Yusufça (BC)

17 Aralık 2011 Cumartesi 21 yorum
Sen sende iken menzil alınmaz
Bahr olmayınca gevher bulunmaz
(Yunus Emre)

Yusuf çok acı çekmişti.. Kendisi sesine alışmıştı; ama çevrenin alışacağı yoktu. Gerçekten inceydi ama bu onun seçeneği değildi elbet.. En yakın arkadaşı samimiyetle sormuştu bir gün ona: "Senin sesin neden bu kadar ince, başka bir şey mi var yoksa?" Ne olabilirdi ki? Bir gün de dedesi sormuştu samimi bir şekilde aynı soruyu.. Fakat Allah'ın verdiğini Yusuf'a soruyorlardı.. Bu onun seçimi sanıyorlardı.. Bu soruların samimiyeti arttıkça Yusuf yerle bir oluyordu...

Kimse bilmiyordu Yusuf için ses çıkarmak ne kadar zor.. Çünkü sabah erken saatlerde sesi hiç çıkmıyordu.. Okula geldiğinde sabah ilk ders o kadar çok korkuyordu ki!! Öğretmen yoklama yapacak ve Yusuf'un ismini söylediğinde en azından "Burada" demesi gerekiyordu.. Fakat sesi o kaar kötü oluyordu ki sabah sabah bunu demek için okul yolunda sürekli ses açma çalışmaları yapıyordu kendince... Ahh sesi bir açılsa derslerde de çekinmeden konuşacaktı, girdiği ortamlarda da hiç konuşmamak için yüksek çabalar harcamayacaktı.. Çünkü girdiği ortamda fiziken bir yer edinen insan; sesiyle de ayrı bir yer ediniyordu.. Yusuf'un sesini duyan ona ucube gibi bakıyordu.. Düşünün ki bir insanın kabusu konuşmak olsun.. Hem de sağlıklı olduğu halde...

Sağlıklı mıydı? Bilinmez.. Babası ve annesi onu o kadar çok Kulak Burun Boğaz Uzmanına götürmüştü ki!! Hepsi ağız birliği etmiş gibi "Ses tellerinde bir şey yok, ergenlik döneminde ses değişimi oluyor, zaman içerisinde düzelecektir, herhangi bir tedaviye gerek yok." diyerek geri gönderiyorlardı.. Fakat Baba bunu duydukça daha da deliriyor: "Sağlıklıysan neden normal değilsin?" diye kendince hesap soruyordu...

Yusuf neden normal değildi? Yusuf ne acılar çekiyordu her kış sabahı o soğuk yollarda.. Her gün sesini biraz daha gürleştirmek için değişik değişik sesler çıkarıyordu çekinerek.. Kimse duymasın diye o sesleri bile sessizce çıkarmaya çalışıyordu.. Kolay mı sessizce ses açma çalışması yapmak! Bu anlatılacak bir şey değildi.. Sesi normal olan kimse ama kimse bunu anlayamazdı.. Bu ses olayı tam bir işkenceydi.. Eve kapanıp yalnız kalmak ise bunun tek çözümü..

Etrafında ince sesli erkekler arıyordu.. En azından benim gibi başka insanlarda var bakın, ben ucube değilim demek istiyordu her dalga geçene.. Ama nafile.. Televizyonda bile yoktu ince sesli erkek.. Efemine davranışlı insanlardan zaten sürekli uzak durmalıydı, babasının dikkatini çekmeden yaşamak zorundaydı.. İşkenceden uzak durmak onun da hakkı değil miydi?

Bir gün dershaneye gitti.. Matematik etütü var, bir öğretmen geldi ki hiç tanımıyor. Yakışıklı, uzun boylu, sarışın, çakır gözlü, genç, etine dolgun, hafif kirli sakal ama sakalları bile sarışın.. Öğretmen geldi sınıfa bir Yusuf bir de başka bir kız var.. Kimse gelmemiş.. Öğretmenin sesini duydu ve rahatladı.. Çünkü onunda çok tuhaf bir sesi vardı.. Allah'ım ilk defa birisi onun gibi tuhaf bir sese sahip ve bir öğretmen.. Yani insanların önüne çıkıp konuşabilecek cesarete sahip.. Yani çekinmiyor sesinden.. Yusuf için o gün bir yeniden doğuştu; ama her şeyin değişeceği günlere daha vardı...

Aslında tuhaflanmasa Yusuf'un sesi ayrı bir güzeldi.. Bir sınıf arkadaşı vardı tatlı ve güzel bir kız, türkü söyleneceği zaman Yusuf'un söylemesini isterdi hep.. Yusuf'un sesi bazı Türkülere çok güzel yakışıyordu.. Kimse de söyleyenin cinsiyetini anlayamazdı.. Hatta lisedeyken korodaydı ve Müzik Öğretmeni onun sola söylemesini istiyordu.. Fakat babası koroda olduğunu bilmiyor, solo söylerse kesin duyar diye bunu kabul edemezdi..

Üniversiteye gittiği ilk yıl da sesi böyle tuhaftı ama en azından artık kimse onunla dalga geçmiyordu... Daha barışıktı artık kendisiyle.. İlk dönem sesini soran bir kaç kişi olmuştu ama üstünde durmamıştı hiç kimse.. Bu da Yusuf'u rahatlatıyordu.. Profesörün Yusuf'u odasına çağırdığı gün sesi için çağırdığını hiç kimse bilemezdi.. Yusuf odaya girdikten sonra Profesör hemen konuya girip: "Sesinde bir sıkıntı mı var? Bir erkeğin sesi böyle olmamalı." demişti.. Yusuf hiçbir şey söyleyemeyince "O zaman şimdi senin asıl sesini bulmalıyız.." diyerek bazı tekniklerde ses çıkarmaya çalıştılar.. Profesör çıkardığı bir sesi beğendi.. "Bundan sonra kendini zorlayarak hep bu sesi kullanacaksın, bu ses senin asıl sesin olacak." dedi..

