Mehmet Gey Olamaz mı?

27 Kasım 2012 Salı 20 yorum
Avusturya
Belçika
Bermuda
Brezilya
Çek Cumhuriyeti
Estonya
Finlandiya
Fransa
Güney Afrika Cumhuriyeti
Hırvatistan
İsveç
İsviçre
İtalya
Japonya
Litvanya
Lüksemburg
Malta
Polonya
Portekiz
Romanya
Slovenya

Ülkelerinde hiçbir zaman eş cinsellerin asker olmaları yasaklanmamıştır. Çünkü anayasalarına göre her vatandaş eşittir. Yasaklanan bazı ülkeler de ise zaman içerisinde kaldırılmıştır. Örneğin;
Hollanda 1974
Norveç 1979
Danimarka 1981 
Avustralya 1992
Kanada 1992
İrlanda Cumhuriyeti 1993
İsrail 1993
Yeni Zelanda 1993
Bahama Adaları 1998
Kolombiya 1999
Almanya 2000
İngiltere 2000
Çin Cumhuriyeti 2002
Yunanistan 2002
Rusya 2003
Tayland 2005
Arnavutluk 2008
Arjantin 2009
İspanya 2009
Peru 2009
Uruguay 2009
Filipinler 2010
Sırbistan 2010
ABD 2011

Bu saydığım tarihler eş cinsellerin asker olmasının önündeki yasal engelin kaldırıldığı tarihlerdir.. Örneğin ABD de 2011 yılında sadece "sorma söyleme" yasası kaldırılmıştır, yani öncesinde zaten asker olabiliyorlardı ama bunu söylemeleri yasaktı. Bu da kaldırıldı. Kaldırıldı ve insana insan olduğu için değil de belirli kalıplara uygun davranabilme şartıyla saygı gösterme ahlaksızlığı yok edildi...

İlaveten İspanya için yazdığım tarih sadece trans bireylerin askeriye de çalışma yasağının kaldırılmasıyla ilgilidir. Gey ve lezbiyenler eşitlik hakkına binaen zaten görev alabilmektedirler. Ve Saydığım ülkelerin birçoğunda eş cinsellere özel haklar bile sağlanmaktadır. Bazı ülkeler de homofobiyle savaş masaları kurulmuş eş cinsel personele destek vermektedir.

Sorarım size; sadece bu saydığım ülkelerin anayasalarında mı vatandaşlar eşit haklara sahip?  Bizim ülkemiz de cinsel yöneliminden ötürü insanların faşistçe yaftalanmasını doğal mı kabul edeceğiz?

Sorarım size asıl ahlaksızlık şartlı sevgi, şartlı saygı, şartlara uyanı kabul etme ikiyüzlülüğü değil midir? Nerede kaldı bizim Mevlana’mız, Yunus Emre’miz? Onlar demediler mi "Ne olursan ol, gel." diye, onlar demediler mi "Yaratılanı severim, yaratandan ötürü" diye... Biz eş cinselleri kim yarattı da 2012 tarihinde kalkıp TSK eş cinsel olmayı suç sayıyor. Suç saymayı bırakın en büyük suç kabul edip en ağır ceza verilecektir diyor.

Neredeyse tüm dünyanın bu ahlaksızlıktan uzaklaştığı şu günlerde siz kalkıp hangi ülkeyi hangi toplumu örnek alıyorsun söyler misin lütfen? Siz hangi Atatürk'ün ordususunuz, siz hangi medeniyeti kendinize örnek alıyorsunuz?

Geçen hafta bir kadın subayın TSK'dan ahlaksızlık suçlamasıyla atıldıktan sonra intiharını okuduk. Aylarca kadını izlemişler, tüm telefon görüşmelerini dinlemişler, elimizde kayıtların var demişler, erkeklerle görüşüyorsun demişler.. O senin özel hayatın, ama bizi de ilgilendirir demişler, biz bu ülkenin ahlakından sorumluyuz demişler ve bir çocuk annesi, hayat dolu kadını hayatından soğutmuşlar...

O da o gece gitmiş tüm facebook hesabını temizlemiş. Sadece bir şarkı bırakmış. Çok manidar bir şarkı.. Sezen Aksu'nun 17 yaşında <yine TSK'nın oyunlarıyla> asılan Erdal Eren anısına yazdığı şarkı:

Bir söz bitişi gibi son buldu sevişler
Bir yaz güneşi gibi eritir bu terk edişler
Bir an duruşu gibi ömrün bitişi gibi
Veda ederken aşk ateşi gibi söner iç çekişler.

Aman aman yandım amman
Acı yüzler kurşun gibi izler
Son bakıştaki o gözler kaldı aklımızda


Ülkelerin askerlik ve eşcinsellik tutumu için Kaynak
Nazlıcan Subay hakkındaki bilgi için Kaynak

DipNot: 1 Aralık günü Alsancak'ta blog sever dostlar olarak buluşup kaynaşacağız. Hoş sohbet bir ortam olacağını umuyorum. Herkes katılabilir. Katılmak isteyenler
kaan31kaan@gmail.com' a mail atabilirler.

20 yorum :

 • Çürük Vişne* dedi ki...

  Eşit bi devlet falan değiliz. Ayrımcı bi devletiz. Kadın ve erkek bile eşit değil bu ülkede. Pipin varsa başkasın vajinan varsa başkasın. Sokakta gördüğüm kara çarşaflı kadınlarlada hangi medeniyeti örnek aldığımız apaçık ortada. Kara çarşafın yasak olduğu (lafta kalıyor) bi ülkede kimse çıkıp bişey bile demiyor ki bunu halletmeden insanların cinsel kimliklerine yasak getirmekkk ?
  Asıl eşcinsel başımızdakiler :)
  Medeniyetlerin arasında kara leke gibi bi ülkeyiz son zamanlarda. (Fazla kaçıyor belkide ama benim gözümde böyle bir ülkeyiz)

  :)

 • BiGay dedi ki...

  Pek tatlı vişneciğim hadi gel yasaksız bir toplum oluşturalım, ne kara çarşaf yasak olsun ne de eş cinsel olmak ;)

  Herkes olduğu gibi, inandığı gibi, yaratıldığı gibi yaşayabilsin. Kimsenin özgürlüğünü kısıtlamadan...

