 ) Mood ( 1 ) Mor Menekşe ( 1 ) Muhalefet Bilinci ( 1 ) Muhteşem Misafir ( 1 ) Murat Renay ( 2 ) Mutlu Etmenin Yolları ( 1 ) Mutlu Olmanın Yolları ( 1 ) Mutluluk ( 9 ) Müjdat Gezen ( 1 ) Müzik ( 1 ) Müzik Profesörlüğü ( 1 ) My Own Private Idaho ( 1 ) Nane ( 1 ) Nazım Hikmet ( 1 ) Ne adamlar sevdim beni alıştırıp kaçan ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni kandıran ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni yarı yolda bırakan ( 1 ) Neden Eşcinselim ( 3 ) Neden Şirince ( 1 ) Nerede O Eski Bayramlar ( 1 ) Neşet Ertaş ( 1 ) Nick Smorty ( 1 ) Nihat Doğan ( 1 ) Nil Karaibrahimgil ( 2 ) Noel Baba ( 2 ) O Gay; Ben de ( 5 ) Odtülü ( 3 ) OECD ( 2 ) OK ( 1 ) Okan Bayülgen ( 2 ) Okşama ( 1 ) Okulda LGBTİ ( 2 ) Okur Yorumu ( 1 ) Omlet ( 2 ) one girl two boy ( 7 ) Operadaki Kazulet ( 2 ) Oral Seksin Detayları ( 2 ) Oral Sex ( 2 ) Orhan Pamuk ( 1 ) Ortaköy ( 2 ) Ortaokul ( 1 ) Osmanlıca ( 1 ) Otel ( 2 ) Ozan Güven ( 1 ) Ödül aldım ( 1 ) Ödül verdim ( 1 ) Öğlen Yemeği ( 2 ) Öğrenmek ( 1 ) Öğretmen ( 3 ) Öğretmenlik ( 5 ) Ölüm ( 5 ) Ömer Hayyam ( 2 ) Ön Sevişme ( 2 ) öpüşme ( 1 ) Örtünmek ( 1 ) Övülme Hastalığı ( 1 ) Öykü ( 2 ) Özbilgi ( 1 ) Özdeğerlendirme ( 1 ) Özet Düşüncelerim ( 20 ) Özgecan Aslan ( 1 ) Özgür Bolat ( 1 ) Özgüven ( 2 ) Özlü Söz ( 1 ) P ( 1 ) Paganizm ( 1 ) Panseksüel ( 1 ) Panseksüelizm ( 1 ) Pansiyon ( 1 ) Papa ( 1 ) Pasif Olmak Nedir ( 3 ) Patrick ( 1 ) Patron ( 1 ) Paulo Coelho ( 1 ) Pedagog ( 1 ) Pembe Otobüs ( 1 ) Pembe Tezkere ( 4 ) Penis ( 3 ) Penis Keşfi ( 4 ) Pepee ( 2 ) Perihan Mağden ( 1 ) Pet Shop ( 1 ) PISA ( 1 ) Piknik ( 3 ) Pistis ( 3 ) Pişmanlık ( 1 ) Planet Romeo ( 2 ) Polis Şidddeti ( 1 ) Poliseksüel ( 1 ) Politika ( 1 ) Polyana Gay ( 1 ) Pomoseksüel ( 1 ) Pozitif Ayrımcılık ( 1 ) Profesör ( 2 ) Psikiyatrist ( 2 ) Pudra Tozu ( 2 ) Püf Noktalar ( 1 ) Rahatlamak ( 1 ) RDM ( 3 ) Rehber ( 1 ) Reklam ( 1 ) Renato Ferreira ( 1 ) Resmi Geçit Törenleri ( 1 ) Resmi İsim ( 1 ) Reytingler ( 1 ) Riyakarlık ( 5 ) romantizm ( 1 ) Romeo ( 2 ) Romeo ve Juliet ( 1 ) Romeo ve Julio ( 1 ) Röportaj ( 13 ) Rüya ( 3 ) Sabahattin Ali ( 2 ) Sabır ( 1 ) Sadakat ( 1 ) sadece aktifim ( 4 ) sadece pasifim ( 4 ) Sağlık ( 1 ) Sağlıklı Beslenme ( 2 ) Salata ( 1 ) Samimiyet ( 4 ) Samsung Note2 ( 1 ) Samsung S3 ( 1 ) Sanat ( 1 ) Sansür ( 1 ) Sapyoseksüel ( 1 ) Sarışın Çocuk ( 1 ) Saunada Sex ( 2 ) Savaş Dinçel ( 1 ) Savcı ( 1 ) SBS ( 2 ) Seçim Anketleri ( 2 ) Seks ( 10 ) Seksenler ( 1 ) Seksin Tanımı ( 1 ) Selahattin Demirtaş ( 2 ) Ses değişiminden sonrası ( 1 ) Sesin Acısı ( 2 ) Sesin Büyüsü ( 1 ) Sesin İyileşmesi ( 1 ) Sessiz Anlaşma ( 1 ) Sessiz Cennet ( 1 ) Sevdalarım ( 2 ) Sevdiğim Çocuk ( 2 ) Sevgil ( 1 ) Sevgililer Günü ( 1 ) Sevgilim ( 12 ) Sevgiliyle El Ele Yürümek ( 10 ) Sevginin İletişimi ( 3 ) Sevinç Pastahanesi ( 2 ) Sevişme Çeşitleri ( 2 ) Sevişmek ( 10 ) Sevmek ( 2 ) Sex ( 9 ) Sexy iç giyim ( 1 ) Sezen Aksu ( 