Bir çarşaf, Bir pencere ve İnsan

4 Kasım 2013 Pazartesi 23 yorum
Türban Türkiye'nin kangren olmuş konusuydu, ne çözümü vardı ne de yararı.. (Dikkat daikkat yazar geçmiş zaman kullanmış, konu kapandı mı yoksa!.)
Bir taraf 
benim özgürlüğümdür takmak istiyorum diyordu, 
dinim gereği takacağım, 
ben buna inanıyorum inancımı sorgulamaya hakkın yok, 
sen inanmıyorsan ya da önemsiz görüyorsan benim günahım ne diyordu, 
Karşı taraf ise
hadi canım kimi kandırıyorsun o senin siyasi simgen, taktırmam, 
sen türban takarsan türban takmayanı dışlarsın, sevmezsin, hizmet vermezsin, 
aklı baliğ olmayan küçücük kızını da zorlarsın, 
medeni görünmüyorsun bir kere, muasır medeniyette türban yok,
diyordu...

Hayat ne karışık değil mi a dostlar...
Ne samimiyetsiz düşünceler bunlar. İnsana sadece insan olduğu için değer vermemenin getirileri değil mi bunlar! Birisi başını örtecekse, isterse bu siyasi simge olsun bunun yasaklanması, baskı ve cebren engellenmesi akla, muasırlığa yakışır mı?

Birisi türban taktığı zaman ben ona müslüman, ya da çooook inançlı birisi gözüyle bakmıyorum, o istiyor ve saçını kapatıyor gözüyle bakıyorum, türban turnusol kağıdı değildir! Sen büyük anlamlar yüklersen senin için anlamı büyük olur, benim için hiçbir kişisel anlamı yoktur. Benim o kadar çok türbanlı arkadaşım oldu ki cinselliklerini konuştuğum. Türbanlı bir kadının türbansız kadından bir farkı yok gözümde. Senin gözünde bir fark varsa bu senin aşman gereken kişisel bir çıkmazın! Kimsenin müslümanlığını ya da siyasi düşüncelerini ortaya çıkaracağını düşünmüyorum. Aynen başbakanın dediği gibi velev ki çıkaracak olsun bunun ne zararı var?

Yasaktan yana olan birisi tabuları yıkabilir mi? Bir yasağı savunarak çağdaşlaşmaktan bahsetmek çok komik kaçmıyor mu? Meclisten bir Şafak Pavey konuşması geldi geçti.. Kaç kez dinledim bilemiyorum, ne güzel sorguluyor hastalıklı düşüncelerimizi ve bize oynanan oyunları. Gidip sarılmak istiyorum Şafak Hanıma, türbanın özgürleşmesini savunurken daha çok özgürlükten bahsettiği için. Biliyorum ki o eşcinselleri de olduğu gibi kabul eden samimi bir insan. İnsana sadece insan olduğu için değer veren, kıyafetinden ötürü yargılamayan bir insan..

Sen çıkıp da bana "ama türban siyasi bir simgedir.." dersen ben de sana "Demek ki sen insanları kıyafetlerine göre sınıflandırıyorsun!" derim. Bana ne başındaki siyasi simgesinden ya da dininin gereği olarak gördüğü örtüden, beyninin içindeki  düşünceleri başındaki örtüyü hoyratça çekip alınca kaybolacak mı sanıyorsun!! Bir insanın düşüncelerini fikirlerini ancak eğiterek değiştirebiliriz, kıyafetini değiştirerek değil.

Hani polislere, hakimlere türban özgürlüğü gelmedi ya ben ona şaşırdım dedi Şafak Hanım. İşte budur dedim içimden. Özgürlüğün tam olarak teslim edilmemesini sorguluyor! 

Ben her zaman KAOS GL nin sloganını savunurum:"Eşcinsellerin kurtuluşu, heteroseksüelleri de özgürleştirecektir." Bu her alan için geçerlidir, Türbanın serbest kalması homoseksüelleri de özgürleştirecektir, kimse kimseyi kıyafetinden, renkli giyinişinden, feminen tavırlarından ötürü itip kakamaz hale gelecektir. Avrupa'da durum böyledir.

Ben bizzat İngiltere'de ilkokula giden küçücük kızların türbanlı olduğuna şahit oldum. Hem de her gün hem de erkek arkadaşlarının ellerini tutarak okula giden 7-8 yaşlarında türbanlı kızlar gördüm. İngiltere bunu nasıl aştı sanıyorsun, neden orada bu bir sorun değil! Çünkü bir milletvekilinin oğlunun önünde tek sıraya geçecek bir karakol dolusu polisleri yok! Orada kanunlar gerçekten her şeyden üstün. Bizim istememiz gereken türbansız doktor, türbansız öğretmen değil, kimsenin karşısında eğilip bükülmeyen bir demokrasi. 

Bizim ülkemizde türbanın artık tartışma konusu olmayacak olması beni çok mutlu ediyor. Çünkü çok kısırdı, gereksizdi ve hiçbir yararı olmuyordu. Keşke AKP'nin, keşke başbakanın samimi olduklarına inanabilsem. İnanabilseydim korkmazdım yollarda sevgilimin elini tutarak yürümekten, bilirdim dekolte giyindiği için işinden olmaz hiç kimse, kırmızı ruj yasaklanmayacak artık derdim.. Ama Şafak Hanımın dediği gibi şimdi elimizden alınmaya kalkan özgürlüklerimizin hesabını meclise en özgür halleriyle gelen milletvekillerinden sorabiliriz! Sormalıyız!

Şimdi Türkiye bir Afganistan, bir İran olur mu, oluyor mu tartışmaları baş gösterecek ekranlarda! Çünkü milletin yüreğine sürekli bir korku salmak Türkiye'nin küçük bir ülke olarak, dışa bağımlı, zavallı bir ülke olarak kalması için elzemdir. 