"Bu ses mi? Ben bununla konuşabilir miyim ki?" demişti Yusuf yeni sesiyle.. Ses kesik kesik çıkıyordu.. Oldukça da zorlanıyordu.. "Sen beni dinle, kendini zorla, en fazla iki güne alışacaksın ama diğer sesini hiç kullanma bu arada." İşte böylece yeni bir insan doğmuştu sanki.. Bir günde alıştı Yusuf.. Çevresindekiler pek farketmediler bile onun sesinin değiştiğini.. Zaten kimse onun sesiyle ilgilenmiyordu pek fazla.. Ama artık onun hayatı değişmişti.. Oldukça normal bir erkek sesi vardı, ve koktuğu gibi olmamış, rahat rahat konuşabilir olmuştu.. O zaman neydi o yıllarca çektiği çile.. Bir daha bademcikleri de şişmeyecekti eskisi gibi.. Neredeyse tüm hastalıklardan ve ucubelikten kurtarmıştı onu Profesör.. Profesör yaptığı bu iyiliğin farkında mıydı?

Bahar gelmiş cevher bulunmuştu..

Hayat artık eskisi gibi olmayacaktı Yusuf için..

Devamı için...

21 yorum :

 • O Gay; Ben de... dedi ki...

  profesör olayı çok ilginç; ayrıca çocukluklarımız hep bir diğerini ötekileştirmekle geçmemiş midir zaten

  kısa boylu
  şişkoooooo
  kız gibi
  döööört gözzz
  ineeekkkk

  vs vs vs

  bana göre bunların hepsinin çıkış sebebi kendindeki bastırılmışlıkları başkalarını ezikleyerek sözüm ona kendini üstün görme çabalarıdır

  insanoğlu bir başkasına hayatı nasıl da zehir edebiliyor...

 • Bi'Gay dedi ki...

  O Gay; profesör Yusuf'u yeniden yaratmıştır.. Bu diğerinin kusuruyla dalga geçme özelliği toplumumuzda çok yaygındır..

  Hatta geçenlerde bir araba markasının reklamında araba alırken sağlanan imkanları futbol sahasında karşısında ki adamın tikiyle dalga geçerek veriyorlardı... Allah aşkına bundan daha sinir bozucu bir aşağılama yapılabilir mi?

  Ne yani bu insanlar Türk bunlar ancak böyle kendileriyle dalga geçilince akıllarında kalır, etkili olur diye bir reklam stratejisine hangi reklam şirketi karar verebilir.. Limona tiki olan insanları ben sadece televizyondan tanıdım örneğin.. Güya espiri adı altında karşılarındaki adama işkence yapan muhabir bir de yanında kamera taşıdığı için o insanı daha da eziyor.. O insan hiçbir ses çıkarmıyor, televizyona çıkacak yaa..

  Allah aşkına bu durumda gel de isyan etme... Toplumda o kadar yaygın ki farklı olanla dalga geçmek, onu aşağılamak, çocuklarımız neden bunu yapmasın ki? Evde babası yapıyor, abisi yapıyor, annesi yapıyor, televizyonda muhabirler yapıyor, tiki olan kişiye el uzatmak bizim geleneğimiz olmuş..

  sadece utanıyorum... bu mudur türk anane ve gelenekleri.. kültürümüz dediğimiz şey bu mu? dünya üzerinde hangi toplumda var kusur bulduğunda dalga geç mantığı.. gül eğlen.. ne kadar basitiz..

 • Bi'Gay dedi ki...

  Bisexie; bu konuda sana hak veriyorum... Sanıyorum Yusuf kırılgan ve narin vücuduna uygun olan sesi seçmiş ve o ses ile var olacağım savaşı veriyordu... Çünkü tepkisi vardı.. Dayatmalara karşı savaşacak gücü vardı.. Tam olarak bilemiyorum tabii iç yüzünü bu kadar derin düşünecek bilgi ve deneyime sahip değilim..

  O yüzden hikayede de bu olayı çok derin değilde sadece yüzeysel olarak geçtim.. Ama biliyorum ki Yusuf istese başka bir ses daha bulup seçebilirdi.. Bu sesi seçmişti, isyan edebilmek için.. Sonrada kendini bu sese alıştırmış gerçeğin bu olduğuna inanmıştı zaman içerisinde..

  Profesör ise ona gerçekleri göstermişti, yeniden...

  Bu arada sevilmek çok tatlı bir şey okuyunca mutlu oldum.. Ama bu bir hikaye sonuçta.. Yusuf ise bir karakter... Aynı pinokyo gibi..

  Sevgini hak etmeye çalışacağız..

 • Bi'Gay dedi ki...

  Böyle detaylı yorumlar görünce çok ama çok mutlu oldum.. iyi ki varsınız... Okuyan, okumayan, ciddiye alan, siktir git diyen, düşünen, bunlardan hiç haberi olmayan herkese ama herkese çok teşekkür ederim...

  insanları her şeye rağmen seviyorum...

 • bi'adam :) dedi ki...

  Çok güzel ve akıcı yazıyosun :) Gerçekten kitap okurmuş gibi hissettim kendimi :)
  Herşeyi anladım da BC BB BA ne? not baremine göre mi sıralandırıyosun :)

 • Bi'Gay dedi ki...

  Bi'adam; AA-AB-BA-BB-BC-CB-CC-CD-... Diye gidecek heahaeh..

  evet saçma ama sadece farklı olabilmek adına bunu seçtim..

  Bu arada yazım tarzımı beğenmen çok hoşuma gitti.. bir de kitap okuyor muş gibi hissettim demişsin yaa.. uçtum :)

 • odtülü dedi ki...

  Üniversite yıllarına kadar farklı boyut ve dozlarda dalga geçilme, alaya alınma mağduru olarak seni çok iyi anlıyorum...

  Ancak yorumlarda yazdığın "Türkler işte böyle" mealindeki sözlerine katılamayacağım. Sanki bütün dünyada hiç bir sorun yok, bütün aksaklıklar bizde. Onlar güllük gülistanlık, biz kaka.

  Doğru; alayda ve dalgada biraz başı çekiyoruz ama abartmayalım. Bu durum Türkiye'ye has bir durum değil. Her yerde belli boyutlarda mevcut olduğunu düşünüyorum.

 • Bi'Gay dedi ki...

  Odtülü; kesinlikle haklısın, sadece Türkiye'de değil tüm milletlerde bu var, İngilizce'de bullying kavramı bunu açıklıyor... Yani var ki bunun ismini koymak zorunda kalmışlar..

  Benim demek istediğim ve özellikle kızdığım nokta bunun toplumumuzda çok doğal ve bir madara konusu olarak karşılanması. Kültürümüzde bunun ayıp olarak görülmemesi, kimse ama kimse bunu yapana karşı gelmez. Düşün ki o dönemde senin yanında olan, "bu yaptığınız insanlık suçudur arkadaşlar, bu hepinizin başına gelebilir, siz yaptığınızdan utanmıyor musunuz" diyen ve senin yanında yer alan bir arkadaşın var mıydı?

