Homofobikiz!!!

14 Şubat 2013 Perşembe 25 yorum

Başlarken tüm LGBT bireyler transfobik ya da homofobikti. Ama bu hastalığı yendiler. Şimdi sıra sizde, farklılıkları kabul edelim!!!


Uyarı: Yazıda geçen homofobi kavramı eş cinsel insan ve davranışlardan korku anlamına gelmektedir, yaygın kullanımı olan nefret etme davranışını kapsamamaktadır..

Bu tweet üzerine düşüncelerimi aktarmak istedim.. Bu cümle için kendi hayatımı, çevremde tanıdığım eşcinsel insanların hayatlarını gözden geçirdim.. Kendimi kabullenme sürecimi, çektiğim sancıları... İzlediğim filmleri, o filmlerdeki gençlerin neden sürekli Tanrıya yalvardıklarını. Bu kadar korktukları şeyin onların içinden geldiğini kabul etmenin ne zor olduğunu... 


Bu zorluk nereden geliyordu? Tabii ki bilmediğimizden.. Unutmayalım, insan bilmediğinden korkar!! Korktum ben de.. Homofobiktim feminen davranan erkeğe tahammülüm yoktu. Tv'de izlemek istemiyordum, yolda rastlaşmak istemiyordum.. Babama onlarca kez söz vermiştim onlar gibi olmayacağım diye.. Görmezden geliyordum hatta.. Daha sonra bir erkeğe aşık olduğumu kabul edince  bunu kabullenme sürecine girdim... Ve şu an rahatça "Ben geyim." diyebiliyorum.. Biliyorum ki bu yazıyı okuyup da homofobiyi yenemediğinden ben geyim diyemeyen çok insan var.. Kendisine bile bunu söylemeye korkan çok insan var.. Homofobi insanların inandıkları ve içlerinden geldiği şekilde yaşamalarını engelliyor, o yüzden eşcinsel olmak değil homofobi bir hastalıktır ve tedavi için çaba harcanmalıdır..

Benim ise hala trans bir arkadaşım yok.. Hatta hiç trans birey ile tanışmadım ya da iletişim kurmadım.. Çok imkanım da olmadı; ama benim de bir çabam olmadı.. Bu demek oluyor ki hala transfobim sürüyor, onlardan korkuyorum, neden korktuğumu bilmeden.. Ama bunu bugün fark ettim ya, bundan sonra yenmek için çabalayacağım.. 

Peki, şunu soralım kendimize, acaba biz homofobiğimizi yenebildik mi? Ben daha yeni yeni yeniyorum. Neden yeni yeni dedim, çünkü kendimi kabul etmem bir aşamaydı, evet korkularımı yenince kabullenebildim, ama feminen davranmaktan, feminen davranan arkadaşlardan uzak durmaya çalıştım, bunu kendime bir tercih gibi yansıttım, "ben sevmiyorum öyle insanları" dedim, "gey olabilirim ama feminen geylerle iletişimim olamaz dedim", ama bunu şimdi anlıyorum ki bu da bir tür homofobiydi.. Artık feminen erkekleri de sever oldum, onlarla arkadaşlık etmekten çekinmez, hatta daha çok zevk alır oldum, çünkü korkularımı yeniyordum..

Sonuç; feminen geylerden hoşlanmıyorum diyen adam hala homofobisini tam olarak yenememiştir. Çünkü "ben geyim ve gey sevgilim olsun, hayatımı onunla paylaşayım" diyen adam bir yerde kalkıp "ama feminen olmasın, erkek gibi olsun" diyorsa sıkıntı vardır.. Feminen davranan adam içinden geldiği için böyle davranmakta, bu onun tercihi değil ki tıpkı senin gey olmanın bir tercih meselesi olmadığı gibi.. Sen gey olduğundan ötürü dışlanmak ya da sevilmeyen adam olmak ister misin? Bunu feminen davranan arkadaşına neden yapasın!!

Feminen davranan insanları sevmiyorum demek de bir homofobidir.. Yeterince kendini kabul edememiş insanların sığındığı bir kapıdır.. Ayrıca feminenliğin kararını kim verecek?

Bence her insan nasıl birazcık delidir, işte aynen öyle her gey de birazcık feminendir.. Bunu bastırır hiç yansıtmaz ayrı, bastırma gereği duymaz cesurca yaşar çok ayrı..^^ 
Bu düşünme iklimine girmeme sebep olan kişi ise Ayşe Arman'dı yine. Bu hafta sonu iki yazısıyla LGBT bireylerin varlığını daha da görünür yapmaya çalıştı. Yazılarını okumak isterseniz ki bence okumalısınız birinci yazısında Benim Çocuğum belgeselinin yönetmeni ile konuşuyor, ikinci yazısında ise bir trans bireyin annesiyle sohbet ediyor.. Lütfen okumakla kalmayın çevrenize de önerin.. Benim Çocuğum belgeseli ise LGBT bireylerin ailelerinin dayanışma derneği olan LİSTAG üyelerinin hikayelerini anlattığı çok tatlı bir belgesel. Daha yayımlanmadı, ama gösterime girince hepimizin gidip izlemesi gerektiğini düşünüyorum.. 

Sağlıcakla kalın..
Kaan

DipNot: Benim Çocuğum belgeselinin çekimleri sırasında masraflar için para toplama kampanyası başlatılmıştı.. Buradan bu kampanyayı duyurduğumda, gidip bağış yapan İzmirdeki O Gay bulogır dostuma teşekkür ederim ;)

25 yorum :

 • Haplo dedi ki...

  güzel bir yazı olmuş. LGBT içindeki homofobi beni en çok şaşırtan.. yavaş yavaş çözüyoruz kendi içimizdeki homofobi yumaklarını da, çocukluktan öyle bir öğretmiş, öyle bir işlemişlerki.. fırsatları kaçırmadan kendi içimizdekinden de kurtulmak lazım, ne kadar çabuk o kadar iyi :)

 • Quince Jam dedi ki...

