Askeriyede Feminenlik #GayAsker

24 Ekim 2014 Cuma 13 yorum
Askere gidip gitmeme konusunu tartıştığım Pembe Tezkere Gerçekten Pembe Mi yazısından sonra gitmek zorunda kalan ama nelerle karşılaşacağını bilemeyen arkadaşlar için yazmaya devam...

Eğer gitmek zorunda kaldıysanız artık hiçbir şeyden çekinmeyin ve orayı altı aylık ya da bir yıllık bir kamp olarak görün. Bir kampa gidiyorsunuz ve birilerinin size emir vermesine izin veriyorsunuz. Bunu zorunluluk halinden çıkarırsanız aslında çok da kötü bir durum söz konusu değil. Bir kere her şeyin para olduğu dünyamızda bu kampa gitmek için para yatırmıyorsunuz, genelde onlar sizin için masrafta bulunuyor.

Benim feminen tavırlarım var ne olacak?


Türk Silahlı Kuvvetleri askere alım olayında ne olursan ol gel tavrıyla yaklaşıyor. Yani ne olursan ol sıkıntı çekmeyeceksin, biz sana sahip çıkacağız, her derdini anlatacağın kurumlarımız var, şikayet mekanizmamız var, bir yerde çok mu sorun yaşadın başka birliklerimiz var, her yerin şartları birbirinden farklı, sen yeter ki gel diyor.

İlk olarak siz kendinize güvenin. Aşırı feminen de olabilirsiniz, önemli olan saygınlığınızı kurabilmeniz. Kendi çizginizi belirlemeniz. Uyanık olursanız sizin arkanızdan dedikodu yapsalar bile duymazsınız. Zaten herkesin derdi bir şekilde bitirip gitmek, komutanların derdi ise hiçbir sorun çıkmadan tüm gün yan gelip yatmak. Bu yüzden eğer siz sorun üreten bir kişilik değilseniz, şartları çok aşırı derecede dert edinmezseniz, kimse gelip de size sataşıp sorun yaratmaya yeltenmez.

Herkes bir şekilde o ortamdan kaçmanın derdinde. Yani tek şikayeti olan siz olmayacaksınız, herkes belli bir seviyede yaşarken o ortama gelmek zorunda kalıyor. Ben acemi birliğimi yaparken eski bir bakanın oğlu benim arkadaşımdı (Anap). Ben soy isminden tanıdım, yoksa çocuk ben bakan oğluyum diye gezmiyordu, kimsenin de haberi yoktu, o bakanın ismini hatırlayan mı kaldı sanki. Çocuk gey değildi ama hayatında eli soğuk sudan sıcak suya değmemiş, inanılmaz nazik birisiydi. Benden çok daha kırılgandı. Narindi, feminen tavırları yoktu ama askeriyeye hiç uygun birisi değildi. O yüzden sürekli hasta oluyordu, sürekli doktor raporu alıp yatıyordu. Kimse de başına gidip bir şey demiyordu, herkes kendi derdinde, oradan kurtulmanın peşindeydi.

Koğuşta Kadın Sesi


Askere daha yeni gittiğimiz günlerdi. Sanırım ikinci günün akşamı yorulmuşum, yatağımda uzanıyorum, çevremde sohbetimden hoşlanan arkadaşlar onlara bir şeyler anlatıyorum. Birden kadın sesi duyar gibi oldum. Sadece ben değil, çevremdeki arkadaşlarım da hemen o tarafa doğru baktı. Bir de ne görelim ki bizim koğuşun diğer köşesinde zırıl zırıl gey bir arkadaşımız, sesi de ince çıkıyor, eli yüzü düzgün, ama elleri sürekli havada arkadaşlarıyla sohbet ediyor. Böyle baygın baygın bakmalar, kırıtıp kırıtıp yürümeler, yani aslında o oldukça maskülen davranmaya çalışıyor ama yapısı gereği doğal bir feminenliği var. Yoksa bilerek, abartarak, kırıtacak birisi değil.

Çevremdeki kişiler de onu bir müddet izledikten sonra sohbete geri döndük. Feminen arkadaş üzerine bir sohbet başladı, ben sessiz kaldım ki bakalım nasıl bir tavır çizecekler. İçimizden birisi
-Abi herkesi de askere alıyorlar, bu nasıl askerlik yapacak ki acaba?
bir başkası
+İbne işte oğlum, pembe tezkereyle uğraşmamış belli ki...
bambaşka birisi
-Koğuşa kadın girdi sandım vallahi.. Ne ince sesi var öyle..
iyi birisi
-Aman olum bize ne, adamın tercihi bizi ilgilendirmez.

Sonraki günlerde feminen arkadaş ile tanıştım, arkadaşlarımla tanıştırdım, bizimle de sohbetleri oldu, kimsenin onu kıracak, üzecek bir tavır içinde olduğuna şahit olmadım. O da bizim gibi her şeyi yapıyordu, kimse de laf söylemiyordu. Bir keresinde Komutan onu çağırırken şöyle demişti: "O nazik çocuk vardı ya, onu çağırın, yazısı güzeldi onun, o yazsın."

Yani askeriyede görünce şaşırdığım derecede feminen bir arkadaşım -doğal olarak- vardı. Tamam herkes onu anlamıştı; ama öylesine steril davranıyordu ki kimse ona sataşacak bir şey bulamıyordu. Davranışlarıyla, kişiliğiyle, yardım severliğiyle, çalışkanlığıyla söz ediliyordu, o kadar çok söz edilecek şey bırakmıştı ki bize kimse onun cinsel yönelimine, kadınsı tavırlarına gelemiyordu.

Unutmayalım


**Bu ülkede Bülent Ersoy Asteğmen olarak askerliğini yapmıştır. Yani komutan kademesinde, bahriyeli olarak, Zeki Müren asteğmenlik okulunu birincilikle bitirdiğiyle övünür dururdu.

**Kimse oraya eşcinsel birilerini bulup dalga geçeyim diye gelmiyor, herkesin kendine has dertleri var, herkes gitmemenin, oradan kaçmanın derdinde. Sen izin vermediğin sürece kimse sana zarar veremez.

