İnsan Bilmediğinden Korkar! *röportaj*

21 Nisan 2013 Pazar 14 yorum
Radyo ve Televizyonculuk bölümünde okuyan bir arkadaşımız ödevi gereği eşcinsel bireylerle röportajlar yapıyormuş. Bana da bu etkinliğe katılıp katılmayacağımı sorduğunda hemen atladım haliyle. İlk defa röportaj teklifi alıyordum, nasıl heyecanlanmayayım ki!! Biliyorsunuz hedefim Ayşe Arman'a röportaj verebilmek.. Ben İstanbul'da yaşamadığım için mecburen soruları mail yoluyla gönderdi, ben de samimiyetle cevaplamaya çalıştım. Hem ona yardımcı olduğumu hem de sesimizi farklı mecralarda duyurabileceğimizi düşündüm.. Buyurun efendim keyifle okuyunuz ;)


*Farklı olduğunu ilk nasıl ve ne zaman anladın?
Ben farklıydım ama bunun ne olduğunu bilmiyordum. Futboldan hiç hoşlanmıyordum, oynayamıyordum, izlemek bile çok sıkıcıydı. Sokakta oynanan oyunlar bana çok ters geliyordu, ne şiddet, ne hırs, ne de kaba güç ben de yoktu. Daha ortaokul zamanlarında arkadaşlarımdan uzaklaşmak zorunda kaldım. Okulda daha çok kızlarla konuşur, gezer, oynardım; çünkü onların oyunları veya muhabbetleri bana daha uygundu. Kendimi farklı hissediyordum ama eşcinsel bireylerden haberdar değildim, o yüzden kendimi daha duygusal, daha kırılgan ve hassas bir erkek olarak tanımlıyordum. Ama asıl farklılığımı lise yıllarında pornografik materyallerde daha çok erkeğe odaklandığımı fark ettiğimde anladım. İşte o zaman başımdan aşağı kaynar sular dökülmüştü. 

*O zaman hissettiğin şeyler nelerdi?
İnsan bilmediğinden korkar. Eşcinsel bireylerden haberim yoktu. Küçük bir yerde yaşıyorduk, internet gelişmiş değildi, araştırma yapacak pek bir kaynak yoktu, yani erkeklerden hoşlanan erkekler hakkında hiç bilgim yoktu, ya da çok az kötü bilgim vardı. Bu yüzden çok korkmuştum. Yıllarca tüm bu istek ve duygularımı bastırdım. İlk çıkış noktası olarak kendime bir kız arkadaş edinmek oldu. Kız arkadaşım olursa eşcinsel duygu ve düşüncelerden kurtulacağıma inanıyordum. Ama hiçbir kıza bir erkeğe olduğum gibi aşık olamadım, ya da bir kadını arzulamadım. 

*Ailende bu durumu ilk kime, nasıl açıkladın?
Eşcinsel bireyler için aileye açılmak büyük bir karardır. Ülkemizde bu olayın pek güzel örneği yok. Ailesine açıldığında öldürülen çok eşcinsel var. Hayatımızı devam ettirebilmek için çok dikkatli davranmak zorundayız. Ben ailemden ilk olarak kız kardeşime açıldım, o bana erkek arkadaşıyla yaşadığı sorunları anlattığı sırada, o bana bu kadar samimiyken onu kandırmak istemediğimi düşündüm. Ben neden ona karşı samimi olmuyordum? Bir anda eşcinsel olduğumu söyledim.

*Ailenden gelen tepki nasıldı? Özellikle baban nasıl bir karşılık verdi ?
Bu güne kadar ailemden sadece kız kardeşim ve halama açıldım. Babam ve annem için daha erken olduğunu düşünüyorum. Çünkü tam olarak ekonomik bağımsızlığımı kazanmış durumda değilim, düzenli geliri olan bir işim yok. Kendi hayatımı garanti altına aldığım zaman hem babama hem de anneme açılmayı planlıyorum. Açıldığım herkesten müthiş olumlu ve destekleyici tepkiler aldım. Yargılamalara maruz kalmadım, kararıma saygı duymama ihtimali bırakmayacak cümleler kurarak açıldığımdan da olabilir ki hiçbirisi tedavi olmak isteyip istemediğimi bile sormadı. Bu açıdan ya şanslıyım ya da bilinçli davranıyorum.

*Bu durumunu kimseye anlatmadan önce bir kız arkadaşın olmuş muydu?
4 yıllık bir ilişkim oldu. Kız arkadaşımla çok şey yaşayıp, çok şey paylaştık. Aslında hayatı beraber öğrendik ve kız arkadaşım benim eşcinsel olmamdan sürekli şüphe etti. Ben ise her seferinde inkar ettim, tıpkı kendime itiraf edemediğim gibi.
**
Kendimi kabul etmemden sonra fiziksel bir değişiklik yaşamadım ama arkadaş ortamım şu an neredeyse sadece eşcinsellerden oluşuyor. Çok az heteroseksüel arkadaşım var ve onların çoğu da beni biliyor. Artık kendimi kandırmadığıma göre çevremdeki insanları da kandırmak istemiyorum. Bir de heteroseksüel erkek muhabbetleri beni çok sıkıyor, o yüzden çok sınırlı sayıda heteroseksüel erkek arkadaşım var.
**
*İlkokul ve lise hayatın nasıl zorluklar çektin, seninle çıkmak isteyen kızlar  oldu mu, olduysa onlara yanıtın ne oldu? ( yakışıklı bir çocuk muydun mesela :))
Ne çok yakışıklıydım, ne de kötüydüm. Ama benimle hiç çıkmak isteyen kız olmamıştı, aslında benim de pek çıkmak istediğim kız olmamıştı. Bir de o zamanlar taşra da yaşayan gençlerin flört alışkanlıkları pek yoktu. Yani ben hiçbir kızla çıkmadım ama bizim okulda çıkan arkadaşım da yoktu.

