Kürtajım Geldi...

1 Haziran 2012 Cuma 15 yorum
Bekir Ağabey güzel demiş: "Kadının başı bitti, geçti alt tarafa..." (Bekir Coşkun)
Ben hiç AkP'ye oy vermedim.. Ama ölümüne eleştiren birisi de değilim. Yeri geldi yaptıkları işleri, çıkışları beğendim, destekledim ve bunu da söyledim, her zamanda bu konuda doğru olan budur diye söylerim.. Beğenmediğim işlerde de her zaman eleştirilerimi dillendirdim.. Bu ülke benim ülkem, ne kadar milliyetçi bir ruhum olmasa da en iyi şartlarda yaşama hakkımı savunmak zorundayım. Ne siyahım ne de beyaz... Hep gri olmaya çalışıyorum. Çünkü kimse salt kötü olamaz, zaten salt kötü olan adamı da bu millet her seferinde artan oy oranlarıyla seçmez sanırım..

Başbakanın her konuda kendi düşüncesini söylemesini de normal karşılarım.. O da benim gibi bir insandır, söyleyebilir.. Sadece onun her düşüncesinin, incancının, tutumunun mutlak doğru gibi algılanıp hükümet politikası haline getirilmesi, hatta bununla kalmayıp yasama gücünü de kullanarak devlet politikası haline getirilmesine acayip ifrit oluyorum... Sen öyle düşünüyorsun diye ben öyle yaşamak zorunda mıyım?.. Senin gibi yaşamamı temenni edebilirsin; ama yasalarla zorlamak ne cürret?

Kürtaj konusu o bebeğin müstakbel anne ve babasını ilgilendirir.. Kendileri otururlar, çocuğun geleceğini ne kadar şekillendirebileceklerini, nasıl bir gelecek kurabileceklerini tartışır ve karar verirler.. Bir çocuk dünyaya getirmek büyük bir sorumluluktur. Ben her gün bunun örnekleriyle karşılaşan birisiyim bunu yazarak anlatamam bile.. İstenmeyen bir çocuk "sevgisiz bir dünyaya" gelecektir.. 

40 yaşında bir kadın bu yaştan sonra bir çocuk daha büyütmek, sorumluluk almak istemiyorum diyemez mi, ya da 18 yaşında bir kadın... Tabii ki madem istemiyordun neden önlemini almadın da denilebilir ama konumuz bu değil... Şans eseri ya da bilerek vuku bulmuş bir olayın sonucuna (bizi ilgilendirmediği halde) karışmamız ne kadar doğru?

1990 ların başında Amerika'da güvenlik güçlerini sarsacak bir istatistik ortaya çıkıyor.. Suç oranı %40 azalıyor.. Bu azalmayı sağlayan ne var diye tüm ihtimalleri değerlendiriyorlar; ama bir türlü bu büyüklükte bir orana ulaşamıyorlar. 1930 ile 1960 yılları arasında İskandinav ülkelerinin bir verisiyle karşılaşıyorlar.. O dönemde bu ülkelerde kürtajın mahkeme kararıyla yapılmasına izin veriliyor. Suça bulaşmış kişilerin geçmişini araştırdıklarında ise çoğunun annesinin kürtaj için mahkemeye başvurduğu; ama izin alamadığı ortaya çıkıyor. Yani suça bulaşmış kişilerin çoğu istenmeyen bebek....

Amerika'da ise 1973 yılında kürtaj serbest bırakılıyor (El alemin 1973'te serbest bıraktığını biz 2012'de yasaklamaya çalışıyoruz ve bunun adı da ileri demokrasi oluyor, ya sabır) ve her yıl ortalama 1,6 milyon kürtaj oluyor. Uzmanlara göre bu çocuklar kürtaj olmasaydı %50 si açlık sınırı altında yaşayacaktı, %60 ı ise babasız büyüyecekti.. Bu iki neden de zaten insan oğlunu suça iten nedenler.. 1990 lar da suç oranının o kadar azalmasının sebebi de kürtajın serbest bırakılmasına dayandırılıyor. Çünkü suça karışacak çocuklar zaten kürtaj nedeniyle doğmamışlardı. Kaynak

Bunlar bilimsel sonuçlar.. Sosyolojik boyutunu anlatıyor kürtajın. Bir de psikolojik boyutu var ki hepimiz Sezercik filmlerinden biliriz.. Annesi kürtaj yaptıracak olanağa dahi sahip olmadığından doğurduğu çocuğunu büyük çaresizlikler içinde cami avlusuna bırakır.. Ondan sonra hem o çocuğun hayatını hem de annenin hayatını düşünebiliyor musunuz? Yıllarca biz sinemada dram diye bu çocukların hayatını izledik.. Sırf başbakanımızın dini değerleri sarsılıyor diye o gencecik anne adayına bunca sıkıntı yüklemek ne kadar doğru?

Ayrıca dini boyutuna da değinmek istiyorum.. Başbakanın dediği gibi velev ki kürtaj günah olsun.. Peki bakamayacağım, sorumluluğunu alamayacağım çocuğu dünyaya getirip bırakıp gitmek çok mu sevap.. Sanki devletimiz çocuk esirgeme kurumlarında kalan çocukların durumunu bilmiyor. Ali ile Ramazan kitabını bir okusunlar bakalım.. O çocukların başlarına neler geliyor? Bir de sağlık bakanımız çıkmış siz doğurun istemiyorsanız Devletimiz ne güne duruyor? Bu anlayış 3 çocuk yapın da ne yaparsanız yapın anlayışı kadar değersizdir.. Neymiş efendim biz doğuralım mış eğer istemiyorsak devletimiz bakarmış :)

Ayrıca kimse kimseyi kürtaja zorlamıyorsa, benim kürtaj yaptırmam senin hayat standardını kötü yönde etkilemiyorsa,(hatta iyi yönde etkilediği bilimsel bir gerçek), başbakanın sıkıntısı nedir? Ben kürtaj yaptırıyorsam ve bu günahsa benim günahım, seni ilgilendiren kısmını anlayamıyorum.. Tanrı ve din senin tek elinde mi? "Sen de benim gibi yaşayacaksın, benim yaptıramadığımı sen de yaptıramazsın artık, din bir tek bana mı var, sana da var, farklılık istemiyoruz artık" demekten başka nedir bu?
Dipnot: Kürtaj bir doğum kontrol yöntemi değildir. Bunu yazmak gereği bile duymuyorum; çünkü bunu her kadın bilir.. Bilmiyorsa bu da eğitim politikası olmayan, devletimizin suçudur.. Ayrıca sağlık sorunlarından ötürü, tecavüzden ötürü, çocuğun engelli dünyaya gelmesinden ötürü kürtaj hakkında hiç ses bile çıkarmıyorum.. Düşünün gari...
DipDipnot: Eğitim konusunda da yazmak istiyorum.. İnanılmaz doluyum... Ama burası bir gay blogu ağır konulara girme BiGay diye kendimi durduruyorum sürekli.. Yazsam mı ki?