4 ) Sezenli Yıllar ( 1 ) Shakespeare ve Domates ( 1 ) Shelter ( 1 ) Sıcak ( 1 ) Sinema ( 1 ) Siyaset ( 7 ) Sloganlar ( 1 ) Sofra ( 1 ) Sokak Çocukları ( 1 ) Sokak Çocukları İçin Elele ( 1 ) Sosyal Sorumluluk ( 1 ) Sosyalizm ( 1 ) Sosyolojik Sonuçlar ( 2 ) Sosyoseksüel ( 1 ) Söylenmeyen ( 1 ) Sözlük ( 1 ) Spor ( 1 ) Steve Jobs ( 1 ) Stonewall Inn ( 1 ) Su ( 1 ) Su Böreği ( 1 ) Sugar Cafe ( 1 ) Sultan Ahmet Köftecisi ( 1 ) Sultan Ahmette Kahvaltı ( 1 ) Şafak Pavey ( 1 ) Şahane Misafir ( 2 ) Şahinlerin Hikayesi ( 1 ) Şair ( 1 ) Şarap ( 1 ) Şarkıların Fısıldadıkları ( 1 ) Şat Bar ( 2 ) Şehit ( 2 ) Şeker ( 1 ) Şeker Bayramı ( 1 ) Şeker Portakalı ( 2 ) Şeytan ( 1 ) Şiddet ( 1 ) Şiddetsizlik ( 1 ) Şiir ( 3 ) Şirince ( 1 ) Şirince Nasıl Bir Yer ( 1 ) Şizoşems ( 1 ) Taciz ( 2 ) Taciz Edilmek ( 2 ) Taksim ( 3 ) Tanıtım ( 2 ) Tanrı ( 1 ) Tarihçi Gay ( 1 ) Tarkan ( 1 ) Tartışma ( 1 ) tartışmayalım sevişelim ( 1 ) Tatil ( 1 ) Tatlı Kız ( 1 ) Tavsiye ( 1 ) TC ( 1 ) TDK ( 1 ) Tebligat ( 1 ) Tecavüz ( 2 ) Tek Tekçi Kazıkçıdır ( 1 ) Tek Yön ( 1 ) Tekila ( 1 ) Tembellik ( 2 ) Ten Paslanması ( 1 ) TEOG ( 1 ) Terör ( 2 ) Teyze ( 1 ) The New Normal ( 1 ) Thomas ( 1 ) TİB ( 1 ) Tiyatro ( 2 ) Top Oyunları ( 1 ) Toplum hastalığı ( 9 ) Torpil ( 1 ) Trans Birey ( 1 ) Trans Cinayeti ( 3 ) Trans Kadın ( 2 ) Transfobi ( 8 ) Transseksüel ( 6 ) Transseksüel Sex ( 3 ) Trevor Wright ( 1 ) TRT ( 1 ) TSK ( 4 ) ttnet ( 2 ) Turing ( 5 ) Turing Toplantıları ( 5 ) Tutku ( 1 ) tuvalette sex ( 3 ) Tüketim Çılgınlığı ( 2 ) Tünel ( 1 ) Türban ( 1 ) Türk Hamamı ( 2 ) Türk Olmak ( 1 ) Türkiye Sokak Çocukları Vakfı ( 1 ) Türkiyede Gay Olmak ( 1 ) Türkiyeden İletişime Engellendi ( 1 ) Türklerin Gayliğe Bakışı ( 1 ) TV8 ( 1 ) Ucube ( 1 ) Uç Uç Böceği ( 1 ) Ulus ( 2 ) undisclosed desires ( 1 ) Uniceff ( 1 ) Uzun Süreli İlişkiler ( 1 ) Üç Kadın ( 1 ) Üzgünüm ( 1 ) Üzülmek ( 3 ) Vajinafobi ( 1 ) Veda ( 1 ) Vegan ( 1 ) Veganizm ( 2 ) Veganizm Bir Spor Mudur ( 1 ) Veli ( 1 ) Versatile Blogger ( 2 ) Vicdani Ret ( 2 ) Vizyonsuluğun Farkında mısınız ( 1 ) Vücudu Keşfetme ( 1 ) wc sex ( 3 ) Work and Travel ( 1 ) Xavier Dolan ( 1 ) Y Kuşağı ( 1 ) Yaban Ağrı ( 2 ) Yaban Mersini ( 1 ) Yağma ( 1 ) Yakışıklılar ( 3 ) Yalan Dünya ( 1 ) Yalnızlık ( 1 ) Yanlış İlaç ( 1 ) Yaratıcılık ( 1 ) Yardım Severlik ( 1 ) Yaşlı Amcalar Şey Yapıyor ( 1 ) Yatak ( 1 ) Yatırım Yapmak ( 1 ) Yaz Geldi ( 1 ) Yaz Tatili ( 1 ) Yazar ( 1 ) Yemek ( 1 ) Yeni Bloggerlar ( 4 ) Yeni Normaller ( 1 ) Yeni Türkü ( 1 ) Yeni Yıldan Beklentiler ( 2 ) Yeşil Çay ( 2 ) Yetmez Ama Evet ( 1 ) YGS ( 2 ) Yılbaşı ( 1 ) Yıldız Tilbe ( 1 ) Yılmaz Erdoğan ( 1 ) Yılmaz Özdil ( 2 ) Yirmilik Dİş Çektirme ( 1 ) Yoğurt ( 1 ) Yolda el ele tutuşmak ( 3 ) Yorumlarım ( 1 ) Yönetmen Gay ( 1 ) Yunus Emre ( 3 ) Yunus Günce ( 1 ) Yusuf'un Hikayesi ( 9 ) Zeka ( 1 ) Zencefil ( 1 ) Zenne ( 2 ) Zerafet ( 1 ) Zeytin ( 1 ) Zina ( 1 )
 

©Copyright 2011 Kaan Arer | TNB