Asi Kuş

28 Ekim 2013 Pazartesi 21 yorum
Hayat sürekli bir şeyler anlatır dinlemesini bilene.. (diye başlayan yazılar yazmak istemişimdir heeeep, şimdi nasip oldu ;) Hayat anlatımlarını birçok dilde, birçok nesne ve insan üzerinden değişik toplum ve hallerde sunar insanlara. Bu sunumlardan birisi de aldığınız bir biletle gitmeye hak kazandığınız tiyatro oyunlarıdır. Sahneye gönlüyle bakan seyirciye mutlaka alması gerektiklerini verir. Tiyatro büyük bir kişisel gelişim ortamıdır.

Bundan önceki yazımda edebiyatın insan psikolojisi ve duyguları üzerine muhteşem ipuçları barındıran hazine olduğunu yazmıştım.. Bilim, aşk kıvılcımının fotoğrafını çekene kadar edebiyat bu kıvılcımdan milyonlarca sayfa bahsetmişti.. Tiyatro sahnesinde dönen olaylar, oynayan oyuncular, hayal etmen gereken düşünceler, hayal etmene yardımcı olmaya çalışan müzik, dekor filan... O kadar çok duyguya hitap ediyor ki insanın farkındalıklara boğulmaması için gönül körü olması gerekiyor..

Geçen gün sevgili arkadaşım Pistisin davetiyle sevgilimin elinden tuttum tiyatroya gittik..Giderken içimde hayata dair farkındalık noktaları yakalamanın hevesi vardı. İzleyeceğim oyun benim hayata bakış açımda bir etki yaratacaktı, bunu biliyordum, açıkçası ön yargım vardı, ya da bu benim beklentimdi her neyse işte..

Ali Poyrazoğlu gibi usta bir tiyatrocuyu sahnede izlemek de cabası, geçmişime baktığımda kendime bırakacağım büyük bir miras.. Bundan önce Yıldız Kenter'i de sahnede izlemiştim, keşke Savaş Dinçel'i, Müşfik Kenter'i ya da ne bileyim Zeki Müren'i sahnede görebilme şansım olsaydı... Ali Bey'in tek kişilik oyunu Asi Kuş nedense benim beklentilerimi birer birer cevaplamak üzerine kurulmuştu. Yaratıcığı tartıştı uzunca bir süre. Yaratıcılığın ne olduğunu değil nasıl ortaya çıktığını, yaratıcı fikirlerin farklı alanlardan gelen bilgilerin sürtüşme kıvılcımlarından ortaya çıktığını.. İyi bir doktorun iyi bir ressam olmasıyla asıl başarıyı yakalayabileceği, ya da bir öğretmenin aynı zamanda şiir yazmaya çalışmasının getirilerinden bahsetti.. Asi Kuşlardan bahsetti, başarıyı yakalayan, yaklayamayan, yakalayıp kaybeden asi kuşlardan. Aslında oyun hem aşktan bahsediyordu hem de acıdan, hüzünden.. Yani hayatın ta kendisinden...

Ayrılırken dimağım yeni bir yelkenli seçiyordu okyanusa açılmak için. Farkına varıp da adını koyamadığımız bir sürü nokta üzerinden düşüncelere gark oluyor sonra yeniden canlanmaya çalışıyordu.. Çokça uzatmak istemiyorum kısa zamanda çok işler yapabilmek için tiyatroya gitmek gerekiyormuş onu anladım.. 

Ten Paslanması


Tiyatro oyununda bahsedilen bir konuydu ten paslanması.. Birisini seviyorsun, hep onunla birlikte yaşamak istiyorsun, onun bir bakışı sana cennete kavuşmanın ferahlığını veriyor, onun tenine muhtaç hissediyorsun kendini, onun soluğuna hatta ter kokusuna bile muhtaç, akşamları ona sarılarak uyumak, onun o muhteşem tenine dokunabilmenin hayallerini kuruyorsun.. Peki, diyelim ki ona kavuştun ya sonra ne olacak..Tamam sevişeceksiniz, bir kez daha sevişeceksiniz, muhteşem seksleriniz olacak, evet o üstünde tepinirken hayatının onun altında geçmesi için dualar edeceksin ya sonra... Evet yine Türk filmlerinin bittiği yere geldik. Gerçi Türk filmleri seks sahnelerine kadar bile gelemiyor ama neyse.. Film bitince gerçek hayat başlıyor..

Aylar sonra ya da yıllar sonra o tene ulaşmanın hayalini kurmaz oluyorsun ilk önce, ona dokunmak sana haz vermez oluyor sonra sonra, sevişiyorsun ama eski heyecanı alamıyorsun, işte bu olaya ten paslanması deniyor. Karşılıklı olarak eşlerin seksi kaybetmelerinin sebebi. Tenleri birbirlerine karşı paslanıyor ve hissiyatını kaybediyor. Ne acı değil mi? Belki bizler bunun farkında değiliz. Daha teni paslanacak yaşlara gelmeyenler var aramızda.. Ama geleceğiz seziyorum..

Bunun bir çözümü olmalı, teni paslandırmamanın, heyecanı dinç tutmanın, hazzı eskitmemenin bir çözümü olmalı.. Yoksa şimdilerde yaptığımız gibi sevgili tüketmeye başlamamız gerekecek. Yeni sevgili, yeni bir ten, yeni heyecanlar.. Ve birkaç ay sonra paslanmış tenler, evet yeni sevgili yeni bir ten filan derken bu sefer teniniz tüm tenlere bağışıklık kazanmış olacak.. Hiçbir ten derdinize çare olamayacak..  Bunun çözümü sevgili, eş değiştirmek değil o zaman.. Bunun daha yaratıcı ve insana zarar vermeyen bir çözümü olmalı.. 

Oyunda Ali Poyrazoğlu çözümü de veriyor.. Çözüm insanın yaratıcılığına dayanıyor. Sunumunu renklendirebilme, çeşitlendirebilme yetisine dayanıyor. Her seferinde daha farklı bir eş olarak karşılaştıklarında, daha samimi olduklarında, içlerini birbirlerine hiç çekinmeden ve korkmadan açtıklarında, gizli dehlizlerini paylaştıklarında yani kısacası sunumun samimiyetinde, kalitesinde yatıyor ilişkinin heyecanı..