 • Çürük Vişne* dedi ki...

  Az önce bende istemeden bi ayrımcılık yapmışım. Toplumu örnek alıp derslerime güzel çalışıyorum :D

  Keşke öyle bi toplum yoluşturabilsek. Fakat hep dışlanan tarafız :((

 • BiGay dedi ki...

  Vişneciğim çok mutlu oldum bu yorumunu okuyunca. Süpersin nokta ;)

  ve umutluyum, bir gün gelecek kimseyi dışlamayan büyük bir grup olacağız.. böyle böyle büyüyeceğiz ;)

 • fatih amorf dedi ki...

  Herkesin kendi ahlaki kendine dedigimiz noktalar varken. Hele ozellikle evinde cocuklarinin gozu onunde siddet goren anneye aile ici deyip yardm eli uzatmayip karismayan toplum. Konu ataerkillen uzak cinsellik olunca kisilerin yatak hayatina karismadan edemiyor. Toplum olarak riyakar onyargolarimizi parcalayabilmeliyiz..
  Bu puan sistemi de aklima eurovisionu getirdi. Kisileri secip 12points goes to.. diyip not mu vericekler..-sacmalk-
  ki bizi bu yasimiza kadar iyi aliskanliklarimiza puan vererek yetistirdiler. Kucukken beslenmemiz pekiyidi buyuyunce cinselligimiz kac puan olacak merak icindeyim.

 • BiGay dedi ki...

  Gunisigim haklisin esit degil adil bir duzen isterim. En onemlisi ise sadece insan oldugumuz icin saygi gorebilmemiz, gosterebilmemiz...

 • BiGay dedi ki...

  Amorfcugum bil ki kaliplara uygun sex yaparsan o da pek iyi gelir ;)

  Saygi gormek, yaranmak sadece ama sadece belirli kaliplar da kalmaya bagli. Bu arada bu konuyu yazdim; cunku askeriyenin tutumu toplumun bakis acisini da etkiler. Bu acidan onemlidir. Mesela bugun okudugum haber de pkk militaninin ifadesine gore es cinsel iliski orgutte cok yayginmis. Topluma verilen mesaji okuyabiliyorsun degil mi?

 • Ekin Türe dedi ki...

  Vallaha Çürük Vişne' ye katılıyorum. Hiçte " vatandaşların kadın erkek demeden eşit haklara sahip olduğu , insanın insan olduğu için yaşadığı bir ülkede yaşamıyoruz ! "

  İster askeriyede ister kamu kuruluşunda isterse özle sektörde istersede amele olarak çalışması hiç kimsenin o insanın özel hayatına karışma hakkını vermez.

  Ayrıca bak Çürük vişne ne demiş ... Kara çarşafın yasak olduğu yerde demiş harbi hodri meydan onlara niye kimse birşey diyemiyo ? onlarda sizin bizim gibi otobus kullanıyo araba sürüyo alışveriş yapıyo yaşamlarını aynı şekilde devam ettiriyo hatta çalışabiliyo bile ama söz konuşu eşcinsellik olunca namus bekçisimi kesiliyolar ?

  boşş cidden boşş ...

 • fatih amorf dedi ki...

  Aslinda en buyuk esitsizligi ve kaliplasmis normlarin yaptirimlarini fuhusun pek de yasak olmadigi ulkemizde travestilerin gordugu muamele ve tutuklanmalari. Durumu gayet acikliyor diye dusunuyorum.

 • BiGay dedi ki...

  Ekinciğim açıkçası kara çarşaflıya kimse el sürmüyor diye serzenişte bulunmak yerine neden kara çarşaf giymek bu ülke de yasaktır diye serzenişte bulunmayı yeğlerim...

  Bu ülke de ne eş cinsel olmak ne de çarşafla dolaşmak yasaklasın isterim ;)

 • BiGay dedi ki...

  Amorfcuğum bu saydığım ülkelerin çoğunda trans bireyler de isterlerse orduda çalışabiliyorlar... Biz de ise bu büyük bir hayal gibi.. Ama hayallerin peşinden koşmayacak mıyız? Ben koşacağım...

 • Gökhan El Khalisi dedi ki...

  Devletten önce bence halka da bakmak lazım. Taban ne zaman eşitçil bir hayatı istedi ki? Biz ne kadar anlatabildik ki kendimizi halka o da var felan aslında. Taban da olmadıktan sonra devlete veya onun kurumlarına suçu yıkmak çok bir şey ifade etmiyor aslında.

 • Bir Gay dedi ki...

  Bence madalyonun bir de diğer tarafı var.
  Pek çok eşcinsel de TSK'nın bu tutumunu pozitif ayrımcılık olarak kendi lehlerine çevirebiliyorlar..
  TSK'nın bu mantıkdışı ayrımcılığını kullanarak askere gitmeyen yüzlerce, belki de binlerce eşcinsel var.

  Gaylerin bir kısmı eşcinsellerin askere alınmamasını son derece yanlış bulurken, bir kısmı da bunu bir fırsat olarak görüp, askerlik görevini yapmalarına hiç bir engel olmadığı halde, sadece cinsel yönelimini sebep gösterek bu görevden kaçabiliyorlar.

  Eğer iddia ettiğimiz gibi her konuda eşit isek, toplumdaki heteroseksüel erkeklerden hiçbir farkımız yoksa ve cinsel yönelimimiz de bir hastalık değil ise, -kendi kendimizi farklılaştırmak pahasına- cinsel yönelimimizi bahane ederek askerden kaçmak da bizim ikiyüzlülüğümüz değil midir?

 • BiGay dedi ki...

  Gökhancığım öyle düşünürsek, bu ülkeye hiçbir zaman cumhuriyet de gelmezdi. Atatürk o gün bunu dile getirmeseydi sence Anadolu padişahın değişme ihtimalini düşünüyor muydu? Toplum bu konuda aydınlatılmazsa, kentleşemez, okullaşamaz, düşünce iklimlerine giremezse sence ne isteyeceğine nasıl karar verecektir..

