Trans'it Ölümler

11 Temmuz 2013 Perşembe 12 yorum
Onur Haftası Etkinliklerini ve yürüyüşün üzerimde bıraktığı etkileri şu yazıda anlatmış, bizim neler yaptığımızı ise bir sonraki yazıya saklamıştım.. Böyle ballandıra ballandıra anlatasım vardı ama yanı başımızda sevgili Dora öldürüldü.. Keyfim kaçtı.. Ali dövülerek ve ihmaller sonucu öldü gözümün feri söndü.. Dün Muazzez eski kocası tarafından öldürüldü yaşamaktan soğudum..

Dora'nın detaylı haberi için tıklayınız..
Trans Onur yürüyüşleri yaptık,
Farkındalık yaratmak istedik,
Bir cinayet daha işlenmesin diye çaba gösterdik,
Devlet elini uzatsın vatandaşına sahip çıksın istedik..
Devlet el uzattıkça...

Devlet trans bireylere pozitif ayrımcılık göstermeli, onların yaşam standartlarının artması için fazladan çalışmalıdır. Ama bugün gazeteyi açıyorum bir kadın daha kocası tarafından öldürülmüş. Neymiş kadın ayrıldığı eski kocasıyla barışmak istememiş. Evet tek sebebi bu olan bir ölüm daha... Devletin pozitif ayrımcılık gösterdiği kadınların durumu da ortada.. Kelimeler ağzımda çoğalıyor, büyüyor, tıkanıp kalıyorum.. Haber için tıklayın..

Biz toplum olarak her bir menfi olay için büyük bir tepki göstermedikçe, kadın cinayetleri, çocuk tecavüzleri, trans cinayetleri normal karşılanıp yen gibi saklanmaya, konuşulmadan geçiştirilmeye devam edecek...

Buna dur deme vakti gelmedi mi!! 

Bu konular okullarda, kahvehanelerde, evlerde, hanımların gün toplantılarında, ibadethanelerde, imamların vaazlarında, şimdi Kur'an mukabelelerinde, çay bahçeleri gibi toplumun bulunduğu her ortamda sürekli ama sürekli konuşulmalı. İçimizde buna yönelecek insanların nasıl dışlanacağı, hiçbir şekilde hoş karşılanamayacağı, insan öldürmenin ne kadar büyük bir hata olduğu ve hiçbir şekilde kabul edilemeyeceği açıkça toplumsal bir görüş olarak ortaya konmalı. Toplumda bu konuda büyük bir farkındalık oluşturulmalı..

Hatta buradan öğretmen arkadaşlara da sesleniyorum, Milli Eğitim Bakanlığına da... Öldürülen her kadının, çocuğun, trans bireyin hayatı, olay ve sonuçları bir ders olarak sınıflarda işlenmeli. Olayın derinliği ise çocukların psikolojik olgunluğuna göre ayarlanmalı.Okullarda bu konuda temel bir görüş oluşturulmalı. Her insan bizim için ne kadar değerli, hiç tanımasak bile yaratılana nasıl sahip çıkılması gerektiğine dikkat çekilmeli..

Ciddi bir şekilde öldürülen her insan için hesap soramayacaksak hiç yaşamayalım daha iyi. Unutmayalım bugün Dora öldürülür yarın Kaan, öbür gün Cemre... Yarın bir çocuk tecavüze uğrar, diğer gün bir kadın tacize.. Sokak ortasında, güpegündüz, kardeşi tarafından öldürülen kadınların ülkesinden bahsediyorum size. Polis tarafından biber gazı fişeğiyle öldürülen insanların ülkesinden.. Polisten kaçarken sapkın insanlar tarafından dövülerek öldürülen insanların ülkesinden.. Trans bireyleri savunmasız gördüğü için rahatça öldüren insanların ülkesinden...

Bu vahametin farkında mısınız?

Ey Sayın Başbakanım size sesleniyorum, siz ki bu ülkede her bireyin canından sorumlusunuz, birisinin kılına zarar geldi mi bana hesap vermek zorundasınız! Cevaplayın lütfen:
*Polis öldürülen kadınları ve trans bireyleri neden koruyamıyor?
**Trans Bireyler 21. yy Türkiye'sinde neden hala ucube gibi görülüyor?
*Eğitimden geçen bu katiller neden insanların yaşam hakkı üzerine eğitilememiş?
**Okullarda saygılı ve sevgi dolu insanlar yetişmesi için ne gibi çalışmalar yürütüyorsunuz?
*Toplumumuzda daha az katil ve hırsız çıkması için müfredata ne gibi kazanımlar eklediniz?
**Tüm dünyanın kabul ettiği Cinsel Kimlik özgürlüğünü kabul ediyor musunuz?
*Cinsel kimlik özgürlüğünü kabul etmiyorsanız bu geriliğinizi halkınıza nasıl açıklayacaksınız?
**Toplumsal olaylarda ortaya çıkan saldırgan insanlar neden tespit edilince tedaviye alınmıyor?
***Benim canımdan devlet sorumludur, çünkü ben can ve mal güvenliğim için sürekli vergi ödüyorum, ödediğim vergilerle tutulan, eğitilen polis beni döverek, korkutarak, tehdit ederek, üstüme mermi sıkarak mı koruyacak?

Bu yazıda sadece eleştirmedim, naçizane çözüm önerilerimi de sundum. Bu cinayetler insanların gözlerine sokularak farkındalık yaratılmadıkça, çocuklar bu gerçeklerle yüzleşerek eğitilmedikçe, bizler öldürülmeye devam edileceğiz!!

Şimdi Dora için, Muazzez için ne yapabiliriz? 
Yarın neredeyse her büyük şehirde yürüyüş var. Aynı anda meydanlarda olarak medyanın ve üstüne ölü toprağı atılmış toplumun dikkatini çekmeye çalışacağız. Çekmek zorundayız.. Ben yarın İzmir'de yürüyeceğim, sizlerde şehirlerinizde bize destek olun lütfen.. Öldürülen ve katili bulunamayan herkes için..