**En kısa yoluyla istediğin her an seni Rehberlik Servisine (RDM) göndermek zorundalar. Oraya gidip derdini anlattığın zaman, oranın komutanı senin komutanınla konsültasyon yaparak durumunu iyileştimek zorunda.

**En korkulacak şey ise komutanlarından birisinin sana sarkıntı olması olabilir. Çünkü o zaman komutanı şikayet etmek biraz daha detaylı bir iş olur. Ama şu an BİMER adındaki iletişim merkezi çok faal çalışıyor. Şikayet gününden itibaren durum isim verilmeden komutanına iletilip kendisinden savunma yazısı isteniyor. Bu durum inanılmaz caydırıcı bir etken. Tüm komutanlar rütbelerinin önüne engel olacağından ötürü soruşturma yemek istemiyor. Hele hele böyle bir sebepten ötürü atılmaları bile söz konusu.

Benim bir arkadaşım, komutanı kendisine küfür etti diye şikayet etmişti, ama aynı zamanda kendi çenesi de düşük olduğu için herkes onun şikayet ettiğini biliyordu. Komutana durum bildirilince de komutan kimin şikayet ettiğini kolaylıkla buldu. Aralarında büyük bir soğuk savaş başladı ama arkadaşım askerliğini oldukça sorunsuz ve bir daha hiç küfür duymadan bitirdi.

SonSöz


Herkes hak ettiği şekilde yaşar. Sen kendi saygınlığını kendi davranışlarınla kurarsan kimsenin sana saldırması mümkün değildir. Nasıl bakarsan öyle görürsün, bu yüzden gitmeden evvel içinizi rahatlamak isterim, rahat bir şekilde gider ve yüksek beklentiler oluşturmazsanız oldukça rahat bir askerlik yaparsınız. Ama yüksek beklentileriniz olursa, işten kaytarmaya çalışırsanız, millet yatıyor ben neden çalışayım, bana ne ben mi kurtaracağım askeriyeyi derseniz, yapılması açıkça yasak olan davranışlara aldırmazsanız ilk darbeyi arkadaşlarınızdan, sonra da komutanlardan yersiniz, müşkül duruma düşersiniz. Askere giden ilk feminen davranışları yoğun kişi siz değilsiniz, son da olmayacaksınız... O yüzden çok abartmamak gerekiyor.


Devam yazısı Askerde Rahat Etmenin Sırları tıklayınız..

13 yorum :

 • Adsız dedi ki...

  Her ne kadar Önceki yazılarına yorum yazmamış olsam da yazdıklarını ilgi ile takip ediyorum, gayet güzel bi üslup kullanıyorsun. Türkiyede ne yazık ki eşcinsel bireyler ve alemi bence seviye olarak yetersiz, çok laçka yani kendi kendimizi küçük düşüruyoruz. Senin gibi kültürlü ve kendinden emin kişilerin daha saygılı daha güzel ortamlar oluşturması en büyük isteğim. Ellerine kalemine yüreğine sağlık :) blog işlerini tam bilmediğim için buraya direkt yorum yazmış oldum ama alakasız olmuş olabilir kusuruma bakma :) Emre

 • Adsız dedi ki...

  Yine ben :) bir de belki çok özel kaçacak ama veya yazdın ben göremedim, sevgilinle tanışma hikayeni okumak istiyorum :) Emre

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Emre, düşüncelerini her yerden aktarabilirsin, hiçbir engel bulunmuyor. Bloglar özgürlük dünyalarıdır, fazla sınırları yoktur. Ya da benim gözümde öyle diyelim..

  Ayrıca samimi düşüncelerinde beni oldukça övmüşsün, çok teşekkür ederim ama kendimi sürekli gelişme açık bir cahil olarak görüyorum, öyle kültür filan deyince az biraz utandım yani...

  Sevgilimle bir bulogır buluşmasında tanışmıştık. Aslında detaylı bir hikayesi var bir ara anlatırım ;)

 • Adsız dedi ki...

  Ay Kaan hayata pozitif bakmana hayranım hee :D
  Neyse yazı içi çok saol ben cidden ne yaparım acaba diye düşünüyordum bazen. İllaki onlardan farklı olacaktım bu sorun yaratır mı diye falan oh iyi geldi valla Ellerine sağlık anacım
  çok öptüm :*

 • fısıldayıcı dedi ki...

  askerlikle ilgili bütün sorularım cevap buldu bende gitmekte kararlıyım çok teşekkürler, şu sıralar kafam sorularla dolu tek uğraşım senin blogun ve ilk kez bi bloga yazdım... :)

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Fısıldayıcı askerliğe özendirme ödülü almaktan korktum bir an :D yani biraz pozitif bir bakış açısından bakarak insanların çok da abartmamalarını sağlamak istiyorum...

  Bir yazım daha olacak, onu da yarın yayınlarım..

  Bu ilk yorumun için çok teşekkür ederim...

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Exodyam sen işi biliyorsun zaten, ben senin çok zorlanacağını da sanmıyorum. Ama bu yazı da feminenliğin askeriyede nasıl karşılık bulduğunu anlatmak açısından iyi bir yazı oldu. Tüm deneyimlerimden süzüp geçirdim.

  Öptüm ;)

 • O Gay Ben de dedi ki...

  BİMER konusunu ciddiye alın gerçekten çok iyi işliyor ve Komutanlar özellikle şikayet edilmekten çekiniyorlar.

  Burada bir parantez açmak istiyorum;

  Ne yapın edin ama 4 yıllık bir Lisans programını bitirin. Zira Kısa Dönem askerlik yapanlara karşı TSK ve Personellerinin yaklaşımı daha farklı. Ayrıca beraber yaşayacağınız arkadaşlarınız da "daha pozitif ve daha mantıklı" olacaktır. Acemi birliğimi yaptığım yerde askerliğini uzun dönem olarak yapan gençlerde vardı iştima denen zımbırtı da ve boş zamanlarımızda bolca karşılaşırdık. Ergen ve sorunlu tip doluydu. Ayrıca hap ve ot içeni de oldukça fazla. Bu sebeple kısa dönem yapmak için elinizden geleni yapın.