Artık evli bir gey olduğum için bundan sonra evli geylerin sorunlarına değinen yazılar yazmaya başlayacağım sanırım hehehe

Sağlıcakla kalın anacım öpüyorum, sakın sanatsız kalmayın, tiyatro, sinema, konserler, kitaplar birincil ihtiyaç olmasına dikkat edelim ;)


21 yorum :

 • gayimnevar dedi ki...

  tiyatro tiyatro tiyatro lise hayatımın en guzel yanıydı sanırım kendimi tihatro yaptıgım için o kadar sanslı hissediyorum ki anlatamam beni ben yapan büyük bir unsurdu tiyatro 3 sene üstüste oynamak benim için buyuk zevkti hayat boyu kesinlikle yapılması gereken şeykerden biri o heyecan falan anlatamam zaten tiyatronun insanın bakış açısına kattıgı artı deger asla yadsınamaz bi şeyi anlatmak için en iyi yollardan biridir tiyatro derslerimin meşguliyeti sebebiylede ona vakit ayıramamak beni gercekten uzuyor en yakın zamanda tekrar o sahnelerin tozunu yutmak istiyorum yazın içinde çok teşekkürler ayrıca :)

 • gay pembe dedi ki...

  Burdaki sorun insanların tüketme isteği. İnsanlar amansızca tüketime itiliyor ( kapitalist sitem). Bu yazında artık insanların sevgiyi bile tükettiklerinin farkına vardım. Ki bu bizim için çok vahim bir durum. İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliği üretici olmasıdır. Fakat insanlar bunun farkına varmamakla beraber canından çok sevdiği insanı bile tüketiyor. Tüketmek insanların gözünü kör etmiş. Halbuki insanlar üreterek bu günki teknolojiye ve yaşam standartlarına ulaşmıştır. Bir üniversite öğrencisi olarak hocalarımdan üretmenin ne kadar gerekli olduğunu öğreniyorum. Umarım sizde bu tüketim çılgınlığına bir dur diyebilirsiniz...

 • Miss Tiffany dedi ki...

  ay tüketmeyin şu insanları artık yeteeer(insanlığa çağrımdır). Valla ben bir atlıyorsam iki geri çekiliyorum. Sonraysa ürkek ama davetkar bakışlar, kelimeler falan. Lisede ve ilkokuldaki küçük müsamerelerimi saymazsak ben de sürekli oynuyorum(hayata karşı). Bide evli gey deyince hoppsss noluyoz ya dedim önce :D 2 sn. Sonra anladım tabi(jeton meselesi, artık daha hızlı düşüyor ahahaha)

 • kaytan bıyık dedi ki...

  ben mi garibim diğer insanlar mı fazla tüketmeci bilmiyorum ama ben genel olarak daha az veya daha yavaş hissediyorum bu ten paslanması olayını.

  ha bir de tiyatro var. iyi ki öğrenciliğimi ist da geçirmişim iyi ki bol bol tyatroya sinemaya konserlere gitmişim. şimdi gidebileceğim bir tiyatro bile yok bu modern olan koca şehirde yazık. özledim tiyatroyu :s

 • Adsız dedi ki...

  Kaan Bey siz de bir "asi kuş" olabilir misiniz acaba? Mesleğinize epeyce zıt bulduğum yazarlık yönünüz mesela; aldıııı yürüdüüüü... :) Yaratıcılığınızın "edebiyata" yansıdığı bu değerli yazıyı büyük bir beğeniyle okudum :) elinize kaleminize sağlık.
  Mrs. Jackson

 • Adsız dedi ki...

  Gene harika bir yazı olmuş Kaan abi :D Beni tanımışsındır şu e-posta atan gay çocuğum :D Anomimden atıyorum çünkü kimlik saklamam gerekiyor.

 • XXX dedi ki...

  Gerçekten mümkün mü evli bir gay olabilmek. Uzun süre birbirinden bıkmadan. Ten paslanmadan. Acaba ten paslanmasına çare aşık olduğun adamla hiç ten temasına girmemek olabilir mi? Ruhlar temas ediyormuş(!) mesela. Ama ruhlar aleminde yaşamıyoruz sonuçta:) Of gerçekten çok karışık.

 • Kaan Arer dedi ki...

  Geyimnevarcığım aslında oyuncu olarak katılmanın zevki eminim bambaşkadır. Ben mesleğim gereği sürekli tiyatro oyunları sahneliyorum, her gün ve defalarca.. Kısa kısa piyesler sunuyorum insanlara.. kendimi öyle özgür hissediyorum ki anlatamam..

  Tiyatroya bir an önce dönmen gerek. Üniversitelerde bulunan kulüper çok daha detaylı çalışmalılar aslında, bu tiyatrodan sonra ben de yazarlık üzerine daha detaylı ve keskin çalışmam gerektiğini düşünmeye başladım ;)

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Gey Pembe ilk defa yorum bırakıyorsun sanırım çok teşekkür ederim. Ve sana hak veriyorum. İnsanlar üreten varlıklar olmalarına rağmen sürekli tüketime yönlendirilmelerinin altında yatan modern kölelik sistemidir. Üreten insan köleleşmez. Ama sadece tüketmeye alışan insan itiraz etme hakkını kendinde göremez! ne acı değil mi?

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Tiffanyciğim senden daha detaylı bir yorum bekliyorum yok öyle hemen bende bir iki tiyatro oynadım, evli gey filan ;) sonra jeton meton kapatmışsın muhabbeti!

  Söyle bakalım sen de Asi bir Kuş musun? Olacak mısın?

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Kaytancığım ten paslanması için uzun süreli ilişkiler yaşamak lazım. Senin uzun süreli bir ilişkin olmadı değil ama herkes de olacak diye de kanun yok tabii.. Sıkma sen canını, sen bul sevgilini gerisini sonradan düşünürsün..

  Tiyatro için İstanbul'a taşındım diyebilirim. Hatta kesin derim, çok açık..

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Mrs. Jackson ay çok teşekkür ederim, daha da hırslandım yazarlık konusunda kendimi geliştirmeye.. Aslında mesleğimin bana getirdiği bir sürü özelliği da yazarlıkla birleştirebilirim gibi geliyor hadi bakalım neler olacak.. Bu arada yazdığım bu yazılar benim için yüz karası gibidir, ben ciddi olarak beğenmiyorum ama daha iyisini yazana kadar çalışmak yerine yayınlayıp geçmeyi planlıyorum.. Bu arada sizin hayatınız nasıl gidiyor?

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Gay Çocuk teşekkür ederim tatlım, sana mail yazacağım ama daha vakit bulamadım kusura bakma artık.. Bu arada blogta Yusufça hikayesini bulup okumanı tavsiye ederim sana.. Ayrıca resmi kimliğini internet ortamında hiç kullanma şimdilik ;)

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili XXX yani ben de sorularının cevaplarını bilemiyorum.. Evleneli çok olmadı, daha çok yeni sayılırız.. Bahsettiğim şeyler yıllar sonrası için hedeflendiği için neler olur kestirmem mümkün değil..