12.07.2013 Cuma günü saat 18.00 de toplanıyoruz, Doralar için yürüyoruz...
İstanbul-- Galatasaray Lisesi
Ankara-- Yüksel Caddesi/ İnsan Hakları Anıtı Önü
İzmir-- Kıbrıs Şehitleri Caddesi/ Yakın Kitabevi Önü
Adana-- Atatürk Parkı
Eskişehir-- Adalar Migros Önü
Berlin-- Direniş Çadırı
Diyarbakır-- Sümerpark

Sen de gelirsen öldürülen, yaşama hakkı elinden çalınan canlarımıza destek olursun, onların boşu boşuna ölmediğini gösterirsin.. Katilleri kınarsın ve toplumsal tepkiye katkı sunarsın.. Seçim senin!!

Öldürülen her can çok değerlidir, her biri için ayrı ayrı savaş vermeliyiz!!

12 yorum :

 • Miss Tiffany dedi ki...

  muhteşem bir sesleniş olmuş, tek kelimeyle harikasın! Seslenişin ve taleplerin olabileceklerinin en iyisi! Ben bu trans dora cinayetini gerçek profilimde de paylaştım çünkü blog aleminde malesef hala bizbizeyiz! Sen konuşmazsan ben konuşmazsam... Yani dedim fitili birisi ateşlemeli artık!

  Haa not: http://www.bianet.org/bianet/lgbtt/148371-kusadasi-nda-trans-cinayeti
  trans cinayeti için şu linkteki haberin lgbt dili ve söylemleri açısından daha uygundur. :)

 • Miss Tiffany dedi ki...

  ya bir de zaten dizilerde olsun haberlerde vs. Birçok yerde bilinçaltı düzeylerde "gizli kadın düşmanlığı" yaratacak argümanlarla dolu. Kadınlarla ilgili de atasözlerinde bile nefrete yer açabilecek söylemler varken bide şu yobaz (VE ASLINDA GİZLİ EŞCİNSELLİKLERİNİ CEMAATLERDE YAŞAYAN ŞU İKİYÜZLÜ KÖPEKLER)ların bu dili yeniden üretmesi, ayrıca bak biz çoooh namıslıyız ayağına yatmak için kadınlarla yaşam alanlarını ayırmak, onları görmek istememek ya da türlü bahanelerle onları öldürmek! Ayrıca sorun kadın da değil, penise sahip olmayan canlı cansız herşeye şehvet duymaya çalışmaları ve bunu bir skor meselesi haline getirmeleri! Yani sahip olamadıkları hissedemedikleri içten içe yetersiz gördükleri ERKEKLİK duygusunu doldurabilmek adına yapılan bu vahşet böylelerinin insan müsvettesi ya da bir yaratık olduğunu gösterir. Ya da belki içten içe kadın olamamanın haksız kinini taşıyıp savaş ta açmış olabilirler. Ama ne olursa olsun hepsi psikopat bunların...

 • ımtırak ımsı dedi ki...

  şöyle bir durumda söz konusu kaan öğrencilerim arasında hala evin erkekleri yemek yedikten sonra artanlarının kadınların yadiği aileler var. karısına açıköğretimden ortaokul ve lise eğitimi tamamlamasını teklif ettiğim erkek müsveddeleri "okusunda beni geçsinler mi ? "cevabını utanmadan veriyor.

  çok daha derinlerde sorunlar. kültürün dinin yanlış yorumlanmasında . önce anneler eğitilmeli bunun için kadın dernekleri fil dişi kulelerden inmeli kadın dernekleri. ve daha tabana yayılmış projelere imza atmalı. ülkemizde sevilse de sevilmese de muhafazakar bir kesim mevcut. bunlar göz ardı edilmemeli. bu ülke top yekün kalkınacak. yarım yarım değil. şuanda gönüllü olarak evimde 7 bayana lise dersleri veriyorum. açık öğretimden liseyi bitirmeleri için. bu desteği her kesimden her birey göstermeli. anneler eğitilmedikçe bu "kalıplaşmış" erkek modeli değişmeyecek.

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Miss Tiffany ilk olarak haber kaynağımı senin yönlendirmenle değiştirdim, uyarın için teşekkür ederim..

  Ve bu konuda haklı olarak nasıl dolu olduğunu görüyorum. Ne desen haklısın,ayrıca penise sahip canlılara da şehvet duydukları bir gerçek bence hiç penis olayından ötürü ayırmayalım bu canileri..

  Dora'nın katili yakalandı, neden öldürdüğünü açıklayamadı bile.. Çünkü insan öldürmenin bir sebebi olamaz..

 • Kaan Arer dedi ki...

  Imtırakcığım toplum insanlara belirli erkeklik görevleri yüklüyor, "benim sözüm dinlenecek ulen" diye bağıran erkeğin arka planında "bak bak karısına, kızına bir söz bile geçiremiyor" derler yargısı var ne yazık ki!

  Bunu yapanlarda yine diğer kadınlar ve erkekler.. Yani pis bir kısır döngü içinde o ne der bu ne der korkusunda kendi hayatlarımızı yaşayamıyoruz, farkında değiliz..

  Bu yüzden eğitim gerekli, çocuklardan başlamalıyız, derslerde bu konular konuşulmalı, çocuklarda da birbirine vurma eylemleri öğretmenler tarafından sürekli uyarılmalı, bugün arkadaşına vuran yarın karısına, çocuğuna vurur, bunu unutmamak lazım..

  Tabii öğrencilerini döven öğretmen ve kurum müdürleri varken sen ne diyorsun kardeşim diyebilirsiniz!!

 • Miss Tiffany dedi ki...

  En azından ters ilişki teklif etti şerefsizliğini yapmamış. Dua ediyorum öyle bir ceza alsın ki, hatta suçu da yattığı koğuşta öğrenilsin.. En azından bir koğuş dolusu transfobikin nefreti bir işe yarar birbirlerini yerler ooh :) ve hassasiyetin için de ayrıca teşekkür ediyorum kaan

 • Adsız dedi ki...