15 yorum :

 • BiGay dedi ki...

  Patrickçim desteğin için sağol.. bence de yazmalıyım, yazmalıyız... bu ülke bizim düşünmeli, konuşmalı, tartışmalı ve yeni fikirlerle küllerimizden doğmalıyız ;)

 • One Girl Two Boy dedi ki...

  Sadece sunu demek istiyorum hiçbir kadın güle oynaya kürtaja gitmez gidemez 1.sonuc olarak kürtaj ciddi bir ameliyattir ehli kisiler yapmazsa ölüm ve bir daha anne olamama gibi durumlar soz konusudur

  2. Saniyormusunuz ki içinizde sizin de bir parçanız olan bir varlık var ve onu sanki apandisit ameliyatı yaptırıyormuşcasina gidip aldırıolar


  Kürtaj olmak kadınlar için bir hobi i değildir . Kimse kürtaj olmak istemez ama sorumluluğunu alamayacağı bir canlının dünyaya ggelmesini de istemez.

  Aldırmasının bir sürü sebebi olabilir cocuğun annesi ve babası dısında kimseyi bu konu ilgilendirmez ilgilendirmemeli kimse kimsenin neler yaşadığını bilemez

  Ayrıca tut ki yasaklandı özel muayenelerde kacak yapılmayacağını mı düşünüyorlar acaba doktor diplomasi olmayan insanlardan medet umacak kaç genc kızın ölümüne seyirci kalırız o zmn ben bile bilmiyorum

  Ya da mahalle aralarındaki o cok bilgili teyzelerde alıcaklar soluğu

  Ya da kendileri düşürmeye uğraşıp kan kaybından ölecekler ortalık yerde

  Neyse ya biz ne soylesekte yine karar çıkacaktır bilindiği gibi güya orda millet meclisi var ama suan benim gördüğüm ewt bir meclis var ama millet yok bilmiyorum ne olacak ....


  ( allahım nasıl doluyum bu konuda bı gayim kendi blogumda post yazmak yerine bir çırpıda burda yaziverdim düşüncelerimi affet nolur ;)) nasılda gergin yazmisim belli değil :)) sakın yanlış anlama bunlar tamamen yasaklanmalı ewt diyenler için yazılmıştır öperim kocaman muahhhhh

 • BiGay dedi ki...

  çok güzel yazmışsın kuzum.. sonuçta ben bir kadın gözüyle yazamazdım, sen de yazının eksiğini doldurmuşsun.. çok teşekkür ederiz..

  ayrıca çok haklısın ne CHP ne AkP ne de diğerleri, orada bir meclis var ama benim vekilim yok.. kimin vekili var ki orada?

 • BiGay dedi ki...

  Siyasi partiler yasası değişmediği sürece orada milletin değil parti başkanının vekilleri olacak.. işlerine böyle geldiği içinde riyakarlıktan geri kalmadan ileri demokrasi deyip ustalık dönemi olmasına rağmen bu cesur adamı atamayacak kadar korkaklar..

 • Bir Gay dedi ki...

  Aslında bütün bu tartışmaların hükümet tarafından bilinçli olarak, gündem değiştirmek amaçlı ortaya atıldığına inanıyorum.. Ama yine de bir kaç cümle söylemeden geçemeyeceğim..

  Öncelikle, hükümetin ve başbakanımızın, çocuk sayısı, kürtaj, sezaryen vb. gibi konulardan çok daha önemli işleri olması gerektiğini düşünüyorum..
  Velev ki yok ve önemli dertleri, sorunları bu oldu, o zaman konuşmadan önce bazı araştırmalar yapmaları gerekiyor..
  Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre; Dünyada her yıl uygulanan 46 milyon kürtajın yarısı güvenli olmayan koşullarda uygulanmaktadır. Bu uygulamalar sonucunda yılda yaklaşık 80.000 kadın yaşamını yitirmektedir.
  Bu ölümlerin tamamına yakın kısmı yasaların kürtaja izin vermediği veya aile planlaması hizmetleri sunumunun yetersiz olduğu ülkelerde meydana gelmekte..

  Yani, kürtajın yasaklandığı ülekelerde kürtaj yaptıran kadın sayısı azalmıyor, kürtajdan ölen kadın sayısı artıyor!

 • Bir Gay dedi ki...

  Bir de merak ettiğim bir şey var, "tecavüze uğrayan kadın çocuğunu doğursun, gerekirse biz bakarız" diyen sayın bakan bir sonraki açıklamasında "gerekirse tecavüzcüyü serbest bırakırız, maksat çocuk analı babalı büyüsün" mü diyecek?

  26 kişinin tecavüz ettiği 13 yaşındaki bir kız çocuğunu koruyamayan bu devlet bu tecavüzcülerin çocuklarına mı bakacak?

 • BiGay dedi ki...

  Bir Gayciğim bende ilk önce gündem değiştirme meselesidir diyerek ciddiye almadım ama yasa değiştiriyor adamlar... Kendi anlayışını milletin idaresidir diyerek önümüze sunuyor.. O zaman ses çıkarmak zorundayız..

  Ayrıca yasaklama diye bir mantık bu yüzyılda olmamalıdır.. Yasaklandıkça merdiven altına kayacağını bilmiyorlar mı? Ama sorsan hayır efendim biz onu denetleriz izin vermeyiz derler.. Ne de olsa şiddet gören, koruma isteyen kadınları korumayı başardılar ya.. Artık hiçbiri ölmüyor diyecektim ki biraz önce okudum bir adam yine barışmak istediği karısı barışmadı diye hem kızını hem eski eşini öldürmüş dün akşam...

  Sağlık bakanımız ise sadece trajikomik, tek kişilik bir tiyatro oynuyor.. Ciddiye alınacak hiçbir tarafı yok..

 • Bir Gay dedi ki...

  Tiyatro dedin de aklıma geldi, hani bunlar tiyatroya da karşıydı? Bir haftadır 'vajina monologları' adlı oyunun başrolünü oynuyorlar!

 • BiGay dedi ki...

  Eğer tiyatro çıkarlarına uyarsa severler... ununtma eleştirmeden kabul eder baş tacı edersen yani insani değilde malaki davranırsan.. biricik olursun.. baş tacı edilirsin ://

 • kaytan bıyık dedi ki...

  yaz bacım sen yaz bizler sadece dürtülerimizle hareket eden insanlar değiliz anlamalı insanlar:)) yazı konusuna gelince de siyasi konular üzerinde ne yazarım doğru düzgün ne de konuşurum günlük yaşantımda. sevmem çünkü siyasetin bir bataklı olduğuna ve en temiz olarak gireninin dahi çamurlaşarak çıktığına inandığım için sevmem.

  ama konunun en çok ucu dokunan kısmı olan kadınların bu konuda sessiz kalması yada bir çok büyük kısmın sessiz kalması ilginç. onlar konuşmalı onlar yazmalı onlar anlatmalı bu yanlışı.