  Ruhların birleşmesi derken ben samimiyetin gücüne, masumiyetin dirayetine güvenirim..

  ama karışık tabii haklısın..

 • Miss Tiffany dedi ki...

  Karşılığında sen de bana baloğlana neler oldu anlatıcin? Ahaamuahhhhöhöhöhhh :D valla aklım çıktı ya çocuk birden pöf diye uçtu aman aman :(

  Ay valla ne bilem yani ilkokul 1'ci sınıfta bir piyes, meslekleri ve dersleri tanıtan birşey oynamıştık, ben ve yanımda bir kız, ben sözleri unutup ya aanneeeğğ sözler neyy falan deyip sempati toplamışım, yine aynı şov içinde başka bir piyes daha vardı, orada da üsküdara gider iken aldı da bir yağmur şarkısını başımda fes, takım elbiseyle söylemiştim, kolumda benden daha uzun bir kız(ÖLÜMÜNE OYNAMIŞIM VALLA HAHAAH) fakat bir fotoğrafım var, bastonu ağzıma götürüp şirin bi kız pozu verdiğim. Hhahaahaha ay dedim fırtlamışım oradan da. 5.sınıfta da oynadığımız bir piyes vardı, mezuniyet oyunu. Ay ilk piyeste vardım, arkalarda. İkincisinde de sahnenin yerini bulamamıştım, çıkamadım oyuna sırf bu yüzden :D oyun arkadaşlarım üzerime yürümüştü. Nasıl şapşallıksa. Haaa anaokulunu da ayaküstü hatırladım bak, yerimde sallanıyorum sürekli, millet kazık gibi dikilirken, bi de anaokulu diplomamı alırken diplomayı verenin elini öpmemiştim, herkes öpmüş ama :D adamın el havada kalmış. Haaa orada da beni yine anaokulunda en popüler en özel kızla eşleştirmişlerdi. Şaka gibi ya :D zorunlu lezbiyenlik. Ay bu da ayrı post konusu olurmuş şimdi farkettim. Lisede de 9.sınıfta o kadar prova ettiğimiz oyunu sırf oyuncu kaprislerim nedeniyle bırakmıştım(doğum günümde sette çalışacaksak kutlanmalıydı günüm işte hah), derslerimin düşmesini ve sınıfta kalma riskini bahane ederek. 11'de de çanakkale şehitleri anısına bir oyunda iki satırlık repliği unutmam, ama güzel yerde yarım bıraktığım için insanların bunu hissetmemiş olmasına dair aldığım övgü vesaire ile geçti. Ay neyse konu neydi? Hıh? Ay yok canım daha neler? Aaaa ben ve asilik, hem de kuş gibi cik cik cik böyle, ben hiç öyle şey yapar mıyım? Hiç öyle şeyler bekliyor musun sen benden? Çok uslu ve uyumlu bir kız olduğum için asiymiş isyanmış aaaa yanından bile geçmem(inş cnm yhaaa eşliğinde canım yeterince ASİ DEĞİL MİYİM BEN DAHA NAABIYIM NE GEREKİYORSA YAPARM tribi atıyom .d)

  Ayrıca bak kıymetini bil hatrını bil :D sen gelip te iki kelime bişey yazmiyısın banaaağ :( hem okudun mu bakayım ben neler neler yazdım püşşürü böyle haa ihihih(tamam yeter. Suscam artık. VURMA, vuymasana beeeğğ s.ss...s...s.s)

 • Miss Tiffany dedi ki...

  haaaa şu evli gey şeysinde jeton düşmemi de açıklıyım, mbg'ciğimle kurduğunuz gönül bağını kastettiğini anladım ya :D ama cidden yasalar çıkar çıkmaz NEDİMENİZ YAPCANIZ BENİ VALLA DÜĞÜNÜ BASARIM! Yakarım yıkarım. Tersim pistir.

  :D

  Ay bide şu asi kuş işini nasl kıvırcam çok merak ediyorum. Hani anatomi falan, biliyosun evrilmem lazım ve sanırım o kadar vaktim yok.(evet yok, bir evrim en az yüzyıllar sürer)

  Haaa havai fişek patlamalarını izlediniz mi? Hani şu martı popülasyonu cinayeti olanı! Ata'm görse bence hiç hoşuna gitmezdi. Kemikleri bile sızlıyor olabilir.

  Ve allaşkına tek bir cevap ver ve blogumdaki yazıları hatmet ve bana yorum at(bu mesaj eser dozda tehdit içerir)

  :P

 • Adsız dedi ki...

  Eso beso beyefendi, Kaytan Bıyık beyefendi ve SİZ, Türkçe hakimiyetiniz, yazım tekniğiniz ve üslubunuzla "yazın" da bence (bana göre) çok başarılısınız. Bu sebeple sizleri beğeniyle okuyup ilgiyle takip ediyorum. :) Hayatıma gelince eşim, kızım, sevdiklerim ekseninde gayet güzel gidiyor sorduğunuz için tşkler. Sizinkininde güzel gittiğini bloğunuzdan biliyorum. Mutluluğunuz daimi olsun inş.

  Mrs. Jackson

 • Adsız dedi ki...

  Hikayenin tamamını okudum.Güzel bir hikaye :) Ama ailem o kadar baskıcı değil.Özellikle babam , bu tür şeylere değil de eğitime önem verir , benim gibi :D Bu arada fotoğrafını görmeyi çok isterim , tezinde de başarılar (eğer hala bitmediyse) :))

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Adsız gey çocuk önerilerimi dikkate almana sevindim..
  Sevdiğim bir çigi filmin dediği gibi eğer uslu olursan bir gün Kaan'ı görürsün.

  Ailenin daha çağdaş olmasına sevindim..

 • Adsız dedi ki...