  Her gün yeni bir şey öğreniyoruz, hadi bakalım. :D
  şaka bi yana şu kendi içimizdeki transfobi bendede var. İstanbul'da korkup uzaklasmistim :/

 • fatih amorf dedi ki...

  ayrımcılığa uğrayanların ayrımcılık yapması kadar başka bir çelişki görmüyorum zaten. sanırım bu da bizim milletimizin bir fıkrada da söz edildiği gibi toplu halde üste çıkmak yerine bir şeyin üstüne basarak üste çıkma hevesimizdendir.

  o belgeseli ben de izlemek istiyorum ve bağımsız film festivaliyle 3 Martta gösterime girecek ve sanırım biletler satılmaya başlanmış bile...

  http://www.izetaj.org/2013/02/08/f-izmir-film-festivali-2013/

 • Kaan Arer dedi ki...

  Haplocuğum kesinlikle haklısın.. Homofobi hastalığıyla doğmuyoruz elbet ama zaman içerisinde ailemizin ve çevrenin bakışıyla öğreniyoruz bunu... Farklı olandan korkmayı, farklı olanı ezmeyi hatta farklılık yaratanı aşağılayıp susturmayı.. Çünkü sistem tek düze, kurallara sonuna kadar bağlı sorgulamayan insanlar ister. Çünkü yönetilmesi en kolay insan tipidir..

  Homofobiden sıyrılmak kolay değil, kabuk kabuk atacağız onu üstümüzden..

 • Kaan Arer dedi ki...

  Quince Jamciğim bende yeni öğrendim bunları.. Yani yeni yeni fark ettiğim içimdeki gizli korkuları.. Buraya yazabilmek bir süreç aldı.. Ama sen en azından bunu okudun ve böyle bir düşüncenin farkındalığında yoluna devam edeceksin, belki şu an sana mantıksız gelecek ama inan bu yer edecek ve aklının bir köşesini tırmalamaya devam edecek..

  Transfobi çok büyük bir olgu kolay kolay yenemiyoruz, beraber çabalayalım ;)

 • Kaan Arer dedi ki...

  Fatihciğim yazıda değinmediğim bir gerçek daha var.. Bunu da seninle tartışalım.. Ben diyorum ki homofobiyle savaşan geylerin çoğu bifobik.. Yani biseksüel insanların olduğuna inanmıyor ve "hadi canım oradan onlar da ne gelirse götüren cinsten" diye tanımlıyor, ya da biseksüelizm heteroseksüelden homoseksüele geçiş aşamasında yaşanan bir duygudur diyor..

  Velev ki öyle olsun, yine de biz "ben biseksüelim" diyen adamı bu şekilde yok sayabilir miyiz?

 • Adsız dedi ki...

  Yazıyı okurken Facebook anasayfamda gördüğüm "Kadınsıysa olmaz," Feminense olmaz" "Zırılsa olmaz" gönderileri geldi gözümün önüne flashback'ler ard arda patladı. İznin olursa paylaşabilir miyim bu yazıyı :)

  (VİŞNE)

 • Kaan Arer dedi ki...

  Ne demek Vişneciğim çok sevinirim.. Asıl söz söylediğim kesim işte orasıdır..

  Kendisi toplumun yargılamalarından çekindiği için bastırdığı feminen davranışlarını başkasının rahatça yaşayabilmesine tahammül edemiyor.. Yoksa kadınsı davranışlar doğal olarak her geyde değişik derecelerde bulunur..

 • Siradangay dedi ki...

  Biraz düşündüm, kafa yordum bu yazının üstüne. Bende de var mı acaba diye? Sanırım eskiden vardı, artık olmadığını düşünüyorum. Ama homofobi olmasa da bir fobi olduğu kesin. Ben gaylerden, translardan korkmuyorum ama bizlere diğer insanların yapabileceklerinden korkuyorum sanırım. Misal benim gay olduğum bilinse işten anında kovarlar, babam evlatlıktan reddeder, anam kendini öldürür, sülale suratıma korkuyla bakar :S Hele trans falan olsam, kitle ölümüyle sonuçlanır, anne tarafı baba tarafı herkes arsenik içer :S Şimdi bu bendeki ne korkusu biri bana bunu açıklayabilir mi? :S

 • O Gay Ben de dedi ki...

  eline sağlık kaancım güzel yazı olmuş, blogumun ilk yazılarından birisidir bu feminenlik konusu neden korkulur a cevap aramıştım kendimce falan (http://ogaybende.blogspot.com/2010/12/feminenlik.html)

  sonuç olarak, ötekileştirmeye maruz kalmış bizlerin "ötekileştirme" yapması kadar ironik bir şey olamaz

 • eso beso dedi ki...

  bi geyin -senin diil şekerim- "no fem" tribini çok da homofobik bulmuyorum açıkçası. zira bu trip sadece ikili ilişkilerde geçerli oluyo, lgbt güruh içinde genel bi "ıyyy feminen mi, ölsün gebersin. -_-" yaklaşımı çok karşılaşan bi şey diil; yanılıyör müyüm?

  e yani, ben de benim gibi şangırella birini istemem yanımda. leydi gaga dinleyerek yaprak saracak halimiz yok heralde. o.O

 • eso beso dedi ki...

  ayrıca oranlarsak:

  %10 - feminen gey
  %88.3 - "ay ben feminan mıyım ayöl?" diyen geyler
  %0.7 - "ay bu gey mi ayöl?" denilecek geyler
  %1 - "geri kalan %1'lik dilim noluyo acaba?" diye merak eden geyler

 • Kaan Arer dedi ki...

  @Sıradışı Geyciğim eğer kafa yormana sebep olduysa bu yazı ne mutlu bana!!
  bu bir görünür olma korkusudur, bu toplumun iki yüzlülüğünü görme korkusudur, tüm bunları kaldırıp kaldıramama korkusudur, bu bir gel gittir...

  Ama emin ol ki tüm bu korkularda aşılmaya değerdir.. Aynı homofobi gibi.. Şimdi sırada görünür olma korkusunu yenme çalışmalarım var, gel seni de beklerim ;)

 • Kaan Arer dedi ki...

  @O Geyciğim sanırım bu ironiyi görmemek için tüm bunları sevmiyorum, hoşlanmıyorum, bu bir tercih meselesidir kılıfları altında yapıyoruz.. Böylece bu bir tür fobi, bir tür ötekileştirme olmuyor..

  yani her şey kılıfına uygun oluyor.. Ama artık uyuyan devi uyandırma vakti benim kişisel yaşamımda.. O yüzden bunları insanların yüzüne vurmaktan çekinmeme zamanı ;)

  Ayrıca eminim senin o yazın tüm bu düşüncelere girmem için bir eşik değeri olmuştur.. Şimdi sen yazınca hatırladım o yazıyı ;) Fekat bilinç altımın unuttuğunu sanmıyorum..