  Usta birliğinizi yapacağınız yerde yine uzun dönem askerlik yapan gençlerle birlikte olacaksınız kaçrı yok lakin komutanlar size mutlaka görev verecektir ve kıdem olarak uzun dönem yapan gençlerden farklı olacağınız için bir problem olursa sizin sözünüz dinlenecektir. Her ne kadar komtanlar ayrım yapmıyoruz hepinize eşit davranıyoruz kafasında dursalarda pozitif bir ayrımcılık söz konusu.

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili OGayciğim çok teşekkür ederim katkın için. Ne de olsa sen de taze bir askersin.. Bu arada ilk sen ben askere gidiyorum dediğinde oha be demiştim, Ogay de asker oluyor, sonra ne oldu sen daha gelmeden ben de gittim :) geldim bile. şimdi geriye doğru bakınca öyle bir anda biten bir şey gibi geliyor değil mi?

 • O Gay Ben de dedi ki...

  valla Kaancım senesi geldi bile acemi birliğimin bitip usta birliğine teslim oluşumun günler ne çabuk geçmiş hiçte aklıma gelmiyor ha var ha yok özellikle düşünürsem geliyor aklıma :D

 • Minseok Kim dedi ki...

  Yazınızı çok beğendim ki benim de (neredeyse her bottom gencimiz gibi) takıntım var bu konuda. Benim ailem beni onaylamıyor; babam duyduğunda öldürmeye kalktı, annem evlatlıktan sildi vs vs. Ben askerliğe elverişli olduğumu düşünmüyorum şahsen. Aşırı kırılgan ve feminen bir yapım var. Güzel diye tarif edilen erkek sınıfındayım(yüzüm ay gibi maşallaah demiyorum tabii ki feminenim anlamında.) ve ben açıkçası çok korkuyorum. Gündemde olan paralı askerlik olayını denemeyi düşünüyorum ama ailem yine engel. Öğretmen olursam da öğretmen askerlik olayı var ama ben 2 seneye ülkeden ayrılmayı planlıyorum :D işler biraz karmaşık ve ben de gereğinden fazla duygusal takıntılı ve ayrıntıcı bir insanım. Bırakın askerlği KYK yurdu bile defalarca kriz geçirmeme sebep oldu... Acaba rapor alan birileri ya da pembe tezkere olayına başvuran birilerini tanıyor musunuz? Sonraki hayatlarında sorun çıkardı mı bu durum? Yazılarınız için çok teşekkürler. Bir de VPN kullanarak girmek zorunda olmasaydım iyiydi :P

 • Biseksüel Ahmt dedi ki...

  kaancim bütün gaylara senin izninle birşey söylemek istiyorum. Askere gittigimiz zaman olurda bir feminen davranışda bulunan yada feminen gaylara srastlarsanız sahip çıkalım. Sahip çıkayım derken siz de faydalanayımda demiyin.Onları koruyalım. kollayalım.
  Yani birbirimize sahip çıkalım.

 • Adsız dedi ki...

  Yaklaşık bir ay sonra askere gideceğim,kendi isteğimle gidiyorum maalesef şartlar bunu gerektirdi ve yazınız o kadar yardımcı oldu ki anlatamam...23 yaşındayım,tüysüzüm,sesim çok ince ama ay,ayol gibi de konuşmam,gerektiğinde elime koluma da hakim olmasını iyi bilirim,4 yıllık üniversite mezunuyum ancak yine de büyük ihtimalle anlaşılacağım ve bu yüzden büyük endişeler duyuyordum..Yazınız bir nebze olsun içime su serpti..Çok teşekkür ederim...