  Hak bağlamında mesleki olarak da bir laf etmek gerekirse de evet devlet bu alanı düzenlemeli gerekli yasal şartlar ortaya konmalı ama özgürlükleri daraltıcı değil, genişletici bir bakış açısıyla. Gelişmiş ülkelerdeki uygulaması neyse ve hatta onlardaki yanlış olan uygulamalar varsa onlar da dikkate alınarak kişi hak ve özgürlüklerine müdahale edildiği de unutulmadan bir yol bulunmalı...

  uzun bir mesaj oldu.sıkmadım umarım:)

 • BiGay dedi ki...

  yooo zevkle okudum :) sıkmak ne kelime..

  ayrıca desteğiniz için çok sevindim efendim :)

  özgürlüklerin genişletilmesi iktidar tarafından yanlış anlaşılıyor eminim.. çünkü onlara da sorarsan sürekli özgürlükleri genişletiyorlar..

 • Bir Gay dedi ki...

  Aşağıdaki yazıya bugün nette rastladım..
  Okurken yüreğimi biri avuçlarında ezerek sıkıştırdı sanki, nefes bile alamadım..
  Sanırım yukarıdaki konuya verilecek en anlamlı yanıt bu..


  “Siz hiç tecavüze uğradınız mı Recep Bey? Bir ya da bir grup “erkek” vücudunuza çöküp, kurtulamamanız için, muhtemelen beraberinde zevklerini de arttıran muhtelif şiddet eylemleri eşliğinde salyalı ağızlarında kusturucu nidalarla girdi mi bedeninize yalvarmalarınıza, gözyaşlarınıza ve çığlıklarınıza hiç aldırış etmeden? Sizi hiç parçaladılar sonra da “sen istedin” dediler mi Recep Bey?

  Siz hiç Türkiye’de tecavüze uğradınız mı Recep Bey? Zaten kadın olmanın başlı başına potansiyel orospu olmakla neredeyse eşdeğer olduğu bir ülkede, tecavüze uğramanız sonucu orospuluğunuz tescillendi mi hiç?

  Siz hiç “gönül rızanızla” tecavüze uğradınız mı Recep Bey? On üç yaşınızda “gönül rızanızla” onlarca erkeğe bakire olduğunuz için rektumunuzu parçalattırıp, “gönül rızanızla” sayısız ameliyat geçirip, milyonlarca insana “gönül rızasıyla o masum erkeklerin kendisini parçalamalarını istemiş” fahişe ruhlu, mazoşist-isterik bir çocuk-kadın olarak lanse edildiniz mi?

  Hiç cehennemi gördükten sonra görmemiş gibi yapmak zorunda kaldınız mı? Tecavüzün ömür boyu terapi görmeyi gerektiren bir travma olduğunu bizatihi yaşayarak deneyimlediniz mi? Bir insanı artık başka bir şey haline dönüştüren bu travmanın acısıyla ömrünüzü sonu gelmez kâbuslarla, sosyal fobilerle, ölümüne korkularla geçirmeye mahkûm edildiniz mi? Tecavüz, bir kadının ruhuna faça atmaktır, size hiç faça atıldı mı Recep Bey?

  Siz hiç tecavüzcünüzden hamile kaldınız mı Recep Bey? Tecavüzcüsünden hamile kalan bir kadını o çocuğu doğurmaya mahkûm etmenin, aynı zamanda o kadını kalan ömrünün her günü, yaşadığı vahşeti tekrar tekrar yaşamaya mahkûm etmek olduğunu bilemeyecek, biliyorsanız bunu umursamayacak kadar insanlıktan çıkmış biri misiniz Recep Bey?

  Allah-ınız korusun, sizin ananız, bacınız, evladınız, karınız, kızınız tecavüze uğrasa ve hamile kalsa o çocuğu doğurtup büyütür, canınızdan çok sevdiğiniz yakınınızın her gün o çocuğa bakıp bakıp acısını tazelemesine, belki çıldırmasına ya da intiharın eşiğine gelmesine seyirci kalabilir misiniz Recep Bey? Olmadı, kızınızı tecavüzcüsüyle evlendirip devlet onayıyla her gün tecavüze uğramasına yasal izin verir misiniz sorarım size Recep Bey? Siz tecavüz sonucu doğacak olan bir çocuğu her çocuğun hakkı olan sonsuz sevgi ve şefkatle büyütebilecek, yüzüne her baktığınızda tecavüzcünüzü görerek onu kaçınılmaz olarak baş edilmez bir nefretin odağı haline getirmeden sağlıklı ve mutlu bir insan olarak yetiştirebilecek kadar yüce gönüllü müsünüz ki, tecavüz kurbanlarından bunu bekliyorsunuz Sayın Recep Bey?

  Haa sanırım diyorsunuz ki, “onlar doğursun biz bakarız;”… Sorarım size Recep Bey, halihazırda var olan çocuklara bile bakmaktan aciz olan siz, tecavüz sonucu doğmuş, anası babası olmayacak, baştan kaybetmiş bir canlıyı üstelik de tecavüzün merkez üslerinden biri olduğu artık hepimizce malûm olan sözde “yetiştirme yurtlarında” her türlü sefaletin ve sevgisizliğin pençesinde büyüterek muhtemelen topluma yeni piskopatlar üretmekten ne gibi bir dünyevî ya da uhrevî menfaat ummaktasınız?

  Diyorsanız ki “bir deli bir kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkaramamış hesabı, biz işin kolayını bulduk, ne zaman gündem kızışsa atıyoruz önünüze iki malzeme, siz debelenip dururken arkadan deveyi hamuduyla götürüyoruz, siz de kendinizi yediğinizle kalıyorsunuz;” ne diyelim haklısınız, insanlık tarihi alçaklığın kanlı harfleriyle yazılmıştır zaten, siz de misyonunuzu lâyığıyla yerine getiriyor, onur listesinin en tepelerinde hakkınız olan yeri alıyorsunuz, gazanız mübarek olsun, gerekirse tecavüze uğrayan anne ölsün ama size kapıkulu olacak tecavüz çocukları doğsun, sonra vakti gelince sizin ellerinizle ölsün, yeter ki allah devletimize, vatanımıza milletimize zeval vermesin, allah sizi başımızdan eksik etmesin, yürüyün, kim tutar sizi Sayın Sağlık Bakanım Recep Bey.”

 • BiGay dedi ki...

  Harfler bazen boyundan büyük anlamlar taşırlar.. Hele hele doğru sırada dizilirlerse ve zekice yerleştirilirlerse gelir bam telinize dokunurlar.. Hepimiz o kadar iyi biliyoruz ki yukarıda ki her kelimenin ne kadar doğru olduğunu..