*Gay olduğunu öğrendikten sonra hala sana aşık kalan kız arkadaşın oldu mu? Olduysa onu bu duruma nasıl alıştırdın? 
Bu çok zor bir soru. Benimle çıkmak isteyen tek kız sanırım sadece kız arkadaşımdı. Onunla da uzun süre ilişki yaşadık. Sonra ayrıldık ve bir yıl sonra o yine bana döndü, ilişkiye devam etmek istediğini söyledi. Ailesi bile arayıp beni damatları olarak görmek istediklerini söyledi, ama artık ben tekrardan o ilişkiye dönemezdim, hem kendimi kabul etmiştim hem de o ilişki miadını doldurmuştu. O yüzden nazikçe geri çevirmeye çalışmıştım ama benim için hayır demek çok zor. Buloğa da yazdığım pek nahoş olaylar yaşanmıştı.. Unutanlar için  Bulunmaz Hint Kumaşı ve BiGay Karakolda yazılarını okumalarını tavsiye ederim.

*Özgürlüğünü ilan ettikten sonra bir erkekle beraber paylaştığın bir hayatın oldu mu?
Evet, uzun süreli eşcinsel ilişkim oldu. Bir ilişki yaşamadan eşcinsel olmanın ne demek olduğunu anlamak kolay değil. Eğer eşcinsel bir hayatınız olacaksa kendinizi sakınıp, saklayamazsınız, o zaman hiç hata yapmazsınız ama hata yapmadan da bir hayat yaşanır mı?

*Hayatında en zorlandığın dönem hangisiydi?
Tüm hayatını samimiyet üzerine kurmuş olan ben, kız arkadaşımla ilişki içindeyken bir erkeğe aşık olmuştum. Benim için çok sarsıcı bir dönemdi. Kız arkadaşım vardı, ve doğal olarak ona aşık olduğumu sanıyordu ama benim tüm aklım ve kalbim, hatta ruhum beni bilmeyen bir erkeğin yanındaydı. Yani bir taraftan kız arkadaşım ilgisizlikten yakınıp, bana trip atarken, ben ise benimle ilgilenmeyen heteroseksüel platonik aşkıma tripler atıyordum. 

*Son olarak hayatından memnun musun, 'keşke söylemeseydim' dediğin bir an oldu mu?
Söylemeden önce yeterince düşünüp, sakınarak söylediğim için olsa gerek hiçbir zaman açıldığımdan pişman olmadım ve tüm eşcinsellerin çevrelerindeki her uygun kişiye açılmasını savunuyorum. Biz gizlendikçe, saklandıkça, kendimizi yok saydıkça saklandığımız yerde unutuluyoruz. Ortaya çıkıp bu toplumda ne çok eşcinsel olduğunu anlatmalıyız. O kadar çok eşcinsel var ki emin olun tahmin bile edemezsiniz. Her yerdeyiz ve her meslekteyiz. Kasabınız da doktorunuz da, öğretmeniniz de eşcinsel olabilir. Sadece bir eşcinsel buluşma sitesinde bir şehirden binlerce insan online olabiliyor. Bu insanların hepsi gizli eşcinseller. Kendimi kabul ettiğimden beri hem mutlu hem de sağlıklıyım. Çünkü rahatça kendim gibi olabiliyorum. Kasmıyorum, sıkmıyorum ve sürekli araştırıp öğreniyorum. Öğrendiklerimi yazıyor, insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Ben bilmiyordum ve çok acı çektim, bir kadının gençliğini harcadım belki de.. Başkaları bu hatalara düşsün istemiyorum. 

DipNot: Kendini kabul etmiş bir arkadaşımız daha bulogır oldu, buloğunu okuyup ona destek vermek isteyenler buyurun tıklayın anacım :)

14 yorum :

 • O Gay Ben de dedi ki...

  Güzel bir röportaj olmuş, aynı soruları ben de cevaplamıştım arkadaşın ricası üzerine ama blogumda yayınlamak aklıma gelmemişti :) hani ödevini verdikten sonra geri dönüşü olursa konu ile ilgili o zaman yayınlarım diye düşünmüştüm önden spoiler olmasın mantığıyla :D

  ben de mi yayınlasam napsam :)

 • Kaan Arer dedi ki...

  Vallahi konu sıkıntısına düşünce büyük bir cennet oluyor bu tür durumlar bilirsin kuzum :D Yani yayınla bence.. Ben senin cevaplarını da merak ederim.. Sorular çok klasik çünkü ;)

 • ımtırak ımsı dedi ki...

  hakikaten sorular çok klasik gerçekten heteroseksül camiası sadece bunları mı merak ediyor diye düşünmeden edemiyorum.

  yani seninde çok sık değindiğin gibi kaan bizler dünyanın sanatsal önderleriyiz bu konuya nedense hiç değinmiyorlar ya da türkiyede ki siyasal statümüze

 • Kaan Arer dedi ki...

  işte bu klasik noktaları aşabilirsek sıra dediğin noktalara da gelecek kuzum.. Umudum var, bu ancak bizim gibi bulogır geylerinin ayaklanmasıyla olacak.. Bulog sever geyleri her zaman ayrı bir kategoriye koyuyorum. En azından okuma gibi büyük bir kültürlenme davranışına sahipler.. Sence de öyle mi ne dersin kuzum?

 • Çürük Vişne* dedi ki...

  Sıkmadan okutan güzel röportaj olmuş. Kaan hep önden gitmiş ama :D
  Imtırak ımsı'nın dediği gibi heteroseksüel camiası sadece bunları merak ediyor :P Mesela benim açıldığım arkadaşlarım hep yatak odamı merak ediyor lol :D Aktif miyim pasif miyim diye milyonlarca kez anlatmama rağmen hala soruyolar :D
  Sanırım heterolar cinsel hayatımızı daha çok merak ediyorlar :D

 • Kaan Arer dedi ki...