  Seninle dalga geçenler ve geçmeyenler vardır. Birileri dalga geçer, diğerleri izler, kıs kıs gülerler.. Benim karşı çıktığım işte bu. Neden kimse çıkıp zorla mağdur edilenin yanında yer almaz.

  Bir de ben o reklama çok kızmıştım. Yeri gelmişken yazayım dedim. Düşünsene tiki olan insanları televizyondan görüyorum ve orada direkt onlarla dalga geçilmesi gerektiği veriliyor. Mehmet Ali Erbil'in yanında komi olarak çalıştırdığı insanları görmüyor musun? O insanların farklı özellikleri olduğu için insanlar onlara gülüyor.. Bu durum o kadar yaygın ki içimi acıtan da bu..

  Bir de şu var diğer toplumlarda olması benim bu ilkel davranışı eleştirmeme engel olmamalı. İsterse her yerde olsun, yine de bununla savaşacağım. Mesleğimi sen biliyorsun.. Eğer bende bunu eleştirip giderilmesi için bir şeyler yapmazsam kim yapacak ki?

  Gerçi sen de bunlara itiraz etmeyeceksindir.. Biliyorum. O yüzden eleştirin için teşekkürler, böylece daha geniş açıklama şansı buldum :)

 • bisexie dedi ki...

  odtülü
  ben de kesinlikle katılıyorum..
  bu bullying tüm dünyadaki lgbtq bireylerin maruz kaldıgı bi kavram..

  amsterdam/london 'da dalga geçmek, ayrımcılığa dair hapis cezasına varırken, iran'da vs ölüm sebebi bile olabiliyo

  bullying in boyutları ülkelerin gelişmişlik oranıyla doğru orantılı olarak değişiyo evet. bize özgü değil.

  ama en 2yüzlü olanı kesinlkle biziz...

  "topmusun la olm.
  ibne lan bu.
  karı gibi kıvırtma" diyen en agır(?) abilerimiz gece travesti/transexual/gay lerin yanında alabiliyolar solugu..

  bi travestiyi diva yapıp, servete bogarken diğerlerini otobanlarda bıcaklayabiliorz..

  ya da AKTİF(?) eşcinselliği, eşcinsellikten saymayıp hatta ve hatta ERKEKLİĞİN şanından bile görebiliyoruz...

  urban dictionary' de bile bahsedilir turkey baslıgında, ne acı..
  yazık.

  ps: odtülü, eğer odtü de bile boyle dangalakca ortaokul bebesi muhabbetleri oluyosa yuh fln diorm cidden.. bi de ne kadar özgürlükçü DEVRİM!ci bi üni fln olarak biliniriz..
  üzüldüm.

 • Günlük Ayracı dedi ki...

  dalga geçilen, ezilen, hor görülen ne demektir maalesef ben de gayet iyi öğrendim ilk ve orta öğrenim hayatımda. hatta çoğu kez bi başka ezilenin yanında olmaya kalktım da hepten topa tutuldum, üstelik yanında durduğum ezilmiş de tepeme çıkmaya kalktı her seferinde. bunlarla bencilliği öğrendim sanırım.

 • Bi'Gay dedi ki...

  Ayracım; senin durumun daha da trajikmiş.. bari ezilenler bir birlik olun değil mi? Yok yok olur mu hiç...

  ama bu günlerde bir amerikan dizisi izliyorum Allah'ım okuldaki bullying olayı bizim buralarda yoktur herhalde.. yani her toplumda var sanırım :(

 • Adsız dedi ki...

  Bu ses olayının diğer geylerde de olduğunu hiç bilmiyordum. Aynı olayı ben de yaşadım ve yazını okuyunca gözlerim yaşardı resmen.

  Ancak benim sesimin normalleşmesi çok daha ani ve garip bir şekilde oldu.

  Konuşmaktan korkar olmak benim de canıma tak edecek bir noktaya gelmişti. Kendi kendime konuşma çalışmaları yaparken sesimin kalın da çıkabildiğini fark ettim. Ancak birden bire değiştirmeye korkuyordum sesimi insanlar garip karşılayacak diye.

  Ama bir gün dersimize yedek bir öğretmen geldi. Kendisi korkunç bir adamdı dersimize de ilk defa giriyordu. Ratgele birisine soru soracaktı ve çok korktuğumu heralde gözümden anlamış olacak ki soru sormak için beni kaldırdı.

  Sorunun cevabını bilemem diye değil, komik sesime hocanın vereceği tepkiden utandığımdan korkuyordum. Sonunda korkum ağır bastı ve kalın sesimle konuşmaya başladım. Sınıftakiler garip garip şaşkınca bakmaya başladılar. Tenefüste herkes sesimin aniden garip bir şekilde, muhtemelen hocanın korkusuyla, nasıl normale döndüğünü konuşuyordu. Ben de nasıl olduğunu bilmediğimi, kendiliğinden sesimin düzeldiğini söylüyordum.

  Yaşadığım en utandırıcı ve garip günlerini yaşasam da sonunda herkes alıştı gitti.