 • Kaan Arer dedi ki...

  Esocuğum and Besocuğum giriş cümlende bence de yanılmıyorsun.. Ama yanılmıyor olman yukarı da söylediklerime tezat bir durum oluşturmuyor sanırım...

  Ayrıca sormak isterim neden beraber yaprak sarıp Lady Gaga dinleyeceğin erkek istemiyorsun ki? Senden iyi sarıyor diye kıskanır mısın, ya da sesi senden güzel olur diye mi korktun hehehe :P

  +verdiğin oranların da yazıyı destekler nitelikte ;) istatistiksel çabana sağlık bebeğim :*

 • Kaan Arer dedi ki...

  Ah benim kaytan bıyıkım bir bilsen ne kadar çok insan bu cümleyi kendine bile itiraf edemiyor.. O yüzden sen çok şanslısın...

  Cesurca söyleyip kabul etmiş olman bu korkuyu yenmek için bir adım atman demektir.. Tebrikler bebek :)

 • A Cat From London dedi ki...

  Homofobi, cahillikten kaynaklanan ve tedavi gerektiren bir rahatsızlık türü, eşcinselliği hastalık olarak görme hastalığı aslında.
  Dediğiniz gibi, halkımın bilmediği, anlamadığı, aklının almadığına "tü, kaka" deme durumu.

 • Kaan Arer dedi ki...

  Londralı Kedicik bir de farklılıklara kapalı olma, farklının alışılmış düzeni değiştireceğine dair bir korku..

  Burada daha çok LGBT bireylerin homofobisinden bahsettim aslında. Sanırım görünürlük fobisi diye de adlandırılabilir bu durum..

 • Haris Tanrısever dedi ki...

  Şöyle bir şey de var ki homofobiklik denilince akla yalnızca "Erkeklerde gözlemlenen feminenliğe karşı gösterilen tepki" geliyor, fakat "Eşcinsellerce maskuliniteye karşı gösterilen önyargı" gözardı ediliyor. Cinsel yöneliminize göre illa ki ya kıllı-kaslı bir bedenin altında ezilmeniz ya da süt beyaz bir tene hükmetmeniz bekleniyor. Hatta iş ileriye taşınarak gençlerin(13-24) pasif ağırlıklı olması gerektiğini düşünenlerin de aramızda varolduğunu biliyorum. Bunlar da konuşulmalı.

 • Kaan Arer dedi ki...

  Haris Beyciğim açıkçası bu söylediklerinizi deneyimleme şansına nail olamamışım.. Yani ilk defa sizden duyuyorum.

  Fekat söylediklerinizi biraz daha açmanızı istemeliyim, kimleri kastediyorsunuz merak ettim?

 • Haris Tanrısever dedi ki...

  Eşcinselliği her türlü kalıp içine sokmaya çalışmak homofobikliktir diyorum. Tabii söylediklerim olayın seksüel yönüyle alakalı, göz önünde olan-konuşulan-konuşan eşcinsellerin "geneli" temsil etmekte eksik kaldığını düşünüyorum. Bu da eşcinsellik hakkında bilinmeyen-eksik kalmış-yeterince anlatılamamış boşlukları genelleme ile doldurduğumuz anlamına geliyor.
  Özet: Cinsellik bireyseldir. Bireysel kalmalıdır.

 • Kaan Arer dedi ki...

  Eksik kalmışlık ne zaman ortadan kalkar herkes görünür olma fobisini yendiği an. Ama bu ne yazık ki mümkün değil.. Öyle bir dönemden geçiyoruz ki devlet şiddet gören bir kadını bile eşinden koruyamıyor, böyle bir durumda bizi kim koruyacak.. O yüzden bu dönemde bunun bir çaresi ne yazık ki mümkün değil..

  Cinsellik bireyseldir. Katılıyorum.