Korkmayın dostlarım, yıllarca bizi irtica geldi geliyor diye korkuttular, darbe üstüne darbe yaptılar, AKP nin samimiyetsiz tutumlarına rağmen irtica geldi mi? Gelemez dostum, sen elinde tuttuğun çağdaş yaşama hakkını savunmaktan yorulmadığın sürece kimse bir şey getiremez! Sen korkacaksan sadece ama sadece kendi tembelliğinden kork! Sokağa çıkıp hakkını arama gücün yoksa işte o zaman kork! Korkacaksan kendinden kork! Kendi iki yüzlülüğünden, samimiyetsiz davranışlarından, güvensizliğinden kork! Türbanlıdan, eşcinselden ya da trans bireyden korkma!

Gezi parkı eylemleri benim bütün korkularımı silip atmıştır, selam olsun Gezinin güzel insanlarına..

plus.google.com/+KaanArer

23 yorum :

 • Miss Tiffany dedi ki...

  Kaan muhteşemsin beybi :) ayrıca akp zaten türbanı siyasi bir simge haline getren kurum olduğu için, geçmişimizdeki başörtülü/örtüsüz analarımızın da arasında farkı o açmıştır. Ama zamanında türbana karşı üniverstede yasaklar varmış, hatta ikna odalarıyla başlarını açmaları için baskı yapıyorlar. Sadece 2-3 kapalı(ama fikren de kapalı) kadının söylediği mesnetsiz şeyi NEDEN BÜTÜN KADINLARA MAL EDİYORLAR?!

  Ayyyy buradan söyliyim Kaan'cığım müjdemi isteriim :) radikalblog'un twitter hesabı benim son yazımı paylaşmış beni etiketlemiş falan :D bugünün anasayfasında koskocaaa(eyvah eyvah ego yine kontrolden çıktı) ben ve yazım yer alıyoooor <3<3<3<3

  :)

 • Leithy Cat dedi ki...

  Yaşasın hümanizm diyemediğim müddetçe topluluklar dini ya da siyasi olarak sömürülmeye devam edecek.

  İnanç siyasilerin elindeki oyuncaklık durumundan çıktığında gerçekten de bir şeylerin sırf bireylerin isteği için yapıldığına inanacağım.

  Gerçek anlamda cehaletin var olduğu bir yerde çok fazla insanlıktan söz edemiyorum.

  Güzel yazmışsın ama bu ülkede herkes senin kadar aydın düşüncelere sahip değil. Şu yazdığını bile anlamayacak o kadar çok insan var ki bu ülkede...

 • ot insan dedi ki...

  Leihty Cat'a katılıyorum. İnanç siyasilerin elinde oyuncak olduğu için, bütün bu yapılanların sırf bireylerin isteği için yapıldığına inanmıyorum. Türban, bir oyalama taktiği. Hayır tüm dertlerimiz bitmiş de, uğraşacak dert kalmamış da, hadi gel şunların türbanına karışalım demişler. Bir de bakmışlar güzel oyalama oluyormuş bu türbanla. Eneey, engelliler iş bulamıyormuş, okula gidemiyormuş, topluma karışamıyormuş, sokaklarda yaşayan evsizler varmış, her yağmur sonrası altyapılar çöküyormuş, hasta olduğu halde tedavi göremeyenler varmış, ailesinden şiddet görenler varmış, transseksüeller hayattan soyutlanıyormuş, eşcinseller desen gizli kaldıkları sürece güvendelermiş. Kim uğraşırmış bunlarla. Al sana türban. "Bak hayat mayat meselesi türban. Düşünmeyin başka bir şeyi. Türbanı düşünün,türbanı tartışın."
  Hükümet'in türbanı inanç oyuncağı olarak kullandığını anladığı halde; haklısın herkes özgür olmalı, takan taksın diyebilmeliydi muhalefet. Türban meselesini geride bıraktığımıza göre gel şimdi diğer sorunlarımızı çözelim demeliydi muhalefet. Kimsenin umurumda değil bu ülkedeki yaşam şartları. Hükümet ve muhalefet, gözümüzün önünde rol yapıyorlar işte. Halk da seyirci oluyor. Yuvarlanıp gidiyoruz işte, daha ne istiyorsunuz di mi?

 • Gay Panda dedi ki...

  Kaancım :) yazın gene çok güzel olmuş ellerine ve düşüncelerine sağlık. benim takıldığım nokta da aynı sadece tek bir özgürleştirme hareketiyle ne demokratik ne hoşgörülü ne ilerici bir kişi bir devlet ya da bir ülke olabilirsin. özgürlük tamamıyla varsa vardır yoksa getirdiğin yeni düşünceye ya da yaptığın eyleme özgürleştirme diyemezsin. ben şunu anlamıyorum. düşünceli davranmayı başardıklarını düşünüyorlar. ha bazen olabiliyor. türban meselesi gibi. eyv türban takan insan tabi ki takabilir ama sen sadece bunu görüp diğerlerini görmezden geliyorsan orada düşünceliyim ben bilirim biz yaptık diyemezsin. sonuçta yarım bir şey hiçbir şeydir. bu da unutulmasın. atalarımızın ya da büyüklerimizin (emin olamadım :/ ) bi sözü vardır ki durumu çok iyi özetler:
  kendine müslüman...

 • Adsız dedi ki...

  OMG oha ya çok güzel bi yazı vallahi. Seviliyosun <3
  (Ben Bal Oğlan)

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgşkş angellandcığım yorumun için teşekkür ederim. Aslında tüm yazılarımda söylediğim tek şey samimiyet, kimse salak değil ve salak yerine konmayı hak etmiyor, o zaman neden bir birimizi kandırmaya çalışalım?

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Adsız (BalOğlan) madem internete girip yorum yazabiliyorsun, seninle ilgili yazının altına durumunu özetleyen bir yorum bırakır mısın lütfen! Merak ediyoruz son durumları...

 • Kaan Arer dedi ki...