  Bam teliniz titrerken hala yorulursunuz tutsak ustura ağzında yaşamaktan, içinizden bir şeyler kopar.. canınız sıkılır..

  Recep Beyler gözünüzü ne bürüdü de görmez oldunuz bu gerçekleri.. Ben yazımda bu konuya hiç ama hiç değinememiştim.. çünkü söylenecek söz yoktu.. İşte çok güzel söylemişler, bildiğimiz tüm gerçekleri tekrar okumuş olduk..

  Siz değil miydiniz kürtaj süresini 10 haftaya çıkaran, Avrupaya uyacağız diyen? Şimdi ne oldu?

Yorum Gönder

Etiketler

1 Aralık ( 1 ) 16 lığın hikayesi ( 1 ) 20. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 4 ) 2013 ( 1 ) 2015 Seçim Sonuçları ( 1 ) 2015 Seçimleri ( 2 ) 21 Aralık 2012 ( 1 ) 21. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 3 ) 22. Onur Haftası Etkinlikleri ( 2 ) 23. LGBTİ Onur Haftası ( 1 ) 29 Ekim ( 1 ) 3.İzmir Onur Yürüyüşü ( 1 ) 5 yıldız ( 1 ) A ( 1 ) ABD ( 1 ) Abdullah Ağa Yalısı ( 1 ) Abi ( 1 ) Abla ( 1 ) Absürt Komedi ( 3 ) ABU TV Song Festival ( 1 ) Acemi Gay ( 1 ) Açaili ( 1 ) Açıldıkça Açılmak ( 6 ) Açılmak ( 2 ) Adaçayı ( 1 ) Adalet ( 1 ) Adalet Sarayı ( 1 ) Affetmek ( 2 ) Ağlamak ( 3 ) Ahlak ( 1 ) Ahmed Arif ( 1 ) Ahmet Davutoğlu ( 1 ) Ahmet Hakan ( 2 ) Ahmet Hemdi Tanpınar ( 1 ) Ahmet Kaya ( 2 ) Ahmet Sami Özbudak ( 1 ) Ahmet Tulgar ( 2 ) Ahşap Ev ( 1 ) AIDS ( 1 ) Aile ve Sevgili ( 2 ) Aile Yanına Taşınmak ( 1 ) Aileye Açılmak ( 6 ) Akasya Durağı ( 1 ) Akmerkez ( 1 ) AKP ( 8 ) Aktif Olmak Nedir ( 3 ) Aktif Pasif Sorunsalı ( 4 ) Aldatma ( 1 ) Aldatmak ( 1 ) Ali ile Ramazan ( 1 ) Ali Poyrazoğlu ( 1 ) Allah ( 1 ) Alsancak ( 1 ) Alsancak Barlar ( 1 ) Alternatif Cezalar ( 1 ) Alternetif Kutlama ( 1 ) Amca ( 1 ) Anal İlişki ( 4 ) Anal Sex ( 4 ) Anal Temizlik ( 2 ) Anayasada Eşitlik ( 1 ) Anı ( 4 ) Anıl T ( 1 ) Anket ( 1 ) Anne Ben araba kullanıyorum ( 1 ) Anne beni evlendiriyorlar ( 2 ) Anne benim reytingimi silmişler ( 1 ) Annem ( 3 ) Antoine de Saint Exupéry ( 1 ) Anüs Kaşıntısı ( 1 ) AP ( 1 ) AP Olmak ( 1 ) APA ( 1 ) Apple ( 1 ) Araba Kullanmak ( 1 ) Arda Kural ( 1 ) Arkadaşlık ( 6 ) Artemis Yayınları ( 1 ) Arzulamak ( 1 ) Asgar Ferhadi ( 1 ) Asker Gay Hikayeleri ( 10 ) Asker olmak istemiyorum ( 10 ) Asker Sex ( 10 ) Askerde Rahat Etmenin Sırları ( 2 ) Askerlik ( 12 ) Askerlik Anıları ( 5 ) Asya Pasifik Yayın Grubu ( 1 ) Aşık Olmak ( 3 ) Aşk ( 23 ) Aşk Acısı ( 9 ) Aşk Avcısıyım ( 3 ) aşk kanunları ( 1 ) Aşk Meşk ( 3 ) Aşk varsa yaşamak sextir ( 4 ) Aşk yeniden ( 1 ) Aşkın Tekil Hali ( 2 ) Atatürk ( 1 ) Ateist ( 1 ) Ateizm ( 1 ) Attila İlhan ( 2 ) Avcılar ( 1 ) avea ( 1 ) Avrupa ( 1 ) Ay Karanlık ( 1 ) Ayrılık ( 1 ) Ayşe Arman ( 9 ) Ayşe Kulin ( 4 ) Babalar ve Gayler ( 10 ) Babam ( 3 ) Babanın Gay Oğlunu Kabul Etmesi ( 2 ) Bacak Arasından Türkiye ( 1 ) Bağırsak Paraziti ( 1 ) Bahar Geldi ( 2 ) Bal ( 1 ) Bal Oğlan ( 1 ) Bal Reklamları ( 3 ) Balck Mirror ( 1 ) Baskı ( 3 ) Başarının Statüsü ( 2 ) Başbakan ( 3 ) Beauty ( 1 ) Bedelli Askerlik ( 4 ) Beni Bulun ( 1 ) Benim Çocuğum ( 2 ) Beşiktaş ( 3 ) Beyaz Çay ( 2 ) Beyaz Peynir ( 1 ) Bi'adam ( 1 ) BiGay'in Hikayesi ( 2 ) Bikomoko ( 1 ) Bilendır ( 1 ) Bilinçli Tüketim ( 4 ) Bimer ( 3 ) Bir Gay ( 1 ) Bir gay'in askerlik anıları ( 1 ) Bir Ömür Dediğin ( 1 ) Birbirimize ( 1 ) Biseksüellik ( 3 ) Biseksüellikten Vazgeçiş ( 1 ) Black Cat ( 1 ) Black Mirror ( 1 ) Blog Engelleme ( 1 ) Blog Teması ( 1 ) Blog Yazmak ( 10 ) Blogger Buluşması ( 11 ) Blow Job ( 1 ) Bodrum ( 1 ) Bora'nın Kitabı ( 1 ) Bornoz ( 2 ) Boş İnsanlar ( 2 ) Boş Kitaplar ( 1 ) Boşanma ( 1 ) Boyacı ( 1 ) Börek ( 1 ) Brad Rowe ( 1 ) Budizm ( 1 ) Buhar