Yorum Gönder

Etiketler

1 Aralık ( 1 ) 16 lığın hikayesi ( 1 ) 20. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 4 ) 2013 ( 1 ) 2015 Seçim Sonuçları ( 1 ) 2015 Seçimleri ( 2 ) 21 Aralık 2012 ( 1 ) 21. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 3 ) 22. Onur Haftası Etkinlikleri ( 2 ) 23. LGBTİ Onur Haftası ( 1 ) 29 Ekim ( 1 ) 3.İzmir Onur Yürüyüşü ( 1 ) 5 yıldız ( 1 ) A ( 1 ) ABD ( 1 ) Abdullah Ağa Yalısı ( 1 ) Abi ( 1 ) Abla ( 1 ) Absürt Komedi ( 3 ) ABU TV Song Festival ( 1 ) Acemi Gay ( 1 ) Açaili ( 1 ) Açıldıkça Açılmak ( 6 ) Açılmak ( 2 ) Adaçayı ( 1 ) Adalet ( 1 ) Adalet Sarayı ( 1 ) Affetmek ( 2 ) Ağlamak ( 3 ) Ahlak ( 1 ) Ahmed Arif ( 1 ) Ahmet Davutoğlu ( 1 ) Ahmet Hakan ( 2 ) Ahmet Hemdi Tanpınar ( 1 ) Ahmet Kaya ( 2 ) Ahmet Sami Özbudak ( 1 ) Ahmet Tulgar ( 2 ) Ahşap Ev ( 1 ) AIDS ( 1 ) Aile ve Sevgili ( 2 ) Aile Yanına Taşınmak ( 1 ) Aileye Açılmak ( 6 ) Akasya Durağı ( 1 ) Akmerkez ( 1 ) AKP ( 8 ) Aktif Olmak Nedir ( 3 ) Aktif Pasif Sorunsalı ( 4 ) Aldatma ( 1 ) Aldatmak ( 1 ) Ali ile Ramazan ( 1 ) Ali Poyrazoğlu ( 1 ) Allah ( 1 ) Alsancak ( 1 ) Alsancak Barlar ( 1 ) Alternatif Cezalar ( 1 ) Alternetif Kutlama ( 1 ) Amca ( 1 ) Anal İlişki ( 4 ) Anal Sex ( 4 ) Anal Temizlik ( 2 ) Anayasada Eşitlik ( 1 ) Anı ( 4 ) Anıl T ( 1 ) Anket ( 1 ) Anne Ben araba kullanıyorum ( 1 ) Anne beni evlendiriyorlar ( 2 ) Anne benim reytingimi silmişler ( 1 ) Annem ( 3 ) Antoine de Saint Exupéry ( 1 ) Anüs Kaşıntısı ( 1 ) AP ( 1 ) AP Olmak ( 1 ) APA ( 1 ) Apple ( 1 ) Araba Kullanmak ( 1 ) Arda Kural ( 1 ) Arkadaşlık ( 6 ) Artemis Yayınları ( 1 ) Arzulamak ( 1 ) Asgar Ferhadi ( 1 ) Asker Gay Hikayeleri ( 10 ) Asker olmak istemiyorum ( 10 ) Asker Sex ( 10 ) Askerde Rahat Etmenin Sırları ( 2 ) Askerlik ( 12 ) Askerlik Anıları ( 5 ) Asya Pasifik Yayın Grubu ( 1 ) Aşık Olmak ( 3 ) Aşk ( 23 ) Aşk Acısı ( 9 ) Aşk Avcısıyım ( 3 ) aşk kanunları ( 1 ) Aşk Meşk ( 3 ) Aşk varsa yaşamak sextir ( 4 ) Aşk yeniden ( 1 ) Aşkın Tekil Hali ( 2 ) Atatürk ( 1 ) Ateist ( 1 ) Ateizm ( 1 ) Attila İlhan ( 2 ) Avcılar ( 1 ) avea ( 1 ) Avrupa ( 1 ) Ay Karanlık ( 1 ) Ayrılık ( 1 ) Ayşe Arman ( 9 ) Ayşe Kulin ( 4 ) Babalar ve Gayler ( 10 ) Babam ( 3 ) Babanın Gay Oğlunu Kabul Etmesi ( 2 ) Bacak Arasından Türkiye ( 1 ) Bağırsak Paraziti ( 1 ) Bahar Geldi ( 2 ) Bal ( 1 ) Bal Oğlan ( 1 ) Bal Reklamları ( 3 ) Balck Mirror ( 1 ) Baskı ( 3 ) Başarının Statüsü ( 2 ) Başbakan ( 3 ) Beauty ( 1 ) Bedelli Askerlik ( 4 ) Beni Bulun ( 1 ) Benim Çocuğum ( 2 ) Beşiktaş ( 3 ) Beyaz Çay ( 2 ) Beyaz Peynir ( 1 ) Bi'adam ( 1 ) BiGay'in Hikayesi ( 2 ) Bikomoko ( 1 ) Bilendır ( 1 ) Bilinçli Tüketim ( 4 ) Bimer ( 3 ) Bir Gay ( 1 ) Bir gay'in askerlik anıları ( 1 ) Bir Ömür Dediğin ( 1 ) Birbirimize ( 1 ) Biseksüellik ( 3 ) Biseksüellikten Vazgeçiş ( 1 ) Black Cat ( 1 ) Black Mirror ( 1 ) Blog Engelleme ( 1 ) Blog Teması ( 1 ) Blog Yazmak ( 10 ) Blogger Buluşması ( 11 ) Blow Job ( 1 ) Bodrum ( 1 ) Bora'nın Kitabı ( 1 ) Bornoz ( 2 ) Boş İnsanlar ( 2 ) Boş Kitaplar ( 1 ) Boşanma ( 1 ) Boyacı ( 1 ) Börek ( 1 ) Brad Rowe ( 1 ) Budizm ( 1 ) Buhar Odası ( 1 ) Bullying ( 1 ) Burak Gezer ( 1 ) Burak Serdar Şanal ( 1 ) Buz Odası ( 1 ) Bülent Ersoy ( 1 ) C.R.A.Z.Y. ( 1 ) Cağaloğlu Hamamı ( 1 ) Cameron ( 1 ) Camiide Aşk ( 1 ) Can Yayınları ( 1 ) Can Yılmaz ( 1 ) Canka Kuir ( 1 ) Cansın ( 1 ) Cansın ile ilk buluşma ( 1 ) Cehalet ( 1 ) Cehennem ( 1 ) Celp Dönemi ( 4 ) Cem Yılmaz ( 1 ) Cennet ( 1 ) Ceza ( 1 ) Chal Chene ( 1 ) CHP ( 1 ) Cinsel Yönelim ( 2 ) Cinsellik ( 1 ) Cinsiyet Değiştirme ( 1 ) Cinsiyetsizlik Düşüncesi ( 1 ) Come Out ( 13 ) Coming Out for Family ( 2 ) Couple ( 1 ) Cumhuriyet ( 1 ) Çağan Irmak ( 1 ) Çalışkanlık ( 1 ) Çay ( 2 ) Çaykur ( 1 ) Çengelköy ( 1 ) Çevre Bilinci ( 1 ) Çıplak ( 1 ) Çiçekler ( 1 ) Çilekli Gay ( 2 ) Çocuk ( 1 ) Çocuk Yetiştirmek ( 1 ) Çocuklar ve Canavarları ( 1 ) Çocukların Büyük Oyunları ( 2 ) Çocukluk ( 3 ) Çok yönlüyüm ( 1 ) Çopstiks Kullanmak ( 1 ) Çürük Raporu ( 4 ) David Dumortier ( 1 ) Death Note ( 1 ) Dedemin İnsanları ( 1 ) Demokrasi ( 1 ) Denemeler ( 2 ) Deniz ( 2 ) Deprem ( 1 ) Depresif Ayu ( 1 ) Depresif Gay ( 1 ) Depresifim ( 1 ) Dergi ( 1 ) Dermatolog ( 1 ) Ders Çalışma Taktikleri ( 1 ) Dershane ( 4 ) Devlet ( 1 ) Devlet Bahçeli ( 1 ) Devrim Ayetleri ( 1 ) Dialogue In The Dark ( 1 ) Dick ( 1 ) Din ( 6 ) Dini Öğrenme ( 2 ) Diren Gezi Parkı ( 5 ) Direnen Gençler ( 2 ) Diş Çekimi Sonrası Yaşananlar ( 1 ) Diş Fırçalama ( 2 ) Dİş Sağlığı ( 1 ) Diyanet İşleri Başkanlığı ( 1 ) Dizi Oyuncaları ( 1 ) DNS Ayarı Değiştir ( 1 ) Doğa ( 1 ) Doğadan ( 1 ) Doğum Günü ( 2 ) Doğuş ( 1 ) Doktor ( 1 ) Doktor Jivago ( 1 ) Domates ( 1 ) Domates Saklamak ( 1 ) Domatesin Faydaları ( 2 ) Dora'ya Ağıt ( 1 ) Dorothy Martin ( 1 ) Dostlar ( 2 ) Durex ( 1 ) Durum Tespiti ( 1 ) Duş ( 2 ) Duşta bebek yağı bocalamak ( 1 ) Duygusal İbne ( 2 ) Dünya Göz ( 1 ) Dünya Üleklerinde Eşcinsel Askerlik ( 2 ) E Güncenin Güzellikleri ( 1 ) Eczane ( 1 ) Edebiyat ( 1 ) Efemine Erkek ( 5 ) Eflatoon ( 1 ) Eğitim ( 9 ) Eğitim Fakülteleri ( 2 ) Eğlencenin Dibine Vurmak ( 1 ) Ekin ile Emrullah ( 1 ) Ekmek ( 1 ) Elektrik ( 1 ) Eleştiriler ( 11 ) Emel Sayın ( 1 ) Emirgan Sütiş ( 1 ) Emlak Terörü ( 1 ) Empati Kurmak ( 2 ) Enerji ( 1 ) Engelli Site ( 1 ) Ensest ( 1 ) Erdem ( 1 ) Erdemli Yaşam ( 1 ) Eren Erdem ( 1 ) Erkek Erkeğe ( 1 ) Erkekte Genital Siğil ( 1 ) Eski kız arkadaşın ve annesi ( 2 ) esobeso ( 2 ) Estetik İhtiyaçlar ( 1 ) Eş Cinsel Edebiyat ( 4 ) Eşcinsel Evlilik ( 4 ) Eşcinsel Olma Yolunda Emin Adımlar ( 4 ) Eşcinselliği çağrıştıran şakalar ( 1 ) Eşcinselliğin Tedavisi ( 3 ) Etiler ( 2 ) Etkinlik ( 1 ) Eurovision ( 2 ) Ev Kiralama ( 4 ) Ev Oğlanı ( 6 ) Ev Pansiyonları ( 1 ) Evimiz ( 1 ) Evlenme Baskısı ( 2 ) evrene mesaj ( 1 ) Fanteziler ( 1 ) Fareler ve İnsanlar ( 1 ) Farklılıklarla Dalga Geçme Hastalığı ( 1 ) Fe ( 1 ) Femen Örgütü ( 1 ) Feminen Davranmak ( 6 ) Feraye Sünev Çokgürses ( 1 ) Ferzan Özpetek ( 4 ) Fetih 1453 ( 1 ) Filitre Kahve ( 1 ) Film ( 9 ) Fotoğraflar ( 1 ) Fransa ( 1 ) Fransız Sokağı ( 1 ) Franz Kafka ( 1 ) Frigo ( 1 ) Full Aktif ( 3 ) Futbol ve Gay ( 2 ) Futbolcular neden kalça okşuyorlar ( 1 ) Gabile ( 3 ) Ganimedeski ( 1 ) Garson ( 1 ) Gay ( 28 ) Gay Asker ( 8 ) gay aşk ( 6 ) Gay Bar ( 3 ) Gay Dergi ( 1 ) Gay Hayvanlar ( 1 ) Gay Hikaye ( 22 ) Gay Kültür ( 6 ) Gay Mahalle Baskısı ( 3 ) Gay Not Defteri ( 2 ) Gay Olmak ( 24 ) Gay Panda ( 1 ) Gay Pride ( 14 ) Gay Rights ( 7 ) Gay Sex ( 14 ) Gay Sex Hikayesi ( 7 ) Gay Tatil ( 1 ) Gay Temalı Filmler ( 1 ) Gay ve Bilim ( 2 ) Gay ve Hayat ( 9 ) Gay ve Lezbiyen ele ele ( 2 ) Gayler Kime Verdi ( 1 ) GayMag ( 2 ) Gayrettepe Metro ( 1 ) Gaz Bombası ( 1 ) Genel Cerrah ( 1 ) Gerçekler ( 1 ) Gergedan Mevsimi ( 1 ) Geylesof ( 1 ) Gezi Parkı ( 5 ) Gizli Anların Yolcusu ( 3 ) Gone Girl ( 1 ) Gökçe ( 1 ) Görme Engelli ( 1 ) Görünür Olma Korkusu ( 2 ) Grinder ( 1 ) Grup Sex ( 5 ) Gün Işığı ( 1 ) Günah ( 2 ) Günah Çıkarma ( 1 ) Gündem ( 2 ) Gündüz Erkek Gece Kadın ( 1 ) Günlük Ayracı ( 1 ) güzel kokan çocuk ( 2 ) Güzellik ( 1 ) GZone ( 11 ) Haberler ( 1 ) Hacettepe Üniversitesi ( 1 ) Halam ( 1 ) Hamamcı teyze ( 1 ) Hamamda Sex ( 4 ) Hangi Ahlak ( 1 ) Hangimiz Yapmıyoruz Ki ( 1 ) Haplo ( 1 ) Harvey Milk ( 1 ) Hatalar ( 1 ) Hatıralar ( 1 ) Havalar ( 1 ) Havuç ( 1 ) Havuz ( 1 ) Hayal Kırıkları ( 1 ) Hayat AVM ( 2 ) Hayat ve Gaylık ( 38 ) Hayata Dair ( 5 ) Hayrettin Karaman ( 1 ) Hayvanlar ( 2 ) HDP ( 3 ) Hepimiz Pipimiz İçin ( 1 ) Heteroseksüel ( 4 ) Heteroseksüel Bir Erkeğe Açılmak ( 1 ) Heteroseksüel İlişki ( 1 ) Heteroseksüel Yorumları ( 2 ) Heteroseksüellik ile Homoseksüellik ( 3 ) Heyecan ( 1 ) Hikaye ( 8 ) Hilbert ( 1 ) Hisar'dan Ahmet ( 1 ) Hitap ( 1 ) Hiv ( 1 ) Hiv Pozitif ( 1 ) Holden Nowell ( 1 ) Holiday ( 1 ) Homofobi ( 6 ) Homorexia ( 1 ) Hormonlu Domates Ödülleri ( 2 ) Hornet ( 1 ) Hoşgörü ( 2 ) Hörbi ( 1 ) HPV ( 1 ) Human Rights ( 1 ) Hükümet ( 1 ) Hürriyet ( 1 ) Hürriyet Cumartesi ( 1 ) Hüseyin Kıyar ( 1 ) IŞİD ( 1 ) İbne ( 2 ) İbrahim Şahin ( 1 ) İçimizdeki Şeytan ( 1 ) İçinde Yaşadığım Deri ( 1 ) İçinizdeki Gay ( 2 ) İdam ( 1 ) İETT ( 1 ) İfade verdim ( 1 ) İKEA ( 1 ) İkna odası ( 1 ) İletişim Yayınları ( 1 ) İlgiç bir tanışma ( 2 ) İlişki ( 1 ) İlk arabam ( 1 ) ilk aşk ( 2 ) İlk Cinsel Hayaller ( 1 ) ilk defa bir insandan nefret ettim ( 1 ) İlk Oral Seks Hikayesi ( 2 ) İlk terkediliş ( 1 ) İnce Ses ( 1 ) İncir reçeli ( 1 ) İneklik ( 1 ) İngiliz ( 2 ) İngiltere ( 1 ) İnsan Ruhu ( 3 ) İnsanlık ( 4 ) İnternet üzerinden alışveriş ( 1 ) İntihar ( 1 ) İran ( 1 ) İrfan ( 1 ) İrfan Geleneği ( 1 ) İsim Gerçeği ( 1 ) İskender Pala ( 1 ) İsmail YK ( 1 ) İstanbul ( 13 ) İstanbul Üniversitesi ( 1 ) İstanbul'dan Hikayeler ( 2 ) İstiklal ( 1 ) İş Bankası ( 1 ) İşkenceci Çocuklar ( 1 ) İşlenmiş Et ( 1 ) İyi Hayat ( 2 ) İzmir ( 10 ) İzmir Dindarlığı ( 1 ) İzmir Diş Hastahanesi ( 1 ) İzmirdeki o gay ( 2 ) İzzet Yıldızhan ( 1 ) Jinekolog ( 1 ) Jinekoloji ( 1 ) Kaan Arer ( 19 ) Kaan Arter ( 1 ) Kadın ( 2 ) Kadına Şiddet ( 2 ) Kadınları Tatmin Etmek ( 1 ) Kadınların Boşalması ( 1 ) Kadınsı Asker ( 2 ) Kafede bacak bacağa sarılmak ( 1 ) Kahvaltı ( 5 ) Kahve Sefası ( 2 ) Kan ( 1 ) Kanal D ( 1 ) Kanatlarım Var Ruhumda ( 1 ) Kanser Hastalığı ( 1 ) Kaos GL ( 2 ) Kapalı Çarşı ( 1 ) Kapı Yayınları ( 1 ) Kapitalizm ( 2 ) Karaburun ( 1 ) Karakola düştüm ( 1 ) Karanlıkta Diyalog ( 1 ) Karanlıkta Seks ( 2 ) Karlşkan Komşu ( 1 ) Kaslı Erkekler ( 1 ) Kayahan ( 1 ) Kayganlaştıcı Jel ( 1 ) Kaymak ( 1 ) Kebap Yemek ( 2 ) Kedi ( 1 ) Kendini bilmek ( 1 ) Keşanlı Ali Destanı ( 1 ) Kırmızı Masa ( 1 ) Kısa Süreli ilişkiler ( 1 ) Kıskançlık ( 1 ) Kış Uykusu ( 1 ) Kıyamet ( 1 ) Kibarlık ( 1 ) Kim bilir daha ne adamlar seveceğim ( 2 ) Kinsey Skalası ( 1 ) Kişisel Gelişim ( 1 ) Kitap ( 12 ) Koalisyon ( 1 ) Koalisyon Anketi ( 1 ) Kobani ( 1 ) koku ( 1 ) Kol Böreği ( 1 ) Komedi ( 2 ) Komşuluk hakları ( 1 ) Komşunun Meraklısı ( 1 ) Kondom ( 1 ) Kontrollü Açılma ( 8 ) Konuşma Korkusu ( 1 ) Konuşulamayanlar ( 1 ) Koro ( 1 ) Koterijasyon ( 1 ) Koy ( 1 ) Köpekler ve Gayler ( 1 ) Kör ( 1 ) Köşe Yazısı ( 3 ) KPSS ( 2 ) Kredi Kartı Kullanımı ( 1 ) Kum ( 1 ) Kur'an ( 1 ) Kurban Bayramı ( 3 ) Kuru İncir ( 1 ) Kuşburnu ( 1 ) Kutlama Mektubu ( 1 ) Kuzum ( 3 ) Kuzum yok artık ( 1 ) Küçük Prens ( 1 ) Kültür ( 2 ) Kürk Mantolu Madonna ( 2 ) Kürt ( 1 ) Kürtaj ( 1 ) Kürtajın Sosyolojik Sonuçları ( 1 ) Lambda İstanbul ( 1 ) Lamdaİstanbul ( 2 ) Lamy Dolma Kalem ( 1 ) Lavman ( 2 ) Leithy Cat ( 1 ) Les Amours Imaginaires ( 1 ) Lezbiyenlerde Aktif Pasif Roller ( 1 ) Lezbiyenlik ( 1 ) LGBT Partisi ( 2 ) LGBTİ Aktivizmi ( 2 ) Liberalizm ( 1 ) Libido ( 1 ) Liderlik ( 1 ) Limon ( 1 ) Lipton ( 1 ) Lise ( 1 ) Liseli LGBT ( 1 ) Luke Kirby ( 1 ) Lut Kavmi ( 1 ) LYS ( 1 ) Magazin ( 1 ) Mambo Italiano ( 1 ) Manga ( 1 ) Mangal ( 2 ) Mario Benedetti ( 1 ) Marjinal Kezban ( 2 ) Martı Yayınları ( 2 ) Master Tezi ( 1 ) Masturi Kabare ( 1 ) Mastürbasyon ( 1 ) Mastürbasyonu Öğrenmek ( 1 ) Masum Değiliz ( 1 ) Matematik ( 3 ) MEB ( 2 ) Medeniyet ( 3 ) Mehmet Görmez ( 1 ) Mektup ( 1 ) Melek Tozu ( 1 ) Memur Atamaları ( 1 ) Meral Okay ( 1 ) Meyve Bahçeleri ( 2 ) Meyve Çayları ( 1 ) Meyveli Pasta ( 1 ) MHP ( 4 ) Mısır Çarşısı ( 1 ) Milli Eğitim Bakanlığı ( 2 ) Milliyet Gazetesi ( 1 ) Mim ( 10 ) Misalli Büyük Türkçe Sözlük ( 1 ) Miss Tiffany ( 1 ) Mobbing ( 1 ) Moda ( 3 ) Monica Bellucci ( 1 ) Montaigne ( 1 ) Montu Merid Müzik Doktorluğu ( 1 ) Mood ( 1 ) Mor Menekşe ( 1 ) Muhalefet Bilinci ( 1 ) Muhteşem Misafir ( 1 ) Murat Renay ( 2 ) Mutlu Etmenin Yolları ( 1 ) Mutlu Olmanın Yolları ( 1 ) Mutluluk ( 9 ) Müjdat Gezen ( 1 ) Müzik ( 1 ) Müzik Profesörlüğü ( 1 ) My Own Private Idaho ( 1 ) Nane ( 1 ) Nazım Hikmet ( 1 ) Ne adamlar sevdim beni alıştırıp kaçan ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni kandıran ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni yarı yolda bırakan ( 1 ) Neden Eşcinselim ( 3 ) Neden Şirince ( 1 ) Nerede O Eski Bayramlar ( 1 ) Neşet Ertaş ( 1 ) Nick Smorty ( 1 ) Nihat Doğan ( 1 ) Nil Karaibrahimgil ( 2 ) Noel Baba ( 2 ) O Gay; Ben de ( 5 ) Odtülü ( 3 ) OECD ( 2 ) OK ( 1 ) Okan Bayülgen ( 2 ) Okşama ( 1 ) Okulda LGBTİ ( 2 ) Okur Yorumu ( 1 ) Omlet ( 2 ) one girl two boy ( 7 ) Operadaki Kazulet ( 2 ) Oral Seksin Detayları ( 2 ) Oral Sex ( 2 ) Orhan Pamuk ( 1 ) Ortaköy ( 2 ) Ortaokul ( 1 ) Osmanlıca ( 1 ) Otel ( 2 ) Ozan Güven ( 1 ) Ödül aldım ( 1 ) Ödül verdim ( 1 ) Öğlen Yemeği ( 2 ) Öğrenmek ( 1 ) Öğretmen ( 3 ) Öğretmenlik ( 5 ) Ölüm ( 5 ) Ömer Hayyam ( 2 ) Ön Sevişme ( 2 ) öpüşme ( 1 ) Örtünmek ( 1 ) Övülme Hastalığı ( 1 ) Öykü ( 2 ) Özbilgi ( 1 ) Özdeğerlendirme ( 1 ) Özet Düşüncelerim ( 20 ) Özgecan Aslan ( 1 ) Özgür Bolat ( 1 ) Özgüven ( 2 ) Özlü Söz ( 1 ) P ( 1 ) Paganizm ( 1 ) Panseksüel ( 1 ) Panseksüelizm ( 1 ) Pansiyon ( 1 ) Papa ( 1 ) Pasif Olmak Nedir ( 3 ) Patrick ( 1 ) Patron ( 1 ) Paulo Coelho ( 1 ) Pedagog ( 1 ) Pembe Otobüs ( 1 ) Pembe Tezkere ( 4 ) Penis ( 3 ) Penis Keşfi ( 4 ) Pepee ( 2 ) Perihan Mağden ( 1 ) Pet Shop ( 1 ) PISA ( 1 ) Piknik ( 3 ) Pistis ( 3 ) Pişmanlık ( 1 ) Planet Romeo ( 2 ) Polis Şidddeti ( 1 ) Poliseksüel ( 1 ) Politika ( 1 ) Polyana Gay ( 1 ) Pomoseksüel ( 1 ) Pozitif Ayrımcılık ( 1 ) Profesör ( 2 ) Psikiyatrist ( 2 ) Pudra Tozu ( 2 ) Püf Noktalar ( 1 ) Rahatlamak ( 1 ) RDM ( 3 ) Rehber ( 1 ) Reklam ( 1 ) Renato Ferreira ( 1 ) Resmi Geçit Törenleri ( 1 ) Resmi İsim ( 1 ) Reytingler ( 1 ) Riyakarlık ( 5 ) romantizm ( 1 ) Romeo ( 2 ) Romeo ve Juliet ( 1 ) Romeo ve Julio ( 1 ) Röportaj ( 13 ) Rüya ( 3 ) Sabahattin Ali ( 2 ) Sabır ( 1 ) Sadakat ( 1 ) sadece aktifim ( 4 ) sadece pasifim ( 4 ) Sağlık ( 1 ) Sağlıklı Beslenme ( 2 ) Salata ( 1 ) Samimiyet ( 4 ) Samsung Note2 ( 1 ) Samsung S3 ( 1 ) Sanat ( 1 ) Sansür ( 1 ) Sapyoseksüel ( 1 ) Sarışın Çocuk ( 1 ) Saunada Sex ( 2 ) Savaş Dinçel ( 