  Hakunamatatacığım seninle yorumlaşmayalı ne kadar çok olmuş öyle.. Ortak fikirlerde, fikirdaş olmanın mutluluğunu verdiniz bana.. Teşekkür ederim ;)

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Gey Pandacağım evet durumu çok güzel özetlemişsin, aynen dediğin gibi bir durum söz konusu. Ben bugün kapalı kardeşimin türbanına karışmıyorum, yarın sen de benim giydiğim renkli pantolona karışmayacaksın, dekolte giyinen bir bayanın özgüvenine saygı duyacaksın, sevmezsin ayrı konu, bakmazsın, kanalı değiştirirsin ayrı konu ama çıkıp da laf etmeyeceksin..

  bunu sağlayacağız bu ülkede, bir gün gelecek sağlayacağız..

 • Kaan Arer dedi ki...

  Ah Ot İnsancığım keşke haksızsın diyebilseydim, ne yazık ki söylediklerin doğru. Artık kimse türbanı mesele edinemeycek diye düşünüyorum en azından şimdilik. Bakalım senin üşenmeyip tek tek saydığın sorunlara sıra gelecek mi?

 • Kaan Arer dedi ki...

  LeithyCatciğim canım arkadaşım, üzücü değil mi! Din gibi çok özel bir şeyin başbakanın ağzından düşmemesi, ya da bakanların dindar kimlikleriyle ön plana çıkmaya bayılmaları filan filan..

  Din senin vicdanındadır, içindedir, bize hava at diye değil, bak ben cennete gideceğim sen buralarda yanacaksın havasını kime güvenerek atıyorlar bir bilsem, gerçekten komedi, yani kara mizah oynuyorlar, ama ne yazık ki salak değiliz!!

 • Kafası Karışık Gay dedi ki...

  Yazını gerçekten beğendim.Eşcinsel olup da başörtüsü özgürlüğünü reddeden insanların varlığı zaten beni ayrıca şaşırtıyor.Sen ona özgürlük istemiyorsun kendine nasıl isteyeceksin ki ? Herkes için özgürlük gerekli.Muhalefet de bazı konularda baskı kurmalı.Düzgün projeler üreterek özgürlük genişletilmeli.Sadece dindarlara değil herkese özgürlük gelmeli.Evet bunun için çalışacağız.Toplumun ve Düşüncelerin değişmesi için

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Karışıkcığım teşekkür ederim. Ben de yıllardır bunu söylüyorum türbanın yasak olmasını destekleyen geyler var, bu nasıl bir kafadır, kendine özgürlük isterken sakallı adama yasak istemek iki yüzlülük olmuyor mu?

  tuhaf

 • Adsız dedi ki...

  Sanırım ben de Hümanist'im. :D Çok haklısın Kaan abi.
  -Eposta atan gey çocuk :D

 • Adsız dedi ki...

  Kaan cığım ne güzel anlatmışsın öpesim geldi seni:)dini kullanara bi yere gelen insanlardan nefret ediyorum..Ağzında ALLAH kelimesini düşürmeyeni adam sanıyorlar bu ülkede..genelleme yapmıyorum ama bi bilseler onların içlerinde ki hainliği....

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Kaytancığım tarafsız değildim aslında, samimi gerçeklerden ve insan olmanın onurlu duruşundan tarafım, keşke sürekli bu tarafta durmayı başarabilsek ;)