Yorum Gönder

Etiketler

1 Aralık ( 1 ) 16 lığın hikayesi ( 1 ) 20. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 4 ) 2013 ( 1 ) 2015 Seçim Sonuçları ( 1 ) 2015 Seçimleri ( 2 ) 21 Aralık 2012 ( 1 ) 21. LGBTT Onur Haftası Etkinlikleri ( 3 ) 22. Onur Haftası Etkinlikleri ( 2 ) 23. LGBTİ Onur Haftası ( 1 ) 29 Ekim ( 1 ) 3.İzmir Onur Yürüyüşü ( 1 ) 5 yıldız ( 1 ) A ( 1 ) ABD ( 1 ) Abdullah Ağa Yalısı ( 1 ) Abi ( 1 ) Abla ( 1 ) Absürt Komedi ( 3 ) ABU TV Song Festival ( 1 ) Acemi Gay ( 1 ) Açaili ( 1 ) Açıldıkça Açılmak ( 6 ) Açılmak ( 2 ) Adaçayı ( 1 ) Adalet ( 1 ) Adalet Sarayı ( 1 ) Affetmek ( 2 ) Ağlamak ( 3 ) Ahlak ( 1 ) Ahmed Arif ( 1 ) Ahmet Davutoğlu ( 1 ) Ahmet Hakan ( 2 ) Ahmet Hemdi Tanpınar ( 1 ) Ahmet Kaya ( 2 ) Ahmet Sami Özbudak ( 1 ) Ahmet Tulgar ( 2 ) Ahşap Ev ( 1 ) AIDS ( 1 ) Aile ve Sevgili ( 2 ) Aile Yanına Taşınmak ( 1 ) Aileye Açılmak ( 6 ) Akasya Durağı ( 1 ) Akmerkez ( 1 ) AKP ( 8 ) Aktif Olmak Nedir ( 3 ) Aktif Pasif Sorunsalı ( 4 ) Aldatma ( 1 ) Aldatmak ( 1 ) Ali ile Ramazan ( 1 ) Ali Poyrazoğlu ( 1 ) Allah ( 1 ) Alsancak ( 1 ) Alsancak Barlar ( 1 ) Alternatif Cezalar ( 1 ) Alternetif Kutlama ( 1 ) Amca ( 1 ) Anal İlişki ( 4 ) Anal Sex ( 4 ) Anal Temizlik ( 2 ) Anayasada Eşitlik ( 1 ) Anı ( 4 ) Anıl T ( 1 ) Anket ( 1 ) Anne Ben araba kullanıyorum ( 1 ) Anne beni evlendiriyorlar ( 2 ) Anne benim reytingimi silmişler ( 1 ) Annem ( 3 ) Antoine de Saint Exupéry ( 1 ) Anüs Kaşıntısı ( 1 ) AP ( 1 ) AP Olmak ( 1 ) APA ( 1 ) Apple ( 1 ) Araba Kullanmak ( 1 ) Arda Kural ( 1 ) Arkadaşlık ( 6 ) Artemis Yayınları ( 1 ) Arzulamak ( 1 ) Asgar Ferhadi ( 1 ) Asker Gay Hikayeleri ( 10 ) Asker olmak istemiyorum ( 10 ) Asker Sex ( 10 ) Askerde Rahat Etmenin Sırları ( 2 ) Askerlik ( 12 ) Askerlik Anıları ( 5 ) Asya Pasifik Yayın Grubu ( 1 ) Aşık Olmak ( 3 ) Aşk ( 23 ) Aşk Acısı ( 9 ) Aşk Avcısıyım ( 3 ) aşk kanunları ( 1 ) Aşk Meşk ( 3 ) Aşk varsa yaşamak sextir ( 4 ) Aşk yeniden ( 1 ) Aşkın Tekil Hali ( 2 ) Atatürk ( 1 ) Ateist ( 1 ) Ateizm ( 1 ) Attila İlhan ( 2 ) Avcılar ( 1 ) avea ( 1 ) Avrupa ( 1 ) Ay Karanlık ( 1 ) Ayrılık ( 1 ) Ayşe Arman ( 9 ) Ayşe Kulin ( 4 ) Babalar ve Gayler ( 10 ) Babam ( 3 ) Babanın Gay Oğlunu Kabul Etmesi ( 2 ) Bacak Arasından Türkiye ( 1 ) Bağırsak Paraziti ( 1 ) Bahar Geldi ( 2 ) Bal ( 1 ) Bal Oğlan ( 1 ) Bal Reklamları ( 3 ) Balck Mirror ( 1 ) Baskı ( 3 ) Başarının Statüsü ( 2 ) Başbakan ( 3 ) Beauty ( 1 ) Bedelli Askerlik ( 4 ) Beni Bulun ( 1 ) Benim Çocuğum ( 2 ) Beşiktaş ( 3 ) Beyaz Çay ( 2 ) Beyaz Peynir ( 1 ) Bi'adam ( 1 ) BiGay'in Hikayesi ( 2 ) Bikomoko ( 1 ) Bilendır ( 1 ) Bilinçli Tüketim ( 4 ) Bimer ( 3 ) Bir Gay ( 1 ) Bir gay'in askerlik anıları ( 1 ) Bir Ömür Dediğin ( 1 ) Birbirimize ( 1 ) Biseksüellik ( 3 ) Biseksüellikten Vazgeçiş ( 1 ) Black Cat ( 1 ) Black Mirror ( 1 ) Blog Engelleme ( 1 ) Blog Teması ( 1 ) Blog Yazmak ( 10 ) Blogger Buluşması ( 11 ) Blow Job ( 1 ) Bodrum ( 1 ) Bora'nın Kitabı ( 1 ) Bornoz ( 2 ) Boş İnsanlar ( 2 ) Boş Kitaplar ( 1 ) Boşanma ( 1 ) Boyacı ( 1 ) Börek ( 1 ) Brad Rowe ( 1 ) Budizm ( 1 ) Buhar Odası ( 1 ) Bullying ( 1 ) Burak Gezer ( 1 ) Burak Serdar Şanal ( 1 ) Buz Odası ( 1 ) Bülent Ersoy ( 1 ) C.R.A.Z.Y. ( 1 ) Cağaloğlu Hamamı ( 1 ) Cameron ( 1 ) Camiide Aşk ( 1 ) Can Yayınları ( 1 ) Can Yılmaz ( 1 ) Canka Kuir ( 1 ) Cansın ( 1 ) Cansın ile ilk buluşma ( 1 ) Cehalet ( 1 ) Cehennem ( 1 ) Celp Dönemi ( 4 ) Cem Yılmaz ( 1 ) Cennet ( 1 ) Ceza ( 1 ) Chal Chene ( 1 ) CHP ( 1 ) Cinsel Yönelim ( 2 ) Cinsellik ( 1 ) Cinsiyet Değiştirme ( 1 ) Cinsiyetsizlik Düşüncesi ( 1 ) Come Out ( 13 ) Coming Out for Family ( 2 ) Couple ( 1 ) Cumhuriyet ( 1 ) Çağan Irmak ( 1 ) Çalışkanlık ( 1 ) Çay ( 2 ) Çaykur ( 1 ) Çengelköy ( 1 ) Çevre Bilinci ( 1 ) Çıplak ( 1 ) Çiçekler ( 1 ) Çilekli Gay ( 2 ) Çocuk ( 1 ) Çocuk Yetiştirmek ( 1 ) Çocuklar ve Canavarları ( 1 ) Çocukların Büyük Oyunları ( 2 ) Çocukluk ( 3 ) Çok yönlüyüm ( 1 ) Çopstiks Kullanmak ( 1 ) Çürük Raporu ( 4 ) David Dumortier ( 1 ) Death Note ( 1 ) Dedemin İnsanları ( 1 ) Demokrasi ( 1 ) Denemeler ( 2 ) Deniz ( 2 ) Deprem ( 1 ) Depresif Ayu ( 1 ) Depresif Gay ( 1 ) Depresifim ( 1 ) Dergi ( 1 ) Dermatolog ( 1 ) Ders Çalışma Taktikleri ( 1 ) Dershane ( 4 ) Devlet ( 1 ) Devlet Bahçeli ( 1 ) Devrim Ayetleri ( 1 ) Dialogue In The Dark ( 1 ) Dick ( 1 ) Din ( 6 ) Dini Öğrenme ( 2 ) Diren Gezi Parkı ( 5 ) Direnen Gençler ( 2 ) Diş Çekimi Sonrası Yaşananlar ( 1 ) Diş Fırçalama ( 2 ) Dİş Sağlığı ( 1 ) Diyanet İşleri Başkanlığı ( 1 ) Dizi Oyuncaları ( 1 ) DNS Ayarı Değiştir ( 1 ) Doğa ( 1 ) Doğadan ( 1 ) Doğum Günü ( 2 ) Doğuş ( 1 ) Doktor ( 1 ) Doktor Jivago ( 1 ) Domates ( 1 ) Domates Saklamak ( 1 ) Domatesin Faydaları ( 2 ) Dora'ya Ağıt ( 1 ) Dorothy Martin ( 1 ) Dostlar ( 2 ) Durex ( 1 ) Durum Tespiti ( 1 ) Duş ( 2 ) Duşta bebek yağı bocalamak ( 1 ) Duygusal İbne ( 2 ) Dünya Göz ( 1 ) Dünya Üleklerinde Eşcinsel Askerlik ( 2 ) E Güncenin Güzellikleri ( 1 ) Eczane ( 1 ) Edebiyat ( 1 ) Efemine Erkek ( 5 ) Eflatoon ( 1 ) Eğitim ( 9 ) Eğitim Fakülteleri ( 2 ) Eğlencenin Dibine Vurmak ( 1 ) Ekin ile Emrullah ( 1 ) Ekmek ( 1 ) Elektrik ( 1 ) Eleştiriler ( 11 ) Emel Sayın ( 1 ) Emirgan Sütiş ( 1 ) Emlak Terörü ( 1 ) Empati Kurmak ( 2 ) Enerji ( 1 ) Engelli Site ( 1 ) Ensest ( 1 ) Erdem ( 1 ) Erdemli Yaşam ( 1 ) Eren Erdem ( 1 ) Erkek Erkeğe ( 1 ) Erkekte Genital Siğil ( 1 ) Eski kız arkadaşın ve annesi ( 2 ) esobeso ( 2 ) Estetik İhtiyaçlar ( 1 ) Eş Cinsel Edebiyat ( 4 ) Eşcinsel Evlilik ( 4 ) Eşcinsel Olma Yolunda Emin Adımlar ( 4 ) Eşcinselliği çağrıştıran şakalar ( 1 ) Eşcinselliğin Tedavisi ( 3 ) Etiler ( 2 ) Etkinlik ( 1 ) Eurovision ( 2 ) Ev Kiralama ( 4 ) Ev Oğlanı ( 6 ) Ev Pansiyonları ( 1 ) Evimiz ( 1 ) Evlenme Baskısı ( 2 ) evrene mesaj ( 1 ) Fanteziler ( 1 ) Fareler ve İnsanlar ( 1 ) Farklılıklarla Dalga Geçme Hastalığı ( 1 ) Fe ( 1 ) Femen Örgütü ( 1 ) Feminen Davranmak ( 6 ) Feraye Sünev Çokgürses ( 1 ) Ferzan Özpetek ( 4 ) Fetih 1453 ( 1 ) Filitre Kahve ( 1 ) Film ( 9 ) Fotoğraflar ( 1 ) Fransa ( 1 ) Fransız Sokağı ( 1 ) Franz Kafka ( 1 ) Frigo ( 1 ) Full Aktif ( 3 ) Futbol ve Gay ( 2 ) Futbolcular neden kalça okşuyorlar ( 1 ) Gabile ( 3 ) Ganimedeski ( 1 ) Garson ( 1 ) Gay ( 28 ) Gay Asker ( 8 ) gay aşk ( 6 ) Gay Bar ( 3 ) Gay Dergi ( 1 ) Gay Hayvanlar ( 1 ) Gay Hikaye ( 22 ) Gay Kültür ( 6 ) Gay Mahalle Baskısı ( 3 ) Gay Not Defteri ( 2 ) Gay Olmak ( 24 ) Gay Panda ( 1 ) Gay Pride ( 14 ) Gay Rights ( 7 ) Gay Sex ( 14 ) Gay Sex Hikayesi ( 7 ) Gay Tatil ( 1 ) Gay Temalı Filmler ( 1 ) Gay ve Bilim ( 2 ) Gay ve Hayat ( 9 ) Gay ve Lezbiyen ele ele ( 2 ) Gayler Kime Verdi ( 1 ) GayMag ( 2 ) Gayrettepe Metro ( 1 ) Gaz Bombası ( 1 ) Genel Cerrah ( 1 ) Gerçekler ( 1 ) Gergedan Mevsimi ( 1 ) Geylesof ( 1 ) Gezi Parkı ( 5 ) Gizli Anların Yolcusu ( 3 ) Gone Girl ( 1 ) Gökçe ( 1 ) Görme Engelli ( 1 ) Görünür Olma Korkusu ( 2 ) Grinder ( 1 ) Grup Sex ( 5 ) Gün Işığı ( 1 ) Günah ( 2 ) Günah Çıkarma ( 1 ) Gündem ( 2 ) Gündüz Erkek Gece Kadın ( 1 ) Günlük Ayracı ( 1 ) güzel kokan çocuk ( 2 ) Güzellik ( 1 ) GZone ( 11 ) Haberler ( 1 ) Hacettepe Üniversitesi ( 1 ) Halam ( 1 ) Hamamcı teyze ( 1 ) Hamamda Sex ( 4 ) Hangi Ahlak ( 1 ) Hangimiz Yapmıyoruz Ki ( 1 ) Haplo ( 1 ) Harvey Milk ( 1 ) Hatalar ( 1 ) Hatıralar ( 1 ) Havalar ( 1 ) Havuç ( 1 ) Havuz ( 1 ) Hayal Kırıkları ( 1 ) Hayat AVM ( 2 ) Hayat ve Gaylık ( 38 ) Hayata Dair ( 5 ) Hayrettin Karaman ( 1 ) Hayvanlar ( 2 ) HDP ( 3 ) Hepimiz Pipimiz İçin ( 1 ) Heteroseksüel ( 4 ) Heteroseksüel Bir Erkeğe Açılmak ( 1 ) Heteroseksüel İlişki ( 1 ) Heteroseksüel Yorumları ( 2 ) Heteroseksüellik ile Homoseksüellik ( 3 ) Heyecan ( 1 ) Hikaye ( 8 ) Hilbert ( 1 ) Hisar'dan Ahmet ( 1 ) Hitap ( 1 ) Hiv ( 1 ) Hiv Pozitif ( 1 ) Holden Nowell ( 1 ) Holiday ( 1 ) Homofobi ( 6 ) Homorexia ( 1 ) Hormonlu Domates Ödülleri ( 2 ) Hornet ( 1 ) Hoşgörü ( 2 ) Hörbi ( 1 ) HPV ( 1 ) Human Rights ( 1 ) Hükümet ( 1 ) Hürriyet ( 1 ) Hürriyet Cumartesi ( 1 ) Hüseyin Kıyar ( 1 ) IŞİD ( 1 ) İbne ( 2 ) İbrahim Şahin ( 1 ) İçimizdeki Şeytan ( 1 ) İçinde Yaşadığım Deri ( 1 ) İçinizdeki Gay ( 2 ) İdam ( 1 ) İETT ( 1 ) İfade verdim ( 1 ) İKEA ( 1 ) İkna odası ( 1 ) İletişim Yayınları ( 1 ) İlgiç bir tanışma ( 2 ) İlişki ( 1 ) İlk arabam ( 1 ) ilk aşk ( 2 ) İlk Cinsel Hayaller ( 1 ) ilk defa bir insandan nefret ettim ( 1 ) İlk Oral Seks Hikayesi ( 2 ) İlk terkediliş ( 1 ) İnce Ses ( 1 ) İncir reçeli ( 1 ) İneklik ( 1 ) İngiliz ( 2 ) İngiltere ( 1 ) İnsan Ruhu ( 3 ) İnsanlık ( 4 ) İnternet üzerinden alışveriş ( 1 ) İntihar ( 1 ) İran ( 1 ) İrfan ( 1 ) İrfan Geleneği ( 1 ) İsim Gerçeği ( 1 ) İskender Pala ( 1 ) İsmail YK ( 1 ) İstanbul ( 13 ) İstanbul Üniversitesi ( 1 ) İstanbul'dan Hikayeler ( 2 ) İstiklal ( 1 ) İş Bankası ( 1 ) İşkenceci Çocuklar ( 1 ) İşlenmiş Et ( 1 ) İyi Hayat ( 2 ) İzmir ( 10 ) İzmir Dindarlığı ( 1 ) İzmir Diş Hastahanesi ( 1 ) İzmirdeki o gay ( 2 ) İzzet Yıldızhan ( 1 ) Jinekolog ( 1 ) Jinekoloji ( 1 ) Kaan Arer ( 19 ) Kaan Arter ( 1 ) Kadın ( 2 ) Kadına Şiddet ( 2 ) Kadınları Tatmin Etmek ( 1 ) Kadınların Boşalması ( 1 ) Kadınsı Asker ( 2 ) Kafede bacak bacağa sarılmak ( 1 ) Kahvaltı ( 5 ) Kahve Sefası ( 2 ) Kan ( 1 ) Kanal D ( 1 ) Kanatlarım Var Ruhumda ( 1 ) Kanser Hastalığı ( 1 ) Kaos GL ( 2 ) Kapalı Çarşı ( 1 ) Kapı Yayınları ( 1 ) Kapitalizm ( 2 ) Karaburun ( 1 ) Karakola düştüm ( 1 ) Karanlıkta Diyalog ( 1 ) Karanlıkta Seks ( 2 ) Karlşkan Komşu ( 1 ) Kaslı Erkekler ( 1 ) Kayahan ( 1 ) Kayganlaştıcı Jel ( 1 ) Kaymak ( 1 ) Kebap Yemek ( 2 ) Kedi ( 1 ) Kendini bilmek ( 1 ) Keşanlı Ali Destanı ( 1 ) Kırmızı Masa ( 1 ) Kısa Süreli ilişkiler ( 1 ) Kıskançlık ( 1 ) Kış Uykusu ( 1 ) Kıyamet ( 1 ) Kibarlık ( 1 ) Kim bilir daha ne adamlar seveceğim ( 2 ) Kinsey Skalası ( 1 ) Kişisel Gelişim ( 1 ) Kitap ( 12 ) Koalisyon ( 1 ) Koalisyon Anketi ( 1 ) Kobani ( 1 ) koku ( 1 ) Kol Böreği ( 1 ) Komedi ( 2 ) Komşuluk hakları ( 1 ) Komşunun Meraklısı ( 1 ) Kondom ( 1 ) Kontrollü Açılma ( 8 ) Konuşma Korkusu ( 1 ) Konuşulamayanlar ( 1 ) Koro ( 1 ) Koterijasyon ( 1 ) Koy ( 1 ) Köpekler ve Gayler ( 1 ) Kör ( 1 ) Köşe Yazısı ( 3 ) KPSS ( 2 ) Kredi Kartı Kullanımı ( 1 ) Kum ( 1 ) Kur'an ( 1 ) Kurban Bayramı ( 3 ) Kuru İncir ( 1 ) Kuşburnu ( 1 ) Kutlama Mektubu ( 1 ) Kuzum ( 3 ) Kuzum yok artık ( 1 ) Küçük Prens ( 1 ) Kültür ( 2 ) Kürk Mantolu Madonna ( 2 ) Kürt ( 1 ) Kürtaj ( 1 ) Kürtajın Sosyolojik