Odası ( 1 ) Bullying ( 1 ) Burak Gezer ( 1 ) Burak Serdar Şanal ( 1 ) Buz Odası ( 1 ) Bülent Ersoy ( 1 ) C.R.A.Z.Y. ( 1 ) Cağaloğlu Hamamı ( 1 ) Cameron ( 1 ) Camiide Aşk ( 1 ) Can Yayınları ( 1 ) Can Yılmaz ( 1 ) Canka Kuir ( 1 ) Cansın ( 1 ) Cansın ile ilk buluşma ( 1 ) Cehalet ( 1 ) Cehennem ( 1 ) Celp Dönemi ( 4 ) Cem Yılmaz ( 1 ) Cennet ( 1 ) Ceza ( 1 ) Chal Chene ( 1 ) CHP ( 1 ) Cinsel Yönelim ( 2 ) Cinsellik ( 1 ) Cinsiyet Değiştirme ( 1 ) Cinsiyetsizlik Düşüncesi ( 1 ) Come Out ( 13 ) Coming Out for Family ( 2 ) Couple ( 1 ) Cumhuriyet ( 1 ) Çağan Irmak ( 1 ) Çalışkanlık ( 1 ) Çay ( 2 ) Çaykur ( 1 ) Çengelköy ( 1 ) Çevre Bilinci ( 1 ) Çıplak ( 1 ) Çiçekler ( 1 ) Çilekli Gay ( 2 ) Çocuk ( 1 ) Çocuk Yetiştirmek ( 1 ) Çocuklar ve Canavarları ( 1 ) Çocukların Büyük Oyunları ( 2 ) Çocukluk ( 3 ) Çok yönlüyüm ( 1 ) Çopstiks Kullanmak ( 1 ) Çürük Raporu ( 4 ) David Dumortier ( 1 ) Death Note ( 1 ) Dedemin İnsanları ( 1 ) Demokrasi ( 1 ) Denemeler ( 2 ) Deniz ( 2 ) Deprem ( 1 ) Depresif Ayu ( 1 ) Depresif Gay ( 1 ) Depresifim ( 1 ) Dergi ( 1 ) Dermatolog ( 1 ) Ders Çalışma Taktikleri ( 1 ) Dershane ( 4 ) Devlet ( 1 ) Devlet Bahçeli ( 1 ) Devrim Ayetleri ( 1 ) Dialogue In The Dark ( 1 ) Dick ( 1 ) Din ( 6 ) Dini Öğrenme ( 2 ) Diren Gezi Parkı ( 5 ) Direnen Gençler ( 2 ) Diş Çekimi Sonrası Yaşananlar ( 1 ) Diş Fırçalama ( 2 ) Dİş Sağlığı ( 1 ) Diyanet İşleri Başkanlığı ( 1 ) Dizi Oyuncaları ( 1 ) DNS Ayarı Değiştir ( 1 ) Doğa ( 1 ) Doğadan ( 1 ) Doğum Günü ( 2 ) Doğuş ( 1 ) Doktor ( 1 ) Doktor Jivago ( 1 ) Domates ( 1 ) Domates Saklamak ( 1 ) Domatesin Faydaları ( 2 ) Dora'ya Ağıt ( 1 ) Dorothy Martin ( 1 ) Dostlar ( 2 ) Durex ( 1 ) Durum Tespiti ( 1 ) Duş ( 2 ) Duşta bebek yağı bocalamak ( 1 ) Duygusal İbne ( 2 ) Dünya Göz ( 1 ) Dünya Üleklerinde Eşcinsel Askerlik ( 2 ) E Güncenin Güzellikleri ( 1 ) Eczane ( 1 ) Edebiyat ( 1 ) Efemine Erkek ( 5 ) Eflatoon ( 1 ) Eğitim ( 9 ) Eğitim Fakülteleri ( 2 ) Eğlencenin Dibine Vurmak ( 1 ) Ekin ile Emrullah ( 1 ) Ekmek ( 1 ) Elektrik ( 1 ) Eleştiriler ( 11 ) Emel Sayın ( 1 ) Emirgan Sütiş ( 1 ) Emlak Terörü ( 1 ) Empati Kurmak ( 2 ) Enerji ( 1 ) Engelli Site ( 1 ) Ensest ( 1 ) Erdem ( 1 ) Erdemli Yaşam ( 1 ) Eren Erdem ( 1 ) Erkek Erkeğe ( 1 ) Erkekte Genital Siğil ( 1 ) Eski kız arkadaşın ve annesi ( 2 ) esobeso ( 2 ) Estetik İhtiyaçlar ( 1 ) Eş Cinsel Edebiyat ( 4 ) Eşcinsel Evlilik ( 4 ) Eşcinsel Olma Yolunda Emin Adımlar ( 4 ) Eşcinselliği çağrıştıran şakalar ( 1 ) Eşcinselliğin Tedavisi ( 3 ) Etiler ( 2 ) Etkinlik ( 1 ) Eurovision ( 2 ) Ev Kiralama ( 4 ) Ev Oğlanı ( 6 ) Ev Pansiyonları ( 1 ) Evimiz ( 1 ) Evlenme Baskısı ( 2 ) evrene mesaj ( 1 ) Fanteziler ( 1 ) Fareler ve İnsanlar ( 1 ) Farklılıklarla Dalga Geçme Hastalığı ( 1 ) Fe ( 1 ) Femen Örgütü ( 1 ) Feminen Davranmak ( 6 ) Feraye Sünev Çokgürses ( 1 ) Ferzan Özpetek ( 4 ) Fetih 1453 ( 1 ) Filitre Kahve ( 1 ) Film ( 9 ) Fotoğraflar ( 1 ) Fransa ( 1 ) Fransız Sokağı ( 1 ) Franz Kafka ( 1 ) Frigo ( 1 ) Full Aktif ( 3 ) Futbol ve Gay ( 2 ) Futbolcular neden kalça okşuyorlar ( 1 ) Gabile ( 3 ) Ganimedeski ( 1 ) Garson ( 1 ) Gay ( 28 ) Gay Asker ( 8 ) gay aşk ( 6 ) Gay Bar ( 3 ) Gay Dergi ( 1 ) Gay Hayvanlar ( 1 ) Gay Hikaye ( 22 ) Gay Kültür ( 6 ) Gay Mahalle Baskısı ( 3 ) Gay Not Defteri ( 2 ) Gay Olmak ( 24 ) Gay Panda ( 1 ) Gay Pride ( 14 ) Gay Rights ( 7 ) Gay Sex ( 14 ) Gay Sex Hikayesi ( 7 ) Gay Tatil ( 1 ) Gay Temalı Filmler ( 1 ) Gay ve Bilim ( 2 ) Gay ve Hayat ( 9 ) Gay ve Lezbiyen ele ele ( 2 ) Gayler Kime Verdi ( 1 ) GayMag ( 2 ) Gayrettepe