Yorum Gönder

Etiketler

1 Aralık ( 1 ) 16 lığın hikayesi ( 1 ) 20. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 4 ) 2013 ( 1 ) 2015 Seçim Sonuçları ( 1 ) 2015 Seçimleri ( 2 ) 21 Aralık 2012 ( 1 ) 21. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 3 ) 22. Onur Haftası Etkinlikleri ( 2 ) 23. LGBTİ Onur Haftası ( 1 ) 29 Ekim ( 1 ) 3.İzmir Onur Yürüyüşü ( 1 ) 5 yıldız ( 1 ) A ( 1 ) ABD ( 1 ) Abdullah Ağa Yalısı ( 1 ) Abi ( 1 ) Abla ( 1 ) Absürt Komedi ( 3 ) ABU TV Song Festival ( 1 ) Acemi Gay ( 1 ) Açaili ( 1 ) Açıldıkça Açılmak ( 6 ) Açılmak ( 2 ) Adaçayı ( 1 ) Adalet ( 1 ) Adalet Sarayı ( 1 ) Affetmek ( 2 ) Ağlamak ( 3 ) Ahlak ( 1 ) Ahmed Arif ( 1 ) Ahmet Davutoğlu ( 1 ) Ahmet Hakan ( 2 ) Ahmet Hemdi Tanpınar ( 1 ) Ahmet Kaya ( 2 ) Ahmet Sami Özbudak ( 1 ) Ahmet Tulgar ( 2 ) Ahşap Ev ( 1 ) AIDS ( 1 ) Aile ve Sevgili ( 2 ) Aile Yanına Taşınmak ( 1 ) Aileye Açılmak ( 6 ) Akasya Durağı ( 1 ) Akmerkez ( 1 ) AKP ( 8 ) Aktif Olmak Nedir ( 3 ) Aktif Pasif Sorunsalı ( 4 ) Aldatma ( 1 ) Aldatmak ( 1 ) Ali ile Ramazan ( 1 ) Ali Poyrazoğlu ( 1 ) Allah ( 1 ) Alsancak ( 1 ) Alsancak Barlar ( 1 ) Alternatif Cezalar ( 1 ) Alternetif Kutlama ( 1 ) Amca ( 1 ) Anal İlişki ( 4 ) Anal Sex ( 4 ) Anal Temizlik ( 2 ) Anayasada Eşitlik ( 1 ) Anı ( 4 ) Anıl T ( 1 ) Anket ( 1 ) Anne Ben araba kullanıyorum ( 1 ) Anne beni evlendiriyorlar ( 2 ) Anne benim reytingimi silmişler ( 1 ) Annem ( 3 ) Antoine de Saint Exupéry ( 1 ) Anüs Kaşıntısı ( 1 ) AP ( 1 ) AP Olmak ( 1 ) APA ( 1 ) Apple ( 1 ) Araba Kullanmak ( 1 ) Arda Kural ( 1 ) Arkadaşlık ( 6 ) Artemis Yayınları ( 1 ) Arzulamak ( 1 ) Asgar Ferhadi ( 1 ) Asker Gay Hikayeleri ( 10 ) Asker olmak istemiyorum ( 10 ) Asker Sex ( 10 ) Askerde Rahat Etmenin Sırları ( 2 ) Askerlik ( 12 ) Askerlik Anıları ( 5 ) Asya Pasifik Yayın Grubu ( 1 ) Aşık Olmak ( 3 ) Aşk ( 23 ) Aşk Acısı ( 9 ) Aşk Avcısıyım ( 3 ) aşk kanunları ( 1 ) Aşk Meşk ( 3 ) Aşk varsa yaşamak sextir ( 4 ) Aşk yeniden ( 1 ) Aşkın Tekil Hali ( 2 ) Atatürk ( 1 ) Ateist ( 1 ) Ateizm ( 1 ) Attila İlhan ( 2 ) Avcılar ( 1 ) avea ( 1 ) Avrupa ( 1 ) Ay Karanlık ( 1 ) Ayrılık ( 1 ) Ayşe Arman ( 9 ) Ayşe Kulin ( 4 ) Babalar ve Gayler ( 10 ) Babam ( 3 ) Babanın Gay Oğlunu Kabul Etmesi ( 2 ) Bacak Arasından Türkiye ( 1 ) Bağırsak Paraziti ( 1 ) Bahar Geldi ( 2 ) Bal ( 1 ) Bal Oğlan ( 1 ) Bal Reklamları ( 3 ) Balck Mirror ( 1 ) Baskı ( 3 ) Başarının Statüsü ( 2 ) Başbakan ( 3 ) Beauty ( 1 ) Bedelli Askerlik ( 4 ) Beni Bulun ( 1 ) Benim Çocuğum ( 2 ) Beşiktaş ( 3 ) Beyaz Çay ( 2 ) Beyaz Peynir ( 1 ) Bi'adam ( 1 ) BiGay'in Hikayesi ( 2 ) Bikomoko ( 1 ) Bilendır ( 1 ) Bilinçli Tüketim ( 4 ) Bimer ( 3 ) Bir Gay ( 1 ) Bir gay'in askerlik anıları ( 1 ) Bir Ömür Dediğin ( 1 ) Birbirimize ( 1 ) Biseksüellik ( 3 ) Biseksüellikten Vazgeçiş ( 1 ) Black Cat ( 1 ) Black Mirror ( 1 ) Blog Engelleme ( 1 ) Blog Teması ( 1 ) Blog Yazmak ( 10 ) Blogger Buluşması ( 11 ) Blow Job ( 1 ) Bodrum ( 1 ) Bora'nın Kitabı ( 1 ) Bornoz ( 2 ) Boş İnsanlar ( 2 ) Boş Kitaplar ( 1 ) Boşanma ( 1 ) Boyacı ( 1 ) Börek ( 1 ) Brad Rowe ( 1 ) Budizm ( 1 ) Buhar Odası ( 1 ) Bullying ( 1 ) Burak Gezer ( 1 ) Burak Serdar Şanal ( 1 ) Buz Odası ( 1 ) Bülent Ersoy ( 1 ) C.R.A.Z.Y. ( 1 ) Cağaloğlu Hamamı ( 1 ) Cameron ( 1 ) Camiide Aşk ( 1 ) Can Yayınları ( 1 ) Can Yılmaz ( 1 ) Canka Kuir ( 1 ) Cansın ( 1 ) Cansın ile ilk buluşma ( 1 ) Cehalet ( 1 ) Cehennem ( 1 ) Celp Dönemi ( 4 ) Cem Yılmaz ( 1 ) Cennet ( 1 ) Ceza ( 1 ) Chal Chene ( 1 ) CHP ( 1 ) Cinsel Yönelim ( 2 ) Cinsellik ( 1 ) Cinsiyet Değiştirme ( 1 ) Cinsiyetsizlik Düşüncesi ( 1 ) Come Out ( 13 ) Coming Out for Family ( 2 ) Couple ( 1 ) Cumhuriyet ( 1 ) Çağan Irmak ( 1 ) Çalışkanlık ( 1 ) Çay ( 2 ) Çaykur ( 1 ) Çengelköy ( 1 ) Çevre Bilinci ( 1 ) Çıplak ( 1 ) Çiçekler ( 1 ) Çilekli Gay ( 2 ) Çocuk ( 1 ) Çocuk Yetiştirmek ( 1 ) Çocuklar ve Canavarları ( 1 ) Çocukların Büyük Oyunları ( 2 ) Çocukluk ( 3 ) Çok yönlüyüm ( 1 ) Çopstiks Kullanmak ( 1 ) Çürük Raporu ( 4 ) David Dumortier ( 1 ) Death Note ( 1 ) Dedemin İnsanları ( 1 ) Demokrasi ( 1 ) Denemeler ( 2 ) Deniz ( 2 ) Deprem ( 1 ) Depresif Ayu ( 1 ) Depresif Gay ( 1 ) Depresifim ( 1 ) Dergi ( 1 ) Dermatolog ( 1 ) Ders Çalışma Taktikleri ( 1 ) Dershane ( 4 ) Devlet ( 1 ) Devlet Bahçeli ( 1 ) Devrim Ayetleri ( 1 ) Dialogue In The Dark ( 1 ) Dick ( 1 ) Din ( 6 ) Dini Öğrenme ( 2 ) Diren Gezi Parkı ( 5 ) Direnen Gençler ( 2 ) Diş Çekimi Sonrası Yaşananlar ( 1 ) Diş Fırçalama ( 2 ) Dİş Sağlığı ( 1 ) Diyanet İşleri Başkanlığı ( 1 ) Dizi Oyuncaları ( 1 ) DNS Ayarı Değiştir ( 1 ) Doğa ( 1 ) Doğadan ( 1 ) Doğum Günü ( 2 ) Doğuş ( 1 ) Doktor ( 1 ) Doktor Jivago ( 1 ) Domates ( 1 ) Domates Saklamak ( 1 ) Domatesin Faydaları ( 2 ) Dora'ya Ağıt ( 1 ) Dorothy Martin ( 1 ) Dostlar ( 2 ) Durex ( 1 ) Durum Tespiti ( 1 ) Duş ( 2 ) Duşta bebek yağı bocalamak ( 1 ) Duygusal İbne ( 2 ) Dünya Göz ( 1 ) Dünya Üleklerinde Eşcinsel Askerlik ( 2 ) E Güncenin Güzellikleri ( 1 ) Eczane ( 1 ) Edebiyat ( 1 ) Efemine Erkek ( 5 ) Eflatoon ( 1 ) Eğitim ( 9 ) Eğitim Fakülteleri ( 2 ) Eğlencenin Dibine Vurmak ( 1 ) Ekin ile Emrullah ( 1 ) Ekmek ( 1 ) Elektrik ( 1 ) Eleştiriler ( 11 ) Emel Sayın ( 1 ) Emirgan Sütiş ( 1 ) Emlak Terörü ( 1 ) Empati Kurmak ( 2 ) Enerji ( 1 ) Engelli Site ( 1 ) Ensest ( 1 ) Erdem ( 1 ) Erdemli Yaşam ( 1 ) Eren Erdem ( 1 ) Erkek Erkeğe ( 1 ) Erkekte Genital Siğil ( 1 ) Eski kız arkadaşın ve annesi ( 2 ) esobeso ( 2 ) Estetik İhtiyaçlar ( 1 ) Eş Cinsel Edebiyat ( 4 ) Eşcinsel Evlilik ( 4 ) Eşcinsel Olma Yolunda Emin Adımlar ( 4 ) Eşcinselliği çağrıştıran şakalar ( 1 ) Eşcinselliğin Tedavisi ( 3 ) Etiler ( 2 ) Etkinlik ( 1 ) Eurovision ( 2 ) Ev Kiralama ( 4 ) Ev Oğlanı ( 6 ) Ev Pansiyonları ( 1 ) Evimiz ( 1 ) Evlenme Baskısı ( 2 ) evrene mesaj ( 1 ) Fanteziler ( 1 ) Fareler ve İnsanlar ( 1 ) Farklılıklarla Dalga Geçme Hastalığı ( 1 ) Fe ( 1 ) Femen Örgütü ( 1 ) Feminen Davranmak ( 6 ) Feraye Sünev Çokgürses ( 1 ) Ferzan Özpetek ( 4 ) Fetih 1453 ( 1 ) Filitre Kahve ( 1 ) Film ( 9 ) Fotoğraflar ( 1 ) Fransa ( 1 ) Fransız Sokağı ( 1 ) Franz Kafka ( 1 ) Frigo ( 1 ) Full Aktif ( 3 ) Futbol ve Gay ( 2 ) Futbolcular neden kalça okşuyorlar ( 1 ) Gabile ( 3 ) Ganimedeski ( 1 ) Garson ( 1 ) Gay ( 28 ) Gay Asker ( 8 ) gay aşk ( 6 ) Gay Bar ( 3 ) Gay Dergi ( 1 ) Gay Hayvanlar ( 1 ) Gay Hikaye ( 22 ) Gay Kültür ( 6 ) Gay Mahalle Baskısı ( 3 ) Gay Not Defteri ( 2 ) Gay Olmak ( 24 ) Gay Panda ( 1 ) Gay Pride ( 14 ) Gay Rights ( 7 ) Gay Sex ( 14 ) Gay Sex Hikayesi ( 7 ) Gay Tatil ( 1 ) Gay Temalı Filmler ( 1 ) Gay ve Bilim ( 2 ) Gay ve Hayat ( 9 ) Gay ve Lezbiyen ele ele ( 2 ) Gayler Kime Verdi ( 1 ) GayMag ( 2 ) Gayrettepe Metro ( 1 ) Gaz Bombası ( 1 ) Genel Cerrah ( 1 ) Gerçekler ( 1 ) Gergedan Mevsimi ( 1 ) Geylesof ( 1 ) Gezi Parkı ( 5 ) Gizli Anların Yolcusu ( 3 ) Gone Girl ( 1 ) Gökçe ( 1 ) Görme Engelli ( 1 ) Görünür Olma Korkusu ( 2 ) Grinder ( 1 ) Grup Sex ( 5 ) Gün Işığı ( 1 ) Günah ( 2 ) Günah Çıkarma ( 1 ) Gündem ( 2 ) Gündüz Erkek Gece Kadın ( 1 ) Günlük Ayracı ( 1 ) güzel kokan çocuk ( 2 ) Güzellik ( 1 ) GZone ( 11 ) Haberler ( 1 ) Hacettepe Üniversitesi ( 1 ) Halam ( 1 ) Hamamcı teyze ( 1 ) Hamamda Sex ( 4 ) Hangi Ahlak ( 1 ) Hangimiz Yapmıyoruz Ki ( 1 ) Haplo ( 1 ) Harvey Milk ( 1 ) Hatalar ( 1 ) Hatıralar ( 1 ) Havalar ( 1 ) Havuç ( 1 ) Havuz ( 1 ) Hayal Kırıkları ( 1 ) Hayat AVM ( 2 ) Hayat ve Gaylık ( 38 ) Hayata Dair ( 5 ) Hayrettin Karaman ( 1 ) Hayvanlar ( 2 ) HDP ( 3 ) Hepimiz Pipimiz İçin ( 1 ) Heteroseksüel ( 4 ) Heteroseksüel Bir Erkeğe Açılmak ( 1 ) Heteroseksüel İlişki ( 1 ) Heteroseksüel Yorumları ( 2 ) Heteroseksüellik ile Homoseksüellik ( 3 ) Heyecan ( 1 ) Hikaye ( 8 ) Hilbert ( 1 ) Hisar'dan Ahmet ( 1 ) Hitap ( 1 ) Hiv ( 1 ) Hiv Pozitif ( 1 ) Holden Nowell ( 1 ) Holiday ( 1 ) Homofobi ( 6 ) Homorexia ( 1 ) Hormonlu Domates Ödülleri ( 2 ) Hornet ( 1 ) Hoşgörü ( 2 ) Hörbi ( 1 ) HPV ( 1 ) Human Rights ( 1 ) Hükümet ( 1 ) Hürriyet ( 1 ) Hürriyet Cumartesi ( 1 ) Hüseyin Kıyar ( 1 ) IŞİD ( 1 ) İbne ( 2 ) İbrahim Şahin ( 1 ) İçimizdeki Şeytan ( 1 ) İçinde Yaşadığım Deri ( 1 ) İçinizdeki Gay ( 2 ) İdam ( 1 ) İETT ( 1 ) İfade verdim ( 1 ) İKEA ( 1 ) İkna odası ( 1 ) İletişim Yayınları ( 1 ) İlgiç bir tanışma ( 2 ) İlişki ( 1 ) İlk arabam ( 1 ) ilk aşk ( 2 ) İlk Cinsel Hayaller ( 1 ) ilk defa bir insandan nefret ettim ( 1 ) İlk Oral Seks Hikayesi ( 2 ) İlk terkediliş ( 1 ) İnce Ses ( 1 ) İncir reçeli ( 1 ) İneklik ( 1 ) İngiliz ( 2 ) İngiltere ( 1 ) İnsan Ruhu ( 3 ) İnsanlık ( 4 ) İnternet üzerinden alışveriş ( 1 ) İntihar ( 1 ) İran ( 1 ) İrfan ( 1 ) İrfan Geleneği ( 1 ) İsim Gerçeği ( 1 ) İskender Pala ( 1 ) İsmail YK ( 1 ) İstanbul ( 13 ) İstanbul Üniversitesi ( 1 ) İstanbul'dan Hikayeler ( 2 ) İstiklal ( 1 ) İş Bankası ( 1 ) İşkenceci Çocuklar ( 1 ) İşlenmiş Et ( 1 ) İyi Hayat ( 2 ) İzmir ( 10 ) İzmir Dindarlığı ( 1 ) İzmir Diş Hastahanesi ( 1 ) İzmirdeki o gay ( 2 ) İzzet Yıldızhan ( 1 ) Jinekolog ( 1 ) Jinekoloji ( 1 ) Kaan Arer ( 19 ) Kaan Arter ( 1 ) Kadın ( 2 ) Kadına Şiddet ( 2 ) Kadınları Tatmin Etmek ( 1 ) Kadınların Boşalması ( 1 ) Kadınsı Asker ( 2 ) Kafede bacak bacağa sarılmak ( 1 ) Kahvaltı ( 5 ) Kahve Sefası ( 2 ) Kan ( 1 ) Kanal D ( 1 ) Kanatlarım Var Ruhumda ( 1 ) Kanser Hastalığı ( 1 ) Kaos GL ( 2 ) Kapalı Çarşı ( 1 ) Kapı Yayınları ( 1 ) Kapitalizm ( 2 ) Karaburun ( 1 ) Karakola düştüm ( 1 ) Karanlıkta Diyalog ( 1 ) Karanlıkta Seks ( 2 ) Karlşkan Komşu ( 1 ) Kaslı Erkekler ( 1 ) Kayahan ( 1 ) Kayganlaştıcı Jel ( 1 ) Kaymak ( 1 ) Kebap Yemek ( 2 ) Kedi ( 1 ) Kendini bilmek ( 1 ) Keşanlı Ali Destanı ( 1 ) Kırmızı Masa ( 1 ) Kısa Süreli ilişkiler ( 1 ) Kıskançlık ( 1 ) Kış Uykusu ( 1 ) Kıyamet ( 1 ) Kibarlık ( 1 ) Kim bilir daha ne adamlar seveceğim ( 2 ) Kinsey Skalası ( 1 ) Kişisel Gelişim ( 1 ) Kitap ( 12 ) Koalisyon ( 1 ) Koalisyon Anketi ( 1 ) Kobani ( 1 ) koku ( 1 ) Kol Böreği ( 1 ) Komedi ( 2 ) Komşuluk hakları ( 1 ) Komşunun Meraklısı ( 1 ) Kondom ( 1 ) Kontrollü Açılma ( 8 ) Konuşma Korkusu ( 1 ) Konuşulamayanlar ( 1 ) Koro ( 1 ) Koterijasyon ( 1 ) Koy ( 1 ) Köpekler ve Gayler ( 1 ) Kör ( 1 ) Köşe Yazısı ( 3 ) KPSS ( 2 ) Kredi Kartı Kullanımı ( 1 ) Kum ( 1 ) Kur'an ( 1 ) Kurban Bayramı ( 3 ) Kuru İncir ( 1 ) Kuşburnu ( 1 ) Kutlama Mektubu ( 1 ) Kuzum ( 3 ) Kuzum yok artık ( 1 ) Küçük Prens ( 1 ) Kültür ( 2 ) Kürk Mantolu Madonna ( 2 ) Kürt ( 1 ) Kürtaj ( 1 ) Kürtajın Sosyolojik Sonuçları ( 1 ) Lambda İstanbul ( 1 ) Lamdaİstanbul ( 2 ) Lamy Dolma Kalem ( 1 ) Lavman ( 2 ) Leithy Cat ( 1 ) Les Amours Imaginaires ( 1 ) Lezbiyenlerde Aktif Pasif Roller ( 1 ) Lezbiyenlik ( 1 ) LGBT Partisi ( 2 ) LGBTİ Aktivizmi ( 2 ) Liberalizm ( 1 ) Libido ( 1 ) Liderlik ( 1 ) Limon ( 1 ) Lipton ( 1 ) Lise ( 1 ) Liseli LGBT ( 1 ) Luke Kirby ( 1 ) Lut Kavmi ( 1 ) LYS ( 1 ) Magazin ( 1 ) Mambo Italiano ( 1 ) Manga ( 1 ) Mangal ( 2 ) Mario Benedetti ( 1 ) Marjinal Kezban ( 2 ) Martı Yayınları ( 2 ) Master Tezi ( 1 ) Masturi Kabare ( 1 ) Mastürbasyon ( 1 ) Mastürbasyonu Öğrenmek ( 1 ) Masum Değiliz ( 1 ) Matematik ( 3 ) MEB ( 2 ) Medeniyet ( 3 ) Mehmet Görmez ( 1 ) Mektup ( 1 ) Melek Tozu ( 1 ) Memur Atamaları ( 1 ) Meral Okay ( 1 ) Meyve Bahçeleri ( 2 ) Meyve Çayları ( 1 ) Meyveli Pasta ( 1 ) MHP ( 4 ) Mısır Çarşısı ( 1 ) Milli Eğitim Bakanlığı ( 2 ) Milliyet Gazetesi ( 1 ) Mim ( 10 ) Misalli Büyük Türkçe Sözlük ( 1 ) Miss Tiffany ( 1 ) Mobbing ( 1 ) Moda ( 3 ) Monica Bellucci ( 1 ) Montaigne ( 1 ) Montu Merid Müzik Doktorluğu ( 1 ) Mood ( 1 ) Mor Menekşe ( 1 ) Muhalefet Bilinci ( 1 ) Muhteşem Misafir ( 1 ) Murat Renay ( 2 ) Mutlu Etmenin Yolları ( 1 ) Mutlu Olmanın Yolları ( 1 ) Mutluluk ( 9 ) Müjdat Gezen ( 1 ) Müzik ( 1 ) Müzik Profesörlüğü ( 1 ) My Own Private Idaho ( 1 ) Nane ( 1 ) Nazım Hikmet ( 1 ) Ne adamlar sevdim beni alıştırıp kaçan ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni kandıran ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni yarı yolda bırakan ( 1 ) Neden Eşcinselim ( 3 ) Neden Şirince ( 1 ) Nerede O Eski Bayramlar ( 1 ) Neşet Ertaş ( 1 ) Nick Smorty ( 1 ) Nihat Doğan ( 1 ) Nil Karaibrahimgil ( 2 ) Noel Baba ( 2 ) O Gay; Ben de ( 5 ) Odtülü ( 3 ) OECD ( 2 ) OK ( 1 ) Okan Bayülgen ( 2 ) Okşama ( 1 ) Okulda LGBTİ ( 2 ) Okur Yorumu ( 1 ) Omlet ( 2 ) one girl two boy ( 7 ) Operadaki Kazulet ( 2 ) Oral Seksin Detayları ( 2 ) Oral Sex ( 2 ) Orhan Pamuk ( 1 ) Ortaköy ( 2 ) Ortaokul ( 1 ) Osmanlıca ( 1 ) Otel ( 2 ) Ozan Güven ( 1 ) Ödül aldım ( 1 ) Ödül verdim ( 1 ) Öğlen Yemeği ( 2 ) Öğrenmek ( 1 ) Öğretmen ( 3 ) Öğretmenlik ( 5 ) Ölüm ( 5 ) Ömer Hayyam ( 2 ) Ön Sevişme ( 2 ) öpüşme ( 1 ) Örtünmek ( 1 ) Övülme Hastalığı ( 1 ) Öykü ( 2 ) Özbilgi ( 1 ) Özdeğerlendirme ( 1 ) Özet Düşüncelerim ( 20 ) Özgecan Aslan ( 1 ) Özgür Bolat ( 1 ) Özgüven ( 2 ) Özlü Söz ( 1 ) P ( 1 ) Paganizm ( 1 ) Panseksüel ( 1 ) Panseksüelizm ( 1 ) Pansiyon ( 1 ) Papa ( 1 ) Pasif Olmak Nedir ( 3 ) Patrick ( 1 ) Patron ( 1 ) Paulo Coelho ( 1 ) Pedagog ( 1 ) Pembe Otobüs ( 1 ) Pembe Tezkere ( 4 ) Penis ( 3 ) Penis Keşfi ( 4 ) Pepee ( 2 ) Perihan Mağden ( 1 ) Pet Shop ( 1 ) PISA ( 1 ) Piknik ( 3 ) Pistis ( 3 ) Pişmanlık ( 1 ) Planet Romeo ( 2 ) Polis Şidddeti ( 1 ) Poliseksüel ( 1 ) Politika ( 1 ) Polyana Gay ( 1 ) Pomoseksüel ( 1 ) Pozitif Ayrımcılık ( 1 ) Profesör ( 2 ) Psikiyatrist ( 2 ) Pudra Tozu ( 2 ) Püf Noktalar ( 1 ) Rahatlamak ( 1 ) RDM ( 3 ) Rehber ( 1 ) Reklam ( 1 ) Renato Ferreira ( 1 ) Resmi Geçit Törenleri ( 1 ) Resmi İsim ( 1 ) Reytingler ( 1 ) Riyakarlık ( 5 ) romantizm ( 1 ) Romeo ( 2 ) Romeo ve Juliet ( 1 ) Romeo ve Julio ( 1 ) Röportaj ( 13 ) Rüya ( 3 ) Sabahattin Ali ( 2 ) Sabır ( 1 ) Sadakat ( 1 ) sadece aktifim ( 4 ) sadece pasifim ( 4 ) Sağlık ( 1 ) Sağlıklı Beslenme ( 2 ) Salata ( 1 ) Samimiyet ( 4 ) Samsung Note2 ( 1 ) Samsung S3 ( 1 ) Sanat ( 1 ) Sansür ( 1 ) Sapyoseksüel ( 1 ) Sarışın Çocuk ( 1 ) Saunada Sex ( 2 ) Savaş Dinçel ( 