Sonuçları ( 1 ) Lambda İstanbul ( 1 ) Lamdaİstanbul ( 2 ) Lamy Dolma Kalem ( 1 ) Lavman ( 2 ) Leithy Cat ( 1 ) Les Amours Imaginaires ( 1 ) Lezbiyenlerde Aktif Pasif Roller ( 1 ) Lezbiyenlik ( 1 ) LGBT Partisi ( 2 ) LGBTİ Aktivizmi ( 2 ) Liberalizm ( 1 ) Libido ( 1 ) Liderlik ( 1 ) Limon ( 1 ) Lipton ( 1 ) Lise ( 1 ) Liseli LGBT ( 1 ) Luke Kirby ( 1 ) Lut Kavmi ( 1 ) LYS ( 1 ) Magazin ( 1 ) Mambo Italiano ( 1 ) Manga ( 1 ) Mangal ( 2 ) Mario Benedetti ( 1 ) Marjinal Kezban ( 2 ) Martı Yayınları ( 2 ) Master Tezi ( 1 ) Masturi Kabare ( 1 ) Mastürbasyon ( 1 ) Mastürbasyonu Öğrenmek ( 1 ) Masum Değiliz ( 1 ) Matematik ( 3 ) MEB ( 2 ) Medeniyet ( 3 ) Mehmet Görmez ( 1 ) Mektup ( 1 ) Melek Tozu ( 1 ) Memur Atamaları ( 1 ) Meral Okay ( 1 ) Meyve Bahçeleri ( 2 ) Meyve Çayları ( 1 ) Meyveli Pasta ( 1 ) MHP ( 4 ) Mısır Çarşısı ( 1 ) Milli Eğitim Bakanlığı ( 2 ) Milliyet Gazetesi ( 1 ) Mim ( 10 ) Misalli Büyük Türkçe Sözlük ( 1 ) Miss Tiffany ( 1 ) Mobbing ( 1 ) Moda ( 3 ) Monica Bellucci ( 1 ) Montaigne ( 1 ) Montu Merid Müzik Doktorluğu ( 1 ) Mood ( 1 ) Mor Menekşe ( 1 ) Muhalefet Bilinci ( 1 ) Muhteşem Misafir ( 1 ) Murat Renay ( 2 ) Mutlu Etmenin Yolları ( 1 ) Mutlu Olmanın Yolları ( 1 ) Mutluluk ( 9 ) Müjdat Gezen ( 1 ) Müzik ( 1 ) Müzik Profesörlüğü ( 1 ) My Own Private Idaho ( 1 ) Nane ( 1 ) Nazım Hikmet ( 1 ) Ne adamlar sevdim beni alıştırıp kaçan ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni kandıran ( 1 ) Ne Adamlar sevdim beni yarı yolda bırakan ( 1 ) Neden Eşcinselim ( 3 ) Neden Şirince ( 1 ) Nerede O Eski Bayramlar ( 1 ) Neşet Ertaş ( 1 ) Nick Smorty ( 1 ) Nihat Doğan ( 1 ) Nil Karaibrahimgil ( 2 ) Noel Baba ( 2 ) O Gay; Ben de ( 5 ) Odtülü ( 3 ) OECD ( 2 ) OK ( 1 ) Okan Bayülgen ( 2 ) Okşama ( 1 ) Okulda LGBTİ ( 2 ) Okur Yorumu ( 1 ) Omlet ( 2 ) one girl two boy ( 7 ) Operadaki Kazulet ( 2 ) Oral Seksin Detayları ( 2 ) Oral Sex ( 2 ) Orhan Pamuk ( 1 ) Ortaköy ( 2 ) Ortaokul ( 1 ) Osmanlıca ( 1 ) Otel ( 2 ) Ozan Güven ( 1 ) Ödül aldım ( 1 ) Ödül verdim ( 1 ) Öğlen Yemeği ( 2 ) Öğrenmek ( 1 ) Öğretmen ( 3 ) Öğretmenlik ( 5 ) Ölüm ( 5 ) Ömer Hayyam ( 2 ) Ön Sevişme ( 2 ) öpüşme ( 1 ) Örtünmek ( 1 ) Övülme Hastalığı ( 1 ) Öykü ( 2 ) Özbilgi ( 1 ) Özdeğerlendirme ( 1 ) Özet Düşüncelerim ( 20 ) Özgecan Aslan ( 1 ) Özgür Bolat ( 1 ) Özgüven ( 2 ) Özlü Söz ( 1 ) P ( 1 ) Paganizm ( 1 ) Panseksüel ( 1 ) Panseksüelizm ( 1 ) Pansiyon ( 1 ) Papa ( 1 ) Pasif Olmak Nedir ( 3 ) Patrick ( 1 ) Patron ( 1 ) Paulo Coelho ( 1 ) Pedagog ( 1 ) Pembe Otobüs ( 1 ) Pembe Tezkere ( 4 ) Penis ( 3 ) Penis Keşfi ( 4 ) Pepee ( 2 ) Perihan Mağden ( 1 ) Pet Shop ( 1 ) PISA ( 1 ) Piknik ( 3 ) Pistis ( 3 ) Pişmanlık ( 1 ) Planet Romeo ( 2 ) Polis Şidddeti ( 1 ) Poliseksüel ( 1 ) Politika ( 1 ) Polyana Gay ( 1 ) Pomoseksüel ( 1 ) Pozitif Ayrımcılık ( 1 ) Profesör ( 2 ) Psikiyatrist ( 2 ) Pudra Tozu ( 2 ) Püf Noktalar ( 1 ) Rahatlamak ( 1 ) RDM ( 3 ) Rehber ( 1 ) Reklam ( 1 ) Renato Ferreira ( 1 ) Resmi Geçit Törenleri ( 1 ) Resmi İsim ( 1 ) Reytingler ( 1 ) Riyakarlık ( 5 ) romantizm ( 1 ) Romeo ( 2 ) Romeo ve Juliet ( 1 ) Romeo ve Julio ( 1 ) Röportaj ( 13 ) Rüya ( 3 ) Sabahattin Ali ( 2 ) Sabır ( 1 ) Sadakat ( 1 ) sadece aktifim ( 4 ) sadece pasifim ( 4 ) Sağlık ( 1 ) Sağlıklı Beslenme ( 2 ) Salata ( 1 ) Samimiyet ( 4 ) Samsung Note2 ( 1 ) Samsung S3 ( 1 ) Sanat ( 1 ) Sansür ( 1 ) Sapyoseksüel ( 1 ) Sarışın Çocuk ( 1 ) Saunada Sex ( 2 ) Savaş Dinçel ( 1 ) Savcı ( 1 ) SBS ( 2 ) Seçim Anketleri ( 2 ) Seks ( 10 ) Seksenler ( 1 ) Seksin Tanımı ( 1 ) Selahattin Demirtaş ( 2 ) Ses değişiminden sonrası ( 1 ) Sesin Acısı ( 2 ) Sesin Büyüsü ( 1 ) Sesin İyileşmesi ( 1 ) Sessiz Anlaşma ( 1 ) Sessiz Cennet ( 1 ) Sevdalarım ( 2 ) Sevdiğim Çocuk ( 2 ) Sevgil ( 1 ) Sevgililer Günü ( 1 ) Sevgilim ( 12 ) Sevgiliyle El Ele Yürümek ( 10 ) Sevginin İletişimi ( 3 ) Sevinç Pastahanesi ( 2 ) Sevişme Çeşitleri ( 2 ) Sevişmek ( 10 ) Sevmek ( 2 ) Sex ( 9 ) Sexy iç giyim ( 1 ) Sezen Aksu ( 4 ) Sezenli Yıllar ( 1 ) Shakespeare ve Domates ( 1 ) Shelter ( 1 ) Sıcak ( 1 ) Sinema ( 1 ) Siyaset ( 7 ) Sloganlar ( 1 ) Sofra ( 1 ) Sokak Çocukları ( 1 ) Sokak Çocukları İçin Elele ( 1 ) Sosyal Sorumluluk ( 1 ) Sosyalizm ( 1 ) Sosyolojik Sonuçlar ( 2 ) Sosyoseksüel ( 1 ) Söylenmeyen ( 1 ) Sözlük ( 1 ) Spor ( 1 ) Steve Jobs ( 1 ) Stonewall Inn ( 1 ) Su ( 1 ) Su Böreği ( 1 ) Sugar Cafe ( 1 ) Sultan Ahmet Köftecisi ( 1 ) Sultan Ahmette Kahvaltı ( 1 ) Şafak Pavey ( 1 ) Şahane Misafir ( 2 ) Şahinlerin Hikayesi ( 1 ) Şair ( 1 ) Şarap ( 1 ) Şarkıların Fısıldadıkları ( 1 ) Şat Bar ( 2 ) Şehit ( 2 ) Şeker ( 1 ) Şeker Bayramı ( 1 ) Şeker Portakalı ( 2 ) Şeytan ( 1 ) Şiddet ( 1 ) Şiddetsizlik ( 1 ) Şiir ( 3 ) Şirince ( 1 ) Şirince Nasıl Bir Yer ( 1 ) Şizoşems ( 1 ) Taciz ( 2 ) Taciz Edilmek ( 2 ) Taksim ( 3 ) Tanıtım ( 2 ) Tanrı ( 1 ) Tarihçi Gay ( 1 ) Tarkan ( 1 ) Tartışma ( 1 ) tartışmayalım sevişelim ( 1 ) Tatil ( 1 ) Tatlı Kız ( 1 ) Tavsiye ( 1 ) TC ( 1 ) TDK ( 1 ) Tebligat ( 1 ) Tecavüz ( 2 ) Tek Tekçi Kazıkçıdır ( 1 ) Tek Yön ( 1 ) Tekila ( 1 ) Tembellik ( 2 ) Ten Paslanması ( 1 ) TEOG ( 1 ) Terör ( 2 ) Teyze ( 1 ) The New Normal ( 1 ) Thomas ( 1 ) TİB ( 1 ) Tiyatro ( 2 ) Top Oyunları ( 1 ) Toplum hastalığı ( 9 ) Torpil ( 1 ) Trans Birey ( 1 ) Trans Cinayeti ( 3 ) Trans Kadın ( 2 ) Transfobi ( 8 ) Transseksüel ( 6 ) Transseksüel Sex ( 3 ) Trevor Wright ( 1 ) TRT ( 1 ) TSK ( 4 ) ttnet ( 2 ) Turing ( 5 ) Turing Toplantıları ( 5 ) Tutku ( 1 ) tuvalette sex ( 3 ) Tüketim Çılgınlığı ( 2 ) Tünel ( 1 ) Türban ( 1 ) Türk Hamamı ( 2 ) Türk Olmak ( 1 ) Türkiye Sokak Çocukları Vakfı ( 1 ) Türkiyede Gay Olmak ( 1 ) Türkiyeden İletişime Engellendi ( 1 ) Türklerin Gayliğe Bakışı ( 1 ) TV8 ( 1 ) Ucube ( 1 ) Uç Uç Böceği ( 1 ) Ulus ( 2 ) undisclosed desires ( 1 ) Uniceff ( 1 ) Uzun Süreli İlişkiler ( 1 ) Üç Kadın ( 1 ) Üzgünüm ( 1 ) Üzülmek ( 3 ) Vajinafobi ( 1 ) Veda ( 1 ) Vegan ( 1 ) Veganizm ( 2 ) Veganizm Bir Spor Mudur ( 1 ) Veli ( 1 ) Versatile Blogger ( 2 ) Vicdani Ret ( 2 ) Vizyonsuluğun Farkında mısınız ( 1 ) Vücudu Keşfetme ( 1 ) wc sex ( 3 ) Work and Travel ( 1 ) Xavier Dolan ( 1 ) Y Kuşağı ( 1 ) Yaban Ağrı ( 2 ) Yaban Mersini ( 1 ) Yağma ( 1 ) Yakışıklılar ( 3 ) Yalan Dünya ( 1 ) Yalnızlık ( 1 ) Yanlış İlaç ( 1 ) Yaratıcılık ( 1 ) Yardım Severlik ( 1 ) Yaşlı Amcalar Şey Yapıyor ( 1 ) Yatak ( 1 ) Yatırım Yapmak ( 1 ) Yaz Geldi ( 1 ) Yaz Tatili ( 1 ) Yazar ( 1 ) Yemek ( 1 ) Yeni Bloggerlar ( 4 ) Yeni Normaller ( 1 ) Yeni Türkü ( 1 ) Yeni Yıldan Beklentiler ( 2 ) Yeşil Çay ( 2 ) Yetmez Ama Evet ( 1 ) YGS ( 2 ) Yılbaşı ( 1 ) Yıldız Tilbe ( 1 ) Yılmaz Erdoğan ( 1 ) Yılmaz Özdil ( 2 ) Yirmilik Dİş Çektirme ( 1 ) Yoğurt ( 1 ) Yolda el ele tutuşmak ( 3 ) Yorumlarım ( 1 ) Yönetmen Gay ( 1 ) Yunus Emre ( 3 ) Yunus Günce ( 1 ) Yusuf'un Hikayesi ( 9 ) Zeka ( 1 ) Zencefil ( 1 ) Zenne ( 2 ) Zerafet ( 1 ) Zeytin ( 1 ) Zina ( 1 )
 

©Copyright 2011 Kaan Arer | TNB