Metro ( 1 ) Gaz Bombası ( 1 ) Genel Cerrah ( 1 ) Gerçekler ( 1 ) Gergedan Mevsimi ( 1 ) Geylesof ( 1 ) Gezi Parkı ( 5 ) Gizli Anların Yolcusu ( 3 ) Gone Girl ( 1 ) Gökçe ( 1 ) Görme Engelli ( 1 ) Görünür Olma Korkusu ( 2 ) Grinder ( 1 ) Grup Sex ( 5 ) Gün Işığı ( 1 ) Günah ( 2 ) Günah Çıkarma ( 1 ) Gündem ( 2 ) Gündüz Erkek Gece Kadın ( 1 ) Günlük Ayracı ( 1 ) güzel kokan çocuk ( 2 ) Güzellik ( 1 ) GZone ( 11 ) Haberler ( 1 ) Hacettepe Üniversitesi ( 1 ) Halam ( 1 ) Hamamcı teyze ( 1 ) Hamamda Sex ( 4 ) Hangi Ahlak ( 1 ) Hangimiz Yapmıyoruz Ki ( 1 ) Haplo ( 1 ) Harvey Milk ( 1 ) Hatalar ( 1 ) Hatıralar ( 1 ) Havalar ( 1 ) Havuç ( 1 ) Havuz ( 1 ) Hayal Kırıkları ( 1 ) Hayat AVM ( 2 ) Hayat ve Gaylık ( 38 ) Hayata Dair ( 5 ) Hayrettin Karaman ( 1 ) Hayvanlar ( 2 ) HDP ( 3 ) Hepimiz Pipimiz İçin ( 1 ) Heteroseksüel ( 4 ) Heteroseksüel Bir Erkeğe Açılmak ( 1 ) Heteroseksüel İlişki ( 1 ) Heteroseksüel Yorumları ( 2 ) Heteroseksüellik ile Homoseksüellik ( 3 ) Heyecan ( 1 ) Hikaye ( 8 ) Hilbert ( 1 ) Hisar'dan Ahmet ( 1 ) Hitap ( 1 ) Hiv ( 1 ) Hiv Pozitif ( 1 ) Holden Nowell ( 1 ) Holiday ( 1 ) Homofobi ( 6 ) Homorexia ( 1 ) Hormonlu Domates Ödülleri ( 2 ) Hornet ( 1 ) Hoşgörü ( 2 ) Hörbi ( 1 ) HPV ( 1 ) Human Rights ( 1 ) Hükümet ( 1 ) Hürriyet ( 1 ) Hürriyet Cumartesi ( 1 ) Hüseyin Kıyar ( 1 ) IŞİD ( 1 ) İbne ( 2 ) İbrahim Şahin ( 1 ) İçimizdeki Şeytan ( 1 ) İçinde Yaşadığım Deri ( 1 ) İçinizdeki Gay ( 2 ) İdam ( 1 ) İETT ( 1 ) İfade verdim ( 1 ) İKEA ( 1 ) İkna odası ( 1 ) İletişim Yayınları ( 1 ) İlgiç bir tanışma ( 2 ) İlişki ( 1 ) İlk arabam ( 1 ) ilk aşk ( 2 ) İlk Cinsel Hayaller ( 1 ) ilk defa bir insandan nefret ettim ( 1 ) İlk Oral Seks Hikayesi ( 2 ) İlk terkediliş ( 1 ) İnce Ses ( 1 ) İncir reçeli ( 1 ) İneklik ( 1 ) İngiliz ( 2 ) İngiltere ( 1 ) İnsan Ruhu ( 3 ) İnsanlık ( 4 ) İnternet üzerinden alışveriş ( 1 ) İntihar ( 1 ) İran ( 1 ) İrfan ( 1 ) İrfan Geleneği ( 1 ) İsim Gerçeği ( 1 ) İskender Pala ( 1 ) İsmail YK ( 1 ) İstanbul ( 13 ) İstanbul Üniversitesi ( 1 ) İstanbul'dan Hikayeler ( 2 ) İstiklal ( 1 ) İş Bankası ( 1 ) İşkenceci Çocuklar ( 1 ) İşlenmiş Et ( 1 ) İyi Hayat ( 2 ) İzmir ( 10 ) İzmir Dindarlığı ( 1 ) İzmir Diş Hastahanesi ( 1 ) İzmirdeki o gay ( 2 ) İzzet Yıldızhan ( 1 ) Jinekolog ( 1 ) Jinekoloji ( 1 ) Kaan Arer ( 19 ) Kaan Arter ( 1 ) Kadın ( 2 ) Kadına Şiddet ( 2 ) Kadınları Tatmin Etmek ( 1 ) Kadınların Boşalması ( 1 ) Kadınsı Asker ( 2 ) Kafede bacak bacağa sarılmak ( 1 ) Kahvaltı ( 5 ) Kahve Sefası ( 2 ) Kan ( 1 ) Kanal D ( 1 ) Kanatlarım Var Ruhumda ( 1 ) Kanser Hastalığı ( 1 ) Kaos GL ( 2 ) Kapalı Çarşı ( 1 ) Kapı Yayınları ( 1 ) Kapitalizm ( 2 ) Karaburun ( 1 ) Karakola düştüm ( 1 ) Karanlıkta Diyalog ( 1 ) Karanlıkta Seks ( 2 ) Karlşkan Komşu ( 1 ) Kaslı Erkekler ( 1 ) Kayahan ( 1 ) Kayganlaştıcı Jel ( 1 ) Kaymak ( 1 ) Kebap Yemek ( 2 ) Kedi ( 1 ) Kendini bilmek ( 1 ) Keşanlı Ali Destanı ( 1 ) Kırmızı Masa ( 1 ) Kısa Süreli ilişkiler ( 1 ) Kıskançlık ( 1 ) Kış Uykusu ( 1 ) Kıyamet ( 1 ) Kibarlık ( 1 ) Kim bilir daha ne adamlar seveceğim ( 2 ) Kinsey Skalası ( 1 ) Kişisel Gelişim ( 1 ) Kitap ( 12 ) Koalisyon ( 1 ) Koalisyon Anketi ( 1 ) Kobani ( 1 ) koku ( 1 ) Kol Böreği ( 1 ) Komedi ( 2 ) Komşuluk hakları ( 1 ) Komşunun Meraklısı ( 1 ) Kondom ( 1 ) Kontrollü Açılma ( 8 ) Konuşma Korkusu ( 1 ) Konuşulamayanlar ( 1 ) Koro ( 1 ) Koterijasyon ( 1 ) Koy ( 1 ) Köpekler ve Gayler ( 1 ) Kör ( 1 ) Köşe Yazısı ( 3 ) KPSS ( 2 ) Kredi Kartı Kullanımı ( 1 ) Kum ( 1 ) Kur'an ( 1 ) Kurban Bayramı ( 3 ) Kuru İncir ( 1 ) Kuşburnu ( 1 ) Kutlama Mektubu ( 1 ) Kuzum ( 3 ) Kuzum yok artık ( 1 ) Küçük Prens ( 1 ) Kültür ( 2 ) Kürk Mantolu Madonna ( 2 ) Kürt ( 1 ) Kürtaj ( 1 ) Kürtajın Sosyolojik Sonuçları ( 1 ) Lambda İstanbul ( 1 ) Lamdaİstanbul ( 2 ) Lamy Dolma Kalem ( 1 ) Lavman ( 2 ) Leithy Cat ( 1 ) Les Amours Imaginaires ( 1 ) Lezbiyenlerde Aktif Pasif Roller ( 1 ) Lezbiyenlik ( 1 ) LGBT Partisi ( 2 ) LGBTİ Aktivizmi ( 2 ) Liberalizm ( 1 ) Libido ( 1 ) Liderlik ( 1 ) Limon ( 1 ) Lipton ( 1 ) Lise ( 1 ) Liseli LGBT ( 1 ) Luke Kirby ( 1 ) Lut Kavmi ( 1 ) LYS ( 1 ) Magazin ( 1 ) Mambo Italiano ( 1 ) Manga ( 1 ) Mangal ( 2 ) Mario Benedetti ( 1 ) Marjinal Kezban ( 2 ) Martı Yayınları ( 2 ) Master Tezi ( 1 ) Masturi Kabare ( 1 ) Mastürbasyon ( 1 ) Mastürbasyonu Öğrenmek ( 1 ) Masum Değiliz ( 1 ) Matematik ( 3 ) MEB ( 2 ) Medeniyet ( 3 ) Mehmet Görmez ( 1 ) Mektup ( 1 ) Melek Tozu ( 1 ) Memur Atamaları ( 1 ) Meral Okay ( 1 ) Meyve Bahçeleri ( 2 ) Meyve Çayları ( 1 ) Meyveli Pasta ( 1 ) MHP ( 4 ) Mısır Çarşısı ( 1 ) Milli Eğitim Bakanlığı ( 2 ) Milliyet Gazetesi ( 1 ) Mim ( 10 ) Misalli Büyük Türkçe Sözlük ( 1 ) Miss Tiffany ( 1 ) Mobbing ( 1 ) Moda ( 3 ) Monica Bellucci ( 1 ) Montaigne ( 1 ) Montu Merid Müzik Doktorluğu ( 1 ) Mood ( 1 ) Mor Menekşe ( 1 ) Muhalefet Bilinci ( 1 ) Muhteşem Misafir ( 1 ) Murat Renay ( 2 ) Mutlu Etmenin Yolları ( 1 ) Mutlu Olmanın Yolları ( 1 ) Mutluluk ( 9 ) Müjdat Gezen ( 1 ) Müzik ( 1 ) Müzik Profesörlüğü ( 1 ) My Own Private Idaho ( 1 ) Nane ( 1 ) Nazım Hikmet ( 1 ) Ne adamlar sevdim beni alıştırıp kaçan ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni kandıran ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni yarı yolda bırakan ( 1 ) Neden Eşcinselim ( 3 ) Neden Şirince ( 1 ) Nerede O Eski Bayramlar ( 1 ) Neşet Ertaş ( 1 ) Nick Smorty ( 1 ) Nihat Doğan ( 1 ) Nil Karaibrahimgil ( 2 ) Noel Baba ( 2 ) O Gay; Ben de ( 5 ) Odtülü ( 3 ) OECD ( 2 ) OK ( 1 ) Okan Bayülgen ( 2 ) Okşama ( 1 ) Okulda LGBTİ ( 2 ) Okur Yorumu ( 1 ) Omlet ( 2 ) one girl two boy ( 7 ) Operadaki Kazulet ( 2 ) Oral Seksin Detayları ( 2 ) Oral Sex ( 2 ) Orhan Pamuk ( 1 ) Ortaköy ( 2 ) Ortaokul ( 1 ) Osmanlıca ( 1 ) Otel ( 2 ) Ozan Güven ( 1 ) Ödül aldım ( 1 ) Ödül verdim ( 1 ) Öğlen Yemeği ( 2 ) Öğrenmek ( 1 ) Öğretmen ( 3 ) Öğretmenlik ( 5 ) Ölüm ( 5 ) Ömer Hayyam ( 2 ) Ön Sevişme ( 2 ) öpüşme ( 1 ) Örtünmek ( 1 ) Övülme Hastalığı ( 1 ) Öykü ( 2 ) Özbilgi ( 1 ) Özdeğerlendirme ( 1 ) Özet Düşüncelerim ( 20 ) Özgecan Aslan ( 1 ) Özgür Bolat ( 1 ) Özgüven ( 2 ) Özlü Söz ( 1 ) P ( 1 ) Paganizm ( 1 ) Panseksüel ( 1 ) Panseksüelizm ( 1 ) Pansiyon ( 1 ) Papa ( 1 ) Pasif Olmak Nedir ( 3 ) Patrick ( 1 ) Patron ( 1 ) Paulo Coelho ( 1 ) Pedagog ( 1 ) Pembe Otobüs ( 1 ) Pembe Tezkere ( 4 ) Penis ( 3 ) Penis Keşfi ( 4 ) Pepee ( 2 ) Perihan Mağden ( 1 ) Pet Shop ( 1 ) PISA ( 1 ) Piknik ( 3 ) Pistis ( 3 ) Pişmanlık ( 1 ) Planet Romeo ( 2 ) Polis Şidddeti ( 1 ) Poliseksüel ( 1 ) Politika ( 1 ) Polyana Gay ( 1 ) Pomoseksüel ( 1 ) Pozitif Ayrımcılık ( 1 ) Profesör ( 2 ) Psikiyatrist ( 2 ) Pudra Tozu ( 2 ) Püf Noktalar ( 1 ) Rahatlamak ( 1 ) RDM ( 3 ) Rehber ( 1 ) Reklam ( 1 ) Renato Ferreira ( 1 ) Resmi Geçit Törenleri ( 1 ) Resmi İsim ( 1 ) Reytingler ( 1 ) Riyakarlık ( 5 ) romantizm ( 1 ) Romeo ( 2 ) Romeo ve Juliet ( 1 ) Romeo ve Julio ( 1 ) Röportaj ( 13 ) Rüya ( 3 ) Sabahattin Ali ( 2 ) Sabır ( 1 ) Sadakat ( 1 ) sadece aktifim ( 4 ) sadece pasifim ( 4 ) Sağlık ( 1 ) Sağlıklı Beslenme ( 2 ) Salata ( 1 ) Samimiyet ( 4 ) Samsung Note2 ( 1 ) Samsung S3 ( 1 ) Sanat ( 