  Bu konuda bilgileri olmadığı için böyleler belki de :S Zaten bunu abim iyi karşılarsa tüm aile karşılar.Çünkü abim milliyetçi ve erkeksi biri.Ama oldukça da çağdaş , her neyse illa bilmeleri gerekmez :D

Yorum Gönder

Etiketler

1 Aralık ( 1 ) 16 lığın hikayesi ( 1 ) 20. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 4 ) 2013 ( 1 ) 2015 Seçim Sonuçları ( 1 ) 2015 Seçimleri ( 2 ) 21 Aralık 2012 ( 1 ) 21. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 3 ) 22. Onur Haftası Etkinlikleri ( 2 ) 23. LGBTİ Onur Haftası ( 1 ) 29 Ekim ( 1 ) 3.İzmir Onur Yürüyüşü ( 1 ) 5 yıldız ( 1 ) A ( 1 ) ABD ( 1 ) Abdullah Ağa Yalısı ( 1 ) Abi ( 1 ) Abla ( 1 ) Absürt Komedi ( 3 ) ABU TV Song Festival ( 1 ) Acemi Gay ( 1 ) Açaili ( 1 ) Açıldıkça Açılmak ( 6 ) Açılmak ( 2 ) Adaçayı ( 1 ) Adalet ( 1 ) Adalet Sarayı ( 1 ) Affetmek ( 2 ) Ağlamak ( 3 ) Ahlak ( 1 ) Ahmed Arif ( 1 ) Ahmet Davutoğlu ( 1 ) Ahmet Hakan ( 2 ) Ahmet Hemdi Tanpınar ( 1 ) Ahmet Kaya ( 2 ) Ahmet Sami Özbudak ( 1 ) Ahmet Tulgar ( 2 ) Ahşap Ev ( 1 ) AIDS ( 1 ) Aile ve Sevgili ( 2 ) Aile Yanına Taşınmak ( 1 ) Aileye Açılmak ( 6 ) Akasya Durağı ( 1 ) Akmerkez ( 1 ) AKP ( 8 ) Aktif Olmak Nedir ( 3 ) Aktif Pasif Sorunsalı ( 4 ) Aldatma ( 1 ) Aldatmak ( 1 ) Ali ile Ramazan ( 1 ) Ali Poyrazoğlu ( 1 ) Allah ( 1 ) Alsancak ( 1 ) Alsancak Barlar ( 1 ) Alternatif Cezalar ( 1 ) Alternetif Kutlama ( 1 ) Amca ( 1 ) Anal İlişki ( 4 ) Anal Sex ( 4 ) Anal Temizlik ( 2 ) Anayasada Eşitlik ( 1 ) Anı ( 4 ) Anıl T ( 1 ) Anket ( 1 ) Anne Ben araba kullanıyorum ( 1 ) Anne beni evlendiriyorlar ( 2 ) Anne benim reytingimi silmişler ( 1 ) Annem ( 3 ) Antoine de Saint Exupéry ( 1 ) Anüs Kaşıntısı ( 1 ) AP ( 1 ) AP Olmak ( 1 ) APA ( 1 ) Apple ( 1 ) Araba Kullanmak ( 1 ) Arda Kural ( 1 ) Arkadaşlık ( 6 ) Artemis Yayınları ( 1 ) Arzulamak ( 1 ) Asgar Ferhadi ( 1 ) Asker Gay Hikayeleri ( 10 ) Asker olmak istemiyorum ( 10 ) Asker Sex ( 10 ) Askerde Rahat Etmenin Sırları ( 2 ) Askerlik ( 12 ) Askerlik Anıları ( 5 ) Asya Pasifik Yayın Grubu ( 1 ) Aşık Olmak ( 3 ) Aşk ( 23 ) Aşk Acısı ( 9 ) Aşk Avcısıyım ( 3 ) aşk kanunları ( 1 ) Aşk Meşk ( 3 ) Aşk varsa yaşamak sextir ( 4 ) Aşk yeniden ( 1 ) Aşkın Tekil Hali ( 2 ) Atatürk ( 1 ) Ateist ( 1 ) Ateizm ( 1 ) Attila İlhan ( 2 ) Avcılar ( 1 ) avea ( 1 ) Avrupa ( 1 ) Ay Karanlık ( 1 ) Ayrılık ( 1 ) Ayşe Arman ( 9 ) Ayşe Kulin ( 4 ) Babalar ve Gayler ( 10 ) Babam ( 3 ) Babanın Gay Oğlunu Kabul Etmesi ( 2 ) Bacak Arasından Türkiye ( 1 ) Bağırsak Paraziti ( 1 ) Bahar Geldi ( 2 ) Bal ( 1 ) Bal Oğlan ( 1 ) Bal Reklamları ( 3 ) Balck Mirror ( 1 ) Baskı ( 3 ) Başarının Statüsü ( 2 ) Başbakan ( 3 ) Beauty ( 1 ) Bedelli Askerlik ( 4 ) Beni Bulun ( 1 ) Benim Çocuğum ( 2 ) Beşiktaş ( 3 ) Beyaz Çay ( 2 ) Beyaz Peynir ( 1 ) Bi'adam ( 1 ) BiGay'in Hikayesi ( 2 ) Bikomoko ( 1 ) Bilendır ( 1 ) Bilinçli Tüketim ( 4 ) Bimer ( 3 ) Bir Gay ( 1 ) Bir gay'in askerlik anıları ( 1 ) Bir Ömür Dediğin ( 1 ) Birbirimize ( 1 ) Biseksüellik ( 3 ) Biseksüellikten Vazgeçiş ( 1 ) Black Cat ( 1 ) Black Mirror ( 1 ) Blog Engelleme ( 1 ) Blog Teması ( 1 ) Blog Yazmak ( 10 ) Blogger Buluşması ( 11 ) Blow Job ( 1 ) Bodrum ( 1 ) Bora'nın Kitabı ( 1 ) Bornoz ( 2 ) Boş İnsanlar ( 2 ) Boş Kitaplar ( 1 ) Boşanma ( 1 ) Boyacı ( 1 ) Börek ( 1 ) Brad Rowe ( 1 ) Budizm ( 1 ) Buhar Odası ( 1 ) Bullying ( 1 ) Burak Gezer ( 1 ) Burak Serdar Şanal ( 1 ) Buz Odası ( 1 ) Bülent Ersoy ( 1 ) C.R.A.Z.Y. ( 1 ) Cağaloğlu Hamamı ( 1 ) Cameron ( 1 ) Camiide Aşk ( 1 ) Can Yayınları ( 1 ) Can Yılmaz ( 1 ) Canka Kuir ( 1 ) Cansın ( 1 ) Cansın ile ilk buluşma ( 1 ) Cehalet ( 1 ) Cehennem ( 1 ) Celp Dönemi ( 4 ) Cem Yılmaz ( 1 ) Cennet ( 1 ) Ceza ( 1 ) Chal Chene ( 1 ) CHP ( 1 ) Cinsel Yönelim ( 2 ) Cinsellik ( 1 ) Cinsiyet Değiştirme ( 1 ) Cinsiyetsizlik Düşüncesi ( 1 ) Come Out ( 13 ) Coming Out for Family ( 2 ) Couple ( 1 ) Cumhuriyet ( 1 ) Çağan Irmak ( 1 ) Çalışkanlık ( 1 ) Çay ( 2 ) Çaykur ( 1 ) Çengelköy ( 1 ) Çevre Bilinci ( 1 ) Çıplak ( 1 ) Çiçekler ( 1 ) Çilekli Gay ( 2 ) Çocuk ( 1 ) Çocuk Yetiştirmek ( 1 ) Çocuklar ve Canavarları ( 1 ) Çocukların Büyük Oyunları ( 2 ) Çocukluk ( 3 ) Çok yönlüyüm ( 1 ) Çopstiks Kullanmak ( 1 ) Çürük Raporu ( 4 ) David Dumortier ( 1 ) Death Note ( 1 ) Dedemin İnsanları ( 1 ) Demokrasi ( 1 ) Denemeler ( 2 ) Deniz ( 2 ) Deprem ( 1 ) Depresif Ayu ( 1 ) Depresif Gay ( 1 ) Depresifim ( 1 ) Dergi ( 1 ) Dermatolog ( 1 ) Ders Çalışma Taktikleri ( 1 ) Dershane ( 4 ) Devlet ( 1 ) Devlet Bahçeli ( 1 ) Devrim Ayetleri ( 1 ) Dialogue In The Dark ( 1 ) Dick ( 1 ) Din ( 6 ) Dini Öğrenme ( 2 ) Diren Gezi Parkı ( 5 ) Direnen Gençler ( 2 ) Diş Çekimi Sonrası Yaşananlar ( 1 ) Diş Fırçalama ( 2 ) Dİş Sağlığı ( 1 ) Diyanet İşleri Başkanlığı ( 1 ) Dizi Oyuncaları ( 1 ) DNS Ayarı Değiştir ( 1 ) Doğa ( 1 ) Doğadan ( 1 ) Doğum Günü ( 2 ) Doğuş ( 1 ) Doktor ( 1 ) Doktor Jivago ( 1 ) Domates ( 1 ) Domates Saklamak ( 1 ) Domatesin Faydaları ( 2 ) Dora'ya Ağıt ( 1 ) Dorothy Martin ( 1 ) Dostlar ( 2 ) Durex ( 1 ) Durum Tespiti ( 1 ) Duş ( 2 ) Duşta bebek yağı bocalamak ( 1 ) Duygusal İbne ( 2 ) Dünya Göz ( 1 ) Dünya Üleklerinde Eşcinsel Askerlik ( 2 ) E Güncenin Güzellikleri ( 1 ) Eczane ( 1 ) Edebiyat ( 1 ) Efemine Erkek ( 5 ) Eflatoon ( 1 ) Eğitim ( 9 ) Eğitim Fakülteleri ( 2 ) Eğlencenin Dibine Vurmak ( 1 ) Ekin ile Emrullah ( 1 ) Ekmek ( 1 ) Elektrik ( 1 ) Eleştiriler ( 11 ) Emel Sayın ( 1 ) Emirgan Sütiş ( 1 ) Emlak Terörü ( 1 ) Empati Kurmak ( 2 ) Enerji ( 1 ) Engelli Site ( 1 ) Ensest ( 1 ) Erdem ( 1 ) Erdemli Yaşam ( 1 ) Eren Erdem ( 1 ) Erkek Erkeğe ( 1 ) Erkekte Genital Siğil ( 1 ) Eski kız arkadaşın ve annesi ( 2 ) esobeso ( 2 ) Estetik İhtiyaçlar ( 1 ) Eş Cinsel Edebiyat ( 4 ) Eşcinsel Evlilik ( 4 ) Eşcinsel Olma Yolunda Emin Adımlar ( 4 ) Eşcinselliği çağrıştıran şakalar ( 1 ) Eşcinselliğin Tedavisi ( 3 ) Etiler ( 2 ) Etkinlik ( 1 ) Eurovision ( 2 ) Ev Kiralama ( 4 ) Ev Oğlanı ( 6 ) Ev Pansiyonları ( 1 ) Evimiz ( 1 ) Evlenme Baskısı ( 2 ) evrene mesaj ( 1 ) Fanteziler ( 1 ) Fareler ve İnsanlar ( 1 ) Farklılıklarla Dalga Geçme Hastalığı ( 1 ) Fe ( 1 ) Femen Örgütü ( 1 ) Feminen Davranmak ( 6 ) Feraye Sünev Çokgürses ( 1 ) Ferzan Özpetek ( 4 ) Fetih 1453 ( 1 ) Filitre Kahve ( 1 ) Film ( 9 ) Fotoğraflar ( 1 ) Fransa ( 1 ) Fransız Sokağı ( 1 ) Franz Kafka ( 1 ) Frigo ( 1 ) Full Aktif ( 3 ) Futbol ve Gay ( 2 ) Futbolcular neden kalça okşuyorlar ( 1 ) Gabile ( 3 ) Ganimedeski ( 1 ) Garson ( 1 ) Gay ( 28 ) Gay Asker ( 8 ) gay aşk ( 6 ) Gay Bar ( 3 ) Gay Dergi ( 1 ) Gay Hayvanlar ( 1 ) Gay Hikaye ( 22 ) Gay Kültür ( 6 ) Gay Mahalle Baskısı ( 3 ) Gay Not Defteri ( 2 ) Gay Olmak ( 24 ) Gay Panda ( 1 ) Gay Pride ( 14 ) Gay Rights ( 7 ) Gay Sex ( 14 ) Gay Sex Hikayesi ( 7 ) Gay Tatil ( 1 ) Gay Temalı Filmler ( 1 ) Gay ve Bilim ( 2 ) Gay ve Hayat ( 9 ) Gay ve Lezbiyen ele ele ( 2 ) Gayler Kime Verdi ( 1 ) GayMag ( 2 ) Gayrettepe Metro ( 1 ) Gaz Bombası ( 1 ) Genel Cerrah ( 1 ) Gerçekler ( 1 ) Gergedan Mevsimi ( 1 ) Geylesof ( 1 ) Gezi Parkı ( 5 ) Gizli Anların Yolcusu ( 3 ) Gone Girl ( 1 ) Gökçe ( 1 ) Görme Engelli ( 1 ) Görünür Olma Korkusu ( 2 ) Grinder ( 1 ) Grup Sex ( 5 ) Gün Işığı ( 1 ) Günah ( 2 ) Günah Çıkarma ( 1 ) Gündem ( 2 ) Gündüz Erkek Gece Kadın ( 1 ) Günlük Ayracı ( 1 ) güzel kokan çocuk ( 2 ) Güzellik ( 1 ) GZone ( 11 ) Haberler ( 1 ) Hacettepe Üniversitesi ( 1 ) Halam ( 1 ) Hamamcı teyze ( 1 ) Hamamda Sex ( 4 ) Hangi Ahlak ( 1 ) Hangimiz Yapmıyoruz Ki ( 1 ) Haplo ( 1 ) Harvey Milk ( 1 ) Hatalar ( 1 ) Hatıralar ( 1 ) Havalar ( 1 ) Havuç ( 1 ) Havuz ( 1 ) Hayal Kırıkları ( 1 ) Hayat AVM ( 2 ) Hayat ve Gaylık ( 38 ) Hayata Dair ( 5 ) Hayrettin Karaman ( 1 ) Hayvanlar ( 2 ) HDP ( 3 ) Hepimiz Pipimiz İçin ( 1 ) Heteroseksüel ( 4 ) Heteroseksüel Bir Erkeğe Açılmak ( 1 ) Heteroseksüel İlişki ( 1 ) Heteroseksüel Yorumları ( 2 ) Heteroseksüellik ile Homoseksüellik ( 3 ) Heyecan ( 1 ) Hikaye ( 8 ) Hilbert ( 1 ) Hisar'dan Ahmet ( 1 ) Hitap ( 1 ) Hiv ( 1 ) Hiv Pozitif ( 1 ) Holden Nowell ( 1 ) Holiday ( 1 ) Homofobi ( 6 ) Homorexia ( 1 ) Hormonlu Domates Ödülleri ( 2 ) Hornet ( 1 ) Hoşgörü ( 2 ) Hörbi ( 1 ) HPV ( 1 ) Human Rights ( 1 ) Hükümet ( 1 ) Hürriyet ( 1 ) Hürriyet Cumartesi ( 1 ) Hüseyin Kıyar ( 1 ) IŞİD ( 1 ) İbne ( 2 ) İbrahim Şahin ( 1 ) İçimizdeki Şeytan ( 1 ) İçinde Yaşadığım Deri ( 1 ) İçinizdeki Gay ( 2 ) İdam ( 1 ) İETT ( 1 ) İfade verdim ( 1 ) İKEA ( 1 ) İkna odası ( 1 ) İletişim Yayınları ( 1 ) İlgiç bir tanışma ( 2 ) İlişki ( 1 ) İlk arabam ( 1 ) ilk aşk ( 2 ) İlk Cinsel Hayaller ( 1 ) ilk defa bir insandan nefret ettim ( 1 ) İlk Oral Seks Hikayesi ( 2 ) İlk terkediliş ( 1 ) İnce Ses ( 1 ) İncir reçeli ( 1 ) İneklik ( 1 ) İngiliz ( 2 ) İngiltere ( 1 ) İnsan Ruhu ( 3 ) İnsanlık ( 4 ) İnternet üzerinden alışveriş ( 1 ) İntihar ( 1 ) İran ( 1 ) İrfan ( 1 ) İrfan Geleneği ( 1 ) İsim Gerçeği ( 1 ) İskender Pala ( 1 ) İsmail YK ( 1 ) İstanbul ( 13 ) İstanbul Üniversitesi ( 1 ) İstanbul'dan Hikayeler ( 2 ) İstiklal ( 1 ) İş Bankası ( 1 ) İşkenceci Çocuklar ( 1 ) İşlenmiş Et ( 1 ) İyi Hayat ( 2 ) İzmir ( 10 ) İzmir Dindarlığı ( 1 ) İzmir Diş Hastahanesi ( 1 ) İzmirdeki o gay ( 2 ) İzzet Yıldızhan ( 1 ) Jinekolog ( 1 ) Jinekoloji ( 1 ) Kaan Arer ( 19 ) Kaan Arter ( 1 ) Kadın ( 2 ) Kadına Şiddet ( 2 ) Kadınları Tatmin Etmek ( 1 ) Kadınların Boşalması ( 1 ) Kadınsı Asker ( 2 ) Kafede bacak bacağa sarılmak ( 1 ) Kahvaltı ( 5 ) Kahve Sefası ( 2 ) Kan ( 1 ) Kanal D ( 1 ) Kanatlarım Var Ruhumda ( 1 ) Kanser Hastalığı ( 1 ) Kaos GL ( 2 ) Kapalı Çarşı ( 1 ) Kapı Yayınları ( 1 ) Kapitalizm ( 2 ) Karaburun ( 1 ) Karakola düştüm ( 1 ) Karanlıkta Diyalog ( 1 ) Karanlıkta Seks ( 2 ) Karlşkan Komşu ( 1 ) Kaslı Erkekler ( 1 ) Kayahan ( 1 ) Kayganlaştıcı Jel ( 1 ) Kaymak ( 1 ) Kebap Yemek ( 2 ) Kedi ( 1 ) Kendini bilmek ( 1 ) Keşanlı Ali Destanı ( 1 ) Kırmızı Masa ( 1 ) Kısa Süreli ilişkiler ( 1 ) Kıskançlık ( 1 ) Kış Uykusu ( 1 ) Kıyamet ( 1 ) Kibarlık ( 1 ) Kim bilir daha ne adamlar seveceğim ( 2 ) Kinsey Skalası ( 1 ) Kişisel Gelişim ( 1 ) Kitap ( 12 ) Koalisyon ( 1 ) Koalisyon Anketi ( 1 ) Kobani ( 1 ) koku ( 1 ) Kol Böreği ( 1 ) Komedi ( 2 ) Komşuluk hakları ( 1 ) Komşunun Meraklısı ( 1 ) Kondom ( 1 ) Kontrollü Açılma ( 8 ) Konuşma Korkusu ( 1 ) Konuşulamayanlar ( 1 ) Koro ( 1 ) Koterijasyon ( 1 ) Koy ( 1 ) Köpekler ve Gayler ( 1 ) Kör ( 1 ) Köşe Yazısı ( 3 ) KPSS ( 2 ) Kredi Kartı Kullanımı ( 1 ) Kum ( 1 ) Kur'an ( 1 ) Kurban Bayramı ( 3 ) Kuru İncir ( 1 ) Kuşburnu ( 1 ) Kutlama Mektubu ( 1 ) Kuzum ( 3 ) Kuzum yok artık ( 1 ) Küçük Prens ( 1 ) Kültür ( 2 ) Kürk Mantolu Madonna ( 2 ) Kürt ( 1 ) Kürtaj ( 1 ) Kürtajın Sosyolojik Sonuçları ( 1 ) Lambda İstanbul ( 1 ) Lamdaİstanbul ( 2 ) Lamy Dolma Kalem ( 1 ) Lavman ( 2 ) Leithy Cat ( 1 ) Les Amours Imaginaires ( 1 ) Lezbiyenlerde Aktif Pasif Roller ( 1 ) Lezbiyenlik ( 1 ) LGBT Partisi ( 2 ) LGBTİ Aktivizmi ( 2 ) Liberalizm ( 1 ) Libido ( 1 ) Liderlik ( 1 ) Limon ( 1 ) Lipton ( 1 ) Lise ( 1 ) Liseli LGBT ( 1 ) Luke Kirby ( 1 ) Lut Kavmi ( 1 ) LYS ( 1 ) Magazin ( 1 ) Mambo Italiano ( 1 ) Manga ( 1 ) Mangal ( 2 ) Mario Benedetti ( 1 ) Marjinal Kezban ( 2 ) Martı Yayınları ( 2 ) Master Tezi ( 1 ) Masturi Kabare ( 1 ) Mastürbasyon ( 1 ) Mastürbasyonu Öğrenmek ( 1 ) Masum Değiliz ( 1 ) Matematik ( 3 ) MEB ( 2 ) Medeniyet ( 3 ) Mehmet Görmez ( 1 ) Mektup ( 1 ) Melek Tozu ( 1 ) Memur Atamaları ( 1 ) Meral Okay ( 1 ) Meyve Bahçeleri ( 2 ) Meyve Çayları ( 1 ) Meyveli Pasta ( 1 ) MHP ( 4 ) Mısır Çarşısı ( 1 ) Milli Eğitim Bakanlığı ( 2 ) Milliyet Gazetesi ( 1 ) Mim ( 10 ) Misalli Büyük Türkçe Sözlük ( 1 ) Miss Tiffany ( 1 ) Mobbing ( 1 ) Moda ( 3 ) Monica Bellucci ( 1 ) Montaigne ( 1 ) Montu Merid Müzik Doktorluğu ( 1 ) Mood ( 1 ) Mor Menekşe ( 1 ) Muhalefet Bilinci ( 1 ) Muhteşem Misafir ( 1 ) Murat Renay ( 2 ) Mutlu Etmenin Yolları ( 1 ) Mutlu Olmanın Yolları ( 1 ) Mutluluk ( 9 ) Müjdat Gezen ( 1 ) Müzik ( 1 ) Müzik Profesörlüğü ( 1 ) My Own Private Idaho ( 1 ) Nane ( 1 ) Nazım Hikmet ( 1 ) Ne adamlar sevdim beni alıştırıp kaçan ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni kandıran ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni yarı yolda bırakan ( 1 ) Neden Eşcinselim ( 3 ) Neden Şirince ( 1 ) Nerede O Eski Bayramlar ( 1 ) Neşet Ertaş ( 1 ) Nick Smorty ( 1 ) Nihat Doğan ( 1 ) Nil Karaibrahimgil ( 2 ) Noel Baba ( 2 ) O Gay; Ben de ( 5 ) Odtülü ( 3 ) OECD ( 2 ) OK ( 1 ) Okan Bayülgen ( 2 ) Okşama ( 1 ) Okulda LGBTİ ( 2 ) Okur Yorumu ( 1 ) Omlet ( 2 ) one girl two boy ( 7 ) Operadaki Kazulet ( 2 ) Oral Seksin Detayları ( 2 ) Oral Sex ( 2 ) Orhan Pamuk ( 1 ) Ortaköy ( 2 ) Ortaokul ( 1 ) Osmanlıca ( 1 ) Otel ( 2 ) Ozan Güven ( 1 ) Ödül aldım ( 1 ) Ödül verdim ( 1 ) Öğlen Yemeği ( 2 ) Öğrenmek ( 1 ) Öğretmen ( 3 ) Öğretmenlik ( 5 ) Ölüm ( 5 ) Ömer Hayyam ( 2 ) Ön Sevişme ( 2 ) öpüşme ( 1 ) Örtünmek ( 1 ) Övülme Hastalığı ( 1 ) Öykü ( 2 ) Özbilgi ( 1 ) Özdeğerlendirme ( 1 ) Özet Düşüncelerim ( 20 ) Özgecan Aslan ( 1 ) Özgür Bolat ( 1 ) Özgüven ( 2 ) Özlü Söz ( 1 ) P ( 1 ) Paganizm ( 1 ) Panseksüel ( 1 ) Panseksüelizm ( 1 ) Pansiyon ( 1 ) Papa ( 1 ) Pasif Olmak Nedir ( 3 ) Patrick ( 1 ) Patron ( 1 ) Paulo Coelho ( 1 ) Pedagog ( 1 ) Pembe Otobüs ( 1 ) Pembe Tezkere ( 4 ) Penis ( 3 ) Penis Keşfi ( 4 ) Pepee ( 2 ) Perihan Mağden ( 1 ) Pet Shop ( 1 ) PISA ( 1 ) Piknik ( 3 ) Pistis ( 3 ) Pişmanlık ( 1 ) Planet Romeo ( 2 ) Polis Şidddeti ( 1 ) Poliseksüel ( 1 ) Politika ( 1 ) Polyana Gay ( 1 ) Pomoseksüel ( 1 ) Pozitif Ayrımcılık ( 1 ) Profesör ( 2 ) Psikiyatrist ( 2 ) Pudra Tozu ( 2 ) Püf Noktalar ( 1 ) Rahatlamak ( 1 ) RDM ( 3 ) Rehber ( 1 ) Reklam ( 1 ) Renato Ferreira ( 1 ) Resmi Geçit Törenleri ( 1 ) Resmi İsim ( 1 ) Reytingler ( 1 ) Riyakarlık ( 5 ) romantizm ( 1 ) Romeo ( 2 ) Romeo ve Juliet ( 1 ) Romeo ve Julio ( 1 ) Röportaj ( 13 ) Rüya ( 3 ) Sabahattin Ali ( 2 ) Sabır ( 1 ) Sadakat ( 1 ) sadece aktifim ( 4 ) sadece pasifim ( 4 ) Sağlık ( 1 ) Sağlıklı Beslenme ( 2 ) Salata ( 1 ) Samimiyet ( 4 ) Samsung Note2 ( 1 ) Samsung S3 ( 1 ) Sanat ( 1 ) Sansür ( 1 ) Sapyoseksüel ( 1 ) Sarışın Çocuk ( 1 ) Saunada Sex ( 2 ) Savaş Dinçel ( 1 ) Savcı ( 1 ) SBS ( 2 ) Seçim Anketleri ( 2 ) Seks ( 10 ) Seksenler ( 1 ) Seksin Tanımı ( 1 ) Selahattin Demirtaş ( 2 ) Ses değişiminden sonrası ( 1 ) Sesin Acısı ( 2 ) Sesin Büyüsü ( 1 ) Sesin İyileşmesi ( 1 ) Sessiz Anlaşma ( 1 ) Sessiz Cennet ( 1 ) Sevdalarım ( 2 ) Sevdiğim Çocuk ( 2 ) Sevgil ( 1 ) Sevgililer Günü ( 1 ) Sevgilim ( 12 ) Sevgiliyle El Ele Yürümek ( 10 ) Sevginin İletişimi ( 3 ) Sevinç Pastahanesi ( 2 ) Sevişme Çeşitleri ( 2 ) Sevişmek ( 10 ) Sevmek ( 2 ) Sex ( 9 ) Sexy iç giyim ( 1 ) Sezen Aksu ( 4 ) Sezenli Yıllar ( 1 ) Shakespeare ve Domates ( 1 ) Shelter ( 1 ) Sıcak ( 1 ) Sinema ( 1 ) Siyaset ( 7 ) Sloganlar ( 1 ) Sofra ( 1 ) Sokak Çocukları ( 1 ) Sokak Çocukları İçin Elele ( 1 ) Sosyal Sorumluluk ( 1 ) Sosyalizm ( 1 ) Sosyolojik Sonuçlar ( 2 ) Sosyoseksüel ( 1 ) Söylenmeyen ( 1 ) Sözlük ( 1 ) Spor ( 1 ) Steve Jobs ( 1 ) Stonewall Inn ( 1 ) Su ( 1 ) Su Böreği ( 1 ) Sugar Cafe ( 1 ) Sultan Ahmet Köftecisi ( 1 ) Sultan Ahmette Kahvaltı ( 1 ) Şafak Pavey ( 1 ) Şahane Misafir ( 2 ) Şahinlerin Hikayesi ( 1 ) Şair ( 1 ) Şarap ( 1 ) Şarkıların Fısıldadıkları ( 1 ) Şat Bar ( 2 ) Şehit ( 2 ) Şeker ( 1 ) Şeker Bayramı ( 1 ) Şeker Portakalı ( 2 ) Şeytan ( 1 ) Şiddet ( 1 ) Şiddetsizlik ( 1 ) Şiir ( 3 ) Şirince ( 1 ) Şirince Nasıl Bir Yer ( 1 ) Şizoşems ( 1 ) Taciz ( 2 ) Taciz Edilmek ( 2 ) Taksim ( 3 ) Tanıtım ( 2 ) Tanrı ( 1 ) Tarihçi Gay ( 1 ) Tarkan ( 1 ) Tartışma ( 1 ) tartışmayalım sevişelim ( 1 ) Tatil ( 1 ) Tatlı Kız ( 1 ) Tavsiye ( 1 ) TC ( 1 ) TDK ( 1 ) Tebligat ( 1 ) Tecavüz ( 2 ) Tek Tekçi Kazıkçıdır ( 1 ) Tek Yön ( 1 ) Tekila ( 1 ) Tembellik ( 2 ) Ten Paslanması ( 1 ) TEOG ( 1 ) Terör ( 2 ) Teyze ( 1 ) The New Normal ( 1 ) Thomas ( 1 ) TİB ( 1 ) Tiyatro ( 2 ) Top Oyunları ( 1 ) Toplum hastalığı ( 9 ) Torpil ( 1 ) Trans Birey ( 1 ) Trans Cinayeti ( 3 ) Trans Kadın ( 2 ) Transfobi ( 8 ) Transseksüel ( 6 ) Transseksüel Sex ( 3 ) Trevor Wright ( 1 ) TRT ( 1 ) TSK ( 4 ) ttnet ( 2 ) Turing ( 5 ) Turing Toplantıları ( 5 ) Tutku ( 1 ) tuvalette sex ( 3 ) Tüketim Çılgınlığı ( 2 ) Tünel ( 1 ) Türban ( 1 ) Türk Hamamı ( 2 ) Türk Olmak ( 1 ) Türkiye Sokak Çocukları Vakfı ( 1 ) Türkiyede Gay Olmak ( 1 ) Türkiyeden İletişime Engellendi ( 1 ) Türklerin Gayliğe Bakışı ( 1 ) TV8 ( 1 ) Ucube ( 1 ) Uç Uç Böceği ( 1 ) Ulus ( 2 ) undisclosed desires ( 1 ) Uniceff ( 1 ) Uzun Süreli İlişkiler ( 1 ) Üç Kadın ( 1 ) Üzgünüm ( 1 ) Üzülmek ( 3 ) Vajinafobi ( 1 ) Veda ( 1 ) Vegan ( 1 ) Veganizm ( 2 ) Veganizm Bir Spor Mudur ( 1 ) Veli ( 1 ) Versatile Blogger ( 2 ) Vicdani Ret ( 2 ) Vizyonsuluğun Farkında mısınız ( 1 ) Vücudu Keşfetme ( 1 ) wc sex ( 3 ) Work and Travel ( 1 ) Xavier Dolan ( 1 ) Y Kuşağı ( 1 ) Yaban Ağrı ( 2 ) Yaban Mersini ( 1 ) Yağma ( 1 ) Yakışıklılar ( 3 ) Yalan Dünya ( 1 ) Yalnızlık ( 1 ) Yanlış İlaç ( 1 ) Yaratıcılık ( 1 ) Yardım Severlik ( 1 ) Yaşlı Amcalar Şey Yapıyor ( 1 ) Yatak ( 1 ) Yatırım Yapmak ( 1 ) Yaz Geldi ( 1 ) Yaz Tatili ( 1 ) Yazar ( 1 ) Yemek ( 1 ) Yeni Bloggerlar ( 4 ) Yeni Normaller ( 1 ) Yeni Türkü ( 1 ) Yeni Yıldan Beklentiler ( 2 ) Yeşil Çay ( 2 ) Yetmez Ama Evet ( 1 ) YGS ( 2 ) Yılbaşı ( 1 ) Yıldız Tilbe ( 1 ) Yılmaz Erdoğan ( 1 ) Yılmaz Özdil ( 2 ) Yirmilik Dİş Çektirme ( 1 ) Yoğurt ( 1 ) Yolda el ele tutuşmak ( 3 ) Yorumlarım ( 1 ) Yönetmen Gay ( 1 ) Yunus Emre ( 3 ) Yunus Günce ( 1 ) Yusuf'un Hikayesi ( 9 ) Zeka ( 1 ) Zencefil ( 1 ) Zenne ( 2 ) Zerafet ( 1 ) Zeytin ( 1 ) Zina ( 1 )
 

©Copyright 2011 Kaan Arer | TNB