Yorum Gönder

Etiketler

1 Aralık ( 1 ) 16 lığın hikayesi ( 1 ) 20. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 4 ) 2013 ( 1 ) 2015 Seçim Sonuçları ( 1 ) 2015 Seçimleri ( 2 ) 21 Aralık 2012 ( 1 ) 21. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 3 ) 22. Onur Haftası Etkinlikleri ( 2 ) 23. LGBTİ Onur Haftası ( 1 ) 29 Ekim ( 1 ) 3.İzmir Onur Yürüyüşü ( 1 ) 5 yıldız ( 1 ) A ( 1 ) ABD ( 1 ) Abdullah Ağa Yalısı ( 1 ) Abi ( 1 ) Abla ( 1 ) Absürt Komedi ( 3 ) ABU TV Song Festival ( 1 ) Acemi Gay ( 1 ) Açaili ( 1 ) Açıldıkça Açılmak ( 6 ) Açılmak ( 2 ) Adaçayı ( 1 ) Adalet ( 1 ) Adalet Sarayı ( 1 ) Affetmek ( 2 ) Ağlamak ( 3 ) Ahlak ( 1 ) Ahmed Arif ( 1 ) Ahmet Davutoğlu ( 1 ) Ahmet Hakan ( 2 ) Ahmet Hemdi Tanpınar ( 1 ) Ahmet Kaya ( 2 ) Ahmet Sami Özbudak ( 1 ) Ahmet Tulgar ( 2 ) Ahşap Ev ( 1 ) AIDS ( 1 ) Aile ve Sevgili ( 2 ) Aile Yanına Taşınmak ( 1 ) Aileye Açılmak ( 6 ) Akasya Durağı ( 1 ) Akmerkez ( 1 ) AKP ( 8 ) Aktif Olmak Nedir ( 3 ) Aktif Pasif Sorunsalı ( 4 ) Aldatma ( 1 ) Aldatmak ( 1 ) Ali ile Ramazan ( 1 ) Ali Poyrazoğlu ( 1 ) Allah ( 1 ) Alsancak ( 1 ) Alsancak Barlar ( 1 ) Alternatif Cezalar ( 1 ) Alternetif Kutlama ( 1 ) Amca ( 1 ) Anal İlişki ( 4 ) Anal Sex ( 4 ) Anal Temizlik ( 2 ) Anayasada Eşitlik ( 1 ) Anı ( 4 ) Anıl T ( 1 ) Anket ( 1 ) Anne Ben araba kullanıyorum ( 1 ) Anne beni evlendiriyorlar ( 2 ) Anne benim reytingimi silmişler ( 1 ) Annem ( 3 ) Antoine de Saint Exupéry ( 1 ) Anüs Kaşıntısı ( 1 ) AP ( 1 ) AP Olmak ( 1 ) APA ( 1 ) Apple ( 1 ) Araba Kullanmak ( 1 ) Arda Kural ( 1 ) Arkadaşlık ( 6 ) Artemis Yayınları ( 1 ) Arzulamak ( 1 ) Asgar Ferhadi ( 1 ) Asker Gay Hikayeleri ( 10 ) Asker olmak istemiyorum ( 10 ) Asker Sex ( 10 ) Askerde Rahat Etmenin Sırları ( 2 ) Askerlik ( 12 ) Askerlik Anıları ( 5 ) Asya Pasifik Yayın Grubu ( 1 ) Aşık Olmak ( 3 ) Aşk ( 23 ) Aşk Acısı ( 9 ) Aşk Avcısıyım ( 3 ) aşk kanunları ( 1 ) Aşk Meşk ( 3 ) Aşk varsa yaşamak sextir ( 4 ) Aşk yeniden ( 1 ) Aşkın Tekil Hali ( 2 ) Atatürk ( 1 ) Ateist ( 1 ) Ateizm ( 1 ) Attila İlhan ( 2 ) Avcılar ( 1 ) avea ( 1 ) Avrupa ( 1 ) Ay Karanlık ( 1 ) Ayrılık ( 1 ) Ayşe Arman ( 9 ) Ayşe Kulin ( 4 ) Babalar ve Gayler ( 10 ) Babam ( 3 ) Babanın Gay Oğlunu Kabul Etmesi ( 2 ) Bacak Arasından Türkiye ( 1 ) Bağırsak Paraziti ( 1 ) Bahar Geldi ( 2 ) Bal ( 1 ) Bal Oğlan ( 1 ) Bal Reklamları ( 3 ) Balck Mirror ( 1 ) Baskı ( 3 ) Başarının Statüsü ( 2 ) Başbakan ( 3 ) Beauty ( 1 ) Bedelli Askerlik ( 4 ) Beni Bulun ( 1 ) Benim Çocuğum ( 2 ) Beşiktaş ( 3 ) Beyaz Çay ( 2 ) Beyaz Peynir ( 1 ) Bi'adam ( 1 ) BiGay'in Hikayesi ( 2 ) Bikomoko ( 1 ) Bilendır ( 1 ) Bilinçli Tüketim ( 4 ) Bimer ( 3 ) Bir Gay ( 1 ) Bir gay'in askerlik anıları ( 1 ) Bir Ömür Dediğin ( 1 ) Birbirimize ( 1 ) Biseksüellik ( 3 ) Biseksüellikten Vazgeçiş ( 1 ) Black Cat ( 1 ) Black Mirror ( 1 ) Blog Engelleme ( 1 ) Blog Teması ( 1 ) Blog Yazmak ( 10 ) Blogger Buluşması ( 11 ) Blow Job ( 1 ) Bodrum ( 1 ) Bora'nın Kitabı ( 1 ) Bornoz ( 2 ) Boş İnsanlar ( 2 ) Boş Kitaplar ( 1 ) Boşanma ( 1 ) Boyacı ( 1 ) Börek ( 1 ) Brad Rowe ( 1 ) Budizm ( 1 ) Buhar Odası ( 1 ) Bullying ( 1 ) Burak Gezer ( 1 ) Burak Serdar Şanal ( 1 ) Buz Odası ( 1 ) Bülent Ersoy ( 1 ) C.R.A.Z.Y. ( 1 ) Cağaloğlu Hamamı ( 1 ) Cameron ( 1 ) Camiide Aşk ( 1 ) Can Yayınları ( 1 ) Can Yılmaz ( 1 ) Canka Kuir ( 1 ) Cansın ( 1 ) Cansın ile ilk buluşma ( 1 ) Cehalet ( 1 ) Cehennem ( 1 ) Celp Dönemi ( 4 ) Cem Yılmaz ( 1 ) Cennet ( 1 ) Ceza ( 1 ) Chal Chene ( 1 ) CHP ( 1 ) Cinsel Yönelim ( 2 ) Cinsellik ( 1 ) Cinsiyet Değiştirme ( 1 ) Cinsiyetsizlik Düşüncesi ( 1 ) Come Out ( 13 ) Coming Out for Family ( 2 ) Couple ( 1 ) Cumhuriyet ( 1 ) Çağan Irmak ( 1 ) Çalışkanlık ( 1 ) Çay ( 2 ) Çaykur ( 1 ) Çengelköy ( 1 ) Çevre Bilinci ( 1 ) Çıplak ( 1 ) Çiçekler ( 1 ) Çilekli Gay ( 2 ) Çocuk ( 1 ) Çocuk Yetiştirmek ( 1 ) Çocuklar ve Canavarları ( 1 ) Çocukların Büyük Oyunları ( 2 ) Çocukluk ( 3 ) Çok yönlüyüm ( 1 ) Çopstiks Kullanmak ( 1 ) Çürük Raporu ( 4 ) David Dumortier ( 1 ) Death Note ( 1 ) Dedemin İnsanları ( 1 ) Demokrasi ( 1 ) Denemeler ( 2 ) Deniz ( 2 ) Deprem ( 1 ) Depresif Ayu ( 1 ) Depresif Gay ( 1 ) Depresifim ( 1 ) Dergi ( 1 ) Dermatolog ( 1 ) Ders Çalışma Taktikleri ( 1 ) Dershane ( 4 ) Devlet ( 1 ) Devlet Bahçeli ( 1 ) Devrim Ayetleri ( 1 ) Dialogue In The Dark ( 1 ) Dick ( 1 ) Din ( 6 ) Dini Öğrenme ( 2 ) Diren Gezi Parkı ( 5 ) Direnen Gençler ( 2 ) Diş Çekimi Sonrası Yaşananlar ( 1 ) Diş Fırçalama ( 2 ) Dİş Sağlığı ( 1 ) Diyanet İşleri Başkanlığı ( 1 ) Dizi Oyuncaları ( 1 ) DNS Ayarı Değiştir ( 1 ) Doğa ( 1 ) Doğadan ( 1 ) Doğum Günü ( 2 ) Doğuş ( 1 ) Doktor ( 1 ) Doktor Jivago ( 1 ) Domates ( 1 ) Domates Saklamak ( 1 ) Domatesin Faydaları ( 2 ) Dora'ya Ağıt ( 1 ) Dorothy Martin ( 1 ) Dostlar ( 2 ) Durex ( 1 ) Durum Tespiti ( 1 ) Duş ( 2 ) Duşta bebek yağı bocalamak ( 1 ) Duygusal İbne ( 2 ) Dünya Göz ( 1 ) Dünya Üleklerinde Eşcinsel Askerlik ( 2 ) E Güncenin Güzellikleri ( 1 ) Eczane ( 1 ) Edebiyat ( 1 ) Efemine Erkek ( 5 ) Eflatoon ( 1 ) Eğitim ( 9 ) Eğitim Fakülteleri ( 2 ) Eğlencenin Dibine Vurmak ( 1 ) Ekin ile Emrullah ( 1 ) Ekmek ( 1 ) Elektrik ( 1 ) Eleştiriler ( 11 ) Emel Sayın ( 1 ) Emirgan Sütiş ( 1 ) Emlak Terörü ( 1 ) Empati Kurmak ( 2 ) Enerji ( 1 ) Engelli Site ( 1 ) Ensest ( 1 ) Erdem ( 1 ) Erdemli Yaşam ( 1 ) Eren Erdem ( 1 ) Erkek Erkeğe ( 1 ) Erkekte Genital Siğil ( 1 ) Eski kız arkadaşın ve annesi ( 2 ) esobeso ( 2 ) Estetik İhtiyaçlar ( 1 ) Eş Cinsel Edebiyat ( 4 ) Eşcinsel Evlilik ( 4 ) Eşcinsel Olma Yolunda Emin Adımlar ( 4 ) Eşcinselliği çağrıştıran şakalar ( 1 ) Eşcinselliğin Tedavisi ( 3 ) Etiler ( 2 ) Etkinlik ( 1 ) Eurovision ( 2 ) Ev Kiralama ( 4 ) Ev Oğlanı ( 6 ) Ev Pansiyonları ( 1 ) Evimiz ( 1 ) Evlenme Baskısı ( 2 ) evrene mesaj ( 1 ) Fanteziler ( 1 ) Fareler ve İnsanlar ( 1 ) Farklılıklarla Dalga Geçme Hastalığı ( 1 ) Fe ( 1 ) Femen Örgütü ( 1 ) Feminen Davranmak ( 6 ) Feraye Sünev Çokgürses ( 1 ) Ferzan Özpetek ( 4 ) Fetih 1453 ( 1 ) Filitre Kahve ( 1 ) Film ( 9 ) Fotoğraflar ( 1 ) Fransa ( 1 ) Fransız Sokağı ( 1 ) Franz Kafka ( 1 ) Frigo ( 1 ) Full Aktif ( 3 ) Futbol ve Gay ( 2 ) Futbolcular neden kalça okşuyorlar ( 1 ) Gabile ( 3 ) Ganimedeski ( 1 ) Garson ( 1 ) Gay ( 28 ) Gay Asker ( 8 ) gay aşk ( 6 ) Gay Bar ( 3 ) Gay Dergi ( 1 ) Gay Hayvanlar ( 1 ) Gay Hikaye ( 22 ) Gay Kültür ( 6 ) Gay Mahalle Baskısı ( 3 ) Gay Not Defteri ( 2 ) Gay Olmak ( 24 ) Gay Panda ( 1 ) Gay Pride ( 14 ) Gay Rights ( 7 ) Gay Sex ( 14 ) Gay Sex Hikayesi ( 7 ) Gay Tatil ( 1 ) Gay Temalı Filmler ( 1 ) Gay ve Bilim ( 2 ) Gay ve Hayat ( 9 ) Gay ve Lezbiyen ele ele ( 2 ) Gayler Kime Verdi ( 1 ) GayMag ( 2 ) Gayrettepe Metro ( 1 ) Gaz Bombası ( 1 ) Genel Cerrah ( 1 ) Gerçekler ( 1 ) Gergedan Mevsimi ( 1 ) Geylesof ( 1 ) Gezi Parkı ( 5 ) Gizli Anların Yolcusu ( 3 ) Gone Girl ( 1 ) Gökçe ( 1 ) Görme Engelli ( 1 ) Görünür Olma Korkusu ( 2 ) Grinder ( 1 ) Grup Sex ( 5 ) Gün Işığı ( 1 ) Günah ( 2 ) Günah Çıkarma ( 1 ) Gündem ( 2 ) Gündüz Erkek Gece Kadın ( 1 ) Günlük Ayracı ( 1 ) güzel kokan çocuk ( 2 ) Güzellik ( 1 ) GZone ( 11 ) Haberler ( 1 ) Hacettepe Üniversitesi ( 1 ) Halam ( 1 ) Hamamcı teyze ( 1 ) Hamamda Sex ( 4 ) Hangi Ahlak ( 1 ) Hangimiz Yapmıyoruz Ki ( 1 ) Haplo ( 1 ) Harvey Milk ( 1 ) Hatalar ( 1 ) Hatıralar ( 1 ) Havalar ( 1 ) Havuç ( 1 ) Havuz ( 1 ) Hayal Kırıkları ( 1 ) Hayat AVM ( 2 ) Hayat ve Gaylık ( 38 ) Hayata Dair ( 5 ) Hayrettin Karaman ( 1 ) Hayvanlar ( 2 ) HDP ( 3 ) Hepimiz Pipimiz İçin ( 1 ) Heteroseksüel ( 4 ) Heteroseksüel Bir Erkeğe Açılmak ( 1 ) Heteroseksüel İlişki ( 1 ) Heteroseksüel Yorumları ( 2 ) Heteroseksüellik ile Homoseksüellik ( 3 ) Heyecan ( 1 ) Hikaye ( 8 ) Hilbert ( 1 ) Hisar'dan Ahmet ( 1 ) Hitap ( 1 ) Hiv ( 1 ) Hiv Pozitif ( 1 ) Holden Nowell ( 1 ) Holiday ( 1 ) Homofobi ( 6 ) Homorexia ( 1 ) Hormonlu Domates Ödülleri ( 2 ) Hornet ( 1 ) Hoşgörü ( 2 ) Hörbi ( 1 ) HPV ( 1 ) Human Rights ( 1 ) Hükümet ( 1 ) Hürriyet ( 1 ) Hürriyet Cumartesi ( 1 ) Hüseyin Kıyar ( 1 ) IŞİD ( 1 ) İbne ( 2 ) İbrahim Şahin ( 1 ) İçimizdeki Şeytan ( 1 ) İçinde Yaşadığım Deri ( 1 ) İçinizdeki Gay ( 2 ) İdam ( 1 ) İETT ( 1 ) İfade verdim ( 1 ) İKEA ( 1 ) İkna odası ( 1 ) İletişim Yayınları ( 1 ) İlgiç bir tanışma ( 2 ) İlişki ( 1 ) İlk arabam ( 1 ) ilk aşk ( 2 ) İlk Cinsel Hayaller ( 1 ) ilk defa bir insandan nefret ettim ( 1 ) İlk Oral Seks Hikayesi ( 2 ) İlk terkediliş ( 1 ) İnce Ses ( 1 ) İncir reçeli ( 1 ) İneklik ( 1 ) İngiliz ( 2 ) İngiltere ( 1 ) İnsan Ruhu ( 3 ) İnsanlık ( 4 ) İnternet üzerinden alışveriş ( 1 ) İntihar ( 1 ) İran ( 1 ) İrfan ( 1 ) İrfan Geleneği ( 1 ) İsim Gerçeği ( 1 ) İskender Pala ( 1 ) İsmail YK ( 1 ) İstanbul ( 13 ) İstanbul Üniversitesi ( 1 ) İstanbul'dan Hikayeler ( 2 ) İstiklal ( 1 ) İş Bankası ( 1 ) İşkenceci Çocuklar ( 1 ) İşlenmiş Et ( 1 ) İyi Hayat ( 2 ) İzmir ( 10 ) İzmir Dindarlığı ( 1 ) İzmir Diş Hastahanesi ( 1 ) İzmirdeki o gay ( 2 ) İzzet Yıldızhan ( 1 ) Jinekolog ( 1 ) Jinekoloji ( 1 ) Kaan Arer ( 19 ) Kaan Arter ( 1 ) Kadın ( 2 ) Kadına Şiddet ( 2 ) Kadınları Tatmin Etmek ( 1 ) Kadınların Boşalması ( 1 ) Kadınsı Asker ( 2 ) Kafede bacak bacağa sarılmak ( 1 ) Kahvaltı ( 5 ) Kahve Sefası ( 2 ) Kan ( 1 ) Kanal D ( 1 ) Kanatlarım Var Ruhumda ( 1 ) Kanser Hastalığı ( 1 ) Kaos GL ( 2 ) Kapalı Çarşı ( 1 ) Kapı Yayınları ( 1 ) Kapitalizm ( 2 ) Karaburun ( 1 ) Karakola düştüm ( 1 ) Karanlıkta Diyalog ( 1 ) Karanlıkta Seks ( 2 ) Karlşkan Komşu ( 1 ) Kaslı Erkekler ( 1 ) Kayahan ( 1 ) Kayganlaştıcı Jel ( 1 ) Kaymak ( 1 ) Kebap Yemek ( 2 ) Kedi ( 1 ) Kendini bilmek ( 1 ) Keşanlı Ali Destanı ( 1 ) Kırmızı Masa ( 1 ) Kısa Süreli ilişkiler ( 1 ) Kıskançlık ( 1 ) Kış Uykusu ( 1 ) Kıyamet ( 1 ) Kibarlık ( 1 ) Kim bilir daha ne adamlar seveceğim ( 2 ) Kinsey Skalası ( 1 ) Kişisel Gelişim ( 1 ) Kitap ( 12 ) Koalisyon ( 1 ) Koalisyon Anketi ( 1 ) Kobani ( 1 ) koku ( 1 ) Kol Böreği ( 1 ) Komedi ( 2 ) Komşuluk hakları ( 1 ) Komşunun Meraklısı ( 1 ) Kondom ( 1 ) Kontrollü Açılma ( 8 ) Konuşma Korkusu ( 1 ) Konuşulamayanlar ( 1 ) Koro ( 1 ) Koterijasyon ( 1 ) Koy ( 1 ) Köpekler ve Gayler ( 1 ) Kör ( 1 ) Köşe Yazısı ( 3 ) KPSS ( 2 ) Kredi Kartı Kullanımı ( 1 ) Kum ( 1 ) Kur'an ( 1 ) Kurban Bayramı ( 3 ) Kuru İncir ( 1 ) Kuşburnu ( 1 ) Kutlama Mektubu ( 1 ) Kuzum ( 3 ) Kuzum yok artık ( 1 ) Küçük Prens ( 1 ) Kültür ( 2 ) Kürk Mantolu Madonna ( 2 ) Kürt ( 1 ) Kürtaj ( 1 ) Kürtajın Sosyolojik Sonuçları ( 1 ) Lambda İstanbul ( 1 ) Lamdaİstanbul ( 2 ) Lamy Dolma Kalem ( 1 ) Lavman ( 2 ) Leithy Cat ( 1 ) Les Amours Imaginaires ( 1 ) Lezbiyenlerde Aktif Pasif Roller ( 1 ) Lezbiyenlik ( 1 ) LGBT Partisi ( 2 ) LGBTİ Aktivizmi ( 2 ) Liberalizm ( 1 ) Libido ( 1 ) Liderlik ( 1 ) Limon ( 1 ) Lipton ( 1 ) Lise ( 1 ) Liseli LGBT ( 1 ) Luke Kirby ( 1 ) Lut Kavmi ( 1 ) LYS ( 1 ) Magazin ( 1 ) Mambo Italiano ( 1 ) Manga ( 1 ) Mangal ( 2 ) Mario Benedetti ( 1 ) Marjinal Kezban ( 2 ) Martı Yayınları ( 2 ) Master Tezi ( 1 ) Masturi Kabare ( 1 ) Mastürbasyon ( 1 ) Mastürbasyonu Öğrenmek ( 1 ) Masum Değiliz ( 1 ) Matematik ( 3 ) MEB ( 2 ) Medeniyet ( 3 ) Mehmet Görmez ( 1 ) Mektup ( 1 ) Melek Tozu ( 1 ) Memur Atamaları ( 1 ) Meral Okay ( 1 ) Meyve Bahçeleri ( 2 ) Meyve Çayları ( 1 ) Meyveli Pasta ( 1 ) MHP ( 4 ) Mısır Çarşısı ( 1 ) Milli Eğitim Bakanlığı ( 2 ) Milliyet Gazetesi ( 1 ) Mim ( 10 ) Misalli Büyük Türkçe Sözlük ( 1 ) Miss Tiffany ( 1 ) Mobbing ( 1 ) Moda ( 3 ) Monica Bellucci ( 1 ) Montaigne ( 1 ) Montu Merid Müzik Doktorluğu ( 1 ) Mood ( 1 ) Mor Menekşe ( 1 ) Muhalefet Bilinci ( 1 ) Muhteşem Misafir ( 1 ) Murat Renay ( 2 ) Mutlu Etmenin Yolları ( 1 ) Mutlu Olmanın Yolları ( 1 ) Mutluluk ( 9 ) Müjdat Gezen ( 1 ) Müzik ( 1 ) Müzik Profesörlüğü ( 1 ) My Own Private Idaho ( 1 ) Nane ( 1 ) Nazım Hikmet ( 1 ) Ne adamlar sevdim beni alıştırıp kaçan ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni kandıran ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni yarı yolda bırakan ( 1 ) Neden Eşcinselim ( 3 ) Neden Şirince ( 1 ) Nerede O Eski Bayramlar ( 1 ) Neşet Ertaş ( 1 ) Nick Smorty ( 1 ) Nihat Doğan ( 1 ) Nil Karaibrahimgil ( 2 ) Noel Baba ( 2 ) O Gay; Ben de ( 5 ) Odtülü ( 3 ) OECD ( 2 ) OK ( 1 ) Okan Bayülgen ( 2 ) Okşama ( 1 ) Okulda LGBTİ ( 2 ) Okur Yorumu ( 1 ) Omlet ( 2 ) one girl two boy ( 7 ) Operadaki Kazulet ( 2 ) Oral Seksin Detayları ( 2 ) Oral Sex ( 2 ) Orhan Pamuk ( 1 ) Ortaköy ( 2 ) Ortaokul ( 1 ) Osmanlıca ( 1 ) Otel ( 2 ) Ozan Güven ( 1 ) Ödül aldım ( 1 ) Ödül verdim ( 1 ) Öğlen Yemeği ( 2 ) Öğrenmek ( 1 ) Öğretmen ( 3 ) Öğretmenlik ( 5 ) Ölüm ( 5 ) Ömer Hayyam ( 2 ) Ön Sevişme ( 2 ) öpüşme ( 1 ) Örtünmek ( 1 ) Övülme Hastalığı ( 1 ) Öykü ( 2 ) Özbilgi ( 1 ) Özdeğerlendirme ( 1 ) Özet Düşüncelerim ( 20 ) Özgecan Aslan ( 1 ) Özgür Bolat ( 1 ) Özgüven ( 2 ) Özlü Söz ( 1 ) P ( 1 ) Paganizm ( 1 ) Panseksüel ( 1 ) Panseksüelizm ( 1 ) Pansiyon ( 1 ) Papa ( 1 ) Pasif Olmak Nedir ( 3 ) Patrick ( 1 ) Patron ( 1 ) Paulo Coelho ( 1 ) Pedagog ( 1 ) Pembe Otobüs ( 1 ) Pembe Tezkere ( 4 ) Penis ( 3 ) Penis Keşfi ( 4 ) Pepee ( 2 ) Perihan Mağden ( 1 ) Pet Shop ( 1 ) PISA ( 1 ) Piknik ( 3 ) Pistis ( 3 ) Pişmanlık ( 1 ) Planet Romeo ( 2 ) Polis Şidddeti ( 1 ) Poliseksüel ( 1 ) Politika ( 1 ) Polyana Gay ( 1 ) Pomoseksüel ( 1 ) Pozitif Ayrımcılık ( 1 ) Profesör ( 2 ) Psikiyatrist ( 2 ) Pudra Tozu ( 2 ) Püf Noktalar ( 1 ) Rahatlamak ( 1 ) RDM ( 3 ) Rehber ( 1 ) Reklam ( 1 ) Renato Ferreira ( 1 ) Resmi Geçit Törenleri ( 1 ) Resmi İsim ( 1 ) Reytingler ( 1 ) Riyakarlık ( 5 ) romantizm ( 1 ) Romeo ( 2 ) Romeo ve Juliet ( 1 ) Romeo ve Julio ( 1 ) Röportaj ( 13 ) Rüya ( 3 ) Sabahattin Ali ( 2 ) Sabır ( 1 ) Sadakat ( 1 ) sadece aktifim ( 4 ) sadece pasifim ( 4 ) Sağlık ( 1 ) Sağlıklı Beslenme ( 2 ) Salata ( 1 ) Samimiyet ( 4 ) Samsung Note2 ( 1 ) Samsung S3 ( 1 ) Sanat ( 1 ) Sansür ( 1 ) Sapyoseksüel ( 1 ) Sarışın Çocuk ( 1 ) Saunada Sex ( 2 ) Savaş Dinçel ( 