1 ) Savcı ( 1 ) SBS ( 2 ) Seçim Anketleri ( 2 ) Seks ( 10 ) Seksenler ( 1 ) Seksin Tanımı ( 1 ) Selahattin Demirtaş ( 2 ) Ses değişiminden sonrası ( 1 ) Sesin Acısı ( 2 ) Sesin Büyüsü ( 1 ) Sesin İyileşmesi ( 1 ) Sessiz Anlaşma ( 1 ) Sessiz Cennet ( 1 ) Sevdalarım ( 2 ) Sevdiğim Çocuk ( 2 ) Sevgil ( 1 ) Sevgililer Günü ( 1 ) Sevgilim ( 12 ) Sevgiliyle El Ele Yürümek ( 10 ) Sevginin İletişimi ( 3 ) Sevinç Pastahanesi ( 2 ) Sevişme Çeşitleri ( 2 ) Sevişmek ( 10 ) Sevmek ( 2 ) Sex ( 9 ) Sexy iç giyim ( 1 ) Sezen Aksu ( 4 ) Sezenli Yıllar ( 1 ) Shakespeare ve Domates ( 1 ) Shelter ( 1 ) Sıcak ( 1 ) Sinema ( 1 ) Siyaset ( 7 ) Sloganlar ( 1 ) Sofra ( 1 ) Sokak Çocukları ( 1 ) Sokak Çocukları İçin Elele ( 1 ) Sosyal Sorumluluk ( 1 ) Sosyalizm ( 1 ) Sosyolojik Sonuçlar ( 2 ) Sosyoseksüel ( 1 ) Söylenmeyen ( 1 ) Sözlük ( 1 ) Spor ( 1 ) Steve Jobs ( 1 ) Stonewall Inn ( 1 ) Su ( 1 ) Su Böreği ( 1 ) Sugar Cafe ( 1 ) Sultan Ahmet Köftecisi ( 1 ) Sultan Ahmette Kahvaltı ( 1 ) Şafak Pavey ( 1 ) Şahane Misafir ( 2 ) Şahinlerin Hikayesi ( 1 ) Şair ( 1 ) Şarap ( 1 ) Şarkıların Fısıldadıkları ( 1 ) Şat Bar ( 2 ) Şehit ( 2 ) Şeker ( 1 ) Şeker Bayramı ( 1 ) Şeker Portakalı ( 2 ) Şeytan ( 1 ) Şiddet ( 1 ) Şiddetsizlik ( 1 ) Şiir ( 3 ) Şirince ( 1 ) Şirince Nasıl Bir Yer ( 1 ) Şizoşems ( 1 ) Taciz ( 2 ) Taciz Edilmek ( 2 ) Taksim ( 3 ) Tanıtım ( 2 ) Tanrı ( 1 ) Tarihçi Gay ( 1 ) Tarkan ( 1 ) Tartışma ( 1 ) tartışmayalım sevişelim ( 1 ) Tatil ( 1 ) Tatlı Kız ( 1 ) Tavsiye ( 1 ) TC ( 1 ) TDK ( 1 ) Tebligat ( 1 ) Tecavüz ( 2 ) Tek Tekçi Kazıkçıdır ( 1 ) Tek Yön ( 1 ) Tekila ( 1 ) Tembellik ( 2 ) Ten Paslanması ( 1 ) TEOG ( 1 ) Terör ( 2 ) Teyze ( 1 ) The New Normal ( 1 ) Thomas ( 1 ) TİB ( 1 ) Tiyatro ( 2 ) Top Oyunları ( 1 ) Toplum hastalığı ( 9 ) Torpil ( 1 ) Trans Birey ( 1 ) Trans Cinayeti ( 3 ) Trans Kadın ( 2 ) Transfobi ( 8 ) Transseksüel ( 6 ) Transseksüel Sex ( 3 ) Trevor Wright ( 1 ) TRT ( 1 ) TSK ( 4 ) ttnet ( 2 ) Turing ( 5 ) Turing Toplantıları ( 5 ) Tutku ( 1 ) tuvalette sex ( 3 ) Tüketim Çılgınlığı ( 2 ) Tünel ( 1 ) Türban ( 1 ) Türk Hamamı ( 2 ) Türk Olmak ( 1 ) Türkiye Sokak Çocukları Vakfı ( 1 ) Türkiyede Gay Olmak ( 1 ) Türkiyeden İletişime Engellendi ( 1 ) Türklerin Gayliğe Bakışı ( 1 ) TV8 ( 1 ) Ucube ( 1 ) Uç Uç Böceği ( 1 ) Ulus ( 2 ) undisclosed desires ( 1 ) Uniceff ( 1 ) Uzun Süreli İlişkiler ( 1 ) Üç Kadın ( 1 ) Üzgünüm ( 1 ) Üzülmek ( 3 ) Vajinafobi ( 1 ) Veda ( 1 ) Vegan ( 1 ) Veganizm ( 2 ) Veganizm Bir Spor Mudur ( 1 ) Veli ( 1 ) Versatile Blogger ( 2 ) Vicdani Ret ( 2 ) Vizyonsuluğun Farkında mısınız ( 1 ) Vücudu Keşfetme ( 1 ) wc sex ( 3 ) Work and Travel ( 1 ) Xavier Dolan ( 1 ) Y Kuşağı ( 1 ) Yaban Ağrı ( 2 ) Yaban Mersini ( 1 ) Yağma ( 1 ) Yakışıklılar ( 3 ) Yalan Dünya ( 1 ) Yalnızlık ( 1 ) Yanlış İlaç ( 1 ) Yaratıcılık ( 1 ) Yardım Severlik ( 1 ) Yaşlı Amcalar Şey Yapıyor ( 1 ) Yatak ( 1 ) Yatırım Yapmak ( 1 ) Yaz Geldi ( 1 ) Yaz Tatili ( 1 ) Yazar ( 1 ) Yemek ( 1 ) Yeni Bloggerlar ( 4 ) Yeni Normaller ( 1 ) Yeni Türkü ( 1 ) Yeni Yıldan Beklentiler ( 2 ) Yeşil Çay ( 2 ) Yetmez Ama Evet ( 1 ) YGS ( 2 ) Yılbaşı ( 1 ) Yıldız Tilbe ( 1 ) Yılmaz Erdoğan ( 1 ) Yılmaz Özdil ( 2 ) Yirmilik Dİş Çektirme ( 1 ) Yoğurt ( 1 ) Yolda el ele tutuşmak ( 3 ) Yorumlarım ( 1 ) Yönetmen Gay ( 1 ) Yunus Emre ( 3 ) Yunus Günce ( 1 ) Yusuf'un Hikayesi ( 9 ) Zeka ( 1 ) Zencefil ( 1 ) Zenne ( 2 ) Zerafet ( 1 ) Zeytin ( 1 ) Zina ( 1 )
 

©Copyright 2011 Kaan Arer | TNB