  Sıkıcı olduğum an intihar edeceğim zaten :P

  Cinsellik her zaman satıyor işte.. Toplumda konuşulması tabu olan seks eşcinsellerin tabu tanımaması nedeniyle olağan bir olay oluyor. Ama yine de p/a olayının ötesine gitmeyen sohbetler çok sıkıcı oluyor, hiç zevk de vermiyor. Daha zevkli anılarım var deyip konuyu değiştirmek sana düşüyor bence :D

 • ımtırak ımsı dedi ki...

  blog okuyucularının kültürlenme hareketine dahil etmek oldukça yerinde bir karar ama burada bir özeleştiri ihtiyacı hissediyorum.

  şahsen ben bloğumu daha çok günah çıkarma kabini gibi kullanıyorum. bu da maalesef okuyucuyu kültürlendirme amacından sapıp "oyy annem kıyamam bu da geçer" dedirtiyor.

  sanırım gerçekten vasat bir blog sahibi olarak güncellenme daha öznel paylaşımlar yerine nesnel kapsayıcı paylaşımlarda bulunma bu kültürlenme hareketini ivmelendirecektir.

  daha özgür günlerin yarınlarla ifade edilmemesi için hiç bir engel yok

 • Kaan Arer dedi ki...

  Kuzum olur mu hiç, herkesin kulvarı farklı, sen de geylerin ne kadar normal, deli dolu insanlar olduğunu gösteriyorsun işte.. Sende o yönden hizmet ediyorsun.. Tabii değişiklikler yapabilirsin örneğin noktalama işaretlerini filan daha çok kullanmak gibi :D hahah

  kuzum bence vasat diyerek bize de hakaret ettin yani, ben vasat blog mu okuyorum şimdi hııııı ;)

 • Kaan Arer dedi ki...

  Bu buloğun amacı bu tür yorumlara konu olabilmek.. Bu yorum benim için çok değerlidir. Teşekkür ederim... Ben de sende kendimi buluyorum elbet ;)

  öptüm kuzum ;)

 • Kaan Arer dedi ki...

  Açıkçası çok sevindim.. ben artık hiçbir yazımıza iştirak etmez, zaman ayıramazsın diye düşünüyordum.. Bu güzelliğin beklentilerimin çok üstüne çıktığından mutlu oldum ;)

 • Adsız dedi ki...

  çok güzel bir yazı ve röpörtaj olmuş.herşeyi tam anlamıyla açıklamışsın.ben kendimi kabul etme sürecim ve öncesini kelimelere dökemiyorum niyeyse.belkide hatırlayamıyorum ama senin cevapların bana neler yaşadığımı htırlattı,teşekkür ederim :)

 • Kaan Arer dedi ki...

  Barancığım çok teşekkür ederim kuzum.. Sanırım benzer şeyler yaşıyoruz, hayat bizi farklı yönlerimizden tutsa da hep aynı taraflara savuruyor gibi değil mi?