1 ) Savcı ( 1 ) SBS ( 2 ) Seçim Anketleri ( 2 ) Seks ( 10 ) Seksenler ( 1 ) Seksin Tanımı ( 1 ) Selahattin Demirtaş ( 2 ) Ses değişiminden sonrası ( 1 ) Sesin Acısı ( 2 ) Sesin Büyüsü ( 1 ) Sesin İyileşmesi ( 1 ) Sessiz Anlaşma ( 1 ) Sessiz Cennet ( 1 ) Sevdalarım ( 2 ) Sevdiğim Çocuk ( 2 ) Sevgil ( 1 ) Sevgililer Günü ( 1 ) Sevgilim ( 12 ) Sevgiliyle El Ele Yürümek ( 10 ) Sevginin İletişimi ( 3 ) Sevinç Pastahanesi ( 2 ) Sevişme Çeşitleri ( 2 ) Sevişmek ( 10 ) Sevmek ( 2 ) Sex ( 9 ) Sexy iç giyim ( 1 ) Sezen Aksu ( 4 ) Sezenli Yıllar ( 1 ) Shakespeare ve Domates ( 1 ) Shelter ( 1 ) Sıcak ( 1 ) Sinema ( 1 ) Siyaset ( 7 ) Sloganlar ( 1 ) Sofra ( 1 ) Sokak Çocukları ( 1 ) Sokak Çocukları İçin Elele ( 1 ) Sosyal Sorumluluk ( 1 ) Sosyalizm ( 1 ) Sosyolojik Sonuçlar ( 2 ) Sosyoseksüel ( 1 ) Söylenmeyen ( 1 ) Sözlük ( 1 ) Spor ( 1 ) Steve Jobs ( 1 ) Stonewall Inn ( 1 ) Su ( 1 ) Su Böreği ( 1 ) Sugar Cafe ( 1 ) Sultan Ahmet Köftecisi ( 1 ) Sultan Ahmette Kahvaltı ( 1 ) Şafak Pavey ( 1 ) Şahane Misafir ( 2 ) Şahinlerin Hikayesi ( 1 ) Şair ( 1 ) Şarap ( 1 ) Şarkıların Fısıldadıkları ( 1 ) Şat Bar ( 2 ) Şehit ( 2 ) Şeker ( 1 ) Şeker Bayramı ( 1 ) Şeker Portakalı ( 2 ) Şeytan ( 1 ) Şiddet ( 1 ) Şiddetsizlik ( 1 ) Şiir ( 3 ) Şirince ( 1 ) Şirince Nasıl Bir Yer ( 1 ) Şizoşems ( 1 ) Taciz ( 2 ) Taciz Edilmek ( 2 ) Taksim ( 3 ) Tanıtım ( 2 ) Tanrı ( 1 ) Tarihçi Gay ( 1 ) Tarkan ( 1 ) Tartışma ( 1 ) tartışmayalım sevişelim ( 1 ) Tatil ( 1 ) Tatlı Kız ( 1 ) Tavsiye ( 1 ) TC ( 1 ) TDK ( 1 ) Tebligat ( 1 ) Tecavüz ( 2 ) Tek Tekçi Kazıkçıdır ( 1 ) Tek Yön ( 1 ) Tekila ( 1 ) Tembellik ( 2 ) Ten Paslanması ( 1 ) TEOG ( 1 ) Terör ( 2 ) Teyze ( 1 ) The New Normal ( 1 ) Thomas ( 1 ) TİB ( 1 ) Tiyatro ( 2 ) Top Oyunları ( 1 ) Toplum hastalığı ( 9 ) Torpil ( 1 ) Trans Birey ( 1 ) Trans Cinayeti ( 3 ) Trans Kadın ( 2 ) Transfobi ( 8 ) Transseksüel ( 6 ) Transseksüel Sex ( 3 ) Trevor Wright ( 1 ) TRT ( 1 ) TSK ( 4 ) ttnet ( 2 ) Turing ( 5 ) Turing Toplantıları ( 5 ) Tutku ( 1 ) tuvalette sex ( 3 ) Tüketim Çılgınlığı ( 2 ) Tünel ( 1 ) Türban ( 1 ) Türk Hamamı ( 2 ) Türk Olmak ( 1 ) Türkiye Sokak Çocukları Vakfı ( 1 ) Türkiyede Gay Olmak ( 1 ) Türkiyeden İletişime Engellendi ( 1 ) Türklerin Gayliğe Bakışı ( 1 ) TV8 ( 1 ) Ucube ( 1 ) Uç Uç Böceği ( 1 ) Ulus ( 2 ) undisclosed desires ( 1 ) Uniceff ( 1 ) Uzun Süreli İlişkiler ( 1 ) Üç Kadın ( 1 ) Üzgünüm ( 1 ) Üzülmek ( 3 ) Vajinafobi ( 1 ) Veda ( 1 ) Vegan ( 1 ) Veganizm ( 2 ) Veganizm Bir Spor Mudur ( 1 ) Veli ( 1 ) Versatile Blogger ( 2 ) Vicdani Ret ( 2 ) Vizyonsuluğun Farkında mısınız ( 1 ) Vücudu Keşfetme ( 1 ) wc sex ( 3 ) Work and Travel ( 1 ) Xavier Dolan ( 1 ) Y Kuşağı ( 1 ) Yaban Ağrı ( 2 ) Yaban Mersini ( 1 ) Yağma ( 1 ) Yakışıklılar ( 3 ) Yalan Dünya ( 1 ) Yalnızlık ( 1 ) Yanlış İlaç ( 1 ) Yaratıcılık ( 1 ) Yardım Severlik ( 1 ) Yaşlı Amcalar Şey Yapıyor ( 1 ) Yatak ( 1 ) Yatırım Yapmak ( 1 ) Yaz Geldi ( 1 ) Yaz Tatili ( 1 ) Yazar ( 1 ) Yemek ( 1 ) Yeni Bloggerlar ( 4 ) Yeni Normaller ( 1 ) Yeni Türkü ( 1 ) Yeni Yıldan Beklentiler ( 2 ) Yeşil Çay ( 2 ) Yetmez Ama Evet ( 1 ) YGS ( 2 ) Yılbaşı ( 1 ) Yıldız Tilbe ( 1 ) Yılmaz Erdoğan ( 1 ) Yılmaz Özdil ( 2 ) Yirmilik Dİş Çektirme ( 1 ) Yoğurt ( 1 ) Yolda el ele tutuşmak ( 3 ) Yorumlarım ( 1 ) Yönetmen Gay ( 1 ) Yunus Emre ( 3 ) Yunus Günce ( 1 ) Yusuf'un Hikayesi ( 9 ) Zeka ( 1 ) Zencefil ( 1 ) Zenne ( 2 ) Zerafet ( 1 ) Zeytin ( 1 ) Zina ( 1 )
 

©Copyright 2011 Kaan Arer | TNB