  Açıkçası bu kadar dindar toplumda yaşıyoruz ve bu toplumdan birisi bile çıkıp ben anladığım dilde Kur'an okuyacağım, Arapaçası iyi güzel ama bir şey anlayamıyorum, bana hiç yararı olmuyor deme cesareti gösterebiliyor mu? Ben anladığım dilde ibadet edeceğim diyebiliyor mu? Ben her gün namaza çağırılmayacak kadar aklı başında bir insanım, ne zaman namaz kılacağıma karar verecek birisiyim neden bu ezan okunuyor diyor mu?

  Bu kadar iç içe yaşadığı değerleri bile sorgulaması yasaklanmış toplum mu eşitlik, adalet ve adil düzen isteyecek?

  TSK yeri geldiğinde sizin koruyamadığınız Cumhuriyeti korumasını ben bilirim diyerek darbe yapmasını biliyor, o zaman toplumun gözüne soka soka bu adımları atması gereken kurum da odur.

  Ayrıca söylediğin sözler de çok haklısın. Bu isteklerin tabandan gelmesi çok mühimdir. Fakat tabanın bu konuda bilinçlenmesine yol açacak bazı kurum ve kişiler olması şarttır. Benim umudum bizler yazarak, sürekli konuşup anlatarak çevremizden başlayarak toplumu bu konuda bilinçlendirmeye başlamalıyız. Son söz:

  Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım

 • BiGay dedi ki...

  Bir Gayciğim bu yazıyı yazarken sadece ama sadece askere gitmek isteyen, subay olmak aşkıyla tutuşan LGBT bireyleri hedef aldım. Bir de TSK nın bu uğurda atacağı en ufak adımın toplum üzerinde ne kadar etkili olabileceğini görmek istedim..

  Ama sen dediğinde oldukça hem de çokça haklısın. Ben kendimi heteroseksüel bir erkekle eşit görmek istiyorsam askere onlar gitsin, ben farklıyım, gitmeyim deme hakkım var mıdır? ASLA yoktur.

  Ama bu konuda da insanlara illaki askerlik yapacaksın baskısı uygulanmasını mantıklı bulamıyorum. Bu konuda artık profesyonel orduya geçilmesi gerektiğini düşünüyorum. Zorunlu askerlik görevi bir vatan hizmeti değildir zannımca.

  Ama ne kadar eleştirsem de her er gibi ben de gidip yapacağım elbet.

 • kaytan bıyık dedi ki...

  bazı şeylerde kırk fırın ekmek yememiz gerekiyor bigayciğim.aslında hepsi birbiri ile zincirleme reaksiyon şeklinde. halk kabullenmeli ki devlet kabullensi devlet kabullenmeli ki bunla ilgili yasalar çıkartsın ve o çıkarttığı yasalar içinde TSK içdüzenlemeleri de yer alsın. ama işte yani...

 • BiGay dedi ki...

  Kaytan bıyıkcığım evet ama yetmez diyorum... Halk talep etse elbet çok daha kuvvetli olur ama hangi ülke de halk bu hak için ayaklanmıştır, hangi ülkenin halkı LGBT bireylerin hakları için yanıp tutuşan savaşlar vermiştir?


 • Bir Erkeğin Hayali dedi ki...

  Bizim önümüzde ki askerlik bir engel görülüyor ve bundan kaçmak için her türlü bahane kullanılıyor. Buna cesaret eden eşcinsellerin askerlik bile yapmasına gerek yok, bir taşla iki kuş vurmuş oluyorlar. Bir şey zorunluluk haline geldiğinde hele bizim gibi bir toplumda her zaman bir kaçış olur.

  Yasanın olması ve eşitlik sağlanması için, bizim varlığımızın kabul edilmesi gerekir her şeyden önce. Askerlik olmasa da olur bana göre...

 • BiGay dedi ki...

  Hayalciğim açıkçası askerliğin zorunlu olmasından ötürü ben de şikayetçiyim. ve gitmek de istemiyorum. ama şu an ki duurmda gitmek zorundayım.. Bu yazı bir yandan asker olmak isteyen LGBT bireylere hakkınn verilmesi için, bir yandan da biizm artık varlığımızın kabul edilmesi içindi.. TSK bizi kabul ederse bu toplumun da kabulü için bir adımdır.