Yorum Gönder

Etiketler

1 Aralık ( 1 ) 16 lığın hikayesi ( 1 ) 20. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 4 ) 2013 ( 1 ) 2015 Seçim Sonuçları ( 1 ) 2015 Seçimleri ( 2 ) 21 Aralık 2012 ( 1 ) 21. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 3 ) 22. Onur Haftası Etkinlikleri ( 2 ) 23. LGBTİ Onur Haftası ( 1 ) 29 Ekim ( 1 ) 3.İzmir Onur Yürüyüşü ( 1 ) 5 yıldız ( 1 ) A ( 1 ) ABD ( 1 ) Abdullah Ağa Yalısı ( 1 ) Abi ( 1 ) Abla ( 1 ) Absürt Komedi ( 3 ) ABU TV Song Festival ( 1 ) Acemi Gay ( 1 ) Açaili ( 1 ) Açıldıkça Açılmak ( 6 ) Açılmak ( 2 ) Adaçayı ( 1 ) Adalet ( 1 ) Adalet Sarayı ( 1 ) Affetmek ( 2 ) Ağlamak ( 3 ) Ahlak ( 1 ) Ahmed Arif ( 1 ) Ahmet Davutoğlu ( 1 ) Ahmet Hakan ( 2 ) Ahmet Hemdi Tanpınar ( 1 ) Ahmet Kaya ( 2 ) Ahmet Sami Özbudak ( 1 ) Ahmet Tulgar ( 2 ) Ahşap Ev ( 1 ) AIDS ( 1 ) Aile ve Sevgili ( 2 ) Aile Yanına Taşınmak ( 1 ) Aileye Açılmak ( 6 ) Akasya Durağı ( 1 ) Akmerkez ( 1 ) AKP ( 8 ) Aktif Olmak Nedir ( 3 ) Aktif Pasif Sorunsalı ( 4 ) Aldatma ( 1 ) Aldatmak ( 1 ) Ali ile Ramazan ( 1 ) Ali Poyrazoğlu ( 1 ) Allah ( 1 ) Alsancak ( 1 ) Alsancak Barlar ( 1 ) Alternatif Cezalar ( 1 ) Alternetif Kutlama ( 1 ) Amca ( 1 ) Anal İlişki ( 4 ) Anal Sex ( 4 ) Anal Temizlik ( 2 ) Anayasada Eşitlik ( 1 ) Anı ( 4 ) Anıl T ( 1 ) Anket ( 1 ) Anne Ben araba kullanıyorum ( 1 ) Anne beni evlendiriyorlar ( 2 ) Anne benim reytingimi silmişler ( 1 ) Annem ( 3 ) Antoine de Saint Exupéry ( 1 ) Anüs Kaşıntısı ( 1 ) AP ( 1 ) AP Olmak ( 1 ) APA ( 1 ) Apple ( 1 ) Araba Kullanmak ( 1 ) Arda Kural ( 1 ) Arkadaşlık ( 6 ) Artemis Yayınları ( 1 ) Arzulamak ( 1 ) Asgar Ferhadi ( 1 ) Asker Gay Hikayeleri ( 10 ) Asker olmak istemiyorum ( 10 ) Asker Sex ( 10 ) Askerde Rahat Etmenin Sırları ( 2 ) Askerlik ( 12 ) Askerlik Anıları ( 5 ) Asya Pasifik Yayın Grubu ( 1 ) Aşık Olmak ( 3 ) Aşk ( 23 ) Aşk Acısı ( 9 ) Aşk Avcısıyım ( 3 ) aşk kanunları ( 1 ) Aşk Meşk ( 3 ) Aşk varsa yaşamak sextir ( 4 ) Aşk yeniden ( 1 ) Aşkın Tekil Hali ( 2 ) Atatürk ( 1 ) Ateist ( 1 ) Ateizm ( 1 ) Attila İlhan ( 2 ) Avcılar ( 1 ) avea ( 1 ) Avrupa ( 1 ) Ay Karanlık ( 1 ) Ayrılık ( 1 ) Ayşe Arman ( 9 ) Ayşe Kulin ( 4 ) Babalar ve Gayler ( 10 ) Babam ( 3 ) Babanın Gay Oğlunu Kabul Etmesi ( 2 ) Bacak Arasından Türkiye ( 1 ) Bağırsak Paraziti ( 1 ) Bahar Geldi ( 2 ) Bal ( 1 ) Bal Oğlan ( 1 ) Bal Reklamları ( 3 ) Balck Mirror ( 1 ) Baskı ( 3 ) Başarının Statüsü ( 2 ) Başbakan ( 3 ) Beauty ( 1 ) Bedelli Askerlik ( 4 ) Beni Bulun ( 1 ) Benim Çocuğum ( 2 ) Beşiktaş ( 3 ) Beyaz Çay ( 2 ) Beyaz Peynir ( 1 ) Bi'adam ( 1 ) BiGay'in Hikayesi ( 2 ) Bikomoko ( 1 ) Bilendır ( 1 ) Bilinçli Tüketim ( 4 ) Bimer ( 3 ) Bir Gay ( 1 ) Bir gay'in askerlik anıları ( 1 ) Bir Ömür Dediğin ( 1 ) Birbirimize ( 1 ) Biseksüellik ( 3 ) Biseksüellikten Vazgeçiş ( 1 ) Black Cat ( 1 ) Black Mirror ( 1 ) Blog Engelleme ( 1 ) Blog Teması ( 1 ) Blog Yazmak ( 10 ) Blogger Buluşması ( 11 ) Blow Job ( 1 ) Bodrum ( 1 ) Bora'nın Kitabı ( 1 ) Bornoz ( 2 ) Boş İnsanlar ( 2 ) Boş Kitaplar ( 1 ) Boşanma ( 1 ) Boyacı ( 1 ) Börek ( 1 ) Brad Rowe ( 1 ) Budizm ( 1 ) Buhar Odası ( 1 ) Bullying ( 1 ) Burak Gezer ( 1 ) Burak Serdar Şanal ( 1 ) Buz Odası ( 1 ) Bülent Ersoy ( 1 ) C.R.A.Z.Y. ( 1 ) Cağaloğlu Hamamı ( 1 ) Cameron ( 1 ) Camiide Aşk ( 1 ) Can Yayınları ( 1 ) Can Yılmaz ( 1 ) Canka Kuir ( 1 ) Cansın ( 1 ) Cansın ile ilk buluşma ( 1 ) Cehalet ( 1 ) Cehennem ( 1 ) Celp Dönemi ( 4 ) Cem Yılmaz ( 1 ) Cennet ( 1 ) Ceza ( 1 ) Chal Chene ( 1 ) CHP ( 1 ) Cinsel Yönelim ( 2 ) Cinsellik ( 1 ) Cinsiyet Değiştirme ( 1 ) Cinsiyetsizlik Düşüncesi ( 1 ) Come Out ( 13 ) Coming Out for Family ( 2 ) Couple ( 1 ) Cumhuriyet ( 1 ) Çağan Irmak ( 1 ) Çalışkanlık ( 1 ) Çay ( 2 ) Çaykur ( 1 ) Çengelköy ( 1 ) Çevre Bilinci ( 1 ) Çıplak ( 1 ) Çiçekler ( 1 ) Çilekli Gay ( 2 ) Çocuk ( 1 ) Çocuk Yetiştirmek ( 1 ) Çocuklar ve Canavarları ( 1 ) Çocukların Büyük Oyunları ( 2 ) Çocukluk ( 3 ) Çok yönlüyüm ( 1 ) Çopstiks Kullanmak ( 1 ) Çürük Raporu ( 4 ) David Dumortier ( 1 ) Death Note ( 1 ) Dedemin İnsanları ( 1 ) Demokrasi ( 1 ) Denemeler ( 2 ) Deniz ( 2 ) Deprem ( 1 ) Depresif Ayu ( 1 ) Depresif Gay ( 1 ) Depresifim ( 1 ) Dergi ( 1 ) Dermatolog ( 1 ) Ders Çalışma Taktikleri ( 1 ) Dershane ( 4 ) Devlet ( 1 ) Devlet Bahçeli ( 1 ) Devrim Ayetleri ( 1 ) Dialogue In The Dark ( 1 ) Dick ( 1 ) Din ( 6 ) Dini Öğrenme ( 2 ) Diren Gezi Parkı ( 5 ) Direnen Gençler ( 2 ) Diş Çekimi Sonrası Yaşananlar ( 1 ) Diş Fırçalama ( 2 ) Dİş Sağlığı ( 1 ) Diyanet İşleri Başkanlığı ( 1 ) Dizi Oyuncaları ( 1 ) DNS Ayarı Değiştir ( 1 ) Doğa ( 1 ) Doğadan ( 1 ) Doğum Günü ( 2 ) Doğuş ( 1 ) Doktor ( 1 ) Doktor Jivago ( 1 ) Domates ( 1 ) Domates Saklamak ( 1 ) Domatesin Faydaları ( 2 ) Dora'ya Ağıt ( 1 ) Dorothy Martin ( 1 ) Dostlar ( 2 ) Durex ( 1 ) Durum Tespiti ( 1 ) Duş ( 2 ) Duşta bebek yağı bocalamak ( 1 ) Duygusal İbne ( 2 ) Dünya Göz ( 1 ) Dünya Üleklerinde Eşcinsel Askerlik ( 2 ) E Güncenin Güzellikleri ( 1 ) Eczane ( 1 ) Edebiyat ( 1 ) Efemine Erkek ( 5 ) Eflatoon ( 1 ) Eğitim ( 9 ) Eğitim Fakülteleri ( 2 ) Eğlencenin Dibine Vurmak ( 1 ) Ekin ile Emrullah ( 1 ) Ekmek ( 1 ) Elektrik ( 1 ) Eleştiriler ( 11 ) Emel Sayın ( 1 ) Emirgan Sütiş ( 1 ) Emlak Terörü ( 1 ) Empati Kurmak ( 2 ) Enerji ( 1 ) Engelli Site ( 1 ) Ensest ( 1 ) Erdem ( 1 ) Erdemli Yaşam ( 1 ) Eren Erdem ( 1 ) Erkek Erkeğe ( 1 ) Erkekte Genital Siğil ( 1 ) Eski kız arkadaşın ve annesi ( 2 ) esobeso ( 2 ) Estetik İhtiyaçlar ( 1 ) Eş Cinsel Edebiyat ( 4 ) Eşcinsel Evlilik ( 4 ) Eşcinsel Olma Yolunda Emin Adımlar ( 4 ) Eşcinselliği çağrıştıran şakalar ( 1 ) Eşcinselliğin Tedavisi ( 3 ) Etiler ( 2 ) Etkinlik ( 1 ) Eurovision ( 2 ) Ev Kiralama ( 4 ) Ev Oğlanı ( 6 ) Ev Pansiyonları ( 1 ) Evimiz ( 1 ) Evlenme Baskısı ( 2 ) evrene mesaj ( 1 ) Fanteziler ( 1 ) Fareler ve İnsanlar ( 1 ) Farklılıklarla Dalga Geçme Hastalığı ( 1 ) Fe ( 1 ) Femen Örgütü ( 1 ) Feminen Davranmak ( 6 ) Feraye Sünev Çokgürses ( 1 ) Ferzan Özpetek ( 4 ) Fetih 1453 ( 1 ) Filitre Kahve ( 1 ) Film ( 9 ) Fotoğraflar ( 1 ) Fransa ( 1 ) Fransız Sokağı ( 1 ) Franz Kafka ( 1 ) Frigo ( 1 ) Full Aktif ( 3 ) Futbol ve Gay ( 2 ) Futbolcular neden kalça okşuyorlar ( 1 ) Gabile ( 3 ) Ganimedeski ( 1 ) Garson ( 1 ) Gay ( 28 ) Gay Asker ( 8 ) gay aşk ( 6 ) Gay Bar ( 3 ) Gay Dergi ( 1 ) Gay Hayvanlar ( 1 ) Gay Hikaye ( 22 ) Gay Kültür ( 6 ) Gay Mahalle Baskısı ( 3 ) Gay Not Defteri ( 2 ) Gay Olmak ( 24 ) Gay Panda ( 1 ) Gay Pride ( 14 ) Gay Rights ( 7 ) Gay Sex ( 14 ) Gay Sex Hikayesi ( 7 ) Gay Tatil ( 1 ) Gay Temalı Filmler ( 1 ) Gay ve Bilim ( 2 ) Gay ve Hayat ( 9 ) Gay ve Lezbiyen ele ele ( 2 ) Gayler Kime Verdi ( 1 ) GayMag ( 2 ) Gayrettepe Metro ( 1 ) Gaz Bombası ( 1 ) Genel Cerrah ( 1 ) Gerçekler ( 1 ) Gergedan Mevsimi ( 1 ) Geylesof ( 1 ) Gezi Parkı ( 5 ) Gizli Anların Yolcusu ( 3 ) Gone Girl ( 1 ) Gökçe ( 1 ) Görme Engelli ( 1 ) Görünür Olma Korkusu ( 2 ) Grinder ( 1 ) Grup Sex ( 5 ) Gün Işığı ( 1 ) Günah ( 2 ) Günah Çıkarma ( 1 ) Gündem ( 2 ) Gündüz Erkek Gece Kadın ( 1 ) Günlük Ayracı ( 1 ) güzel kokan çocuk ( 2 ) Güzellik ( 1 ) GZone ( 11 ) Haberler ( 1 ) Hacettepe Üniversitesi ( 1 ) Halam ( 1 ) Hamamcı teyze ( 1 ) Hamamda Sex ( 4 ) Hangi Ahlak ( 1 ) Hangimiz Yapmıyoruz Ki ( 1 ) Haplo ( 1 ) Harvey Milk ( 1 ) Hatalar ( 1 ) Hatıralar ( 1 ) Havalar ( 1 ) Havuç ( 1 ) Havuz ( 1 ) Hayal Kırıkları ( 1 ) Hayat AVM ( 2 ) Hayat ve Gaylık ( 38 ) Hayata Dair ( 5 ) Hayrettin Karaman ( 1 ) Hayvanlar ( 2 ) HDP ( 3 ) Hepimiz Pipimiz İçin ( 1 ) Heteroseksüel ( 4 ) Heteroseksüel Bir Erkeğe Açılmak ( 1 ) Heteroseksüel İlişki ( 1 ) Heteroseksüel Yorumları ( 2 ) Heteroseksüellik ile Homoseksüellik ( 3 ) Heyecan ( 1 ) Hikaye ( 8 ) Hilbert ( 1 ) Hisar'dan Ahmet ( 1 ) Hitap ( 1 ) Hiv ( 1 ) Hiv Pozitif ( 1 ) Holden Nowell ( 1 ) Holiday ( 1 ) Homofobi ( 6 ) Homorexia ( 1 ) Hormonlu Domates Ödülleri ( 2 ) Hornet ( 1 ) Hoşgörü ( 2 ) Hörbi ( 1 ) HPV ( 1 ) Human Rights ( 1 ) Hükümet ( 1 ) Hürriyet ( 1 ) Hürriyet Cumartesi ( 1 ) Hüseyin Kıyar ( 1 ) IŞİD ( 1 ) İbne ( 2 ) İbrahim Şahin ( 1 ) İçimizdeki Şeytan ( 1 ) İçinde Yaşadığım Deri ( 1 ) İçinizdeki Gay ( 2 ) İdam ( 1 ) İETT ( 1 ) İfade verdim ( 1 ) İKEA ( 1 ) İkna odası ( 1 ) İletişim Yayınları ( 1 ) İlgiç bir tanışma ( 2 ) İlişki ( 1 ) İlk arabam ( 1 ) ilk aşk ( 2 ) İlk Cinsel Hayaller ( 1 ) ilk defa bir insandan nefret ettim ( 1 ) İlk Oral Seks Hikayesi ( 2 ) İlk terkediliş ( 1 ) İnce Ses ( 1 ) İncir reçeli ( 1 ) İneklik ( 1 ) İngiliz ( 2 ) İngiltere ( 1 ) İnsan Ruhu ( 3 ) İnsanlık ( 4 ) İnternet üzerinden alışveriş ( 1 ) İntihar ( 1 ) İran ( 1 ) İrfan ( 1 ) İrfan Geleneği ( 1 ) İsim Gerçeği ( 1 ) İskender Pala ( 1 ) İsmail YK ( 1 ) İstanbul ( 13 ) İstanbul Üniversitesi ( 1 ) İstanbul'dan Hikayeler ( 2 ) İstiklal ( 1 ) İş Bankası ( 1 ) İşkenceci Çocuklar ( 1 ) İşlenmiş Et ( 1 ) İyi Hayat ( 2 ) İzmir ( 10 ) İzmir Dindarlığı ( 1 ) İzmir Diş Hastahanesi ( 1 ) İzmirdeki o gay ( 2 ) İzzet Yıldızhan ( 1 ) Jinekolog ( 1 ) Jinekoloji ( 1 ) Kaan Arer ( 19 ) Kaan Arter ( 1 ) Kadın ( 2 ) Kadına Şiddet ( 2 ) Kadınları Tatmin Etmek ( 1 ) Kadınların Boşalması ( 1 ) Kadınsı Asker ( 2 ) Kafede bacak bacağa sarılmak ( 1 ) Kahvaltı ( 5 ) Kahve Sefası ( 2 ) Kan ( 1 ) Kanal D ( 1 ) Kanatlarım Var Ruhumda ( 1 ) Kanser Hastalığı ( 1 ) Kaos GL ( 2 ) Kapalı Çarşı ( 1 ) Kapı Yayınları ( 1 ) Kapitalizm ( 2 ) Karaburun ( 1 ) Karakola düştüm ( 1 ) Karanlıkta Diyalog ( 1 ) Karanlıkta Seks ( 2 ) Karlşkan Komşu ( 1 ) Kaslı Erkekler ( 1 ) Kayahan ( 1 ) Kayganlaştıcı Jel ( 1 ) Kaymak ( 1 ) Kebap Yemek ( 2 ) Kedi ( 1 ) Kendini bilmek ( 1 ) Keşanlı Ali Destanı ( 1 ) Kırmızı Masa ( 1 ) Kısa Süreli ilişkiler ( 1 ) Kıskançlık ( 1 ) Kış Uykusu ( 1 ) Kıyamet ( 1 ) Kibarlık ( 1 ) Kim bilir daha ne adamlar seveceğim ( 2 ) Kinsey Skalası ( 1 ) Kişisel Gelişim ( 1 ) Kitap ( 12 ) Koalisyon ( 1 ) Koalisyon Anketi ( 1 ) Kobani ( 1 ) koku ( 1 ) Kol Böreği ( 1 ) Komedi ( 2 ) Komşuluk hakları ( 1 ) Komşunun Meraklısı ( 1 ) Kondom ( 1 ) Kontrollü Açılma ( 8 ) Konuşma Korkusu ( 1 ) Konuşulamayanlar ( 1 ) Koro ( 1 ) Koterijasyon ( 1 ) Koy ( 1 ) Köpekler ve Gayler ( 1 ) Kör ( 1 ) Köşe Yazısı ( 3 ) KPSS ( 2 ) Kredi Kartı Kullanımı ( 1 ) Kum ( 1 ) Kur'an ( 1 ) Kurban Bayramı ( 3 ) Kuru İncir ( 1 ) Kuşburnu ( 1 ) Kutlama Mektubu ( 1 ) Kuzum ( 3 ) Kuzum yok artık ( 1 ) Küçük Prens ( 1 ) Kültür ( 2 ) Kürk Mantolu Madonna ( 2 ) Kürt ( 1 ) Kürtaj ( 1 ) Kürtajın Sosyolojik Sonuçları ( 1 ) Lambda İstanbul ( 1 ) Lamdaİstanbul ( 2 ) Lamy Dolma Kalem ( 1 ) Lavman ( 2 ) Leithy Cat ( 1 ) Les Amours Imaginaires ( 1 ) Lezbiyenlerde Aktif Pasif Roller ( 1 ) Lezbiyenlik ( 1 ) LGBT Partisi ( 2 ) LGBTİ Aktivizmi ( 2 ) Liberalizm ( 1 ) Libido ( 1 ) Liderlik ( 1 ) Limon ( 1 ) Lipton ( 1 ) Lise ( 1 ) Liseli LGBT ( 1 ) Luke Kirby ( 1 ) Lut Kavmi ( 1 ) LYS ( 1 ) Magazin ( 1 ) Mambo Italiano ( 1 ) Manga ( 1 ) Mangal ( 2 ) Mario Benedetti ( 1 ) Marjinal Kezban ( 2 ) Martı Yayınları ( 2 ) Master Tezi ( 1 ) Masturi Kabare ( 1 ) Mastürbasyon ( 1 ) Mastürbasyonu Öğrenmek ( 1 ) Masum Değiliz ( 1 ) Matematik ( 3 ) MEB ( 2 ) Medeniyet ( 3 ) Mehmet Görmez ( 1 ) Mektup ( 1 ) Melek Tozu ( 1 ) Memur Atamaları ( 1 ) Meral Okay ( 1 ) Meyve Bahçeleri ( 2 ) Meyve Çayları ( 1 ) Meyveli Pasta ( 1 ) MHP ( 4 ) Mısır Çarşısı ( 1 ) Milli Eğitim Bakanlığı ( 2 ) Milliyet Gazetesi ( 1 ) Mim ( 10 ) Misalli Büyük Türkçe Sözlük ( 1 ) Miss Tiffany ( 1 ) Mobbing ( 1 ) Moda ( 3 ) Monica Bellucci ( 1 ) Montaigne ( 1 ) Montu Merid Müzik Doktorluğu ( 1 ) Mood ( 1 ) Mor Menekşe ( 1 ) Muhalefet Bilinci ( 1 ) Muhteşem Misafir ( 1 ) Murat Renay ( 2 ) Mutlu Etmenin Yolları ( 1 ) Mutlu Olmanın Yolları ( 1 ) Mutluluk ( 9 ) Müjdat Gezen ( 1 ) Müzik ( 1 ) Müzik Profesörlüğü ( 1 ) My Own Private Idaho ( 1 ) Nane ( 1 ) Nazım Hikmet ( 1 ) Ne adamlar sevdim beni alıştırıp kaçan ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni kandıran ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni yarı yolda bırakan ( 1 ) Neden Eşcinselim ( 3 ) Neden Şirince ( 1 ) Nerede O Eski Bayramlar ( 1 ) Neşet Ertaş ( 1 ) Nick Smorty ( 1 ) Nihat Doğan ( 1 ) Nil Karaibrahimgil ( 2 ) Noel Baba ( 2 ) O Gay; Ben de ( 5 ) Odtülü ( 3 ) OECD ( 2 ) OK ( 1 ) Okan Bayülgen ( 2 ) Okşama ( 1 ) Okulda LGBTİ ( 2 ) Okur Yorumu ( 1 ) Omlet ( 2 ) one girl two boy ( 7 ) Operadaki Kazulet ( 2 ) Oral Seksin Detayları ( 2 ) Oral Sex ( 2 ) Orhan Pamuk ( 1 ) Ortaköy ( 2 ) Ortaokul ( 1 ) Osmanlıca ( 1 ) Otel ( 2 ) Ozan Güven ( 1 ) Ödül aldım ( 1 ) Ödül verdim ( 1 ) Öğlen Yemeği ( 2 ) Öğrenmek ( 1 ) Öğretmen ( 3 ) Öğretmenlik ( 5 ) Ölüm ( 5 ) Ömer Hayyam ( 2 ) Ön Sevişme ( 2 ) öpüşme ( 1 ) Örtünmek ( 1 ) Övülme Hastalığı ( 1 ) Öykü ( 2 ) Özbilgi ( 1 ) Özdeğerlendirme ( 1 ) Özet Düşüncelerim ( 20 ) Özgecan Aslan ( 1 ) Özgür Bolat ( 1 ) Özgüven ( 2 ) Özlü Söz ( 1 ) P ( 1 ) Paganizm ( 1 ) Panseksüel ( 1 ) Panseksüelizm ( 1 ) Pansiyon ( 1 ) Papa ( 1 ) Pasif Olmak Nedir ( 3 ) Patrick ( 1 ) Patron ( 1 ) Paulo Coelho ( 1 ) Pedagog ( 1 ) Pembe Otobüs ( 1 ) Pembe Tezkere ( 4 ) Penis ( 3 ) Penis Keşfi ( 4 ) Pepee ( 2 ) Perihan Mağden ( 1 ) Pet Shop ( 1 ) PISA ( 1 ) Piknik ( 3 ) Pistis ( 3 ) Pişmanlık ( 1 ) Planet Romeo ( 2 ) Polis Şidddeti ( 1 ) Poliseksüel ( 1 ) Politika ( 1 ) Polyana Gay ( 1 ) Pomoseksüel ( 1 ) Pozitif Ayrımcılık ( 1 ) Profesör ( 2 ) Psikiyatrist ( 2 ) Pudra Tozu ( 2 ) Püf Noktalar ( 1 ) Rahatlamak ( 1 ) RDM ( 3 ) Rehber ( 1 ) Reklam ( 1 ) Renato Ferreira ( 1 ) Resmi Geçit Törenleri ( 1 ) Resmi İsim ( 1 ) Reytingler ( 1 ) Riyakarlık ( 5 ) romantizm ( 1 ) Romeo ( 2 ) Romeo ve Juliet ( 1 ) Romeo ve Julio ( 1 ) Röportaj ( 13 ) Rüya ( 3 ) Sabahattin Ali ( 2 ) Sabır ( 1 ) Sadakat ( 1 ) sadece aktifim ( 4 ) sadece pasifim ( 4 ) Sağlık ( 1 ) Sağlıklı Beslenme ( 2 ) Salata ( 1 ) Samimiyet ( 4 ) Samsung Note2 ( 1 ) Samsung S3 ( 1 ) Sanat ( 1 ) Sansür ( 1 ) Sapyoseksüel ( 1 ) Sarışın Çocuk ( 1 ) Saunada Sex ( 2 ) Savaş Dinçel ( 