  Tebrikler kuzum bizler sustukca uzerimize koca bi baski daha hissedecegiz insallah gerekli onlemler alinir bundan sonraki doralar yasar bi insan cani bu kadar mi ucuz olur artik nasil bi yere donustu guzel ulkemiz inaniyorum ki bir gun gunes bizler icin de dogacak senin gibi aktivist ruhlar sagoldukca yuregine emegine saglik... İrishboy ben :)

 • tarih84 dedi ki...

  yok küfretti yok nefret suçu denmeyecek indirim yerine ceza arttırılacak bak o zaman neye sığınacaklar bu küçükseme bu yok oluş o zaman az da olsa dinecek

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Irishboy hep beraber dimdik ayakta durduğumuz sürece, biz varız diye haykırdıkça her şey daha güzel olacak eminim..
  Teşekkür ederim kuzum..

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sevgili Pudra Tozu artık hukuk sistemine gram güvenim kalmadı ne yazık ki!! Palayla millete saldıran, açıkça tekmeler savuran hastalıklı adamı rahatlıkla serbest bırakan hakimlerimiz var.. Daha çok örnek var ama yazmak istemiyorum.. Yoksa tecavüzcüleri kızın rızası vardı diyerek serbest bırakan hakimlerimiz var.. Neyse yazmıyorum..

  POLİS den şikayet ediyoruz ama hukuk sistemimiz ne durumda acaba?

  bu yüzden cezalar artsın demiyorum, temelinden eğitimden başlayalım diyorum..

 • huzur dedi ki...

  Ah Kaan'cım Devletten dem vurmuşsun, eğitim-öğretimden dem vurmuşsun, yetmezmiş gibi bunu ''İNSANLIK''la birleştirmişsin. Kızacaksın belki de bu yorumuma; ama bu ülke öğretmen almaya kadro ayırmazken sen rotasını insanlığa ve LGBT'ye çevirmesini istiyorsun. ''Müslüman mahallesinde salyangoz sat'' diyorsun yani. Öğretmenlerin bile büyük çoğunluğunun homofobik olduğu bir toplumdayız biz, farkında mısın? Tecavüz meyvesi çocukları sahip çıkıp yurdum insanına sırt dönen bir düzeni de ialve ediverelim ona.

  Umarım gün gelir, insanların kendi istedikleri beden ve duygularda yaşadığı bir toplum yeşertiriz. Kim bilir ''güzel günler görür bu çocuklar da''...

  Her daim insanlık ile...

 • Kaan Arer dedi ki...

  Ah benim adı huzur, gönlü ulvi dostum.. Ben de bilirim dediklerini, o yüzden kızmam elbet doğruyu söylediğin için.. Ama yıldızları hedeflemekten de yüksünmem..

  Atatürk'ü örnek alıyorum desem bana büyük burun demezsiniz inşallah. O ki bu topluma cumhuriyet armağan etmiştir, demokrasiyi, laikliği getirmiştir. Bunu isteyen ve buna hazır bir toplum mu vardı?

  Demokrasi sadece halkın çoğunluğunun istediğinin yapılması değildir, aynı zamanda halka bilim ve medeniyet ışığında neyi istemesi gerektiğinin de anlatılmasıdır.

  Senin de dediğin gibi güzel günler için hedeflerimizi hep daha ileriye koymak gerekir ;)
  Her daim insanlık ile..