Yorum Gönder

Etiketler

1 Aralık ( 1 ) 16 lığın hikayesi ( 1 ) 20. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 4 ) 2013 ( 1 ) 2015 Seçim Sonuçları ( 1 ) 2015 Seçimleri ( 2 ) 21 Aralık 2012 ( 1 ) 21. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 3 ) 22. Onur Haftası Etkinlikleri ( 2 ) 23. LGBTİ Onur Haftası ( 1 ) 29 Ekim ( 1 ) 3.İzmir Onur Yürüyüşü ( 1 ) 5 yıldız ( 1 ) A ( 1 ) ABD ( 1 ) Abdullah Ağa Yalısı ( 1 ) Abi ( 1 ) Abla ( 1 ) Absürt Komedi ( 3 ) ABU TV Song Festival ( 1 ) Acemi Gay ( 1 ) Açaili ( 1 ) Açıldıkça Açılmak ( 6 ) Açılmak ( 2 ) Adaçayı ( 1 ) Adalet ( 1 ) Adalet Sarayı ( 1 ) Affetmek ( 2 ) Ağlamak ( 3 ) Ahlak ( 1 ) Ahmed Arif ( 1 ) Ahmet Davutoğlu ( 1 ) Ahmet Hakan ( 2 ) Ahmet Hemdi Tanpınar ( 1 ) Ahmet Kaya ( 2 ) Ahmet Sami Özbudak ( 1 ) Ahmet Tulgar ( 2 ) Ahşap Ev ( 1 ) AIDS ( 1 ) Aile ve Sevgili ( 2 ) Aile Yanına Taşınmak ( 1 ) Aileye Açılmak ( 6 ) Akasya Durağı ( 1 ) Akmerkez ( 1 ) AKP ( 8 ) Aktif Olmak Nedir ( 3 ) Aktif Pasif Sorunsalı ( 4 ) Aldatma ( 1 ) Aldatmak ( 1 ) Ali ile Ramazan ( 1 ) Ali Poyrazoğlu ( 1 ) Allah ( 1 ) Alsancak ( 1 ) Alsancak Barlar ( 1 ) Alternatif Cezalar ( 1 ) Alternetif Kutlama ( 1 ) Amca ( 1 ) Anal İlişki ( 4 ) Anal Sex ( 4 ) Anal Temizlik ( 2 ) Anayasada Eşitlik ( 1 ) Anı ( 4 ) Anıl T ( 1 ) Anket ( 1 ) Anne Ben araba kullanıyorum ( 1 ) Anne beni evlendiriyorlar ( 2 ) Anne benim reytingimi silmişler ( 1 ) Annem ( 3 ) Antoine de Saint Exupéry ( 1 ) Anüs Kaşıntısı ( 1 ) AP ( 1 ) AP Olmak ( 1 ) APA ( 1 ) Apple ( 1 ) Araba Kullanmak ( 1 ) Arda Kural ( 1 ) Arkadaşlık ( 6 ) Artemis Yayınları ( 1 ) Arzulamak ( 1 ) Asgar Ferhadi ( 1 ) Asker Gay Hikayeleri ( 10 ) Asker olmak istemiyorum ( 10 ) Asker Sex ( 10 ) Askerde Rahat Etmenin Sırları ( 2 ) Askerlik ( 12 ) Askerlik Anıları ( 5 ) Asya Pasifik Yayın Grubu ( 1 ) Aşık Olmak ( 3 ) Aşk ( 23 ) Aşk Acısı ( 9 ) Aşk Avcısıyım ( 3 ) aşk kanunları ( 1 ) Aşk Meşk ( 3 ) Aşk varsa yaşamak sextir ( 4 ) Aşk yeniden ( 1 ) Aşkın Tekil Hali ( 2 ) Atatürk ( 1 ) Ateist ( 1 ) Ateizm ( 1 ) Attila İlhan ( 2 ) Avcılar ( 1 ) avea ( 1 ) Avrupa ( 1 ) Ay Karanlık ( 1 ) Ayrılık ( 1 ) Ayşe Arman ( 9 ) Ayşe Kulin ( 4 ) Babalar ve Gayler ( 10 ) Babam ( 3 ) Babanın Gay Oğlunu Kabul Etmesi ( 2 ) Bacak Arasından Türkiye ( 1 ) Bağırsak Paraziti ( 1 ) Bahar Geldi ( 2 ) Bal ( 1 ) Bal Oğlan ( 1 ) Bal Reklamları ( 3 ) Balck Mirror ( 1 ) Baskı ( 3 ) Başarının Statüsü ( 2 ) Başbakan ( 3 ) Beauty ( 1 ) Bedelli Askerlik ( 4 ) Beni Bulun ( 1 ) Benim Çocuğum ( 2 ) Beşiktaş ( 3 ) Beyaz Çay ( 2 ) Beyaz Peynir ( 1 ) Bi'adam ( 1 ) BiGay'in Hikayesi ( 2 ) Bikomoko ( 1 ) Bilendır ( 1 ) Bilinçli Tüketim ( 4 ) Bimer ( 3 ) Bir Gay ( 1 ) Bir gay'in askerlik anıları ( 1 ) Bir Ömür Dediğin ( 1 ) Birbirimize ( 1 ) Biseksüellik ( 3 ) Biseksüellikten Vazgeçiş ( 1 ) Black Cat ( 1 ) Black Mirror ( 1 ) Blog Engelleme ( 1 ) Blog Teması ( 1 ) Blog Yazmak ( 10 ) Blogger Buluşması ( 11 ) Blow Job ( 1 ) Bodrum ( 1 ) Bora'nın Kitabı ( 1 ) Bornoz ( 2 ) Boş İnsanlar ( 2 ) Boş Kitaplar ( 1 ) Boşanma ( 1 ) Boyacı ( 1 ) Börek ( 1 ) Brad Rowe ( 1 ) Budizm ( 1 ) Buhar Odası ( 1 ) Bullying ( 1 ) Burak Gezer ( 1 ) Burak Serdar Şanal ( 1 ) Buz Odası ( 1 ) Bülent Ersoy ( 1 ) C.R.A.Z.Y. ( 1 ) Cağaloğlu Hamamı ( 1 ) Cameron ( 1 ) Camiide Aşk ( 1 ) Can Yayınları ( 1 ) Can Yılmaz ( 1 ) Canka Kuir ( 1 ) Cansın ( 1 ) Cansın ile ilk buluşma ( 1 ) Cehalet ( 1 ) Cehennem ( 1 ) Celp Dönemi ( 4 ) Cem Yılmaz ( 1 ) Cennet ( 1 ) Ceza ( 1 ) Chal Chene ( 1 ) CHP ( 1 ) Cinsel Yönelim ( 2 ) Cinsellik ( 1 ) Cinsiyet Değiştirme ( 1 ) Cinsiyetsizlik Düşüncesi ( 1 ) Come Out ( 13 ) Coming Out for Family ( 2 ) Couple ( 1 ) Cumhuriyet ( 1 ) Çağan Irmak ( 1 ) Çalışkanlık ( 1 ) Çay ( 2 ) Çaykur ( 1 ) Çengelköy ( 1 ) Çevre Bilinci ( 1 ) Çıplak ( 1 ) Çiçekler ( 1 ) Çilekli Gay ( 2 ) Çocuk ( 1 ) Çocuk Yetiştirmek ( 1 ) Çocuklar ve Canavarları ( 1 ) Çocukların Büyük Oyunları ( 2 ) Çocukluk ( 3 ) Çok yönlüyüm ( 1 ) Çopstiks Kullanmak ( 1 ) Çürük Raporu ( 4 ) David Dumortier ( 1 ) Death Note ( 1 ) Dedemin İnsanları ( 1 ) Demokrasi ( 1 ) Denemeler ( 2 ) Deniz ( 2 ) Deprem ( 1 ) Depresif Ayu ( 1 ) Depresif Gay ( 1 ) Depresifim ( 1 ) Dergi ( 1 ) Dermatolog ( 1 ) Ders Çalışma Taktikleri ( 1 ) Dershane ( 4 ) Devlet ( 1 ) Devlet Bahçeli ( 1 ) Devrim Ayetleri ( 1 ) Dialogue In The Dark ( 1 ) Dick ( 1 ) Din ( 6 ) Dini Öğrenme ( 2 ) Diren Gezi Parkı ( 5 ) Direnen Gençler ( 2 ) Diş Çekimi Sonrası Yaşananlar ( 1 ) Diş Fırçalama ( 2 ) Dİş Sağlığı ( 1 ) Diyanet İşleri Başkanlığı ( 1 ) Dizi Oyuncaları ( 1 ) DNS Ayarı Değiştir ( 1 ) Doğa ( 1 ) Doğadan ( 1 ) Doğum Günü ( 2 ) Doğuş ( 1 ) Doktor ( 1 ) Doktor Jivago ( 1 ) Domates ( 1 ) Domates Saklamak ( 1 ) Domatesin Faydaları ( 2 ) Dora'ya Ağıt ( 1 ) Dorothy Martin ( 1 ) Dostlar ( 2 ) Durex ( 1 ) Durum Tespiti ( 1 ) Duş ( 2 ) Duşta bebek yağı bocalamak ( 1 ) Duygusal İbne ( 2 ) Dünya Göz ( 1 ) Dünya Üleklerinde Eşcinsel Askerlik ( 2 ) E Güncenin Güzellikleri ( 1 ) Eczane ( 1 ) Edebiyat ( 1 ) Efemine Erkek ( 5 ) Eflatoon ( 1 ) Eğitim ( 9 ) Eğitim Fakülteleri ( 2 ) Eğlencenin Dibine Vurmak ( 1 ) Ekin ile Emrullah ( 1 ) Ekmek ( 1 ) Elektrik ( 1 ) Eleştiriler ( 11 ) Emel Sayın ( 1 ) Emirgan Sütiş ( 1 ) Emlak Terörü ( 1 ) Empati Kurmak ( 2 ) Enerji ( 1 ) Engelli Site ( 1 ) Ensest ( 1 ) Erdem ( 1 ) Erdemli Yaşam ( 1 ) Eren Erdem ( 1 ) Erkek Erkeğe ( 1 ) Erkekte Genital Siğil ( 1 ) Eski kız arkadaşın ve annesi ( 2 ) esobeso ( 2 ) Estetik İhtiyaçlar ( 1 ) Eş Cinsel Edebiyat ( 4 ) Eşcinsel Evlilik ( 4 ) Eşcinsel Olma Yolunda Emin Adımlar ( 4 ) Eşcinselliği çağrıştıran şakalar ( 1 ) Eşcinselliğin Tedavisi ( 3 ) Etiler ( 2 ) Etkinlik ( 1 ) Eurovision ( 2 ) Ev Kiralama ( 4 ) Ev Oğlanı ( 6 ) Ev Pansiyonları ( 1 ) Evimiz ( 1 ) Evlenme Baskısı ( 2 ) evrene mesaj ( 1 ) Fanteziler ( 1 ) Fareler ve İnsanlar ( 1 ) Farklılıklarla Dalga Geçme Hastalığı ( 1 ) Fe ( 1 ) Femen Örgütü ( 1 ) Feminen Davranmak ( 6 ) Feraye Sünev Çokgürses ( 1 ) Ferzan Özpetek ( 4 ) Fetih 1453 ( 1 ) Filitre Kahve ( 1 ) Film ( 9 ) Fotoğraflar ( 1 ) Fransa ( 1 ) Fransız Sokağı ( 1 ) Franz Kafka ( 1 ) Frigo ( 1 ) Full Aktif ( 3 ) Futbol ve Gay ( 2 ) Futbolcular neden kalça okşuyorlar ( 1 ) Gabile ( 3 ) Ganimedeski ( 1 ) Garson ( 1 ) Gay ( 28 ) Gay Asker ( 8 ) gay aşk ( 6 ) Gay Bar ( 3 ) Gay Dergi ( 1 ) Gay Hayvanlar ( 1 ) Gay Hikaye ( 22 ) Gay Kültür ( 6 ) Gay Mahalle Baskısı ( 3 ) Gay Not Defteri ( 2 ) Gay Olmak ( 24 ) Gay Panda ( 1 ) Gay Pride ( 14 ) Gay Rights ( 7 ) Gay Sex ( 14 ) Gay Sex Hikayesi ( 7 ) Gay Tatil ( 1 ) Gay Temalı Filmler ( 1 ) Gay ve Bilim ( 2 ) Gay ve Hayat ( 9 ) Gay ve Lezbiyen ele ele ( 2 ) Gayler Kime Verdi ( 1 ) GayMag ( 2 ) Gayrettepe Metro ( 1 ) Gaz Bombası ( 1 ) Genel Cerrah ( 1 ) Gerçekler ( 1 ) Gergedan Mevsimi ( 1 ) Geylesof ( 1 ) Gezi Parkı ( 5 ) Gizli Anların Yolcusu ( 3 ) Gone Girl ( 1 ) Gökçe ( 1 ) Görme Engelli ( 1 ) Görünür Olma Korkusu ( 2 ) Grinder ( 1 ) Grup Sex ( 5 ) Gün Işığı ( 1 ) Günah ( 2 ) Günah Çıkarma ( 1 ) Gündem ( 2 ) Gündüz Erkek Gece Kadın ( 1 ) Günlük Ayracı ( 1 ) güzel kokan çocuk ( 2 ) Güzellik ( 1 ) GZone ( 11 ) Haberler ( 1 ) Hacettepe Üniversitesi ( 1 ) Halam ( 1 ) Hamamcı teyze ( 1 ) Hamamda Sex ( 4 ) Hangi Ahlak ( 1 ) Hangimiz Yapmıyoruz Ki ( 1 ) Haplo ( 1 ) Harvey Milk ( 1 ) Hatalar ( 1 ) Hatıralar ( 1 ) Havalar ( 1 ) Havuç ( 1 ) Havuz ( 1 ) Hayal Kırıkları ( 1 ) Hayat AVM ( 2 ) Hayat ve Gaylık ( 38 ) Hayata Dair ( 5 ) Hayrettin Karaman ( 1 ) Hayvanlar ( 2 ) HDP ( 3 ) Hepimiz Pipimiz İçin ( 1 ) Heteroseksüel ( 4 ) Heteroseksüel Bir Erkeğe Açılmak ( 1 ) Heteroseksüel İlişki ( 1 ) Heteroseksüel Yorumları ( 2 ) Heteroseksüellik ile Homoseksüellik ( 3 ) Heyecan ( 1 ) Hikaye ( 8 ) Hilbert ( 1 ) Hisar'dan Ahmet ( 1 ) Hitap ( 1 ) Hiv ( 1 ) Hiv Pozitif ( 1 ) Holden Nowell ( 1 ) Holiday ( 1 ) Homofobi ( 6 ) Homorexia ( 1 ) Hormonlu Domates Ödülleri ( 2 ) Hornet ( 1 ) Hoşgörü ( 2 ) Hörbi ( 1 ) HPV ( 1 ) Human Rights ( 1 ) Hükümet ( 1 ) Hürriyet ( 1 ) Hürriyet Cumartesi ( 1 ) Hüseyin Kıyar ( 1 ) IŞİD ( 1 ) İbne ( 2 ) İbrahim Şahin ( 1 ) İçimizdeki Şeytan ( 1 ) İçinde Yaşadığım Deri ( 1 ) İçinizdeki Gay ( 2 ) İdam ( 1 ) İETT ( 1 ) İfade verdim ( 1 ) İKEA ( 1 ) İkna odası ( 1 ) İletişim Yayınları ( 1 ) İlgiç bir tanışma ( 2 ) İlişki ( 1 ) İlk arabam ( 1 ) ilk aşk ( 2 ) İlk Cinsel Hayaller ( 1 ) ilk defa bir insandan nefret ettim ( 1 ) İlk Oral Seks Hikayesi ( 2 ) İlk terkediliş ( 1 ) İnce Ses ( 1 ) İncir reçeli ( 1 ) İneklik ( 1 ) İngiliz ( 2 ) İngiltere ( 1 ) İnsan Ruhu ( 3 ) İnsanlık ( 4 ) İnternet üzerinden alışveriş ( 1 ) İntihar ( 1 ) İran ( 1 ) İrfan ( 1 ) İrfan Geleneği ( 1 ) İsim Gerçeği ( 1 ) İskender Pala ( 1 ) İsmail YK ( 1 ) İstanbul ( 13 ) İstanbul Üniversitesi ( 1 ) İstanbul'dan Hikayeler ( 2 ) İstiklal ( 1 ) İş Bankası ( 1 ) İşkenceci Çocuklar ( 1 ) İşlenmiş Et ( 1 ) İyi Hayat ( 2 ) İzmir ( 10 ) İzmir Dindarlığı ( 1 ) İzmir Diş Hastahanesi ( 1 ) İzmirdeki o gay ( 2 ) İzzet Yıldızhan ( 1 ) Jinekolog ( 1 ) Jinekoloji ( 1 ) Kaan Arer ( 19 ) Kaan Arter ( 1 ) Kadın ( 2 ) Kadına Şiddet ( 2 ) Kadınları Tatmin Etmek ( 1 ) Kadınların Boşalması ( 1 ) Kadınsı Asker ( 2 ) Kafede bacak bacağa sarılmak ( 1 ) Kahvaltı ( 5 ) Kahve Sefası ( 2 ) Kan ( 1 ) Kanal D ( 1 ) Kanatlarım Var Ruhumda ( 1 ) Kanser Hastalığı ( 1 ) Kaos GL ( 2 ) Kapalı Çarşı ( 1 ) Kapı Yayınları ( 1 ) Kapitalizm ( 2 ) Karaburun ( 1 ) Karakola düştüm ( 1 ) Karanlıkta Diyalog ( 1 ) Karanlıkta Seks ( 2 ) Karlşkan Komşu ( 1 ) Kaslı Erkekler ( 1 ) Kayahan ( 1 ) Kayganlaştıcı Jel ( 1 ) Kaymak ( 1 ) Kebap Yemek ( 2 ) Kedi ( 1 ) Kendini bilmek ( 1 ) Keşanlı Ali Destanı ( 1 ) Kırmızı Masa ( 1 ) Kısa Süreli ilişkiler ( 1 ) Kıskançlık ( 1 ) Kış Uykusu ( 1 ) Kıyamet ( 1 ) Kibarlık ( 1 ) Kim bilir daha ne adamlar seveceğim ( 2 ) Kinsey Skalası ( 1 ) Kişisel Gelişim ( 1 ) Kitap ( 12 ) Koalisyon ( 1 ) Koalisyon Anketi ( 1 ) Kobani ( 1 ) koku ( 1 ) Kol Böreği ( 1 ) Komedi ( 2 ) Komşuluk hakları ( 1 ) Komşunun Meraklısı ( 1 ) Kondom ( 1 ) Kontrollü Açılma ( 8 ) Konuşma Korkusu ( 1 ) Konuşulamayanlar ( 1 ) Koro ( 1 ) Koterijasyon ( 1 ) Koy ( 1 ) Köpekler ve Gayler ( 1 ) Kör ( 1 ) Köşe Yazısı ( 3 ) KPSS ( 2 ) Kredi Kartı Kullanımı ( 1 ) Kum ( 1 ) Kur'an ( 1 ) Kurban Bayramı ( 3 ) Kuru İncir ( 1 ) Kuşburnu ( 1 ) Kutlama Mektubu ( 1 ) Kuzum ( 3 ) Kuzum yok artık ( 1 ) Küçük Prens ( 1 ) Kültür ( 2 ) Kürk Mantolu Madonna ( 2 ) Kürt ( 1 ) Kürtaj ( 1 ) Kürtajın Sosyolojik Sonuçları ( 1 ) Lambda İstanbul ( 1 ) Lamdaİstanbul ( 2 ) Lamy Dolma Kalem ( 1 ) Lavman ( 2 ) Leithy Cat ( 1 ) Les Amours Imaginaires ( 1 ) Lezbiyenlerde Aktif Pasif Roller ( 1 ) Lezbiyenlik ( 1 ) LGBT Partisi ( 2 ) LGBTİ Aktivizmi ( 2 ) Liberalizm ( 1 ) Libido ( 1 ) Liderlik ( 1 ) Limon ( 1 ) Lipton ( 1 ) Lise ( 1 ) Liseli LGBT ( 1 ) Luke Kirby ( 1 ) Lut Kavmi ( 1 ) LYS ( 1 ) Magazin ( 1 ) Mambo Italiano ( 1 ) Manga ( 1 ) Mangal ( 2 ) Mario Benedetti ( 1 ) Marjinal Kezban ( 2 ) Martı Yayınları ( 2 ) Master Tezi ( 1 ) Masturi Kabare ( 1 ) Mastürbasyon ( 1 ) Mastürbasyonu Öğrenmek ( 1 ) Masum Değiliz ( 1 ) Matematik ( 3 ) MEB ( 2 ) Medeniyet ( 3 ) Mehmet Görmez ( 1 ) Mektup ( 1 ) Melek Tozu ( 1 ) Memur Atamaları ( 1 ) Meral Okay ( 1 ) Meyve Bahçeleri ( 2 ) Meyve Çayları ( 1 ) Meyveli Pasta ( 1 ) MHP ( 4 ) Mısır Çarşısı ( 1 ) Milli Eğitim Bakanlığı ( 2 ) Milliyet Gazetesi ( 1 ) Mim ( 10 ) Misalli Büyük Türkçe Sözlük ( 1 ) Miss Tiffany ( 1 ) Mobbing ( 1 ) Moda ( 3 ) Monica Bellucci ( 1 ) Montaigne ( 1 ) Montu Merid Müzik Doktorluğu ( 1 ) Mood ( 1 ) Mor Menekşe ( 1 ) Muhalefet Bilinci ( 1 ) Muhteşem Misafir ( 1 ) Murat Renay ( 2 ) Mutlu Etmenin Yolları ( 1 ) Mutlu Olmanın Yolları ( 1 ) Mutluluk ( 9 ) Müjdat Gezen ( 1 ) Müzik ( 1 ) Müzik Profesörlüğü ( 1 ) My Own Private Idaho ( 1 ) Nane ( 1 ) Nazım Hikmet ( 1 ) Ne adamlar sevdim beni alıştırıp kaçan ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni kandıran ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni yarı yolda bırakan ( 1 ) Neden Eşcinselim ( 3 ) Neden Şirince ( 1 ) Nerede O Eski Bayramlar ( 1 ) Neşet Ertaş ( 1 ) Nick Smorty ( 1 ) Nihat Doğan ( 1 ) Nil Karaibrahimgil ( 2 ) Noel Baba ( 2 ) O Gay; Ben de ( 5 ) Odtülü ( 3 ) OECD ( 2 ) OK ( 1 ) Okan Bayülgen ( 2 ) Okşama ( 1 ) Okulda LGBTİ ( 2 ) Okur Yorumu ( 1 ) Omlet ( 2 ) one girl two boy ( 7 ) Operadaki Kazulet ( 2 ) Oral Seksin Detayları ( 2 ) Oral Sex ( 2 ) Orhan Pamuk ( 1 ) Ortaköy ( 2 ) Ortaokul ( 1 ) Osmanlıca ( 1 ) Otel ( 2 ) Ozan Güven ( 1 ) Ödül aldım ( 1 ) Ödül verdim ( 1 ) Öğlen Yemeği ( 2 ) Öğrenmek ( 1 ) Öğretmen ( 3 ) Öğretmenlik ( 5 ) Ölüm ( 5 ) Ömer Hayyam ( 2 ) Ön Sevişme ( 2 ) öpüşme ( 1 ) Örtünmek ( 1 ) Övülme Hastalığı ( 1 ) Öykü ( 2 ) Özbilgi ( 1 ) Özdeğerlendirme ( 1 ) Özet Düşüncelerim ( 20 ) Özgecan Aslan ( 1 ) Özgür Bolat ( 1 ) Özgüven ( 2 ) Özlü Söz ( 1 ) P ( 1 ) Paganizm ( 1 ) Panseksüel ( 1 ) Panseksüelizm ( 1 ) Pansiyon ( 1 ) Papa ( 1 ) Pasif Olmak Nedir ( 3 ) Patrick ( 1 ) Patron ( 1 ) Paulo Coelho ( 1 ) Pedagog ( 1 ) Pembe Otobüs ( 1 ) Pembe Tezkere ( 4 ) Penis ( 3 ) Penis Keşfi ( 4 ) Pepee ( 2 ) Perihan Mağden ( 1 ) Pet Shop ( 1 ) PISA ( 1 ) Piknik ( 3 ) Pistis ( 3 ) Pişmanlık ( 1 ) Planet Romeo ( 2 ) Polis Şidddeti ( 1 ) Poliseksüel ( 1 ) Politika ( 1 ) Polyana Gay ( 1 ) Pomoseksüel ( 1 ) Pozitif Ayrımcılık ( 1 ) Profesör ( 2 ) Psikiyatrist ( 2 ) Pudra Tozu ( 2 ) Püf Noktalar ( 1 ) Rahatlamak ( 1 ) RDM ( 3 ) Rehber ( 1 ) Reklam ( 1 ) Renato Ferreira ( 1 ) Resmi Geçit Törenleri ( 1 ) Resmi İsim ( 1 ) Reytingler ( 1 ) Riyakarlık ( 5 ) romantizm ( 1 ) Romeo ( 2 ) Romeo ve Juliet ( 1 ) Romeo ve Julio ( 1 ) Röportaj ( 13 ) Rüya ( 3 ) Sabahattin Ali ( 2 ) Sabır ( 1 ) Sadakat ( 1 ) sadece aktifim ( 4 ) sadece pasifim ( 4 ) Sağlık ( 1 ) Sağlıklı Beslenme ( 2 ) Salata ( 1 ) Samimiyet ( 4 ) Samsung Note2 ( 1 ) Samsung S3 ( 1 ) Sanat ( 1 ) Sansür ( 1 ) Sapyoseksüel ( 1 ) Sarışın Çocuk ( 1 ) Saunada Sex ( 2 ) Savaş Dinçel ( 