1 ) Savcı ( 1 ) SBS ( 2 ) Seçim Anketleri ( 2 ) Seks ( 10 ) Seksenler ( 1 ) Seksin Tanımı ( 1 ) Selahattin Demirtaş ( 2 ) Ses değişiminden sonrası ( 1 ) Sesin Acısı ( 2 ) Sesin Büyüsü ( 1 ) Sesin İyileşmesi ( 1 ) Sessiz Anlaşma ( 1 ) Sessiz Cennet ( 1 ) Sevdalarım ( 2 ) Sevdiğim Çocuk ( 2 ) Sevgil ( 1 ) Sevgililer Günü ( 1 ) Sevgilim ( 12 ) Sevgiliyle El Ele Yürümek ( 10 ) Sevginin İletişimi ( 3 ) Sevinç Pastahanesi ( 2 ) Sevişme Çeşitleri ( 2 ) Sevişmek ( 10 ) Sevmek ( 2 ) Sex ( 9 ) Sexy iç giyim ( 1 ) Sezen Aksu ( 4 ) Sezenli Yıllar ( 1 ) Shakespeare ve Domates ( 1 ) Shelter ( 1 ) Sıcak ( 1 ) Sinema ( 1 ) Siyaset ( 7 ) Sloganlar ( 1 ) Sofra ( 1 ) Sokak Çocukları ( 1 ) Sokak Çocukları İçin Elele ( 1 ) Sosyal Sorumluluk ( 1 ) Sosyalizm ( 1 ) Sosyolojik Sonuçlar ( 2 ) Sosyoseksüel ( 1 ) Söylenmeyen ( 1 ) Sözlük ( 1 ) Spor ( 1 ) Steve Jobs ( 1 ) Stonewall Inn ( 1 ) Su ( 1 ) Su Böreği ( 1 ) Sugar Cafe ( 1 ) Sultan Ahmet Köftecisi ( 1 ) Sultan Ahmette Kahvaltı ( 1 ) Şafak Pavey ( 1 ) Şahane Misafir ( 2 ) Şahinlerin Hikayesi ( 1 ) Şair ( 1 ) Şarap ( 1 ) Şarkıların Fısıldadıkları ( 1 ) Şat Bar ( 2 ) Şehit ( 2 ) Şeker ( 1 ) Şeker Bayramı ( 1 ) Şeker Portakalı ( 2 ) Şeytan ( 1 ) Şiddet ( 1 ) Şiddetsizlik ( 1 ) Şiir ( 3 ) Şirince ( 1 ) Şirince Nasıl Bir Yer ( 1 ) Şizoşems ( 1 ) Taciz ( 2 ) Taciz Edilmek ( 2 ) Taksim ( 3 ) Tanıtım ( 2 ) Tanrı ( 1 ) Tarihçi Gay ( 1 ) Tarkan ( 1 ) Tartışma ( 1 ) tartışmayalım sevişelim ( 1 ) Tatil ( 1 ) Tatlı Kız ( 1 ) Tavsiye ( 1 ) TC ( 1 ) TDK ( 1 ) Tebligat ( 1 ) Tecavüz ( 2 ) Tek Tekçi Kazıkçıdır ( 1 ) Tek Yön ( 1 ) Tekila ( 1 ) Tembellik ( 2 ) Ten Paslanması ( 1 ) TEOG ( 1 ) Terör ( 2 ) Teyze ( 1 ) The New Normal ( 1 ) Thomas ( 1 ) TİB ( 1 ) Tiyatro ( 2 ) Top Oyunları ( 1 ) Toplum hastalığı ( 9 ) Torpil ( 1 ) Trans Birey ( 1 ) Trans Cinayeti ( 3 ) Trans Kadın ( 2 ) Transfobi ( 8 ) Transseksüel ( 6 ) Transseksüel Sex ( 3 ) Trevor Wright ( 1 ) TRT ( 1 ) TSK ( 4 ) ttnet ( 2 ) Turing ( 5 ) Turing Toplantıları ( 5 ) Tutku ( 1 ) tuvalette sex ( 3 ) Tüketim Çılgınlığı ( 2 ) Tünel ( 1 ) Türban ( 1 ) Türk Hamamı ( 2 ) Türk Olmak ( 1 ) Türkiye Sokak Çocukları Vakfı ( 1 ) Türkiyede Gay Olmak ( 1 ) Türkiyeden İletişime Engellendi ( 1 ) Türklerin Gayliğe Bakışı ( 1 ) TV8 ( 1 ) Ucube ( 1 ) Uç Uç Böceği ( 1 ) Ulus ( 2 ) undisclosed desires ( 1 ) Uniceff ( 1 ) Uzun Süreli İlişkiler ( 1 ) Üç Kadın ( 1 ) Üzgünüm ( 1 ) Üzülmek ( 3 ) Vajinafobi ( 1 ) Veda ( 1 ) Vegan ( 1 ) Veganizm ( 2 ) Veganizm Bir Spor Mudur ( 1 ) Veli ( 1 ) Versatile Blogger ( 2 ) Vicdani Ret ( 2 ) Vizyonsuluğun Farkında mısınız ( 1 ) Vücudu Keşfetme ( 1 ) wc sex ( 3 ) Work and Travel ( 1 ) Xavier Dolan ( 1 ) Y Kuşağı ( 1 ) Yaban Ağrı ( 2 ) Yaban Mersini ( 1 ) Yağma ( 1 ) Yakışıklılar ( 3 ) Yalan Dünya ( 1 ) Yalnızlık ( 1 ) Yanlış İlaç ( 1 ) Yaratıcılık ( 1 ) Yardım Severlik ( 1 ) Yaşlı Amcalar Şey Yapıyor ( 1 ) Yatak ( 1 ) Yatırım Yapmak ( 1 ) Yaz Geldi ( 1 ) Yaz Tatili ( 1 ) Yazar ( 1 ) Yemek ( 1 ) Yeni Bloggerlar ( 4 ) Yeni Normaller ( 1 ) Yeni Türkü ( 1 ) Yeni Yıldan Beklentiler ( 2 ) Yeşil Çay ( 2 ) Yetmez Ama Evet ( 1 ) YGS ( 2 ) Yılbaşı ( 1 ) Yıldız Tilbe ( 1 ) Yılmaz Erdoğan ( 1 ) Yılmaz Özdil ( 2 ) Yirmilik Dİş Çektirme ( 1 ) Yoğurt ( 1 ) Yolda el ele tutuşmak ( 3 ) Yorumlarım ( 1 ) Yönetmen Gay ( 1 ) Yunus Emre ( 3 ) Yunus Günce ( 1 ) Yusuf'un Hikayesi ( 9 ) Zeka ( 1 ) Zencefil ( 1 ) Zenne ( 2 ) Zerafet ( 1 ) Zeytin ( 1 ) Zina ( 1 )
 

©Copyright 2011 Kaan Arer | TNB