1 ) Savcı ( 1 ) SBS ( 2 ) Seçim Anketleri ( 2 ) Seks ( 10 ) Seksenler ( 1 ) Seksin Tanımı ( 1 ) Selahattin Demirtaş ( 2 ) Ses değişiminden sonrası ( 1 ) Sesin Acısı ( 2 ) Sesin Büyüsü ( 1 ) Sesin İyileşmesi ( 1 ) Sessiz Anlaşma ( 1 ) Sessiz Cennet ( 1 ) Sevdalarım ( 2 ) Sevdiğim Çocuk ( 2 ) Sevgil ( 1 ) Sevgililer Günü ( 1 ) Sevgilim ( 12 ) Sevgiliyle El Ele Yürümek ( 10 ) Sevginin İletişimi ( 3 ) Sevinç Pastahanesi ( 2 ) Sevişme Çeşitleri ( 2 ) Sevişmek ( 10 ) Sevmek ( 2 ) Sex ( 9 ) Sexy iç giyim ( 1 ) Sezen Aksu ( 4 ) Sezenli Yıllar ( 1 ) Shakespeare ve Domates ( 1 ) Shelter ( 1 ) Sıcak ( 1 ) Sinema ( 1 ) Siyaset ( 7 ) Sloganlar ( 1 ) Sofra ( 1 ) Sokak Çocukları ( 1 ) Sokak Çocukları İçin Elele ( 1 ) Sosyal Sorumluluk ( 1 ) Sosyalizm ( 1 ) Sosyolojik Sonuçlar ( 2 ) Sosyoseksüel ( 1 ) Söylenmeyen ( 1 ) Sözlük ( 1 ) Spor ( 1 ) Steve Jobs ( 1 ) Stonewall Inn ( 1 ) Su ( 1 ) Su Böreği ( 1 ) Sugar Cafe ( 1 ) Sultan Ahmet Köftecisi ( 1 ) Sultan Ahmette Kahvaltı ( 1 ) Şafak Pavey ( 1 ) Şahane Misafir ( 2 ) Şahinlerin Hikayesi ( 1 ) Şair ( 1 ) Şarap ( 1 ) Şarkıların Fısıldadıkları ( 1 ) Şat Bar ( 2 ) Şehit ( 2 ) Şeker ( 1 ) Şeker Bayramı ( 1 ) Şeker Portakalı ( 2 ) Şeytan ( 1 ) Şiddet ( 1 ) Şiddetsizlik ( 1 ) Şiir ( 3 ) Şirince ( 1 ) Şirince Nasıl Bir Yer ( 1 ) Şizoşems ( 1 ) Taciz ( 2 ) Taciz Edilmek ( 2 ) Taksim ( 3 ) Tanıtım ( 2 ) Tanrı ( 1 ) Tarihçi Gay ( 1 ) Tarkan ( 1 ) Tartışma ( 1 ) tartışmayalım sevişelim ( 1 ) Tatil ( 1 ) Tatlı Kız ( 1 ) Tavsiye ( 1 ) TC ( 1 ) TDK ( 1 ) Tebligat ( 1 ) Tecavüz ( 2 ) Tek Tekçi Kazıkçıdır ( 1 ) Tek Yön ( 1 ) Tekila ( 1 ) Tembellik ( 2 ) Ten Paslanması ( 1 ) TEOG ( 1 ) Terör ( 2 ) Teyze ( 1 ) The New Normal ( 1 ) Thomas ( 1 ) TİB ( 1 ) Tiyatro ( 2 ) Top Oyunları ( 1 ) Toplum hastalığı ( 9 ) Torpil ( 1 ) Trans Birey ( 1 ) Trans Cinayeti ( 3 ) Trans Kadın ( 2 ) Transfobi ( 8 ) Transseksüel ( 6 ) Transseksüel Sex ( 3 ) Trevor Wright ( 1 ) TRT ( 1 ) TSK ( 4 ) ttnet ( 2 ) Turing ( 5 ) Turing Toplantıları ( 5 ) Tutku ( 1 ) tuvalette sex ( 3 ) Tüketim Çılgınlığı ( 2 ) Tünel ( 1 ) Türban ( 1 ) Türk Hamamı ( 2 ) Türk Olmak ( 1 ) Türkiye Sokak Çocukları Vakfı ( 1 ) Türkiyede Gay Olmak ( 1 ) Türkiyeden İletişime Engellendi ( 1 ) Türklerin Gayliğe Bakışı ( 1 ) TV8 ( 1 ) Ucube ( 1 ) Uç Uç Böceği ( 1 ) Ulus ( 2 ) undisclosed desires ( 1 ) Uniceff ( 1 ) Uzun Süreli İlişkiler ( 1 ) Üç Kadın ( 1 ) Üzgünüm ( 1 ) Üzülmek ( 3 ) Vajinafobi ( 1 ) Veda ( 1 ) Vegan ( 1 ) Veganizm ( 2 ) Veganizm Bir Spor Mudur ( 1 ) Veli ( 1 ) Versatile Blogger ( 2 ) Vicdani Ret ( 2 ) Vizyonsuluğun Farkında mısınız ( 1 ) Vücudu Keşfetme ( 1 ) wc sex ( 3 ) Work and Travel ( 1 ) Xavier Dolan ( 1 ) Y Kuşağı ( 1 ) Yaban Ağrı ( 2 ) Yaban Mersini ( 1 ) Yağma ( 1 ) Yakışıklılar ( 3 ) Yalan Dünya ( 1 ) Yalnızlık ( 1 ) Yanlış İlaç ( 1 ) Yaratıcılık ( 1 ) Yardım Severlik ( 1 ) Yaşlı Amcalar Şey Yapıyor ( 1 ) Yatak ( 1 ) Yatırım Yapmak ( 1 ) Yaz Geldi ( 1 ) Yaz Tatili ( 1 ) Yazar ( 1 ) Yemek ( 1 ) Yeni Bloggerlar ( 4 ) Yeni Normaller ( 1 ) Yeni Türkü ( 1 ) Yeni Yıldan Beklentiler ( 2 ) Yeşil Çay ( 2 ) Yetmez Ama Evet ( 1 ) YGS ( 2 ) Yılbaşı ( 1 ) Yıldız Tilbe ( 1 ) Yılmaz Erdoğan ( 1 ) Yılmaz Özdil ( 2 ) Yirmilik Dİş Çektirme ( 1 ) Yoğurt ( 1 ) Yolda el ele tutuşmak ( 3 ) Yorumlarım ( 1 ) Yönetmen Gay ( 1 ) Yunus Emre ( 3 ) Yunus Günce ( 1 ) Yusuf'un Hikayesi ( 9 ) Zeka ( 1 ) Zencefil ( 1 ) Zenne ( 2 ) Zerafet ( 1 ) Zeytin ( 1 ) Zina ( 1 )
 

©Copyright 2011 Kaan Arer | TNB