1 ) Savcı ( 1 ) SBS ( 2 ) Seçim Anketleri ( 2 ) Seks ( 10 ) Seksenler ( 1 ) Seksin Tanımı ( 1 ) Selahattin Demirtaş ( 2 ) Ses değişiminden sonrası ( 1 ) Sesin Acısı ( 2 ) Sesin Büyüsü ( 1 ) Sesin İyileşmesi ( 1 ) Sessiz Anlaşma ( 1 ) Sessiz Cennet ( 1 ) Sevdalarım ( 2 ) Sevdiğim Çocuk ( 2 ) Sevgil ( 1 ) Sevgililer Günü ( 1 ) Sevgilim ( 12 ) Sevgiliyle El Ele Yürümek ( 10 ) Sevginin İletişimi ( 3 ) Sevinç Pastahanesi ( 2 ) Sevişme Çeşitleri ( 2 ) Sevişmek ( 10 ) Sevmek ( 2 ) Sex ( 9 ) Sexy iç giyim ( 1 ) Sezen Aksu ( 4 ) Sezenli Yıllar ( 1 ) Shakespeare ve Domates ( 1 ) Shelter ( 1 ) Sıcak ( 1 ) Sinema ( 1 ) Siyaset ( 7 ) Sloganlar ( 1 ) Sofra ( 1 ) Sokak Çocukları ( 1 ) Sokak Çocukları İçin Elele ( 1 ) Sosyal Sorumluluk ( 1 ) Sosyalizm ( 1 ) Sosyolojik Sonuçlar ( 2 ) Sosyoseksüel ( 1 ) Söylenmeyen ( 1 ) Sözlük ( 1 ) Spor ( 1 ) Steve Jobs ( 1 ) Stonewall Inn ( 1 ) Su ( 1 ) Su Böreği ( 1 ) Sugar Cafe ( 1 ) Sultan Ahmet Köftecisi ( 1 ) Sultan Ahmette Kahvaltı ( 1 ) Şafak Pavey ( 1 ) Şahane Misafir ( 2 ) Şahinlerin Hikayesi ( 1 ) Şair ( 1 ) Şarap ( 1 ) Şarkıların Fısıldadıkları ( 1 ) Şat Bar ( 2 ) Şehit ( 2 ) Şeker ( 1 ) Şeker Bayramı ( 1 ) Şeker Portakalı ( 2 ) Şeytan ( 1 ) Şiddet ( 1 ) Şiddetsizlik ( 1 ) Şiir ( 3 ) Şirince ( 1 ) Şirince Nasıl Bir Yer ( 1 ) Şizoşems ( 1 ) Taciz ( 2 ) Taciz Edilmek ( 2 ) Taksim ( 3 ) Tanıtım ( 2 ) Tanrı ( 1 ) Tarihçi Gay ( 1 ) Tarkan ( 1 ) Tartışma ( 1 ) tartışmayalım sevişelim ( 1 ) Tatil ( 1 ) Tatlı Kız ( 1 ) Tavsiye ( 1 ) TC ( 1 ) TDK ( 1 ) Tebligat ( 1 ) Tecavüz ( 2 ) Tek Tekçi Kazıkçıdır ( 1 ) Tek Yön ( 1 ) Tekila ( 1 ) Tembellik ( 2 ) Ten Paslanması ( 1 ) TEOG ( 1 ) Terör ( 2 ) Teyze ( 1 ) The New Normal ( 1 ) Thomas ( 1 ) TİB ( 1 ) Tiyatro ( 2 ) Top Oyunları ( 1 ) Toplum hastalığı ( 9 ) Torpil ( 1 ) Trans Birey ( 1 ) Trans Cinayeti ( 3 ) Trans Kadın ( 2 ) Transfobi ( 8 ) Transseksüel ( 6 ) Transseksüel Sex ( 3 ) Trevor Wright ( 1 ) TRT ( 1 ) TSK ( 4 ) ttnet ( 2 ) Turing ( 5 ) Turing Toplantıları ( 5 ) Tutku ( 1 ) tuvalette sex ( 3 ) Tüketim Çılgınlığı ( 2 ) Tünel ( 1 ) Türban ( 1 ) Türk Hamamı ( 2 ) Türk Olmak ( 1 ) Türkiye Sokak Çocukları Vakfı ( 1 ) Türkiyede Gay Olmak ( 1 ) Türkiyeden İletişime Engellendi ( 1 ) Türklerin Gayliğe Bakışı ( 1 ) TV8 ( 1 ) Ucube ( 1 ) Uç Uç Böceği ( 1 ) Ulus ( 2 ) undisclosed desires ( 1 ) Uniceff ( 1 ) Uzun Süreli İlişkiler ( 1 ) Üç Kadın ( 1 ) Üzgünüm ( 1 ) Üzülmek ( 3 ) Vajinafobi ( 1 ) Veda ( 1 ) Vegan ( 1 ) Veganizm ( 2 ) Veganizm Bir Spor Mudur ( 1 ) Veli ( 1 ) Versatile Blogger ( 2 ) Vicdani Ret ( 2 ) Vizyonsuluğun Farkında mısınız ( 1 ) Vücudu Keşfetme ( 1 ) wc sex ( 3 ) Work and Travel ( 1 ) Xavier Dolan ( 1 ) Y Kuşağı ( 1 ) Yaban Ağrı ( 2 ) Yaban Mersini ( 1 ) Yağma ( 1 ) Yakışıklılar ( 3 ) Yalan Dünya ( 1 ) Yalnızlık ( 1 ) Yanlış İlaç ( 1 ) Yaratıcılık ( 1 ) Yardım Severlik ( 1 ) Yaşlı Amcalar Şey Yapıyor ( 1 ) Yatak ( 1 ) Yatırım Yapmak ( 1 ) Yaz Geldi ( 1 ) Yaz Tatili ( 1 ) Yazar ( 1 ) Yemek ( 1 ) Yeni Bloggerlar ( 4 ) Yeni Normaller ( 1 ) Yeni Türkü ( 1 ) Yeni Yıldan Beklentiler ( 2 ) Yeşil Çay ( 2 ) Yetmez Ama Evet ( 1 ) YGS ( 2 ) Yılbaşı ( 1 ) Yıldız Tilbe ( 1 ) Yılmaz Erdoğan ( 1 ) Yılmaz Özdil ( 2 ) Yirmilik Dİş Çektirme ( 1 ) Yoğurt ( 1 ) Yolda el ele tutuşmak ( 3 ) Yorumlarım ( 1 ) Yönetmen Gay ( 1 ) Yunus Emre ( 3 ) Yunus Günce ( 1 ) Yusuf'un Hikayesi ( 9 ) Zeka ( 1 ) Zencefil ( 1 ) Zenne ( 2 ) Zerafet ( 1 ) Zeytin ( 1 ) Zina ( 1 )
 

©Copyright 2011 Kaan Arer | TNB