Yorum Gönder

Etiketler

1 Aralık ( 1 ) 16 lığın hikayesi ( 1 ) 20. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 4 ) 2013 ( 1 ) 2015 Seçim Sonuçları ( 1 ) 2015 Seçimleri ( 2 ) 21 Aralık 2012 ( 1 ) 21. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 3 ) 22. Onur Haftası Etkinlikleri ( 2 ) 23. LGBTİ Onur Haftası ( 1 ) 29 Ekim ( 1 ) 3.İzmir Onur Yürüyüşü ( 1 ) 5 yıldız ( 1 ) A ( 1 ) ABD ( 1 ) Abdullah Ağa Yalısı ( 1 ) Abi ( 1 ) Abla ( 1 ) Absürt Komedi ( 3 ) ABU TV Song Festival ( 1 ) Acemi Gay ( 1 ) Açaili ( 1 ) Açıldıkça Açılmak ( 6 ) Açılmak ( 2 ) Adaçayı ( 1 ) Adalet ( 1 ) Adalet Sarayı ( 1 ) Affetmek ( 2 ) Ağlamak ( 3 ) Ahlak ( 1 ) Ahmed Arif ( 1 ) Ahmet Davutoğlu ( 1 ) Ahmet Hakan ( 2 ) Ahmet Hemdi Tanpınar ( 1 ) Ahmet Kaya ( 2 ) Ahmet Sami Özbudak ( 1 ) Ahmet Tulgar ( 2 ) Ahşap Ev ( 1 ) AIDS ( 1 ) Aile ve Sevgili ( 2 ) Aile Yanına Taşınmak ( 1 ) Aileye Açılmak ( 6 ) Akasya Durağı ( 1 ) Akmerkez ( 1 ) AKP ( 8 ) Aktif Olmak Nedir ( 3 ) Aktif Pasif Sorunsalı ( 4 ) Aldatma ( 1 ) Aldatmak ( 1 ) Ali ile Ramazan ( 1 ) Ali Poyrazoğlu ( 1 ) Allah ( 1 ) Alsancak ( 1 ) Alsancak Barlar ( 1 ) Alternatif Cezalar ( 1 ) Alternetif Kutlama ( 1 ) Amca ( 1 ) Anal İlişki ( 4 ) Anal Sex ( 4 ) Anal Temizlik ( 2 ) Anayasada Eşitlik ( 1 ) Anı ( 4 ) Anıl T ( 1 ) Anket ( 1 ) Anne Ben araba kullanıyorum ( 1 ) Anne beni evlendiriyorlar ( 2 ) Anne benim reytingimi silmişler ( 1 ) Annem ( 3 ) Antoine de Saint Exupéry ( 1 ) Anüs Kaşıntısı ( 1 ) AP ( 1 ) AP Olmak ( 1 ) APA ( 1 ) Apple ( 1 ) Araba Kullanmak ( 1 ) Arda Kural ( 1 ) Arkadaşlık ( 6 ) Artemis Yayınları ( 1 ) Arzulamak ( 1 ) Asgar Ferhadi ( 1 ) Asker Gay Hikayeleri ( 10 ) Asker olmak istemiyorum ( 10 ) Asker Sex ( 10 ) Askerde Rahat Etmenin Sırları ( 2 ) Askerlik ( 12 ) Askerlik Anıları ( 5 ) Asya Pasifik Yayın Grubu ( 1 ) Aşık Olmak ( 3 ) Aşk ( 23 ) Aşk Acısı ( 9 ) Aşk Avcısıyım ( 3 ) aşk kanunları ( 1 ) Aşk Meşk ( 3 ) Aşk varsa yaşamak sextir ( 4 ) Aşk yeniden ( 1 ) Aşkın Tekil Hali ( 2 ) Atatürk ( 1 ) Ateist ( 1 ) Ateizm ( 1 ) Attila İlhan ( 2 ) Avcılar ( 1 ) avea ( 1 ) Avrupa ( 1 ) Ay Karanlık ( 1 ) Ayrılık ( 1 ) Ayşe Arman ( 9 ) Ayşe Kulin ( 4 ) Babalar ve Gayler ( 10 ) Babam ( 3 ) Babanın Gay Oğlunu Kabul Etmesi ( 2 ) Bacak Arasından Türkiye ( 1 ) Bağırsak Paraziti ( 1 ) Bahar Geldi ( 2 ) Bal ( 1 ) Bal Oğlan ( 1 ) Bal Reklamları ( 3 ) Balck Mirror ( 1 ) Baskı ( 3 ) Başarının Statüsü ( 2 ) Başbakan ( 3 ) Beauty ( 1 ) Bedelli Askerlik ( 4 ) Beni Bulun ( 1 ) Benim Çocuğum ( 2 ) Beşiktaş ( 3 ) Beyaz Çay ( 2 ) Beyaz Peynir ( 1 ) Bi'adam ( 1 ) BiGay'in Hikayesi ( 2 ) Bikomoko ( 1 ) Bilendır ( 1 ) Bilinçli Tüketim ( 4 ) Bimer ( 3 ) Bir Gay ( 1 ) Bir gay'in askerlik anıları ( 1 ) Bir Ömür Dediğin ( 1 ) Birbirimize ( 1 ) Biseksüellik ( 3 ) Biseksüellikten Vazgeçiş ( 1 ) Black Cat ( 1 ) Black Mirror ( 1 ) Blog Engelleme ( 1 ) Blog Teması ( 1 ) Blog Yazmak ( 10 ) Blogger Buluşması ( 11 ) Blow Job ( 1 ) Bodrum ( 1 ) Bora'nın Kitabı ( 1 ) Bornoz ( 2 ) Boş İnsanlar ( 2 ) Boş Kitaplar ( 1 ) Boşanma ( 1 ) Boyacı ( 1 ) Börek ( 1 ) Brad Rowe ( 1 ) Budizm ( 1 ) Buhar Odası ( 1 ) Bullying ( 1 ) Burak Gezer ( 1 ) Burak Serdar Şanal ( 1 ) Buz Odası ( 1 ) Bülent Ersoy ( 1 ) C.R.A.Z.Y. ( 1 ) Cağaloğlu Hamamı ( 1 ) Cameron ( 1 ) Camiide Aşk ( 1 ) Can Yayınları ( 1 ) Can Yılmaz ( 1 ) Canka Kuir ( 1 ) Cansın ( 1 ) Cansın ile ilk buluşma ( 1 ) Cehalet ( 1 ) Cehennem ( 1 ) Celp Dönemi ( 4 ) Cem Yılmaz ( 1 ) Cennet ( 1 ) Ceza ( 1 ) Chal Chene ( 1 ) CHP ( 1 ) Cinsel Yönelim ( 2 ) Cinsellik ( 1 ) Cinsiyet Değiştirme ( 1 ) Cinsiyetsizlik Düşüncesi ( 1 ) Come Out ( 13 ) Coming Out for Family ( 2 ) Couple ( 1 ) Cumhuriyet ( 1 ) Çağan Irmak ( 1 ) Çalışkanlık ( 1 ) Çay ( 2 ) Çaykur ( 1 ) Çengelköy ( 1 ) Çevre Bilinci ( 1 ) Çıplak ( 1 ) Çiçekler ( 1 ) Çilekli Gay ( 2 ) Çocuk ( 1 ) Çocuk Yetiştirmek ( 1 ) Çocuklar ve Canavarları ( 1 ) Çocukların Büyük Oyunları ( 2 ) Çocukluk ( 3 ) Çok yönlüyüm ( 1 ) Çopstiks Kullanmak ( 1 ) Çürük Raporu ( 4 ) David Dumortier ( 1 ) Death Note ( 1 ) Dedemin İnsanları ( 1 ) Demokrasi ( 1 ) Denemeler ( 2 ) Deniz ( 2 ) Deprem ( 1 ) Depresif Ayu ( 1 ) Depresif Gay ( 1 ) Depresifim ( 1 ) Dergi ( 1 ) Dermatolog ( 1 ) Ders Çalışma Taktikleri ( 1 ) Dershane ( 4 ) Devlet ( 1 ) Devlet Bahçeli ( 1 ) Devrim Ayetleri ( 1 ) Dialogue In The Dark ( 1 ) Dick ( 1 ) Din ( 6 ) Dini Öğrenme ( 2 ) Diren Gezi Parkı ( 5 ) Direnen Gençler ( 2 ) Diş Çekimi Sonrası Yaşananlar ( 1 ) Diş Fırçalama ( 2 ) Dİş Sağlığı ( 1 ) Diyanet İşleri Başkanlığı ( 1 ) Dizi Oyuncaları ( 1 ) DNS Ayarı Değiştir ( 1 ) Doğa ( 1 ) Doğadan ( 1 ) Doğum Günü ( 2 ) Doğuş ( 1 ) Doktor ( 1 ) Doktor Jivago ( 1 ) Domates ( 1 ) Domates Saklamak ( 1 ) Domatesin Faydaları ( 2 ) Dora'ya Ağıt ( 1 ) Dorothy Martin ( 1 ) Dostlar ( 2 ) Durex ( 1 ) Durum Tespiti ( 1 ) Duş ( 2 ) Duşta bebek yağı bocalamak ( 1 ) Duygusal İbne ( 2 ) Dünya Göz ( 1 ) Dünya Üleklerinde Eşcinsel Askerlik ( 2 ) E Güncenin Güzellikleri ( 1 ) Eczane ( 1 ) Edebiyat ( 1 ) Efemine Erkek ( 5 ) Eflatoon ( 1 ) Eğitim ( 9 ) Eğitim Fakülteleri ( 2 ) Eğlencenin Dibine Vurmak ( 1 ) Ekin ile Emrullah ( 1 ) Ekmek ( 1 ) Elektrik ( 1 ) Eleştiriler ( 11 ) Emel Sayın ( 1 ) Emirgan Sütiş ( 1 ) Emlak Terörü ( 1 ) Empati Kurmak ( 2 ) Enerji ( 1 ) Engelli Site ( 1 ) Ensest ( 1 ) Erdem ( 1 ) Erdemli Yaşam ( 1 ) Eren Erdem ( 1 ) Erkek Erkeğe ( 1 ) Erkekte Genital Siğil ( 1 ) Eski kız arkadaşın ve annesi ( 2 ) esobeso ( 2 ) Estetik İhtiyaçlar ( 1 ) Eş Cinsel Edebiyat ( 4 ) Eşcinsel Evlilik ( 4 ) Eşcinsel Olma Yolunda Emin Adımlar ( 4 ) Eşcinselliği çağrıştıran şakalar ( 1 ) Eşcinselliğin Tedavisi ( 3 ) Etiler ( 2 ) Etkinlik ( 1 ) Eurovision ( 2 ) Ev Kiralama ( 4 ) Ev Oğlanı ( 6 ) Ev Pansiyonları ( 1 ) Evimiz ( 1 ) Evlenme Baskısı ( 2 ) evrene mesaj ( 1 ) Fanteziler ( 1 ) Fareler ve İnsanlar ( 1 ) Farklılıklarla Dalga Geçme Hastalığı ( 1 ) Fe ( 1 ) Femen Örgütü ( 1 ) Feminen Davranmak ( 6 ) Feraye Sünev Çokgürses ( 1 ) Ferzan Özpetek ( 4 ) Fetih 1453 ( 1 ) Filitre Kahve ( 1 ) Film ( 9 ) Fotoğraflar ( 1 ) Fransa ( 1 ) Fransız Sokağı ( 1 ) Franz Kafka ( 1 ) Frigo ( 1 ) Full Aktif ( 3 ) Futbol ve Gay ( 2 ) Futbolcular neden kalça okşuyorlar ( 1 ) Gabile ( 3 ) Ganimedeski ( 1 ) Garson ( 1 ) Gay ( 28 ) Gay Asker ( 8 ) gay aşk ( 6 ) Gay Bar ( 3 ) Gay Dergi ( 1 ) Gay Hayvanlar ( 1 ) Gay Hikaye ( 22 ) Gay Kültür ( 6 ) Gay Mahalle Baskısı ( 3 ) Gay Not Defteri ( 2 ) Gay Olmak ( 24 ) Gay Panda ( 1 ) Gay Pride ( 14 ) Gay Rights ( 7 ) Gay Sex ( 14 ) Gay Sex Hikayesi ( 7 ) Gay Tatil ( 1 ) Gay Temalı Filmler ( 1 ) Gay ve Bilim ( 2 ) Gay ve Hayat ( 9 ) Gay ve Lezbiyen ele ele ( 2 ) Gayler Kime Verdi ( 1 ) GayMag ( 2 ) Gayrettepe Metro ( 1 ) Gaz Bombası ( 1 ) Genel Cerrah ( 1 ) Gerçekler ( 1 ) Gergedan Mevsimi ( 1 ) Geylesof ( 1 ) Gezi Parkı ( 5 ) Gizli Anların Yolcusu ( 3 ) Gone Girl ( 1 ) Gökçe ( 1 ) Görme Engelli ( 1 ) Görünür Olma Korkusu ( 2 ) Grinder ( 1 ) Grup Sex ( 5 ) Gün Işığı ( 1 ) Günah ( 2 ) Günah Çıkarma ( 1 ) Gündem ( 2 ) Gündüz Erkek Gece Kadın ( 1 ) Günlük Ayracı ( 1 ) güzel kokan çocuk ( 2 ) Güzellik ( 1 ) GZone ( 11 ) Haberler ( 1 ) Hacettepe Üniversitesi ( 1 ) Halam ( 1 ) Hamamcı teyze ( 1 ) Hamamda Sex ( 4 ) Hangi Ahlak ( 1 ) Hangimiz Yapmıyoruz Ki ( 1 ) Haplo ( 1 ) Harvey Milk ( 1 ) Hatalar ( 1 ) Hatıralar ( 1 ) Havalar ( 1 ) Havuç ( 1 ) Havuz ( 1 ) Hayal Kırıkları ( 1 ) Hayat AVM ( 2 ) Hayat ve Gaylık ( 38 ) Hayata Dair ( 5 ) Hayrettin Karaman ( 1 ) Hayvanlar ( 2 ) HDP ( 3 ) Hepimiz Pipimiz İçin ( 1 ) Heteroseksüel ( 4 ) Heteroseksüel Bir Erkeğe Açılmak ( 1 ) Heteroseksüel İlişki ( 1 ) Heteroseksüel Yorumları ( 2 ) Heteroseksüellik ile Homoseksüellik ( 3 ) Heyecan ( 1 ) Hikaye ( 8 ) Hilbert ( 1 ) Hisar'dan Ahmet ( 1 ) Hitap ( 1 ) Hiv ( 1 ) Hiv Pozitif ( 1 ) Holden Nowell ( 1 ) Holiday ( 1 ) Homofobi ( 6 ) Homorexia ( 1 ) Hormonlu Domates Ödülleri ( 2 ) Hornet ( 1 ) Hoşgörü ( 2 ) Hörbi ( 1 ) HPV ( 1 ) Human Rights ( 1 ) Hükümet ( 1 ) Hürriyet ( 1 ) Hürriyet Cumartesi ( 1 ) Hüseyin Kıyar ( 1 ) IŞİD ( 1 ) İbne ( 2 ) İbrahim Şahin ( 1 ) İçimizdeki Şeytan ( 1 ) İçinde Yaşadığım Deri ( 1 ) İçinizdeki Gay ( 2 ) İdam ( 1 ) İETT ( 1 ) İfade verdim ( 1 ) İKEA ( 1 ) İkna odası ( 1 ) İletişim Yayınları ( 1 ) İlgiç bir tanışma ( 2 ) İlişki ( 1 ) İlk arabam ( 1 ) ilk aşk ( 2 ) İlk Cinsel Hayaller ( 1 ) ilk defa bir insandan nefret ettim ( 1 ) İlk Oral Seks Hikayesi ( 2 ) İlk terkediliş ( 1 ) İnce Ses ( 1 ) İncir reçeli ( 1 ) İneklik ( 1 ) İngiliz ( 2 ) İngiltere ( 1 ) İnsan Ruhu ( 3 ) İnsanlık ( 4 ) İnternet üzerinden alışveriş ( 1 ) İntihar ( 1 ) İran ( 1 ) İrfan ( 1 ) İrfan Geleneği ( 1 ) İsim Gerçeği ( 1 ) İskender Pala ( 1 ) İsmail YK ( 1 ) İstanbul ( 13 ) İstanbul Üniversitesi ( 1 ) İstanbul'dan Hikayeler ( 2 ) İstiklal ( 1 ) İş Bankası ( 1 ) İşkenceci Çocuklar ( 1 ) İşlenmiş Et ( 1 ) İyi Hayat ( 2 ) İzmir ( 10 ) İzmir Dindarlığı ( 1 ) İzmir Diş Hastahanesi ( 1 ) İzmirdeki o gay ( 2 ) İzzet Yıldızhan ( 1 ) Jinekolog ( 1 ) Jinekoloji ( 1 ) Kaan Arer ( 19 ) Kaan Arter ( 1 ) Kadın ( 2 ) Kadına Şiddet ( 2 ) Kadınları Tatmin Etmek ( 1 ) Kadınların Boşalması ( 1 ) Kadınsı Asker ( 2 ) Kafede bacak bacağa sarılmak ( 1 ) Kahvaltı ( 5 ) Kahve Sefası ( 2 ) Kan ( 1 ) Kanal D ( 1 ) Kanatlarım Var Ruhumda ( 1 ) Kanser Hastalığı ( 1 ) Kaos GL ( 2 ) Kapalı Çarşı ( 1 ) Kapı Yayınları ( 1 ) Kapitalizm ( 2 ) Karaburun ( 1 ) Karakola düştüm ( 1 ) Karanlıkta Diyalog ( 1 ) Karanlıkta Seks ( 2 ) Karlşkan Komşu ( 1 ) Kaslı Erkekler ( 1 ) Kayahan ( 1 ) Kayganlaştıcı Jel ( 1 ) Kaymak ( 1 ) Kebap Yemek ( 2 ) Kedi ( 1 ) Kendini bilmek ( 1 ) Keşanlı Ali Destanı ( 1 ) Kırmızı Masa ( 1 ) Kısa Süreli ilişkiler ( 1 ) Kıskançlık ( 1 ) Kış Uykusu ( 1 ) Kıyamet ( 1 ) Kibarlık ( 1 ) Kim bilir daha ne adamlar seveceğim ( 2 ) Kinsey Skalası ( 1 ) Kişisel Gelişim ( 1 ) Kitap ( 12 ) Koalisyon ( 1 ) Koalisyon Anketi ( 1 ) Kobani ( 1 ) koku ( 1 ) Kol Böreği ( 1 ) Komedi ( 2 ) Komşuluk hakları ( 1 ) Komşunun Meraklısı ( 1 ) Kondom ( 1 ) Kontrollü Açılma ( 8 ) Konuşma Korkusu ( 1 ) Konuşulamayanlar ( 1 ) Koro ( 1 ) Koterijasyon ( 1 ) Koy ( 1 ) Köpekler ve Gayler ( 1 ) Kör ( 1 ) Köşe Yazısı ( 3 ) KPSS ( 2 ) Kredi Kartı Kullanımı ( 1 ) Kum ( 1 ) Kur'an ( 1 ) Kurban Bayramı ( 3 ) Kuru İncir ( 1 ) Kuşburnu ( 1 ) Kutlama Mektubu ( 1 ) Kuzum ( 3 ) Kuzum yok artık ( 1 ) Küçük Prens ( 1 ) Kültür ( 2 ) Kürk Mantolu Madonna ( 2 ) Kürt ( 1 ) Kürtaj ( 1 ) Kürtajın Sosyolojik Sonuçları ( 1 ) Lambda İstanbul ( 1 ) Lamdaİstanbul ( 2 ) Lamy Dolma Kalem ( 1 ) Lavman ( 2 ) Leithy Cat ( 1 ) Les Amours Imaginaires ( 1 ) Lezbiyenlerde Aktif Pasif Roller ( 1 ) Lezbiyenlik ( 1 ) LGBT Partisi ( 2 ) LGBTİ Aktivizmi ( 2 ) Liberalizm ( 1 ) Libido ( 1 ) Liderlik ( 1 ) Limon ( 1 ) Lipton ( 1 ) Lise ( 1 ) Liseli LGBT ( 1 ) Luke Kirby ( 1 ) Lut Kavmi ( 1 ) LYS ( 1 ) Magazin ( 1 ) Mambo Italiano ( 1 ) Manga ( 1 ) Mangal ( 2 ) Mario Benedetti ( 1 ) Marjinal Kezban ( 2 ) Martı Yayınları ( 2 ) Master Tezi ( 1 ) Masturi Kabare ( 1 ) Mastürbasyon ( 1 ) Mastürbasyonu Öğrenmek ( 1 ) Masum Değiliz ( 1 ) Matematik ( 3 ) MEB ( 2 ) Medeniyet ( 3 ) Mehmet Görmez ( 1 ) Mektup ( 1 ) Melek Tozu ( 1 ) Memur Atamaları ( 1 ) Meral Okay ( 1 ) Meyve Bahçeleri ( 2 ) Meyve Çayları ( 1 ) Meyveli Pasta ( 1 ) MHP ( 4 ) Mısır Çarşısı ( 1 ) Milli Eğitim Bakanlığı ( 2 ) Milliyet Gazetesi ( 1 ) Mim ( 10 ) Misalli Büyük Türkçe Sözlük ( 1 ) Miss Tiffany ( 1 ) Mobbing ( 1 ) Moda ( 3 ) Monica Bellucci ( 1 ) Montaigne ( 1 ) Montu Merid Müzik Doktorluğu ( 1 ) Mood ( 1 ) Mor Menekşe ( 1 ) Muhalefet Bilinci ( 1 ) Muhteşem Misafir ( 1 ) Murat Renay ( 2 ) Mutlu Etmenin Yolları ( 1 ) Mutlu Olmanın Yolları ( 1 ) Mutluluk ( 9 ) Müjdat Gezen ( 1 ) Müzik ( 1 ) Müzik Profesörlüğü ( 1 ) My Own Private Idaho ( 1 ) Nane ( 1 ) Nazım Hikmet ( 1 ) Ne adamlar sevdim beni alıştırıp kaçan ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni kandıran ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni yarı yolda bırakan ( 1 ) Neden Eşcinselim ( 3 ) Neden Şirince ( 1 ) Nerede O Eski Bayramlar ( 1 ) Neşet Ertaş ( 1 ) Nick Smorty ( 1 ) Nihat Doğan ( 1 ) Nil Karaibrahimgil ( 2 ) Noel Baba ( 2 ) O Gay; Ben de ( 5 ) Odtülü ( 3 ) OECD ( 2 ) OK ( 1 ) Okan Bayülgen ( 2 ) Okşama ( 1 ) Okulda LGBTİ ( 2 ) Okur Yorumu ( 1 ) Omlet ( 2 ) one girl two boy ( 7 ) Operadaki Kazulet ( 2 ) Oral Seksin Detayları ( 2 ) Oral Sex ( 2 ) Orhan Pamuk ( 1 ) Ortaköy ( 2 ) Ortaokul ( 1 ) Osmanlıca ( 1 ) Otel ( 2 ) Ozan Güven ( 1 ) Ödül aldım ( 1 ) Ödül verdim ( 1 ) Öğlen Yemeği ( 2 ) Öğrenmek ( 1 ) Öğretmen ( 3 ) Öğretmenlik ( 5 ) Ölüm ( 5 ) Ömer Hayyam ( 2 ) Ön Sevişme ( 2 ) öpüşme ( 1 ) Örtünmek ( 1 ) Övülme Hastalığı ( 1 ) Öykü ( 2 ) Özbilgi ( 1 ) Özdeğerlendirme ( 1 ) Özet Düşüncelerim ( 20 ) Özgecan Aslan ( 1 ) Özgür Bolat ( 1 ) Özgüven ( 2 ) Özlü Söz ( 1 ) P ( 1 ) Paganizm ( 1 ) Panseksüel ( 1 ) Panseksüelizm ( 1 ) Pansiyon ( 1 ) Papa ( 1 ) Pasif Olmak Nedir ( 3 ) Patrick ( 1 ) Patron ( 1 ) Paulo Coelho ( 1 ) Pedagog ( 1 ) Pembe Otobüs ( 1 ) Pembe Tezkere ( 4 ) Penis ( 3 ) Penis Keşfi ( 4 ) Pepee ( 2 ) Perihan Mağden ( 1 ) Pet Shop ( 1 ) PISA ( 1 ) Piknik ( 3 ) Pistis ( 3 ) Pişmanlık ( 1 ) Planet Romeo ( 2 ) Polis Şidddeti ( 1 ) Poliseksüel ( 1 ) Politika ( 1 ) Polyana Gay ( 1 ) Pomoseksüel ( 1 ) Pozitif Ayrımcılık ( 1 ) Profesör ( 2 ) Psikiyatrist ( 2 ) Pudra Tozu ( 2 ) Püf Noktalar ( 1 ) Rahatlamak ( 1 ) RDM ( 3 ) Rehber ( 1 ) Reklam ( 1 ) Renato Ferreira ( 1 ) Resmi Geçit Törenleri ( 1 ) Resmi İsim ( 1 ) Reytingler ( 1 ) Riyakarlık ( 5 ) romantizm ( 1 ) Romeo ( 2 ) Romeo ve Juliet ( 1 ) Romeo ve Julio ( 1 ) Röportaj ( 13 ) Rüya ( 3 ) Sabahattin Ali ( 2 ) Sabır ( 1 ) Sadakat ( 1 ) sadece aktifim ( 4 ) sadece pasifim ( 4 ) Sağlık ( 1 ) Sağlıklı Beslenme ( 2 ) Salata ( 1 ) Samimiyet ( 4 ) Samsung Note2 ( 1 ) Samsung S3 ( 1 ) Sanat ( 1 ) Sansür ( 1 ) Sapyoseksüel ( 1 ) Sarışın Çocuk ( 1 ) Saunada Sex ( 2 ) Savaş Dinçel ( 