1 ) Sansür ( 1 ) Sapyoseksüel ( 1 ) Sarışın Çocuk ( 1 ) Saunada Sex ( 2 ) Savaş Dinçel ( 1 ) Savcı ( 1 ) SBS ( 2 ) Seçim Anketleri ( 2 ) Seks ( 10 ) Seksenler ( 1 ) Seksin Tanımı ( 1 ) Selahattin Demirtaş ( 2 ) Ses değişiminden sonrası ( 1 ) Sesin Acısı ( 2 ) Sesin Büyüsü ( 1 ) Sesin İyileşmesi ( 1 ) Sessiz Anlaşma ( 1 ) Sessiz Cennet ( 1 ) Sevdalarım ( 2 ) Sevdiğim Çocuk ( 2 ) Sevgil ( 1 ) Sevgililer Günü ( 1 ) Sevgilim ( 12 ) Sevgiliyle El Ele Yürümek ( 10 ) Sevginin İletişimi ( 3 ) Sevinç Pastahanesi ( 2 ) Sevişme Çeşitleri ( 2 ) Sevişmek ( 10 ) Sevmek ( 2 ) Sex ( 9 ) Sexy iç giyim ( 1 ) Sezen Aksu ( 4 ) Sezenli Yıllar ( 1 ) Shakespeare ve Domates ( 1 ) Shelter ( 1 ) Sıcak ( 1 ) Sinema ( 1 ) Siyaset ( 7 ) Sloganlar ( 1 ) Sofra ( 1 ) Sokak Çocukları ( 1 ) Sokak Çocukları İçin Elele ( 1 ) Sosyal Sorumluluk ( 1 ) Sosyalizm ( 1 ) Sosyolojik Sonuçlar ( 2 ) Sosyoseksüel ( 1 ) Söylenmeyen ( 1 ) Sözlük ( 1 ) Spor ( 1 ) Steve Jobs ( 1 ) Stonewall Inn ( 1 ) Su ( 1 ) Su Böreği ( 1 ) Sugar Cafe ( 1 ) Sultan Ahmet Köftecisi ( 1 ) Sultan Ahmette Kahvaltı ( 1 ) Şafak Pavey ( 1 ) Şahane Misafir ( 2 ) Şahinlerin Hikayesi ( 1 ) Şair ( 1 ) Şarap ( 1 ) Şarkıların Fısıldadıkları ( 1 ) Şat Bar ( 2 ) Şehit ( 2 ) Şeker ( 1 ) Şeker Bayramı ( 1 ) Şeker Portakalı ( 2 ) Şeytan ( 1 ) Şiddet ( 1 ) Şiddetsizlik ( 1 ) Şiir ( 3 ) Şirince ( 1 ) Şirince Nasıl Bir Yer ( 1 ) Şizoşems ( 1 ) Taciz ( 2 ) Taciz Edilmek ( 2 ) Taksim ( 3 ) Tanıtım ( 2 ) Tanrı ( 1 ) Tarihçi Gay ( 1 ) Tarkan ( 1 ) Tartışma ( 1 ) tartışmayalım sevişelim ( 1 ) Tatil ( 1 ) Tatlı Kız ( 1 ) Tavsiye ( 1 ) TC ( 1 ) TDK ( 1 ) Tebligat ( 1 ) Tecavüz ( 2 ) Tek Tekçi Kazıkçıdır ( 1 ) Tek Yön ( 1 ) Tekila ( 1 ) Tembellik ( 2 ) Ten Paslanması ( 1 ) TEOG ( 1 ) Terör ( 2 ) Teyze ( 1 ) The New Normal ( 1 ) Thomas ( 1 ) TİB ( 1 ) Tiyatro ( 2 ) Top Oyunları ( 1 ) Toplum hastalığı ( 9 ) Torpil ( 1 ) Trans Birey ( 1 ) Trans Cinayeti ( 3 ) Trans Kadın ( 2 ) Transfobi ( 8 ) Transseksüel ( 6 ) Transseksüel Sex ( 3 ) Trevor Wright ( 1 ) TRT ( 1 ) TSK ( 4 ) ttnet ( 2 ) Turing ( 5 ) Turing Toplantıları ( 5 ) Tutku ( 1 ) tuvalette sex ( 3 ) Tüketim Çılgınlığı ( 2 ) Tünel ( 1 ) Türban ( 1 ) Türk Hamamı ( 2 ) Türk Olmak ( 1 ) Türkiye Sokak Çocukları Vakfı ( 1 ) Türkiyede Gay Olmak ( 1 ) Türkiyeden İletişime Engellendi ( 1 ) Türklerin Gayliğe Bakışı ( 1 ) TV8 ( 1 ) Ucube ( 1 ) Uç Uç Böceği ( 1 ) Ulus ( 2 ) undisclosed desires ( 1 ) Uniceff ( 1 ) Uzun Süreli İlişkiler ( 1 ) Üç Kadın ( 1 ) Üzgünüm ( 1 ) Üzülmek ( 3 ) Vajinafobi ( 1 ) Veda ( 1 ) Vegan ( 1 ) Veganizm ( 2 ) Veganizm Bir Spor Mudur ( 1 ) Veli ( 1 ) Versatile Blogger ( 2 ) Vicdani Ret ( 2 ) Vizyonsuluğun Farkında mısınız ( 1 ) Vücudu Keşfetme ( 1 ) wc sex ( 3 ) Work and Travel ( 1 ) Xavier Dolan ( 1 ) Y Kuşağı ( 1 ) Yaban Ağrı ( 2 ) Yaban Mersini ( 1 ) Yağma ( 1 ) Yakışıklılar ( 3 ) Yalan Dünya ( 1 ) Yalnızlık ( 1 ) Yanlış İlaç ( 1 ) Yaratıcılık ( 1 ) Yardım Severlik ( 1 ) Yaşlı Amcalar Şey Yapıyor ( 1 ) Yatak ( 1 ) Yatırım Yapmak ( 1 ) Yaz Geldi ( 1 ) Yaz Tatili ( 1 ) Yazar ( 1 ) Yemek ( 1 ) Yeni Bloggerlar ( 4 ) Yeni Normaller ( 1 ) Yeni Türkü ( 1 ) Yeni Yıldan Beklentiler ( 2 ) Yeşil Çay ( 2 ) Yetmez Ama Evet ( 1 ) YGS ( 2 ) Yılbaşı ( 1 ) Yıldız Tilbe ( 1 ) Yılmaz Erdoğan ( 1 ) Yılmaz Özdil ( 2 ) Yirmilik Dİş Çektirme ( 1 ) Yoğurt ( 1 ) Yolda el ele tutuşmak ( 3 ) Yorumlarım ( 1 ) Yönetmen Gay ( 1 ) Yunus Emre ( 3 ) Yunus Günce ( 1 ) Yusuf'un Hikayesi ( 9 ) Zeka ( 1 ) Zencefil ( 1 ) Zenne ( 2 ) Zerafet ( 1 ) Zeytin ( 1 ) Zina ( 1 )
 

©Copyright 2011 Kaan Arer | TNB