1 ) Savcı ( 1 ) SBS ( 2 ) Seçim Anketleri ( 2 ) Seks ( 10 ) Seksenler ( 1 ) Seksin Tanımı ( 1 ) Selahattin Demirtaş ( 2 ) Ses değişiminden sonrası ( 1 ) Sesin Acısı ( 2 ) Sesin Büyüsü ( 1 ) Sesin İyileşmesi ( 1 ) Sessiz Anlaşma ( 1 ) Sessiz Cennet ( 1 ) Sevdalarım ( 2 ) Sevdiğim Çocuk ( 2 ) Sevgil ( 1 ) Sevgililer Günü ( 1 ) Sevgilim ( 12 ) Sevgiliyle El Ele Yürümek ( 10 ) Sevginin İletişimi ( 3 ) Sevinç Pastahanesi ( 2 ) Sevişme Çeşitleri ( 2 ) Sevişmek ( 10 ) Sevmek ( 2 ) Sex ( 9 ) Sexy iç giyim ( 1 ) Sezen Aksu ( 4 ) Sezenli Yıllar ( 1 ) Shakespeare ve Domates ( 1 ) Shelter ( 1 ) Sıcak ( 1 ) Sinema ( 1 ) Siyaset ( 7 ) Sloganlar ( 1 ) Sofra ( 1 ) Sokak Çocukları ( 1 ) Sokak Çocukları İçin Elele ( 1 ) Sosyal Sorumluluk ( 1 ) Sosyalizm ( 1 ) Sosyolojik Sonuçlar ( 2 ) Sosyoseksüel ( 1 ) Söylenmeyen ( 1 ) Sözlük ( 1 ) Spor ( 1 ) Steve Jobs ( 1 ) Stonewall Inn ( 1 ) Su ( 1 ) Su Böreği ( 1 ) Sugar Cafe ( 1 ) Sultan Ahmet Köftecisi ( 1 ) Sultan Ahmette Kahvaltı ( 1 ) Şafak Pavey ( 1 ) Şahane Misafir ( 2 ) Şahinlerin Hikayesi ( 1 ) Şair ( 1 ) Şarap ( 1 ) Şarkıların Fısıldadıkları ( 1 ) Şat Bar ( 2 ) Şehit ( 2 ) Şeker ( 1 ) Şeker Bayramı ( 1 ) Şeker Portakalı ( 2 ) Şeytan ( 1 ) Şiddet ( 1 ) Şiddetsizlik ( 1 ) Şiir ( 3 ) Şirince ( 1 ) Şirince Nasıl Bir Yer ( 1 ) Şizoşems ( 1 ) Taciz ( 2 ) Taciz Edilmek ( 2 ) Taksim ( 3 ) Tanıtım ( 2 ) Tanrı ( 1 ) Tarihçi Gay ( 1 ) Tarkan ( 1 ) Tartışma ( 1 ) tartışmayalım sevişelim ( 1 ) Tatil ( 1 ) Tatlı Kız ( 1 ) Tavsiye ( 1 ) TC ( 1 ) TDK ( 1 ) Tebligat ( 1 ) Tecavüz ( 2 ) Tek Tekçi Kazıkçıdır ( 1 ) Tek Yön ( 1 ) Tekila ( 1 ) Tembellik ( 2 ) Ten Paslanması ( 1 ) TEOG ( 1 ) Terör ( 2 ) Teyze ( 1 ) The New Normal ( 1 ) Thomas ( 1 ) TİB ( 1 ) Tiyatro ( 2 ) Top Oyunları ( 1 ) Toplum hastalığı ( 9 ) Torpil ( 1 ) Trans Birey ( 1 ) Trans Cinayeti ( 3 ) Trans Kadın ( 2 ) Transfobi ( 8 ) Transseksüel ( 6 ) Transseksüel Sex ( 3 ) Trevor Wright ( 1 ) TRT ( 1 ) TSK ( 4 ) ttnet ( 2 ) Turing ( 5 ) Turing Toplantıları ( 5 ) Tutku ( 1 ) tuvalette sex ( 3 ) Tüketim Çılgınlığı ( 2 ) Tünel ( 1 ) Türban ( 1 ) Türk Hamamı ( 2 ) Türk Olmak ( 1 ) Türkiye Sokak Çocukları Vakfı ( 1 ) Türkiyede Gay Olmak ( 1 ) Türkiyeden İletişime Engellendi ( 1 ) Türklerin Gayliğe Bakışı ( 1 ) TV8 ( 1 ) Ucube ( 1 ) Uç Uç Böceği ( 1 ) Ulus ( 2 ) undisclosed desires ( 1 ) Uniceff ( 1 ) Uzun Süreli İlişkiler ( 1 ) Üç Kadın ( 1 ) Üzgünüm ( 1 ) Üzülmek ( 3 ) Vajinafobi ( 1 ) Veda ( 1 ) Vegan ( 1 ) Veganizm ( 2 ) Veganizm Bir Spor Mudur ( 1 ) Veli ( 1 ) Versatile Blogger ( 2 ) Vicdani Ret ( 2 ) Vizyonsuluğun Farkında mısınız ( 1 ) Vücudu Keşfetme ( 1 ) wc sex ( 3 ) Work and Travel ( 1 ) Xavier Dolan ( 1 ) Y Kuşağı ( 1 ) Yaban Ağrı ( 2 ) Yaban Mersini ( 1 ) Yağma ( 1 ) Yakışıklılar ( 3 ) Yalan Dünya ( 1 ) Yalnızlık ( 1 ) Yanlış İlaç ( 1 ) Yaratıcılık ( 1 ) Yardım Severlik ( 1 ) Yaşlı Amcalar Şey Yapıyor ( 1 ) Yatak ( 1 ) Yatırım Yapmak ( 1 ) Yaz Geldi ( 1 ) Yaz Tatili ( 1 ) Yazar ( 1 ) Yemek ( 1 ) Yeni Bloggerlar ( 4 ) Yeni Normaller ( 1 ) Yeni Türkü ( 1 ) Yeni Yıldan Beklentiler ( 2 ) Yeşil Çay ( 2 ) Yetmez Ama Evet ( 1 ) YGS ( 2 ) Yılbaşı ( 1 ) Yıldız Tilbe ( 1 ) Yılmaz Erdoğan ( 1 ) Yılmaz Özdil ( 2 ) Yirmilik Dİş Çektirme ( 1 ) Yoğurt ( 1 ) Yolda el ele tutuşmak ( 3 ) Yorumlarım ( 1 ) Yönetmen Gay ( 1 ) Yunus Emre ( 3 ) Yunus Günce ( 1 ) Yusuf'un Hikayesi ( 9 ) Zeka ( 1 ) Zencefil ( 1 ) Zenne ( 2 ) Zerafet ( 1 ) Zeytin ( 1 ) Zina ( 1 )
 

©Copyright 2011 Kaan Arer | TNB